Geld voor scholen, sport en spelen Vlissinger beroofd van telefoon www.onderdetoren.com WALCHEREN 42 Middelburgers betalen meer onroerend zaakbelasting (OZB). Antireclame Het allerkleinste strandpleviertje dat De Mikke ooit had Bezoek dé woonwinkel van Middelburg DE WOON bestaande, nieuwbouw- of recreatiewoningen? Zeebonk Willem nog één keer op de woelige baren Vrijdag 13 juni 2008 Kritiek op brief van Gedeputeerde Staten over containerterminal Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Kunstgrasvelden in de Veerse Poort, extra speelplek ken, nieuwe basisscholen in Dau- wendaele en Sint Laurens: Middel burg investeert de komende jaren onder meer in scholen, sport en speelruimte, maar ook in de bedrij venterreinen Ramsburg en Ar- nestein. Om alle gewenste investeringen mogelijk te maken, moet er wel meer geld binnen komen. En dat gebeurt: het parkeren levert vanaf volgend jaar meer geld op omdat mensen meer voor een parkeer kaartje moeten betalen. De onroe rend zaakbelasting (OZB) wordt verhoogd met twee procent plus een inflatiecorrectie. Verder hoopt de gemeente een half miljoen te bezuinigen op personeelskosten. Bovendien rekent de gemeente op extra winstuitkering van energiebe- drijfDelta. Volgens wethouder Hannie Kool (CDA) betalen Middelburgers straks in totaal niet meer belasting omdat ze volgend jaar net zoveel afvalstoffenheffing betalen als dit jaar: normaal gesproken was die heffing ook gestegen. „Dat bete kent dat de lasten voor de burger redelijk constant blijven", zegt ze. Normaal verhoogt Middelburg de OZB alleen met een inflatiecorrec tie, vorig jaar bijvoorbeeld met an derhalf procent. De komende jaren wordt opnieuw geïnvesteerd in grote projecten. Het theater natuurlijk, maar daar was al budget voor. Nu wordt ook geld opzijgezet voor de ontwikke ling van bedrijventerreinen Rams burg (7,3 miljoen) en Arnestein (3,6 miljoen), voor het opknappen van de pleinen in de binnenstad (ruim 2 ton), de herinrichting van het Damplein ton). Er gaan niet alleen miljoenen naar bouwprojecten, maar ook naar on derwijs. Er is geld voor de grote verbouwing van het vmbo van Ne- halennia aan de Kruisweg (3,6 mil joen) en het havo-vwo aan de Breeweg (5,5 miljoen) en wellicht ook voor die van het Orthopedago- Middelburg investeert de komen- de jaren in nieuwe grote projec ten zoals Ramsburg en Ar nestein. Daarnaast is er geld be schikbaar voor onderwijs. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Twee gram. Drie misschien? Meer weegt-ie niet, het inieminie-strandpleviertje dat Mikke-moeder Coby Louwerse woensdagochtend in de opvangkast voor haar huis in Middelburg aantrof. Waarschijnlijk is het beestje als enige van het nest achtergebleven. De rest gaat er door gaans vandoor, zodra ze zijn uitgebroed. Ade men, dat was zo'n beetje alles waar het nog toe in staat was. Daarom zijn ze bij de vogel- en egel- opvang allang blij dat het de nacht heeft over leefd. Met elk half uur een druppelgewijze dosis glucosewater en insectenpoeder proberen ze het xJÜ., Mt sterk te maken. En dat gaat nog best goed, vindt verzorgster Marioes. „Als we 's morgens binnen komen, ligt het lekker te slapen. Overdag hup pelt het wat rond in zijn bakje en 's avonds slaapt het weer. Hopelijk knapt-ie helemaal op." foto Lex de Meester gisch en Didactisch Centrum (OPDC), een samenwerkingsver band tussen de drie Walcherse scholengemeenschappen voor kin deren die extra begeleiding nodig hebben. Aan evenementen geeft de ge meente vanaf volgend jaar 60.000 euro extra uit omdat het budget nu niet toereikend is. Vanaf vol gend jaar is er ook geld voor boe ren die bloemenranden langs hun akkers willen inzaaien. De histori sche haven aan de Korendijk in Middelburg laat nog even op zich wachten. Daar is pas in 2012 geld voor beschikbaar. VLISSINGEN - Een 33-jarige Vlissin ger is in de nacht van woensdag op donderdag rond half drie door een nog onbekende man van zijn GSM beroofd. De man liep rond bovengenoemd tijdstip met zijn GSM in de hand over het Bellamypark toen plots een bijtende vloeistof op zijn arm werd gespoten. Door de schrik en de pijn liet hij zijn GSM op de grond vallen waar na zijn belager ermee vandoor ging- De man heeft brandwondjes aan zijn arm opgelopen en is behan deld in de HAP. DE FANTASTISCHE CZartMc COLLECTIE NU BIJ UW JUWELIER Langeviele 52/54 Middelburg j Kaaistraat 9-13 Kortgene Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg Geïnteresseerd in Bij Orisant vindt u 'alles over wonen met plezier' De taal leeft. Nieuwe woorden en uitdrukkingen komen erbij; oude zijn soms snel vergeten. Zo stapte die Schouwse recreatie ondernemer bezorgd het redactie lokaal van de PZC in Zierikzee binnen. „Mensen, wat hebben jul lie nu geschreven? Dit kunnen jullie niet menen. Dat gaat mij heel veel klanten kosten", stamel de hij. En met trillende vinger wees hij naar het bericht, waarin te lezen stond: De bezoekers wor den vergast op een concert.' Het woordenboek moest er aan te pas komen om de geschokte ondernemer ervan te overtuigen dat de oorlog echt voorbij is en dat 'vergasten' zoiets betekent als 'trakteren'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35