Geslaagd werk voor sterrenkundige' Zwin col lege PZC Vrijdag 13 juni 2008 I 23 Jens Hoeijmakers seren. Ik ben meer van het verzin nen van theorieën die verklaren hoe het universum eruit ziet aan de hand van waarnemingen door anderen. Zo ga je kijken welke con stanten juist zijn om een model kloppend te maken. Kijk, een for mule klopt op aarde, maar op gro tere schaal strookt die niet met de waarneming. Wat je dan doet, is de formule zó aanpassen, dat ie in het groot ook werkt. Ach, zo'n ra diotelescoop is natuurlijk wel inte ressant. Maar ik ben toch meer van de theoretische kant." land; Annet van der Borst, Kam perland; Manon Boss, Goes; Den nis Broerse, 's-Heer Hendrikskin- deren; Ferdy Clarijs, Goes; Rogier Deddens, Goes; Constantijn Doel man, Goes; Thijs van den Dries, Heinkenszand; Corné van Eenen- naam, Goes; David van de Flier, Rilland; Luke Geuze, Goes; Jeroen Goud, Driewegen; Denise van Goudswaard, Colijnsplaat; Sebasti- aan de Haas, Goes; Niek Hazelaar, Goes; Mike Heesters, Lewedorp; Lenneke den Hertog, Nieuwdorp; Ryan Holtrop, Goes; Ivo Hop mans, Kapelle; Sjoerd van Houte, Heinkenszand; Richard Huijbregt- se, Heinkenszand; Julian Huis- soon, Kamperland; Leon de Jonge, 's-Heerenhoek; Joeri Kasper, We- meldinge; Brett Koeman, Goes; Wouter Koeman, Kloetinge; Joni- que van Koeveringe, Krabbendij- ke; Bas Kooijman, Burgh Haamste de; Jeffrey de Kooning, Lewedorp; Joran Kramer, Lewedorp; Chantal Kuipers, Goes; Eva Lindenbergh, Goes; Christel Lobbezoo, Krabben- dijke; Ian Looije, Ovezande; Paul van der Maas, Wolphaartsdijk; Maikel Nieuwenhuize, Kapelle; Frenk Nijsse, Heinkenszand; Ralf Nijsse, 's-Heerenhoek; Samantha van de Pas, Kapelle; Minca Pas- schier, Kamperland; Carmen Plat- schorre, Kortgene; Jochem Poot, Hansweert; Lieselotte van de Riet, Heinkenszand; Linda Rijk, Hein kenszand; Marloes Rijk, Heinkens zand; Wessel de Ronde, Goes; Stéphanie van Sabben, 's-Heer Arendskerke; Pim Scherpenisse, Kapelle; Martijn Sinac, Borssele; Ludo Theenaart, Goes; Stefan Tol- hoek, Yerseke; Priscilla Traas, 's-Gravenpolder; Albert-Jan Ver- Juist Jens. En kun je daar straks nog een beetje de kost mee verdie nen? „Dat sterrenkundigen niet in het bedrijfsleven terecht zouden kunnen, is een misverstand. Je doet heel veel met informatica, veel met computers en je maakt verslagen en rapporten. Ik zou ze ker een functie kunnen vinden. Met een bètastudie kom je über haupt bij veel bedrijven binnen." Maar voorlopig zit Jens nog min stens vijf jaar achter de boeken. Als alles goed gaat tenminste. „Bij bètastudies valt 50 tot 70 procent mue, Goes; Joey Vermue, Lewe dorp; Ivor Vlasblom, Heinkens zand; Ramon Vleugel, Wemeldin- ge; Geerten van de Vrede, Goes; Nick Walhout, Lewedorp; Jessica Weemaes, Lewedorp; Remko Wil- lemstein, Goes; Ricardo Zuidweg, Yerseke; Bert van der Zwaluw, Ril land; Yvonne Zwartbol, Heinkens zand; Thomas Zwetsloot, Ouwer- kerk. Havo, profiel Natuur en Gezond heid: Johan de Bat, Wemeldinge; Rudi Blankers, Gapinge; Alex Blok, 's-Gravenpolder; Egbert Boonman, 's-Heerenhoek; Valerie van Dixhoorn, Yerseke; Thomas van den Dries, Goes; Danae Geel hoed, Rilland; Hans Hengsdijk, Goes; Pippin Kole, Kapelle; Yvon ne Liebregts, Heinkenszand; Daisy Maat, Goes; Tim Oostrom, Goes; Casper Ouwerkerk, Heinkenszand; Xander Pekaar, Goes; Jolise van der Slink, Heinkenszand; Mike van de Voorde, Middelburg; Maris- ka de Vrieze, Kloetinge. Havo, profiel Natuur en Tech niek: Anton van Beek, Wemeldin ge; Rolf van der Bijl, Brouwersha ven; Jos Bruijnzeel, Kruiningen; Frederique Catsman, Goes; Gino Houtekamer, Wemeldinge; Mar tijn Kuijper, Goes; Ruben Malleko- te, Schore; Wesley de Marco, Goes; Bart Otte, Lewedorp; Kevin Remie, Goes; Eli de Smet, Renes- se; Willard Tanis, Geersdijk; Pieter Vette, Heinkenszand; Danny Zoe- teweij, Yerseke. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, bouwtechniek: Roy af na het eerste jaar." Jens denkt niet dat hij daar bij hoort. „Ik wil dit al tien jaar, joh. Op de basisschool hield ik al spreekbeurten over de maan." Hij zoekt een kamer in Leiden, maar het corps hoeft niet op hem te rekenen. „Een studentenhuis meldt dat ze huisbier hebben. Die zitten zich el ke dinsdag zat te zuipen. Daar heb ik geen zin in. In het eerste jaar zal ik eens kij ken. Daarna zie ik wel of ik nog er gens bij ga." Matthijs, Oostburg. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, economie: Allison Four- nier, Maldegem; Anudari Jargal, Schoondijke; Sirwan Kassan, Nieuwvliet. VMBO basisberoepsgerichte leerweg, metaaltechniek: Joerec Cijsouw, Oostburg; Jeffrey De Krij ger, Sluis. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, voertuigentechniek: Ruben van de Luijster, Groede; Kay van Overloop, Schoondijke; Koen van Trier, Biervliet. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzij"n: Melissa Cornelius, Breskens; Coen Dellae- rt, Biervliet; Lenneke van Goeije, Breskens; Anne-Lise Impens, Bier vliet; Srpuhi Ohanian, Sluis; Cin dy Reinhout, Breskens; Kelly Sim pelaar, Groede; Judith de Vries, Oostburg. VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, bouwtechniek: Dwight van de Velde, IJzendijke. VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, economie: Kelly van Ak ker, Cadzand; Niek Boelens, Oost burg; Meivin Boone, Breskens; Laura De Bruyne, Sluis; Amalia Dashyan, Oostburg; Sharon Lem- pereur, Sluis; Ruben Pijcke, Aar denburg; Martin de Ruijter, Sluis; Maud Souren, Breskens; Simone Verduijn, Breskens; Ricky Vinke, Breskens; Danielle Vriens, Oost burg; Briël de Wilde, Breskens. VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, metaaltechniek: Glenn Duysserinck, Biervliet; Bertjan Fie- ret, Oostburg; Yordi de Gardeijn, Breskens; Mike Jansen, Breskens; Laurence de Poorter, Oostburg; Wesley Vermue, Hoofdplaat; Sven Verstraeten, Oostburg; Christian van Vooren, IJzendijke. VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, voertuigentechniek: Danny van de Kerkhove, Water landkerkje; Mathieu Thomaes, Biervliet. VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn: Sophia Aerssens, IJzendijke; Kristel Blaak man, Sluis; Maria Gillesse, Aarden burg; Daphne de Jonge, IJzendijke; Natascha Kuijsters, Schoondijke; Anne Martens, Groede; Lisanne Pfaff, Oostburg; Lucinda van Vla enderen, Retranchement; Natasja de Vries, Breskens; Marte Wittou- ck, Nieuwvliet; Sindia de Wolff, Oostburg. VMBO, gemengde leerweg, eco nomie: Stephanie Misilje, Bres kens. VMBO, gemengde leerweg, zorg en welzijn: Marieke de Cocq, Aar denburg; Stephannie Debaere, Oostburg; Trinco Ingels, Biervliet; Krista Klaui, Biervliet; Darlourdes de Rooij, IJzendijke; Sophie Korte- weg, Lewedorp. VMBO, theretische leerweg: Mar- jam Asian, Oostburg; Martinique Baas, Cadzand; Charlotte Barra, Oostburg; Martin Basting, Zuid- zande; Carmen van Belois, Bres kens; Honeylane Benarao Lagos, Breskens; Sven Berckmoes, Eede; Kenan Berk, Nieuwvliet; Alexan dra Bertou, Oostburg; Dennis Blondeel, Eede; Angela Boeije, Oostburg; Monica Boone, Bres kens; Davey Bril, Oostburg; Shari- na van den Bunder, Sluis; Marlijn Cauwels, Waterlandkerkje; Eleono- re D'Hoore, Sluis; Roy Van Dam me, Aardenburg; Stephanie Dijk graaf, Schoondijke; Saskia Doorn, Biervliet; Sanne Fenijn, Nieuw vliet; Niels Fremouw, Cadzand; Rashna Gonesh, Breskens; Alphon- se Hamelijnck, Sluis; Tom Ha mers, Oostburg; Evita Hinneman, Oostburg; Martin Hoogerwerf, Hoofdplaat; Alexander Hustinx, Damme; Feresteh Javadzadeh Nai- ni, Oostburg; Inge Joosten, Groe de; Flip de Klerk, Aardenburg; Martine Kunst, Oostburg; Roxan- ne de Lange, Oostburg; Kelly van Leeuwe, Breskens; Guus van Lei den, Hoofdplaat; Kim Lempereur, Sluis; Sjaak Mangnus, Waterland kerkje; Bart de Milliano, IJzendij ke; Björn Pijcke, Breskens; Ken neth Poissonnier, IJzendijke; Mark van den Pol, Aardenburg; Elsbeth du Puij, IJzendijke; Martin de Que- lerij, Breskens; Danik Raikhlin, Oostburg; Judith Rammant, Oost burg; Eliza de Rooij, Breskens; Mi- chaël de Rooij, Breskens; Michel Rosendaal, IJzendijke; Patricia Schanck, IJzendijke; Maud Schee- Ie, Breskens; Esther Smit, Cad zand; Anna Stoffels, Oostburg; Tamara Steurrijs, Schoondijke; Gwendolyn Thilleman, Oostburg; Geoffrey van Troost, Sluis; Nicky Vanhijfte, Oostburg; Ichelle van de Velde, IJzendijke; Richard Vergou wen, Breskens; Jeske Verweg, Oost burg; Jaap van de Voorde, Aarden burg; Shirley Van de Voorde, Oost burg; Ellen Willemsen, Hoofd plaat; Esmee Zijlstra, Oostburg. HAVO, profiel cultuur en maat schappij: Charlotte Almekinders, Cadzand; David Almekinders, Oostburg; Roy Bron, Oostburg; Joy Buijsse, Aardenburg; Anke Ca- lon, IJzendijke; Mireille Cornelis, Cadzand; Kimberley D'Hoore, Sluis; Sarah van Dronkelaar, Oost- burg; Svenja de Feijter, Retranche ment; John du Fossé, Sluis; Sunai- na Goercharn, Aardenburg; Ma- non den Hollander, Schoondijke; Kim van der Hooft, Oostburg; Andrea Jansen, Oostburg; Stepha nie Jansen, Oostburg; Sandra de Koeijer, Oostburg; Ka Ho Leung, Cadzand; Naomi Levels, Oostburg; Sarah de Lijzer, Zuidzande; Anna bel van Loon, Breskens; Debbie Maenhout, Oostburg; Thierry Marchand, Oostburg; Melany Moerman, Oostburg; Dylan Noten boom, Cadzand; Maaike De Pauw, Eede; Stephanie van Poucke, IJzen dijke; Jasper van Quekelberghe, Groede; Kimberley Ras, Oostburg; Linda Riemens, IJzendijke; Tessa Rijckaert, IJzendijke; Ellen Simpel aar, Oostburg; Linsey Tazelaar, Breskens; Lies Theunissen, Oost burg; Denise Voogdt, Oostburg; Nadine Wesdorp, Breskens; Jas mijn van de Winckel, Groede. HAVO, profiel economie en maatschappij: Ricardo Beun, Aar denburg; Vera van Erp, Aarden burg; Eliane Hagenaar, Oostburg; Esther Molhoek, Oostburg; Brian O'Doherty, Brugge; Niels Pyf- feroen, Sluis; Eloha Rafie, Knok- ke-Heist; Reilly Schriemer, Eede; Monika Skacokova, Aardenburg; Daniëlle Steijaert, Oostburg; Klaas Vervaet, Biervliet; Lienke Vet, Bres kens. HAVO, profiel economie en maatschappij/cultuur en maat schappij: Bastiaan Apers, Sluis; Priscilla Beun, Aardenburg; Daniël le de Clerck, Oostburg; Wendy de Clerck, Oostburg; Suzanne van Hal, St. Kruis; Tijmen Hermans, Sluis; Edwin Van de Voorde, Groe de. HAVO, profiel natuur en gezond heid: Nelleke Goense, Oostburg; Xandra Mol, Oostburg; Annelise Nygard, IJzendijke; Benny Pladdet, Oostburg; Stéphanie Thomas, IJ zendijke; Stefan Timmermans, Aardenburg; Perry Verhage, Bres kens; Jason Vermeulen, Schoondij ke. HAVO, profiel natuur en tech niek: Peter Cornelis, Oostburg; Pim Jacobse, Groede. HAVO, profiel natuur en techniek/natuur en gezondheid: Nino Bellengé, Aardenburg; Mi chel Buysse, Aardenburg; Davy Hermans, Waterlandkerkje; Youp van Krevelen, Waterlandkerkje; Hans Moggré, Schoondijke; Niek de Nooijer, Breskens; Daniël Pie- ters, Groede; Leon de Zwart, Aar denburg. VWO, profiel cultuur en maat schappij: Martine de Bruijne, Oostburg; Joy ce Heijsman, Sluis; An Klaasse, Aardenburg; Anouk Luteijn, Bres kens; Jantine Naaktgeboren, Bier vliet; Laura de Putter, Oostburg; Marieke Ruytenburg, Schoondijke; Thijs Sarneel, Groede; Jessica Tal man, Oostburg; Rianne Visser, Breskens. VWO, profiel economie en maat schappij: Brian Bronneberg, Oostburg; Ar jen Buijze, Oostburg; Koen Hame link, Nieuwvliet; Jacco de Keunin- ck, Nieuwvliet; Ilse Sijrier, Oost burg. VWO, profiel natuur en gezond heid: Ilse van Baar, Sluis; Ruben Haver- beke, IJzendijke; Mariëlle Rosend aal, IJzendijke; Tom van Vooren, Sluis. VWO, profiel natüur en tech niek: René le Clercq, Retranchement; Marinus Oosters, Cadzand; Mitchel Schouten, Aardenburg; Mark Wijffels, IJzendijke. VWO, profiel natuur en techniek/natuur en gezondheid: Sander Hoksbergen, Aardenburg; Luuk Mouton, Breskens; Rob Swenker, Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23