'Snel
SG Nehalennia
Ostrea Lyceum
22 Vrijdag 13 juni 2008 PZC
VMBO Gemengde leerweg Sec
tor: Economie: Bas Hudales, Mid
delburg; Maris Passenier, Dom
burg; Jessica Wattel, Nieuw en
Sint Joosland; Dianne Wentzel,
Middelburg.
VMBO Gemengde leerweg Sec
tor: Techniek: Alvin Fabry, Mid
delburg; Kevin Klaassen, Middel
burg; Nicky van der Klooster,
Oost-Souburg; Simone de Kraker,
Oost-Souburg; Tommie van der
Linden, Arnemuiden; Manuel Pe-
lesic, Middelburg; Tom Schonis,
Middelburg; Corisjo Schroevers,
Middelburg; Frank Stok, Middel
burg.
VMBO Gemengde leerweg Sec
tor: Zorg en Welzijn: Peter de
Lange, Koudekerke; Sander Mon-
deel, Middelburg; Jessica Smeding,
Oost-Souburg; Yaël Vogel, Middel
burg.
VMBO Theoretische leerweg
Sector: Economie: Teun Aarnout-
se, Middelburg; Joos Boone, Mid
delburg; Joeri van der Bovenkamp,
Middelburg; Michael Dekker, Kou
dekerke; Sanne de Graag, Oostka-
pelle; Maxime Haegens, Middel
burg; Jitske Havermans, Bergen op
Zoom; Mick Jansen, Middelburg;
Frank Jobse, Koudekerke; Ryan
Kalloe, Middelburg; Daan Kosters,
Middelburg; Liza van Maaren, Vlis-
singen; Samantha Maas, Dom
burg; Rens Maljers, Veere; Nick
Muilwijk, Koudekerke; Elisa
Ngoesmin, Middelburg; Mikhaël
Quandt, Middelburg; Roel Thier,
Middelburg; Carmen de Witte,
Middelburg.
VMBO Theoretische leerweg
Sector: Techniek: Adrie de Bliek,
Middelburg; Joost Bos, Middel
burg; Jarco Meerman, Arnemui
den; Rasoel van Nek, Middelburg;
Joël Schroevers, Arnemuiden; Al-
varo Souisa, Middelburg; Mark Vel-
raeds, Middelburg.
VMBO Theoretische leerweg
Sector: Zorg en Welzijn: Kelly
Adriaansen, Middelburg; Fatima
Kawash, Grijpskerke; Janinka de
Klerk, Oost-Souburg; Laurent Leg
rand, Middelburg; Sathya Ros, Mid
delburg; Femke Schuitema, Mid
delburg; Asib Sekandari, Vlissin-
gen; Nela Tomicic, Middelburg;
Maureen Wisse, Westkapelle.
OPDC
VMBO Gemengde leerweg Sec
tor: Zorg en Welzijn: Bram Brou
wer, Vlissingen.
VMBO Kaderberoepsgerichte
leerweg Sector: Zorg en Welzijn:
Joanne Giljam, Middelburg.
Havo, profiel cultuur en maat
schappij: Marco Blom, Lewedorp;
Vincent van Boven, Oost-Souburg;
Samantha Davidse, Middelburg;
Babette Goossens, Koudekerke;
Laura Hannewijk, Middelburg;
Vincent van de Ketterij, Arnemui
den; Emmelie Labruijère, Middel
burg; Rosalie Matthijsse, Middel
burg; Jaap de Meester, Middel
burg; Hilde Modderman, Middel
burg; Cirelle Pluijlaar, Middelburg;
Fenna van Raaij, Middelburg; Ra-
chid Roemeratoe, Middelburg;
Max Roovers, Arnemuiden; Rosa
lie Veenenbos, Middelburg; Eva
Verhage, Middelburg; Daphne de
Visser, Middelburg; Yorben West-
strate, Koudekerke.
Havo, profiel economie en maat
schappij: Kasper van Aalst, Mid
delburg; Koen Bastiaanse, Westka
pelle; Cemil Car, Middelburg; Mai-
kel Catsman, Middelburg; Isabelle
Dielwart, Middelburg; Taco Drijf
hout, Vrouwenpolder; Maurits Ip-
pel, Middelburg; Allard de long,
Vlissingen; Nigar Kandemir, Mid
delburg; Marieke ten Klooster,
Middelburg; Melissa Mott, Grijps
kerke; Dennis Mulder, Veere; Rens
Niehe, Middelburg; Tim van
Oostrom, Middelburg; Dore Pries
ter, Nieuw- en Sint Joosland; Jus
tin Toet, Middelburg; Joao To-
masoa, Middelburg; Danny de
Vos, Vlissingen; Marieke van de
Werfhorst, Burgh-Haamstede.
Havo, profiel natuur en gezond
heid: Thijs André de la Porte, Oost-
kapelle; Lonneke Boot, Arnemui
den; Xander Bos, Middelburg;
Lianne Brand, Middelburg; Sheilly
Eendragt, Middelburg; Marloes
van Eijkelenburg, Middelburg;
Max Harte, Middelburg; Joyce Kel
der, Arnemuiden; Isa Kort, Middel
burg; Linde Kuilboer, Nieuwdorp;
Seline Lampert, Koudekerke; Li-
selotte Meijler, Middelburg; Nata
lie Meulenberg, Arnemuiden; Jessi
ca Reijerse, Arnemuiden; Veerle
Siebinga, Middelburg; Rénald
Stroo, Middelburg; Loes Vis, Vlis
singen.
Havo, profiel natuur en tech
niek: Veerle Westenburger, Mid
delburg.
Vwo - Gymnasium, profiel cul
tuur en maatschappij: Karlijn
van der Peijl, Domburg; Joachim
Springer, Nieuw- en Sint Joosland;
Vwo - Gymnasium, profiel eco
nomie en maatschappij: Merijn
van Eenennaam, Middelburg; Nic
ky Kattenbroek, Vlissingen; Char
lotte Nobel, Middelburg; Kimberly
van Sparrentak, Middelburg.
Vwo - Gymnasium, profiel na
tuur en gezondheid: Milou
Antheunisse, Middelburg; Anne-
miek Dekker, Middelburg; Camille
Habets, Middelburg; Wout La-
mers, Vlissingen; Marijn de Pagter,
Oost-Souburg; Cristiaan van Pop-
ta, Vlissingen; Heieen van Russen
Groen, Vlissingen.
Vwo - Gymnasium, profiel na
tuur en techniek: Milou Antheu
nisse, Middelburg; Agnieta Fran-
cke, Koudekerke; Camille Habets,
Middelburg; Wout Lamers, Vlissin
gen; Marijn de Pagter; Oost-Sou
burg.
Vwo - Atheneum, profiel cul
tuur en maatschappij: Nikolai Ja
cobs, Middelburg; Marije van Lie-
re, Middelburg; Noor Verkooijen,
Middelburg; Yvette Veurink, Mid
delburg.
Vwo - Atheneum, profiel econo
mie en maatschappij: Maureen
Hendrikx, Middelburg; Lennart
Huis in 't Veld, Middelburg; Lisa
lansen, Middelburg; Maria Kranen
donk, Koudekerke; Jasmin Lagziel,
Middelburg; Nanice de Mooij, Mid
delburg; Robin Schotel, Middel
burg; Luuk Vaessen, Middelburg;
Dylan Verhage, Koudekerke.
Vwo - Atheneum, profiel natuur
en gezondheid: Samantha de
Bruijn, Middelburg; Danny Hui-
bregtse, Westkapelle; Tomas Lie-
vense, Westkapelle; Yessi van de
Pas; Middelburg; Rens van de Pep
pel, Middelburg; Eva Pot, Middel
burg; Stella Prins, Middelburg; Kas
per Recourt, Biggekerke; Kasper Si-
derius, Koudekerke; Matei Szabo,
Veere; Ruena Tahitu, Middelburg;
Stephen Verburg, Middelburg;
Rens de Visser, Westkapelle; Ma-
non van de Weerdhof, Arnemui
den; Jeffrey Willems, Arnemui
den.
Vwo - Atheneum, profiel natuur
en techniek: Roy de Bokx, Middel
burg; Vito de Nooijer, Arnemui
den; Stephen Verburg, Middel
burg; Jeffrey Willems, Arnemui
den.
Vmbo, basisberoepsgerichte
leerweg, handel en administra
tie: Nicky van Bremen, Goes; Joh
nny Dekker, Kapelle; Riri Diets,
Roosendaal; Soraya Lobbezoo,
Kruiningen; Ellen Meesters, Goes;
Ilse Schoe, Goes; Phung Thaisong-
khram, Wemeldinge; Alex Tram
per, Krabbendijke; Rutger Vergou
wen, Wemeldinge; Alicia Voshol,
Noordgouwe; Yosra Zemmouri,
Goes.
Vmbo basisberoepsgerichte
leerweg, zorg en welzijn: Caitlin
Boel, Goes; Monica Breure, Kapel
le; Angelika de Cloe, Goes; Talitha
Hage, Arnemuiden; Diana Hooge-
steger, 's-Gravenpolder; Cindy Is-
rie, Goes; Ronald de Neef, Wissen-
kerke;
Vmbo, basisberoepsgerichte
leerweg LWT, zorg en welzijn:
Maayke Flikweert, Kapelle
Vmbo basisberoepsgerichte
leerweg, SDV: Kristy Blommaert,
Zierikzee; Ruardy Grootenboer,
Rilland; Robin de Jonge, Goes;
Joey de Looff, Goes; Loïs Verhage,
Goes;
Vmbo, kaderberoepsgerichte
leerweg, handel en administra
tie: Ilias Azzagari, Goes; Arlette
Burger, Wemeldinge; Kirsten Dek
kers, Driewegen; Sven de Dreu,
Goes; Iman Ezzoubai, Goes; Tam
ara Goetheer, Goes; Thai-Binh Ha,
Yerseke; Lindsay Hazen, Lewe
dorp; Jarina van Helleman, 's-Gra-
venpolder; Iris de Jong, Goes; Sas-
kia de Jonge, Heinkenszand; Vero
nica van Leeuwen, Kerkwerve;
Adil El Mecaniqui, Goes; Kiki Min-
naard, Goes; Danar Mohamed,
Goes; Ebbygail Morsen, Goes; Me
lissa Paauwe, Yerseke; Mellanny
van de Plasse, Yerseke; Nathalie
Priester, Goes; Maher Razch, Hein
kenszand; Rick de Smit, Goes; Ma-
rina Smits, Heinkenszand; Jessica
Vermeulen, Hoedekenskerke; San
ne Vermeulen, Kapelle; Esther de
Zeeuw, Wolphaartsdijk.
Vmbo kaderberoepsgerichte
leerweg, zorg en welzijn: Xhej-
lan Avdosoji, Goes; Sabrina Boon
man, Kapelle; Torben Bouterse,
Goes; Tirza Clarijs, Heinkenszand;
Kimberly Drijdijk, Driewegen; An-
nelies 't Hart, Kapelle; Jamie van
der Heijde, Goes; Gabriela Holle
mans, Yerseke; Alouette Hooft-
man, Bruinisse; Hannah van den
Houten, Hansweert; Eline Kou-
wenberg, Goes; Suzanne Over-
beeke, Kapelle; Esther de Rijke,
Kloetinge; Valeska Schrier, pelle;
Kimberly Sinke, Goes; Jacolien
Slabbekoorn, Yerseke; Femke Sol
daat, Wolphaartsdijk; Rosario Ste-
ijn, Yerseke; Simone van Veen,
Goes; Mandy de Witte, Kapelle.
Vmbo kaderberoepsgerichte
leerweg, SDV: Naomy Bakboord,
Goes; Kevin Beenakker, Hans-
weert; Stefan van Beveren, Yerse
ke; Maurits Borghouts, Zierikzee;
Marley van den Bosch, Kruinin
gen; Martijn Fonteine, Zierikzee;
Pasquale Hoekman, Krabbendijke;
Aniek Huissen, Goes; Ruben Jume-
let, Zierikzee; Koen Leendertse,
Hoedekenskerke; Yannick Modde,
Zierikzee; Yves Nyemb, 's-Graven-
polder; Jim Paauwe, Hansweert;
Stefan Philipse, Goes; Jelmer Stou
ten, Oosterland; Kevin Timmer,
Goes; Koen Traas, Yerseke; Johnny
de Visser, Goes.
Vmbogemengde leerweg, zorg
en welzijn: Eleanore Boel, Goes;
Anne de Jonge, Kapelle; Bianca
Kloosterman, Heinkenszand; Sa
mantha Meedendorp, Goes; Steffy
Meijer, Wissenkerke; Inge Over-
beeke, Kapelle; Lotte Strijd, Wolp
haartsdijk; Jamie Vermue, Lewe
dorp.
Vmbo, theoretische leerweg:
Jim van Aken, Goes; Nashwan
Al-Duhaysi, Goes; Eelco van den
Berge, Kruiningen; Eva Bergman,
Goes; Lisette Jasmijn van Berkel,
Goes; Wouter Blommaert, Zierik
zee; Anne-Sophie Bol, Yerseke;
Sander Bos, Yerseke; Sander
Bosch, Goes; Nick van Boven, Ka
pelle; Yoeri Braamse, Wolphaarts
dijk; Guido Bruijn, Kapelle; Clau
dia Caceres, Goes; Marieke Dale
bout, Zierikzee; Nicole Davidse,
Goes; Stephan Dijkhuizen, Goes;
Babette de Dreu, Goes; Carmen
Duarte da Conceiqao, Goes; Mar
loes During, Heinkenszand; We
sley Erentreich, Borssele; Kiki
Ernst, Kortgene; Caroline Faes, Yer
seke; Marijn Filius, Kamperland;
Niels Fokke, Lewedorp; Daphne
van Gastel, Zierikzee; Tristan van
Geelen, Brouwershaven; Bart Ge-
lok, Heinkenszand; Robin Gode
schalk, Goes; Kim Hanssens,
Goes; Jeroen Heeren, Lewedorp;
Kimberley Hersevoort, Goes; Ke
vin Hillebrand, Goes; Leon van
den Hoek, Goes; Micheile Holle-
stelle, Heinkenszand; Jay Hoogede-
ure, Lewedorp; Yannick Hoogstra-
te, Wemeldinge; Laura de Hoogt,
Colijnsplaat; Nicole van Hove,
Goes; Martijn Jansen, Goes; Alice
Jas, Rilland; Mathijs Jung, Kamper
land; Rosanne Kleppe, Goes; Melis-
sa Koekkoek, Kruiningen; Davey
Kommers, Goes; Rob Koopmans,
Kortgene; Simone Koppelaar,
Goes; Femke Kort, Kerkwerve; Li-
zet Lammerts, Noordgouwe;
Cynthia Lamper, Yerseke; Rody
Lamper, Heinkenszand; Werner
Lantinga, Goes; Paul van Liere, Yer
seke; Liz Lucasse, Kloetinge; Karo-
la Marcusse, Wissenkerke; Irini
Mavredakis, Goes; Manuela de
Munck, Wemeldinge; Bas Neels,
Yerseke; Mieke Noordhoek, Kam
perland; Bryan Noteboom, Kapel
le; Lisa van Oost, Renesse; Mar-
greet Otte, Lewedorp; Arina van
der Perk, Ovezande; Kylie Polman,
Arnemuiden; Rutger Pouwelse,
Rilland; Luc Priester, Kortgene; An-
ne-Li de Putter, Kamperland; Pa
trick Raas, Kwadendamme; Kees
Rijborz, Lewedorp; Edwin Rijk,
Ovezande; Maikel Rijk, Ovezande;
Miranda Rijk, Goes; Irina de Roo,
Goes; Nathalie Saczynski, Goes; Ju-
anita Sanabria, Kamperland; Dai-
mon Schrier, Yerseke; Nico Schro
der, Kapelle; Latifa Sealioui, Goes;
Erwin Sinke, Kapelle; Janine Sin
ke, Yerseke; Miriam Speckens,
Goes; Femke van Splunter, Zierik
zee; Eric Stevense, Heinkenszand;
Jordy van Strien, 's-Heerenhoek;
Sanne Tholhuijsen, Renesse; Kelly
van Tilborg, 's-Gravenpolder; Niki
Timmerman, Kwadendamme; Iris
Traas, 's-Heer Arendskerke; Arike
Twigt, Kloetinge; Thomas van Vel-
zen, Krabbendijke; Marloes Ver-
burg, Goes; Luca Vermeule, Goes;
Jolijn Vermue, Heinkenszand; Mar-
got Vermue, Kwadendamme; San
der Vermue, 's-Gravenpolder; Myr-
na Visser, Wolphaartsdijk; Killian
van de Vreede, Rilland; Stefan
Vreeke, Waarde; Sander de Vries,
Zierikzee; Waldemar Vroegop,
Goes; Ingrid Vroman, Krabbendij
ke; Melanie Vullinghs, Wemeldin
ge; Niki Waegemaekers, 's-Heer
Arendskerke; Kimberley Wagen-
aar, Lewedorp; Denise van Wallen
burg, Oudelande; Ruben van Weel-
den, Heinkenszand; Maikel Weese-
poel, Goes; Leon van der Wekken,
Zierikzee; Rick Westdorp,s-Heer
Arendskerke; Martijs Weststrate,
Krabbendijke; Mitchel Wielema-
ker, Heinkenszand; Martijn Wild-
erom, Kamperland; Janneke Win-
gelaar, Sirjansland; Hidde Wisse-
link, Wolphaartsdijk; Nour Ysebae-
rt, Kattendijke; Laura Zuidhof,
Hoedekenskerke.
Havo, profiel Cultuur en Maat
schappij: Stefan van Antwerpen,
Zierikzee; Annemieke Ars, Goes;
Martine Barbé, Yerseke; Jeanne
Bijl, Kapelle; Nicky Braam, 's-Heer
Hendrikskinderen; Laura Dijkstra,
Goes; Manon van Dixhoorn,
door Ton van den Nouweland
T ens Hoeijmakers (17) uit Zon-
I nemaire gaat sterrenkunde stu-
deren in Leiden. Hij heeft
vwo-plus met natuur en techniek
gedaan aan de Pontes Pieter Zee
man in Zierikzee.
Bètamannetje zeker? „Yo," zegt
Jens, die naar eigen zeggen zijn op
leiding 'geblinddoekt en met twee
handen op de rug' heeft voltooid.
„Het is nog even de vraag of het ze
vens, achten of negens worden.
Maar dat ik geslaagd ben, weet ik
zeker. Iedereen zat in de stress
voor de examens. Ik ben drie we
ken van tevoren begonnen met le
ren, maar zónder had het ook ge
kund."
Dan heeft ie de laatste tijd zeker
flink gesport en in de kroeg gehan
gen?
'Op de basisschool hield ik
al spreekbeurten over de
maan.'
Jens trekt een zuur gezicht: „Totaal
niet! Fietsen van school naar huis,
is het enige dat ik aan sport doe.
In plaats van uitgaan, zit ik liever
achter mijn pc'tje: 3D-animaties,
Startrek, dat soort dingen. Maar ik
doe wel aan muziek, hoor. Ik speel
klarinet bij Nut 8c Uitspanning."
Wat is er zo boeiend aan sterren
kunde?
Jens: „Het is een heel breed ter
rein. Dat je alleen maar naar bo
ven zit te loeren, is niet waar. De
ze wetenschap bestaat grofweg uit
twee delen; waarnemen en analy-
Wolphaartsdijk; K elly Driedijk,
Heinkenszand; Manon van den
Dries, Kapelle; Sven van den
Dries, Heinkenszand; Marjolein
Elenbaas, Kloetinge; Sanne Filius,
Kamperland; Madeion Focke,
's-Heer Arendskerke; Sanne Gie-
lens, 's-Heerenhoek; Janne van
Gilst, Colijnsplaat; Italia Gomes,
Hansweert; Jessica Harthoorn,
's-Gravenpolder; Marleen Hoon-
dert, Wolphaartsdijk; Josje Hop
mans, Goes; Arthur Huige, Goes;
Tiiu Jansen, Goes; Jonneke Jor-
dans, Goes; Daphne de Kam,
Wolphaartsdijk; Bo Klaassen,
Goes; Sabrina de Koster, Lewe
dorp; Lisette Krijger, Hansweert;
Annemarie de Kunder, Waarde;
Farron van de Linde, Kruiningen;
Irene van Loo, Kapelle; Janick van
Megroot, Heinkenszand; Colette
Meuldijk, Brouwershaven; Jochem
van Noord, Goes; Youri Olie,
's-Gravenpolder; Kylie van der Pen
nen, Goes; Geert van Pijkeren,
Noordwelle; Maaike Ponjee, Goes;
Diederik de Rave, Goes; Jamie
Rijk, Ovezande; Rutger de Ronde,
Kwadendamme; Andrea Rouw,
Goes; Niels van de Schraaf, Katten
dijke; Susanne Streefkerk, Burgh
Haamstede; Iris Verhage, Goes; An
neke Vermeule, Ovezande; Eline
Viergever, Goes; Anne Witte, We
meldinge; Christian Woudenberg,
Heinkenszand; Ruben Wouden
berg, Heinkenszand; Ferdi Zwa-
nink, Goes.
Havo, profiel Economie en Maat
schappij: Esther Allemekinders,
Kwadendamme; Djoeke Altena,
Nisse; Anne de Bakker, Kapelle; Pa
trick Bakker, Kamperland; Melanie
Barentsen, Kapelle; Jos Beerens,
Kortgene; Jorrit Boelhouwer, Ril-