Geslaagd Geertje wil de CSW Middelburg CSW Vlissingen Groen College Goes Markiezaat College Mollercollege OPDC De Vliedberg ROC Westerschelde 20 Vrijdag 13 juni 2008 PZC VMBO, gemengde leerweg, eco nomie: Davy Commelin, Grijps- kerke; Mike Frietman, Middel burg; Jelle de Korte, Middelburg; Simone Smit, Oostkapelle; Peter Wouters, Grijpskerke. VMBO, gemengde leerweg, tech niek: Pim van Liere, Middelburg; Stefan de Nood, Middelburg; Illaih Westerhuis, Middelburg. VMBO, gemengde leerweg, zorg en welzijn: Asmara Berhitu, Mid delburg; Eline Geertse, Oost Sou burg; Myrthe de Lange, Middel burg; Angela Mouthaan, Middel burg. VMBO, theoretische leerweg, economie: Johan Adriaanse, Zou- telande; Roel Alewijnse, Oost Sou burg; Caitlin van Assendelft, Mid delburg; Michel Beeke, Seroosker- ke (w); Justin van Belzen, Arne- muiden; Rajiv Bisoen, Middel burg; Myrna Boogaard, Biggeker- ke; Marc Boot, Butgh Haamstede; Niek Brinkhuis, Middelburg; Vi vian de Buck, Middelburg; Ne- wroz (^elik, Middelburg; Rory Da- vidse, Middelburg; Rick van Dijk, Middelburg; Irene Dingemanse, Zoutelande; Rens van den Driest, Middelburg; Luuk Dybala, Rit- them; Richard van Garderen, Mid delburg; Emily Geerse, Middel burg; Rosalie de Graaf, Middel burg; Sharon van de Guchte, Nieuw en St. Joosland; Joos Harin- ck, Koudekerke; Jordy Heijdens, Middelburg; Theo Janse, Arnemui- den; Kevin Janse, Zoutelande; De- mian Janssen, Middelburg; Jasper de Klerk, Middelburg; Matthieu Kloet, Burgh Haamstede; Davey van de Kreeke, Oostkapelle; Roar Krombeen, Middelburg; Andjela Latumeten, Oost Souburg; Sander Leeman, Middelburg; Anoek Lok ker, Middelburg; Stephanie Ma- chielse, Ritthem; Ziggy Marlissa, j Oost Souburg; Sylvana Melse, Big- gekerke; Quinten Mesu, Middel- burg; Rugera Noya, Middelburg; Loïs van Oostende, Middelburg; Damiën van Oostrom, Middel burg; Niels Ouwerkerk, Middel- burg; Alexander Peijer, Oostkapel le; Tjaka Pentury, Oost Souburg; Femke Rijkeboer, Middelburg; Martine Roelse, Zoutelande; Mela- nie Sanderse, Grijpskerke; Sharon Schroevers, Arnemuiden; Karoon Shahinian, Oost Souburg; Yan Stroo, Middelburg; Len Stroy, Mid delburg; Ashley Telepary, Middel burg; Milan Tevel, Biggekerke; Di- mitri Tsitsipas, Middelburg; Peter van der Vaart, Westkapelle; Niels Vader, Oost Souburg; Anne Fleur I Vader, Middelburg; Thijs Verduijn, I Oostkapelle; Annemiek Verhage, Biggekerke; Thierry Vermeule, Middelburg; Joren Vlot, Koudeker- ke; Shamara Wannee, Oost Sou- burg; Bow van der Weijde, Seroos- i kerke (w); Daisy Wijffels, Middel- i burg. VMBO, theoretische leerweg, techniek: Per Bakker, Koudekerke; Mare Blom, Oost Souburg; Kees Corré, Veere; Luc Francke, Grijps- kerke; Jonathan van der Graaf, Vlis- singen; Anna Harting, Koudeker- ke; Marieke Kempe, Vlissingen; Aynsley Onderdijk, Middelburg; j Kiri Roelofs, Middelburg; Léroy Te- j lussa, Middelburg; Jason Tupan- wel, Middelburg. VMBO, theoretische leerweg, zorg en welzijn: Mirande Beije, Oostkapelle; Froukje Boonstra, Koudekerke; Thamar Davidse, Oost Souburg; Vicky van Dijk, Big gekerke; Emily van Dijk, Middel burg; Melissa Goedbloed, Middel burg; Elise de Jager, Serooskerke (w); Nick van der Lijke, Middel burg; Shelley Liplijn, Middelburg; Tamara Meulenberg, Middelburg; Daniëlla Mvambanu, Middelburg; Nathanja Roos, Oostkapelle; Eline Schoe, Westkapelle; Anne de Vis ser, Middelburg; Valerie Wagens- veld, VMBO, gemengde leerweg, eco nomie: Jakobus Westerbeke, Vlis singen; Michael de Willigen, Vlis singen. VMBO, gemengde leerweg, tech niek: Mart van de Woestijne, Vlis singen. VMBO, gemengde leerweg, zorg en welzijn: Amanda van Belzen, Vlissingen; Anthony Orprecio, Vlissingen. VMBO, theoretische leerweg, economie: Janice Altena, Vlissin gen; Narine Awakian, Vlissingen; Anouschka Bhagwandin, Oost Souburg; Elise Doorns, Vlissingen; Sara Ed-Dai, Vlissingen; Mick Goe- degebuur, Vlissingen; Jaime Hue- ting, Vlissingen; Sanela Josipovic, Vlissingen; Anthony Laco, Vlissin gen; Tarena Leidelmeyer, Vlissin gen; Mitchar Moens, Vlissingen; Yannick Mol, Vlissingen; Yanick Niemantsverdriet, Vlissingen; Amanda Nijholt, Vlissingen; Wes- hley Nijsse, Oost Souburg; Nicky Nijsse, Vlissingen; Tijana Patteri, Vlissingen; Wesley Pieterse, Oost Souburg; Adrian Sinke, Vlissingen; Nicole Tetelepta, Koudekerke; Ria Verleg, Vlissingen; Roman Willem- se, Vlissingen. VMBO, theoretische leerweg, techniek: Sjoerd Wartena, Vlissin gen. VMBO, theoretische leerweg, zorg en welzijn: Kimberley Bel- jaars, Vlissingen; Tyrza Both, Vlis singen; Tirza Breure, Vlissingen; Samantha Eising, Vlissingen; Eline van der Horst, Vlissingen; Olivia Mariana, Vlissingen; Meryem Mou- ha, Vlissingen; Femke Nieuw- poort, Vlissingen; Simone Pluij- mers, Vlissingen; Mallory Rieme- ijer, Vlissingen; Nathalie de Rijke, Vlissingen; Desireé Schrijver, Vlis singen; Isaura Westerweele, Vlis singen; Mariëlle Wisse, Oost Sou burg. VMBO, basisberoepsgerichte leerweg, Landbouw: Thari Barg, Goes; Marlijn den Boer, Veere; Ro bin Bongers, Ovezande; Iris Boo- gert, Brouwershaven; Denise van Boven, Wolphaartsdijk; Denise Da gevos, Wemeldinge; Ricardo Dees, Heinkenszand; Joost Deïst, Zonne- maire; Manon Eggermont, Terho le; Jessy Eist, 's-Gravenpolder; Ilse van Es, Vrouwenpolder; Lisanne van Gilst, Wissenkerke; Eva Hout, 's-Heerenhoek; Wietse Huissen, Yerseke; Michael Kooman, Hans- weert; Michiel de Kraa, Vlissingen; Kimberley Lieverst, Vlissingen; Bart van Loon, Colijnsplaat; Natha lie Lorier, Middelburg; Jasper van der Maas, Wemeldinge; Richie Neels, Kamperland; Charnelle van de Plasse, Yerseke; Griselda Schip per, Rilland; Dick Sinke, Oostdijk; Florence van Twist, Sint Maartens dijk; Mario Verhulst, Waarde; Ivan Vis, Noordwelle; Manouk Visser, Kruiningen; Jacco Walhout, 's-Gra- venpolder; Niels Weber, Waarde; Daisy de Wispelaere, Oost-Sou burg; Jan Wisse, Ritthem; VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg, Landbouw: Brian van Boven, Kloosterzande; Anthony Braafhart, Vlissingen; Myron van den Broeke, Sluis; Nadieh Broos, Goes; Remco van Dalen, Wemel dinge; Joyce Davidse, Middelburg; Marie-Claire Dehing, Oost-Sou burg; Maxim Dek, Kruiningen; Naomi Dekker, Middelburg; Koen Dondorp, Vlissingen; Jamie van Dorst, Kattendijke; Marjolein Gil lissen, Arnemuiden; Hilco Goeree, Goes; Michelle Groenenberg, Goes; Lonneke de Groot, Koe wacht; Ricky ten Hoorn, Arnemui den; Ward de Jong, Hulst; Anke Jongerius, 's-Gravenpolder; Thijs Joosten, Heinkenszand; Angelique Kokkelkorn, Borssele; Marinka Ko- le, Terneuzen; Thirza Kouden- burg, Driewegen; Annaliza Langebeeke, Middelburg; Erwin Lauret, Heinkenszand; Fen- neke van Leenen, Goes; Danny Louws, Nisse; Manon Lucasse, Kloetinge; Bianca Luteijn, Oost burg; Roy van Mastricht, Axel; Ilja Meersschaert, Terneuzen; Samant ha Montenarie, Middelburg; Danië- 11e Nooijens, Scharendijke; Daph ne de Rijk, Kloosterzande; Tara Schipper, Axel; Robin van de Swa- luw, Kortgene; Emmelie van de Velde, Noordwelle; Antoinette Ver mast, Yerseke; Laura Vuik, Kam perland; VMBO, gemengde leerweg, Landbouw: Floris Bin, Goes; Stefa- nie Blankestijn, Kruiningen; Natha- ly Boonman, Heinkenszand; Mar rit Courtin, Heinkenszand; Marijn Dalebout, Kapelle; Dominique Dingemanse, Goes; Mark Dinge manse, Nieuwdorp Zld; Lot van der Giessen, Heinkenszand; Tam ara Goudappel, Goes; Stefanie ten Heggeler, Zierikzee; Queeny de Ko ning, Nieuwdorp; Melissa Korsmit, Kamperland; Hans Mol, Borssele; Christian de Nooijer, Ka pelle; Jeroen van Osselaer, Hein kenszand; Kim de Ridder, Nieuw en Sint Joosland; Martin Roskam, Kerkwerve; Nathalja Scheeringa, Middelburg; Mariëlla Schouwe- naar, Wemeldinge; Amy de Waal, Scharendijke; Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, administratie: Farha Ti- hani, Tholen; Soumia el Jilali, Tho- len; Vmbo, theoretische leerweg: Emy Hommel, Oud-Vossemeer; Anouk van der Zande, Oud-Vosse- meer; Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg,uiterlijke verzorging Linda van der Zwan, Tholen; Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg,verzorging: Noortje Has- hem; Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg,voertuigtechniek: Den ny Bosmans, Tholen; Mark Elen- baas, Scherpenisse; Theoretische en gemengde leer weg: Meivin Trilsbeek; Kaderberoepsgerichte leerweg: Anthony de Pauw, Oud-Vosse- meer; Amy van Weele, Rilland Theoretische leerweg: Cassandra Born, Rilland; Jelle Braak, Rilland; Reinier van Dis, Tholen; Renée door Ondine van der Vleuten Geertje van Rees (19) uit Overslag zit straks in Am sterdam. Nou ja, niet in Amsterdam, maar in een nieuw studentencomplex in Diemen. En het universiteitsgebouw waar ze psychobiologie gaat studeren, ligt ook al niet in het centrum van de hoofdstad, maar in het gloednieu we Science Park. Dat is nou wel een beetje jammer. „Ach, met de tram ben ik er zó", zegt Geertje. „Het lijkt me gewoon ontzettend leuk om vanuit Over slag naar zon grote stad te verhui zen." Ze verheugt zich op alles: de nieu we studie, de nieuwe woonplaats, het studentenleven. „Ik wil zeker lid worden van een studentenver eniging. Dan komt je toch wat snel ler aan contactöen. Mij zul je niet iedere avond in de kroeg zien, dus ik moet op een andere manier aan mijn netwerk bouwen." Op het Reyaertcollege in Hulst deed ze eerst havo. „Toen ik ging nadenken over de toekomst, kwam ik er steeds opnieuw achter dat ik vwo nodig had voor de din gen die me echt interesseerden. Want daarvoor moest je naar de universiteit. Dus heb ik na de havo mijn vwo-diploma nog gehaald." Nu kan ze dan eindelijk doen wat ze al die tijd voor ogen had: naar de universiteit. „Psychobiologie is een betrekkelijk nieuwe studie. Elenbaas, Tholen; Amanda van Leerdam, Sint Annaland; Melissa Lier, Sint Maartensdijk; Johnny van Poortvliet, Stavenisse; Giséla van de Ree, Sint Maartensdijk; As- hwin Timmerman, Poortvliet; Ke vin Verwijmeren, Sint Maartens dijk; Arjan Vos, Tholen; Joost Win kel, Poortvliet; Havo: Wesley de Bruijn, Tholen; Rachel van Egeraat, Tholen; Marjo lein Moerland, Sint Annaland; Nik- ki den Ouden, Sint Annaland; Eli- ta Vellekoop; Sint Annaland; Vwo: Victor Besters, Rilland; Colinda Lindhout, Sint Maartens dijk; Vincent van der Male, Tho len; Michelle Muller, Sint Maar tensdijk; Danielle Ouwersloot, Tholen; Marieke de Rooij, Sint Maartensdijk; Ruben Stapel, Scher penisse; Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg,economie: Ricardo Leijs, Kortgene; Nick Pinas, Goes; Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg,landbouw en natuurlij ke omgeving: Christian Snijders, Nieuw en Sint Joosland; Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg,economie: Selina van Damme, Yerseke; Sander Verloo, Zierikzee; Vmbo, kaderberoepsgerichte Het is als het ware de biologie van de psychologie, een benadering waarbij je gedrag en gevoelens ver klaart aan de hand van lichamelij ke processen. Bijvoorbeeld, een de pressie kan door emotionele pro blemen komen, maar ook door een gebrek aan een bepaald stofje in je hersenen. Dat vind ik enorm boeiend." Grote kans dat Geertje straks in hersenen moet prikken of in men- lk wil onderzoeken, ik wil de oorzaak van dingen achterhalen sen moet snijden. „Dat doe ik dan, maar uiteindelijk hoop ik dat toch niet te blijven doen. Ik zie mezelf eerder achter een computer, in het laboratorium, kijkend in een mi croscoop of onderzoeksresultaten analyserend. Ik wil onderzoeken, ik wil de oorzaak van dingen ach terhalen." Na de drie jaar psychobiologie kan Geertje kiezen uit drie masters. „Ik denk nu aan cognitive science. Dat is de wetenschappelijke studie naar hoe mensen en dieren kennis verwerven en verwerken, over in telligentie en taalverwerving. Maar het kan best nog iets heel anders worden. Waar ik uiteindelijk te recht kom, weet ik nog niet. Mis schien wel in het buitenland." leerweg,landbouw en natuurlij ke omgeving: Giovanni Louwer- se, Oosterland; Vmbo, theoretische leerweg,eco nomie: Donny Moerdijk, Baar land; Vmbo, theoretische leer weg,zorg en welzijn: Joris Schuurman-Hess, Kats; Vmbo, theoretische leerweg Levi van Belzen, Terneuzen; Ma riëlle Coenen, Hoek; Tina Duricic, Sas van Gent; Muhammed Duru, Terneuzen; Stefan de Groot, Ter neuzen; Sander Joosse, Terneuzen; Jelle Nieuwdorp, Hulst; Oswel Pe- reira Tovar, Philippine; Rennie Rijnberg, Hulst; Michel Smolders, Terneuzen; Mike van Sprundel, Sint Jansteen; Shurandall van Uy- trecht, Terneuzen; Manon van de Wege, Terneuzen Havo, profiel cultuur en maat schappij Dannie Balleur, Hulst; Peggy Michielsen, Zaamslag; Benjamin Moll, Breskens; Miguel Valos dos Anjos, Hoek Havo, profiel economie en maat schappij Faraz Chaudry, Antwerpen; Moni ca Datthijn, Waterlandkerkje; Sou- ftan Doorns, Terneuzen; Herman Meeusen, Hoek; Femke van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 20