Geslaagd
Geertje wil de
CSW Middelburg
CSW Vlissingen
Groen College
Goes
Markiezaat
College
Mollercollege
OPDC
De Vliedberg
ROC Westerschelde
20 Vrijdag 13 juni 2008 PZC
VMBO, gemengde leerweg, eco
nomie: Davy Commelin, Grijps-
kerke; Mike Frietman, Middel
burg; Jelle de Korte, Middelburg;
Simone Smit, Oostkapelle; Peter
Wouters, Grijpskerke.
VMBO, gemengde leerweg, tech
niek: Pim van Liere, Middelburg;
Stefan de Nood, Middelburg; Illaih
Westerhuis, Middelburg.
VMBO, gemengde leerweg, zorg
en welzijn: Asmara Berhitu, Mid
delburg; Eline Geertse, Oost Sou
burg; Myrthe de Lange, Middel
burg; Angela Mouthaan, Middel
burg.
VMBO, theoretische leerweg,
economie: Johan Adriaanse, Zou-
telande; Roel Alewijnse, Oost Sou
burg; Caitlin van Assendelft, Mid
delburg; Michel Beeke, Seroosker-
ke (w); Justin van Belzen, Arne-
muiden; Rajiv Bisoen, Middel
burg; Myrna Boogaard, Biggeker-
ke; Marc Boot, Butgh Haamstede;
Niek Brinkhuis, Middelburg; Vi
vian de Buck, Middelburg; Ne-
wroz (^elik, Middelburg; Rory Da-
vidse, Middelburg; Rick van Dijk,
Middelburg; Irene Dingemanse,
Zoutelande; Rens van den Driest,
Middelburg; Luuk Dybala, Rit-
them; Richard van Garderen, Mid
delburg; Emily Geerse, Middel
burg; Rosalie de Graaf, Middel
burg; Sharon van de Guchte,
Nieuw en St. Joosland; Joos Harin-
ck, Koudekerke; Jordy Heijdens,
Middelburg; Theo Janse, Arnemui-
den; Kevin Janse, Zoutelande; De-
mian Janssen, Middelburg; Jasper
de Klerk, Middelburg; Matthieu
Kloet, Burgh Haamstede; Davey
van de Kreeke, Oostkapelle; Roar
Krombeen, Middelburg; Andjela
Latumeten, Oost Souburg; Sander
Leeman, Middelburg; Anoek Lok
ker, Middelburg; Stephanie Ma-
chielse, Ritthem; Ziggy Marlissa,
j Oost Souburg; Sylvana Melse, Big-
gekerke; Quinten Mesu, Middel-
burg; Rugera Noya, Middelburg;
Loïs van Oostende, Middelburg;
Damiën van Oostrom, Middel
burg; Niels Ouwerkerk, Middel-
burg; Alexander Peijer, Oostkapel
le; Tjaka Pentury, Oost Souburg;
Femke Rijkeboer, Middelburg;
Martine Roelse, Zoutelande; Mela-
nie Sanderse, Grijpskerke; Sharon
Schroevers, Arnemuiden; Karoon
Shahinian, Oost Souburg; Yan
Stroo, Middelburg; Len Stroy, Mid
delburg; Ashley Telepary, Middel
burg; Milan Tevel, Biggekerke; Di-
mitri Tsitsipas, Middelburg; Peter
van der Vaart, Westkapelle; Niels
Vader, Oost Souburg; Anne Fleur
I Vader, Middelburg; Thijs Verduijn,
I Oostkapelle; Annemiek Verhage,
Biggekerke; Thierry Vermeule,
Middelburg; Joren Vlot, Koudeker-
ke; Shamara Wannee, Oost Sou-
burg; Bow van der Weijde, Seroos-
i kerke (w); Daisy Wijffels, Middel-
i burg.
VMBO, theoretische leerweg,
techniek: Per Bakker, Koudekerke;
Mare Blom, Oost Souburg; Kees
Corré, Veere; Luc Francke, Grijps-
kerke; Jonathan van der Graaf, Vlis-
singen; Anna Harting, Koudeker-
ke; Marieke Kempe, Vlissingen;
Aynsley Onderdijk, Middelburg;
j Kiri Roelofs, Middelburg; Léroy Te-
j lussa, Middelburg; Jason Tupan-
wel, Middelburg.
VMBO, theoretische leerweg,
zorg en welzijn: Mirande Beije,
Oostkapelle; Froukje Boonstra,
Koudekerke; Thamar Davidse,
Oost Souburg; Vicky van Dijk, Big
gekerke; Emily van Dijk, Middel
burg; Melissa Goedbloed, Middel
burg; Elise de Jager, Serooskerke
(w); Nick van der Lijke, Middel
burg; Shelley Liplijn, Middelburg;
Tamara Meulenberg, Middelburg;
Daniëlla Mvambanu, Middelburg;
Nathanja Roos, Oostkapelle; Eline
Schoe, Westkapelle; Anne de Vis
ser, Middelburg; Valerie Wagens-
veld,
VMBO, gemengde leerweg, eco
nomie: Jakobus Westerbeke, Vlis
singen; Michael de Willigen, Vlis
singen.
VMBO, gemengde leerweg, tech
niek: Mart van de Woestijne, Vlis
singen.
VMBO, gemengde leerweg, zorg
en welzijn: Amanda van Belzen,
Vlissingen; Anthony Orprecio,
Vlissingen.
VMBO, theoretische leerweg,
economie: Janice Altena, Vlissin
gen; Narine Awakian, Vlissingen;
Anouschka Bhagwandin, Oost
Souburg; Elise Doorns, Vlissingen;
Sara Ed-Dai, Vlissingen; Mick Goe-
degebuur, Vlissingen; Jaime Hue-
ting, Vlissingen; Sanela Josipovic,
Vlissingen; Anthony Laco, Vlissin
gen; Tarena Leidelmeyer, Vlissin
gen; Mitchar Moens, Vlissingen;
Yannick Mol, Vlissingen; Yanick
Niemantsverdriet, Vlissingen;
Amanda Nijholt, Vlissingen; Wes-
hley Nijsse, Oost Souburg; Nicky
Nijsse, Vlissingen; Tijana Patteri,
Vlissingen; Wesley Pieterse, Oost
Souburg; Adrian Sinke, Vlissingen;
Nicole Tetelepta, Koudekerke; Ria
Verleg, Vlissingen; Roman Willem-
se, Vlissingen.
VMBO, theoretische leerweg,
techniek: Sjoerd Wartena, Vlissin
gen.
VMBO, theoretische leerweg,
zorg en welzijn: Kimberley Bel-
jaars, Vlissingen; Tyrza Both, Vlis
singen; Tirza Breure, Vlissingen;
Samantha Eising, Vlissingen; Eline
van der Horst, Vlissingen; Olivia
Mariana, Vlissingen; Meryem Mou-
ha, Vlissingen; Femke Nieuw-
poort, Vlissingen; Simone Pluij-
mers, Vlissingen; Mallory Rieme-
ijer, Vlissingen; Nathalie de Rijke,
Vlissingen; Desireé Schrijver, Vlis
singen; Isaura Westerweele, Vlis
singen; Mariëlle Wisse, Oost Sou
burg.
VMBO, basisberoepsgerichte
leerweg, Landbouw: Thari Barg,
Goes; Marlijn den Boer, Veere; Ro
bin Bongers, Ovezande; Iris Boo-
gert, Brouwershaven; Denise van
Boven, Wolphaartsdijk; Denise Da
gevos, Wemeldinge; Ricardo Dees,
Heinkenszand; Joost Deïst, Zonne-
maire; Manon Eggermont, Terho
le; Jessy Eist, 's-Gravenpolder; Ilse
van Es, Vrouwenpolder; Lisanne
van Gilst, Wissenkerke; Eva Hout,
's-Heerenhoek; Wietse Huissen,
Yerseke; Michael Kooman, Hans-
weert; Michiel de Kraa, Vlissingen;
Kimberley Lieverst, Vlissingen;
Bart van Loon, Colijnsplaat; Natha
lie Lorier, Middelburg; Jasper van
der Maas, Wemeldinge; Richie
Neels, Kamperland; Charnelle van
de Plasse, Yerseke; Griselda Schip
per, Rilland; Dick Sinke, Oostdijk;
Florence van Twist, Sint Maartens
dijk; Mario Verhulst, Waarde; Ivan
Vis, Noordwelle; Manouk Visser,
Kruiningen; Jacco Walhout, 's-Gra-
venpolder; Niels Weber, Waarde;
Daisy de Wispelaere, Oost-Sou
burg; Jan Wisse, Ritthem;
VMBO, kaderberoepsgerichte
leerweg, Landbouw: Brian van
Boven, Kloosterzande; Anthony
Braafhart, Vlissingen; Myron van
den Broeke, Sluis; Nadieh Broos,
Goes; Remco van Dalen, Wemel
dinge; Joyce Davidse, Middelburg;
Marie-Claire Dehing, Oost-Sou
burg; Maxim Dek, Kruiningen;
Naomi Dekker, Middelburg; Koen
Dondorp, Vlissingen; Jamie van
Dorst, Kattendijke; Marjolein Gil
lissen, Arnemuiden; Hilco Goeree,
Goes; Michelle Groenenberg,
Goes; Lonneke de Groot, Koe
wacht; Ricky ten Hoorn, Arnemui
den; Ward de Jong, Hulst; Anke
Jongerius, 's-Gravenpolder; Thijs
Joosten, Heinkenszand; Angelique
Kokkelkorn, Borssele; Marinka Ko-
le, Terneuzen; Thirza Kouden-
burg, Driewegen;
Annaliza Langebeeke, Middelburg;
Erwin Lauret, Heinkenszand; Fen-
neke van Leenen, Goes; Danny
Louws, Nisse; Manon Lucasse,
Kloetinge; Bianca Luteijn, Oost
burg; Roy van Mastricht, Axel; Ilja
Meersschaert, Terneuzen; Samant
ha Montenarie, Middelburg; Danië-
11e Nooijens, Scharendijke; Daph
ne de Rijk, Kloosterzande; Tara
Schipper, Axel; Robin van de Swa-
luw, Kortgene; Emmelie van de
Velde, Noordwelle; Antoinette Ver
mast, Yerseke; Laura Vuik, Kam
perland;
VMBO, gemengde leerweg,
Landbouw: Floris Bin, Goes; Stefa-
nie Blankestijn, Kruiningen; Natha-
ly Boonman, Heinkenszand; Mar
rit Courtin, Heinkenszand; Marijn
Dalebout, Kapelle; Dominique
Dingemanse, Goes; Mark Dinge
manse, Nieuwdorp Zld; Lot van
der Giessen, Heinkenszand; Tam
ara Goudappel, Goes; Stefanie ten
Heggeler, Zierikzee; Queeny de Ko
ning, Nieuwdorp; Melissa
Korsmit, Kamperland; Hans Mol,
Borssele; Christian de Nooijer, Ka
pelle; Jeroen van Osselaer, Hein
kenszand; Kim de Ridder, Nieuw
en Sint Joosland; Martin Roskam,
Kerkwerve; Nathalja Scheeringa,
Middelburg; Mariëlla Schouwe-
naar, Wemeldinge; Amy de Waal,
Scharendijke;
Vmbo, basisberoepsgerichte
leerweg, administratie: Farha Ti-
hani, Tholen; Soumia el Jilali, Tho-
len;
Vmbo, theoretische leerweg:
Emy Hommel, Oud-Vossemeer;
Anouk van der Zande, Oud-Vosse-
meer;
Vmbo, basisberoepsgerichte
leerweg,uiterlijke verzorging
Linda van der Zwan, Tholen;
Vmbo, basisberoepsgerichte
leerweg,verzorging: Noortje Has-
hem;
Vmbo, basisberoepsgerichte
leerweg,voertuigtechniek: Den
ny Bosmans, Tholen; Mark Elen-
baas, Scherpenisse;
Theoretische en gemengde leer
weg: Meivin Trilsbeek;
Kaderberoepsgerichte leerweg:
Anthony de Pauw, Oud-Vosse-
meer; Amy van Weele, Rilland
Theoretische leerweg: Cassandra
Born, Rilland; Jelle Braak, Rilland;
Reinier van Dis, Tholen; Renée
door Ondine van der Vleuten
Geertje van Rees (19) uit
Overslag zit straks in Am
sterdam. Nou ja, niet in
Amsterdam, maar in een nieuw
studentencomplex in Diemen. En
het universiteitsgebouw waar ze
psychobiologie gaat studeren, ligt
ook al niet in het centrum van de
hoofdstad, maar in het gloednieu
we Science Park.
Dat is nou wel een beetje jammer.
„Ach, met de tram ben ik er zó",
zegt Geertje. „Het lijkt me gewoon
ontzettend leuk om vanuit Over
slag naar zon grote stad te verhui
zen."
Ze verheugt zich op alles: de nieu
we studie, de nieuwe woonplaats,
het studentenleven. „Ik wil zeker
lid worden van een studentenver
eniging. Dan komt je toch wat snel
ler aan contactöen. Mij zul je niet
iedere avond in de kroeg zien, dus
ik moet op een andere manier aan
mijn netwerk bouwen."
Op het Reyaertcollege in Hulst
deed ze eerst havo. „Toen ik ging
nadenken over de toekomst,
kwam ik er steeds opnieuw achter
dat ik vwo nodig had voor de din
gen die me echt interesseerden.
Want daarvoor moest je naar de
universiteit. Dus heb ik na de havo
mijn vwo-diploma nog gehaald."
Nu kan ze dan eindelijk doen wat
ze al die tijd voor ogen had: naar
de universiteit. „Psychobiologie is
een betrekkelijk nieuwe studie.
Elenbaas, Tholen; Amanda van
Leerdam, Sint Annaland; Melissa
Lier, Sint Maartensdijk; Johnny
van Poortvliet, Stavenisse; Giséla
van de Ree, Sint Maartensdijk; As-
hwin Timmerman, Poortvliet; Ke
vin Verwijmeren, Sint Maartens
dijk; Arjan Vos, Tholen; Joost Win
kel, Poortvliet;
Havo: Wesley de Bruijn, Tholen;
Rachel van Egeraat, Tholen; Marjo
lein Moerland, Sint Annaland; Nik-
ki den Ouden, Sint Annaland; Eli-
ta Vellekoop; Sint Annaland;
Vwo: Victor Besters, Rilland;
Colinda Lindhout, Sint Maartens
dijk; Vincent van der Male, Tho
len; Michelle Muller, Sint Maar
tensdijk; Danielle Ouwersloot,
Tholen; Marieke de Rooij, Sint
Maartensdijk; Ruben Stapel, Scher
penisse;
Vmbo, basisberoepsgerichte
leerweg,economie: Ricardo Leijs,
Kortgene; Nick Pinas, Goes;
Vmbo, basisberoepsgerichte
leerweg,landbouw en natuurlij
ke omgeving: Christian Snijders,
Nieuw en Sint Joosland;
Vmbo, kaderberoepsgerichte
leerweg,economie: Selina van
Damme, Yerseke; Sander Verloo,
Zierikzee;
Vmbo, kaderberoepsgerichte
Het is als het ware de biologie van
de psychologie, een benadering
waarbij je gedrag en gevoelens ver
klaart aan de hand van lichamelij
ke processen. Bijvoorbeeld, een de
pressie kan door emotionele pro
blemen komen, maar ook door
een gebrek aan een bepaald stofje
in je hersenen. Dat vind ik enorm
boeiend."
Grote kans dat Geertje straks in
hersenen moet prikken of in men-
lk wil onderzoeken,
ik wil de oorzaak van
dingen achterhalen
sen moet snijden. „Dat doe ik dan,
maar uiteindelijk hoop ik dat toch
niet te blijven doen. Ik zie mezelf
eerder achter een computer, in het
laboratorium, kijkend in een mi
croscoop of onderzoeksresultaten
analyserend. Ik wil onderzoeken,
ik wil de oorzaak van dingen ach
terhalen."
Na de drie jaar psychobiologie kan
Geertje kiezen uit drie masters.
„Ik denk nu aan cognitive science.
Dat is de wetenschappelijke studie
naar hoe mensen en dieren kennis
verwerven en verwerken, over in
telligentie en taalverwerving. Maar
het kan best nog iets heel anders
worden. Waar ik uiteindelijk te
recht kom, weet ik nog niet. Mis
schien wel in het buitenland."
leerweg,landbouw en natuurlij
ke omgeving: Giovanni Louwer-
se, Oosterland;
Vmbo, theoretische leerweg,eco
nomie: Donny Moerdijk, Baar
land;
Vmbo, theoretische leer
weg,zorg en welzijn: Joris
Schuurman-Hess, Kats;
Vmbo, theoretische leerweg
Levi van Belzen, Terneuzen; Ma
riëlle Coenen, Hoek; Tina Duricic,
Sas van Gent; Muhammed Duru,
Terneuzen; Stefan de Groot, Ter
neuzen; Sander Joosse, Terneuzen;
Jelle Nieuwdorp, Hulst; Oswel Pe-
reira Tovar, Philippine; Rennie
Rijnberg, Hulst; Michel Smolders,
Terneuzen; Mike van Sprundel,
Sint Jansteen; Shurandall van Uy-
trecht, Terneuzen; Manon van de
Wege, Terneuzen
Havo, profiel cultuur en maat
schappij
Dannie Balleur, Hulst; Peggy
Michielsen, Zaamslag; Benjamin
Moll, Breskens; Miguel Valos dos
Anjos, Hoek
Havo, profiel economie en maat
schappij
Faraz Chaudry, Antwerpen; Moni
ca Datthijn, Waterlandkerkje; Sou-
ftan Doorns, Terneuzen; Herman
Meeusen, Hoek; Femke van de