37 wonen Herenhuis met tuin of terras Lochem Vught wonen naar wens Huizen zijn er in alle soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. Vandaag herenhuizen met een tuin of terras, in of vlakbij het centrum van een stad(je), van tussen de 300.000 en 400.000 euro. wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 14 juni 2008 r-f tfp>rn L j_ cl Li ui J I. i Ridderstraat 16 389.000 euro Bouwjaar: circa 1630 Te koop sinds: najaar 2007 490 m3, 130 m2 6 kamers, 4 slaapkamers Binnentuin van 30 m2 Nadelen De plafonds zijn met name boven wat 'historisch' en daardoor iets lager. Voordelen Van binnen helemaal opgeknapt met behoud van sfeer van het monumentale pand in het beschermde stadsgezicht van Hattem. Authentieke elementen, onder meer glas-in-loodramen, baikenplafonds, markante gevel. Inpandige berging aan achterkant huis. Bijzonderheid Gewelvenkelder met stahoogte, uitermate geschikt als wijnkelder. Nieuwstad 34 309.000 euro Bouwjaar: 1904 Te koop sinds: april 2008 700 m3, 150 m2 7 kamers, 4 slaapkamers Tuin van 240 m2 Nadelen Gezien de huidige indeling en staat van onderhoud verdient het pand een renovatie. Voordelen Originele details, onder meer tegelvloer en kelder. Pand was vroeger een winkel. Er kan weer een woonkamer-en-suite van worden gemaakt. Door de staat van het pand kan de nieuwe eigenaar er een eigen stempel op drukken. Bijzonderheid Enorme achtertuin en eigen inrit. Combinatie wonen en werken mogelijk. fy - .i: Nieuwstraat 30 324.500 euro Bouwjaar: 1905 Te koop sinds: december 2007 330 m3, 100 m2 5 kamers, 3 slaapkamers Tuin van 60 m2 Nadelen Boven één ruime slaapkamer en twee wat kleinere. Kan worden opgelost met uitbouw tot 30 m2. Voordelen Locatie dichtbij het centrum van Vught, uitvalswegen en station. Beneden royale leefruimte met originele details, onder meer aan gevel, glas-in-loodramen en hoge plafonds. Leuke tuin met achterom. Bijzonderheid Dit huis heeft een uitbouw op de begane grond en biedt de mogelijkheid boven uit te bouwen. Een herenhuis wordt het in gege vens van veel makelaars vaak ge noemd. De meeste mensen zul len dan eerder aan grachtenwo ningen denken, maar volgens de Dikke van Dale is een herenhuis een 'statig woonhuis'. Die definitie gaat op voor alle huizen die we vandaag vergelijken. Ze staan ook zonder uitzondering in het cen trum van een wat kleiner stadje of groot dorp, ingeklemd tussen andere herenhui zen. Een oud binnenstadhuis is dan eigen lijk ook een betere term. Binnenstadhuizen hebben volop sfeer, van buiten en vaak ook van binnen. Staat de omschrijving 'in originele staat' vaak syno niem voor 'opknapper', in dit geval bete kent het meestal dat er nog originele ele menten zijn terug te vinden in het huis. Dat kan variëren van glas-in-loodramen tot oude paneeldeuren en plafondorna menten. Tegenwoordig zijn die allemaal in moderne versies te koop, maar zoals vroe ger worden ze (vrijwel) niet meer gemaakt. Uiteraard kleeft aan dat torenhoge voor- Het herenhuis aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee heeft een flinke tuin. foto Willem Mieras deel ook een nadeeltje: originele elemen ten vragen om regelmatig onderhoud en daarbij moet voorzichtig te werk worden gegaan om beschadiging te voorkomen. Een bouwkundige keuring is bij de aan koop van een huis altijd een goed idee, maar bij een huis van deze leeftijd (meer dan een eeuw oud, soms zelfs vier eeu wen) is het echt onmisbaar. Zelfs de meest ervaren klussers kunnen aan de buitenkant niet zien wat voor onderhoud binnen af zienbare tijd nodig is. Zitten er loden lei dingen in? Hoe is de staat van de elektra? Deugen de balken nog wel? Het is goed om te weten waar je aan begint. Het huis in Zierikzee is een rijksmonu ment en onderdeel van het beschermd stadsgezicht. Ook andere huizen in de ver- Lange Nobelstraat 42 379.000 euro Bouwjaar: vóór 1906 Te koop sinds: najaar 2007 680 m3, 160 m2 5 kamers, 4 slaapkamers Tuin van 154 m2 Nadelen Geen achterom. Voordelen Veel originele details, onder meer aan gevel, granito vloer, glas-in-loodramen en plafondornamenten. Pand heeft sfeer, ruimte en karakter. Rijksmonument. Bijzonderheid Grote tuin in de binnenstad van Zierikzee. gelijking zijn een rijks- of gemeentelijk mo nument of staan minimaal in een be schermd stadsgezicht. Het is goed voor aan koop uit te zoeken wat dat voor dat speci fieke huis precies betekent. Soms mogen al leen details van de woning niet worden aangetast. In andere gevallen kan het fisca le mogelijkheden geven, het onderhoud aan de woning kan dan aftrekbaar zijn. Makelaar Aart-Jan Verschuure van Sinke Komejan BV, dat het huis in Zierikzee ver koopt, heeft nog een ander aandachtspunt: „Veel mensen denken van een huis als dit van binnen een mooi strak geheel te kun nen maken. Dat is haast onmogelijk en ei genlijk ook heel zonde. Een huis als dit heeft juist zoveel charme omdat het hier en daar scheefis en vreemde hoekjes en bij zondere ornamenten heeft. Dan moet je niet de denkfout maken door er een strak, recht huis in de jas van een oud huis te wil len maken." Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Brugstraat 68 339.000 euro Bouwjaar: 1900 8 Te koop sinds: najaar 2007 880 m3, 252 m2 9 kamers, 1 badkamer Dakterras van 45 m2 Nadelen Geen echte tuin, wel een ruim dakterras. Voordelen Groot pand in het centrum van Roosendaal. Enkele authentieke elementen, onder meer schouw, glas-in-loodbovenramen en ruime kelder. Twee vaste parkeerplaatsen en inpandige garage, nu in gebruik als berging en hobbyruimte/bijkeuken. Bijzonderheid Diverse ruimtes zijn geschikt voor kantoor aan huis, maar kunnen ook als woonruimte worden ingericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 171