Geslaagd Deze prof vreet kilometers Calvijn College Krabbendijke 16 Vrijdag 13 juni 2008 PZC Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, instalektro: Jacco Bier steker, Yerseke; Andres Boogert, Waarde; Jan van Dommele, Stave- nisse; Joost Geluk, Tholen; Har- men Hoekman, Terneuzen; Tim Kleppe, Kapelle; Toby van Liere, Borssele; Ruben van der Linden, 's-Gravenpolder; Christiaan Mie ras, Kruiningen; Leendert Over- beek, Waarde; Sebastian Polak, Ter- neuzen; Franswa Traas, Krabben dijke; Leendert van Trierum, Oos- terland; lochem de Visser, Middel burg Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, metaaltechniek: Sjaco Adriaanse, Grijpskerke; Danker Bentschap Knook, Stavenisse; Henk van Binsbergen, Tholen; Christiaan van Dijke, Sint-Anna- land; John van Dijke, Poortvliet; Ramon Elenbaas, Scherpenisse; Jo hn Gunter, Sint-Maartensdijk; André den Herder, Yerseke; Arjan Kesselaar, 's-Gravenpolder; Harm van Keulen, Meliskerke; Leendert van der Klooster, Sint-Annaland; Maurice Potter, Yerseke; Jan Priem, Stavenisse; Aalt Smit, Scher penisse; Marcel Tange, Yerseke; Gert Jan Uijl, Scherpenisse; Ar nold van de Vreede, Krabbendijke; Gerrit Weststrate, Nieuwdorp; Ardjan Wisse, Goes; Geerten Wis se, 's-Gravenpolder Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, handel en verkoop: Adriana van Belzen, Arnemuiden; Jorina Bliek, Krabbendijke; Willi am den Boef, Tholen; Dave Cal- jouw, Arnemuiden; Jacko Diele- man, Terneuzen; Angelique van Gilst, 's-Gravenpolder; Beatrijs Hoekman, Yerseke; Juliette Hout man, Kruiningen; Christian Joppe, Tholen; Dennis Looij, 's-Graven- polder; Jolinda van Manen, Krab bendijke; Marieke Manni, Krabben dijke; Geraldine Minnaard, 's-Gra venpolder; Jan Willem van Pagee, Oostdijk; Daan van de Ree, Tho len; Jacky Scheele, Krabbendijke; Rien Sinke, Krabbendijke; Christi aan Sturm, Goes; Iris van de Vel de, Krabbendijke; Benjamin van Westen, Sint-Philipsland Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn: Henrie- Als ze een week niet kan fietsen, wordt Agnieta chargrijnig door Ondine van der Vleuten Gymnasiaste Agnieta Fran- cke heeft een lijst waarvan anderen alleen maar mo gen dromen. Alle exacte vakken én Grieks én La tijn, zeven keer een 8, vijf keer een 9, voor de rest zevens. Haar docen ten bij Nehallenia in Middelburg zijn onder de indruk, maar Agnie ta blijft er stoïcijns onder. Er is maar één ding waarvoor de Koude- kerkse warmloopt: wielrennen. Haar grote voorbeelden zijn Ma rianne Vos, de Zeeuwse Keetie van Oosten-Hage en - vroeger - Leon- tien van Moorsel. Als ze een week niet kan fietsen, wordt Agnieta chagrijnig. „Ik zit in de nationale selectie voor het wiel rennen, bij de Nederlandse junio ren. Nu train ik nog tien uur in de week, maar straks moet het stapje voor stapje richting 20 uur." Want deze zomer gaat ze op Pa pendal wonen, thuisbasis van NOCNSF. „Op 1 augustus krijg ik de sleutel van mijn kamer in het Sporthotel! Echt, dat is mijn droom, dat ik daar hele dagen met mijn sport bezig kan zijn. Topspor ters trainen wel 25, 30 uur per week. Maar er moet ook gestu deerd worden." Ze staat met beide benen op de grond en realiseert zich heel goed dat een topsporter rond zijn 35e af scheid moet nemen en aan een tweede carrière moet gaan den ken. „Het liefst zou ik profwielren- ster worden, maar daar moet je toch iets bij doen. Er zijn er maar heel weinig die van die sport kun nen leven." Daarom ambieert Ag nieta een loopbaan in de biomedi sche wetenschappen. „Dat heeft een link met de sport. Het gaat mij om de bewegingswetenschap pen, dat is een van de hoofdvak- ke Aamoudse, Oud-Vossemeer; Ma rijke Aarnoudse, Oud-Vossemeer; Miranda Andriesse, Poortvliet; Ger- rianne van Belzen, Arnemuiden; Alexandra van den Berge, Stavenis se; Marjolein Bevelander, Sint-Maar tensdijk; Cindy Bruijnzeel, Tholen; Mirjam van Dijke, Stavenisse; Wille- ke Dorst, Stavenisse; Karen Elen baas, Goes; Marieke van Essen, Krabbendijke; Helma Everse, Yerse ke; Ellemieke van Gilst, Rilland; Jac queline Glasbergen, Sint-Philips land; Rachelle van Haaften, Stave nisse; Manon Hendrikse, Westka- pelle; Caroline van Houdt, Oud-Vossemeer; Janine Jansen, Kruiningen; Erika van de Ketterij, Arnemuiden; Aline Klippel, Stave nisse; Jacqueline Kooijman, Goes; Tonia Lokerse, Kruiningen; Aman da van de Meeberg, Yerseke; John ny Molhoek, Krabbendijke; Celine Overbeeke, Hoek; Judith Over- beeke, Krabbendijke; Marisca van ken van biomedische wetenschap pen. Ik wil precies weten hoe het lichaam beweegt, wat de ideale po sitie is om zo veel mogelijk energie op de trappers over te brengen, dat soort dingen." Ze traint nu voor deelname aan de Wereldkampioenschappen voor ju nioren. „Ik leef als een topsporter. Let op mijn bedtijd, eet meer pas ta dan andere kinderen, let op voe dingsstoffen." Agnieta's droom kost haar, naast heel veel energie en doorzettings vermogen, ook de nodige centen. „Gelukkig heb ik een sponsor, En- durasport, uit Middelburg. Ik heb een Orbea Carbon Frame. Kost 4000 euro in de standaarduitvoe ring. Sommige dingen pas je aan. Dat kost dan weer extra. Ik heb bij voorbeeld een speciale wielset, dan zit je al snel aan 600 euro per wiel." Onnodig te zeggen dat ze haar fiets geen seconde uit het oog verliest. Ook bij wielerevenemen- ten niet, en zelfs niet als ze op het podium staat om een gouden plak in ontvangst te nemen. „Dat is eens gebeurd. Ik was er zelfbij. Op het podium werd een wielrenner gehuldigd. Toen hij er weer afstap te en zijn fiets zocht, was die ver dwenen." Agnieta Francke Poortvliet, Scherpenisse; Nathalie van der Reest, Goes; Jantine Rijs- tenbil, Scherpenisse; Annerieke Schrijver, 's-Gravenpolder; José Sinke, Yerseke; Majonne Vlaming, Yerseke; Mariëlle de Vos, Stavenis se; Marjan van de Vreede, Rilland; Marinka Walhout, Goes; Nathalie Wiegersma, Krabbendijke; Lisette Wisse, Meliskerke; Marinda Wisse, Meliskerke; Laura Witte, Borssele; Dirrie van de Woestijne, Zaam- slag; Eline Zuidweg, Krabbendijke; Johanan Zuidweg, Krabbendijke; Sandra van der Zwan, Kruiningen Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, bouwtechniek: Ferdi nand Boeder, Kruiningen; Daan van Dijke, Sint-Annaland; Wilmar Elenbaas, Poortvliet; Marijn Ge luk, Bruinisse; Martijn de Goffau, 's-Gravenpolder; Peter van Hekke, Kapelle; Jacko de Jager, Yerseke; Coen Koppejan, Meliskerke; Wil lem de Korte, Aagtekerke; Arjan Marijs, 's-Gravenpolder; Marco Moerland, Goes; Hanko Ovaa, Aag tekerke; Theo de Rijke, Middel burg; Hans Schot, Tholen; Hans de Visser, Aagtekerke; Harry de Visser, Kapelle; Wilbert Vos, Stave nisse Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, instalektro: Kees Andriesse, Scherpenisse; Johrans van den Berge, Krabbendijke; Ru- die Kleppe, Scherpenisse; Jan de Kok, 's-Gravenpolder; John Molen dijk, Krabbendijke; Marijn Oos- dijk, Stavenisse; Martin van Pelt, Kruiningen; Rob Rijneveld, Krab bendijke; Anton Slabbekoorn, Ka pelle; Pieter van Wendel de Joode, 's-Gravenpolder; Willem-Jan Wes- dorp, Stavenisse Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, metaaltechniek: Mat- theo Baaij, Sint-Annaland; Niek Beeke, Wolphaartsdijk; Pieter van den Berge, Kruiningen; Martin Dekker, Grijpskerke; Laurens den Engelsman, Sint-Annaland; Wil lem Goedegebuure, Sint-Anna land; Peter de Graaf, Wolphaarts dijk; Sander de Hamer, Krabbendij ke; Chris-Jan Jansen, Oostdijk; Joep Krijger, Rilland; Mark Mat- thijsse, Meliskerke; Jelle Ottema, Oud-Vossemeer; Ilco Rijkse, Krab bendijke; Richard Stout, Kapelle; William Wisse, Meliskerke; Pieter de Wolf, Arnemuiden; Rien Won- dergem, Arnemuiden Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, handel en verkoop: Jo hn Adriaanse, Yerseke; Bram Ba zen, Scherpenisse; Marinda van Belzen, Arnemuiden; Eline Bouw man, Terneuzen; Patrick Danker, Yerseke; Ellis Deurloo, Tholen; Chiel van den Dorpel, Yerseke; Lennert van der Hart, Kruiningen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16