u 25 reizen AiREISRRORR Mensen hebben onderweg steeds meer waardevolle spullen bij zich. Die zaken worden ook steeds vaker gesloten. Daarom een paar producten om geld en andere spullen veilig op te bergen. Graadmeter Ergernissen kunnen de vakantie vergallen reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 14 juni 2008 redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Autosafe De MobiSafe 1020 is ideaal voor het opbergen van kleine spullen. De kluis is eenvoudig te installeren onder de voor- stoel van de auto of aan een vaste beugel in de caravan. P Adviesprijs 110 euro www.mobisafe.nl Nektasje Paspoort en geld wil je veilig bij je dragen. Dit Eagle Creek nektasje is hiervoor een goe de oplossing. De naden en stiksels irriteren bovendien niet op de huid. Adviesprijs 8,50 euro www.ikwilopreis.nl Polsbeurs Waar laat je geld en sleutels op het strand? Bijvoorbeeld in een handig polsbeursje. Door middel van klittenband wordt het om de pols beves tigd. Adviesprijs 4,50 euro Cl www.ikgaopreis.nl Geldriem Klassieker uit Amerikaanse speelfilms is de moneybelt.- Maar voor de gewone vakan tieganger is hij ook handig. Prijs 6,95 euro (meisje) (Si www.vakantiefietserwin- kel.nl D Prijs 5,50 euro (vrouw) Cl www.kampeerspui.nl Ketting-portemonnee Om zakkenrollers te slim af te zijn, kun je deze rundlede ren portemonnee met ketting gebruiken. De ketting maak je aan je kleding of riem vast. Adviesprijs 32,95 euro Cl www.western-out- door-wear.com Spaarvarken Aan kinderen is veilig opber gen vaak niet besteed, maar met de euro is het in het bui tenland wel makkelijker spa ren. En wie zou nu een spaar varken willen stelen? B Adviesprijs 7,10 euro Cl www.kadoshop.nu illustratie Saskia van der Linden Wekelijks vragen we lezers óm hun mening. Ditmaal zijn we benieuwd naar het antwoord op de vraag: waaraan ergert u zich op vakantie? Veel mensen verheugen zich op de vakantie. Maar soms verloopt deze anders dan verwacht. Kleine irritaties hebben we allemaal wel eens, maar een ergernis kan een vakan tie ook vergallen. Zeker als er wei nig tot niets aan te doen is, blijkt uit de vele inzendingen van lezers op www.reisradar.nl. De hotelkamer of het apparte ment waar we de nacht door brengen, blijft voor veel reizigers een gok. „Vooraf krijg je meestal alleen een plaatje te zien. Je weet dus niet of de kamér er in het echt ook zo uitziet, Meestal is dit wel zo, maar soms valt het tegen. Dan is het net niet schoon, wat in mijn ogen toch echt wel zou moe ten. Ik zeg er ook altijd wat van", laat mevrouw T. Alblas weten. Diverse lezers geven aan dat de af gelopen jaren de ergernis rondom andere vakantiegangers is toegeno men. „En dan niet alleen vanwege de Russen, zoals je vaak hoort. Ook jongeren die zich totaal te buiten gaan of geen fatsoen heb ben. Ze zetten alles maar op de fo to, ook al willen de lokale bewo ners het niet. Ik kan daar niet bij. Dat wil je zelf toch ook niet?", meent B. van der Heijden. Het klimaat blijft voor veel men sen een belangrijk punt dat veel invloed heeft op de kwaliteit van de vakantie. „Zeker met het veran derende weer. Maar ook rond de Middellandse Zee kan het tegen woordig slecht zijn, terwijl hier de zon schijnt. Het wordt dus een factor die steeds meer gaat bepa len of een vakantie in het water valt", geeft S. Mannaart aan. De ergernis bij veel vakantiegan gers neemt toe als er met de klach ten weinig tot niets gebeurt. „Ik snap ook wel dat die meisjes van de reisorganisatie ter plekke er ook niets aan kunnen doen, maar ik klaag niet zo maar", aldus K. Blad. „Gelukkig kan je op internet zien hoe andere gasten over het hotel denken, dat geeft toch enige garantie. Ook al kun je dan nog steeds die ene vieze kamer krijgen", voegt mevrouw T. Slotboom toe. iedereen heeft in zijn hoofd wel een droom- lijst van bestemmingen waar hij of zij graag nog eens naartoe wil. Daarom is de redactie van ReisRadar benieuwd naar uw antwoord op de vraag: Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar graadmeterlPreisradar.nl Grootste ergernis op vakantie? Een vies hotel op vakantie zorgt voor de grootste ellende op vakantie. Dat blijkt uit de uitslag van de poll op de website van ReisRadar. Daarin vroegen wij u: Wat is uw grote ergernis op vakantie? Vies hotel 42% Vervelende reizigers 23% Slecht weer 21% Slecht eten 10% Anders 4%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 157