i3 spectrum Zaterdag 14 juni 2008 Wim Thuis Voorzitter CDA-Staten- fractie en in die functie tegenstander van het nummer 'Brabant' als volkslied voor de pro vincie. Het is een prachtig lied, maar geen volkslied. Daarvoor is het te beperkt." Guus Meeuwis: „Waar om is het te beperkt? Om dat het alleen over de Peel, de Kempen en de Meierij gaat en niet over West-Brabant? Onzin. Ik schreef het nummer zo omdat ik het zo voel. Ik zal het nooit aanpassen. Het gevoel moet overheer sen, niet de inhoud. Daar stappen politici te gemak kelijk overheen. Als je ziet hoe Brabant wordt opge voerd met de schutterij en de harmonie.... Dan zijn er weinigen die niet begrijpen om welk gevoel het gaat. Het is een gemis te kans voor politici. Zij konden met dit lichte on derwerp laten zien dat ze dicht bij de mensen staan. Het is nu een geuzenlied en gaat door het leven als officieus Brabants volks lied. Dat heeft misschien nog wel meer charme. Ik ben en blijf een Braban der, ben hier geboren, op gegroeid en woon er nog. Ook mijn kinderen zijn er geboren. Brabanders heb ben een goede mentali teit; eerst presteren, dan vieren. De onbevangen sfeer spreekt me aan. Het gaat er niet zo vinnig aan toe. Word ik gezien als model-Brabander? Nou, er zijn echt wel betere model-Brabanders hoor." Foto's van links naar rechts: - Mare Meeuwis foto Bas van Gestel - Andre Hazes foto Sieko Kloosterhuis/ GPO - Willem van Schijndel foto Frank Trommelen - Wim van Kaathoven foto Kees Martens - Ruud van Nistelrooij foto Ed Oudenaarden/ ANP - Corry Konings foto Frank Poppelaars/ GPD - Wim Thuis - Guus Meeuwis foto Loe Beerens Guus Meeuwis Geboren: 23 maart 1972 in Mariahout. Burgerlijke staat: Getrouwd met Valérie Gregoire, samen heb ben ze drie kinderen. Albums: Verbazing (1996), Schilderij (1997), 1 voor allen (2001 Guus Meeuwis (2002), 10 jaar levensecht (2004), Wijzer (2005), Live in het Philips Sta dion (2006), Hemel nr. 7 (2007) en Groots met een zachte G - Live in het Philips Sta dion (2007). Singles: 27 stuks, waarvan Het is een nacht... (Le vensecht) en Per Spoor (Kedeng Kedeng) de nummer-1 -positie haalden. Guus Meeuwis geeft vandaag zijn derde en morgen zijn vierde concert in het Philips-Stadion in Eindhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 143