-spectrum 12 PZC Zaterdag 14 juni 2008 Guus Meeuwis Dertien jaar na zijn doorbraak lijkt de populariteit van Guus Meeuwis (36) geen grenzen te kennen. Van het laatste album Hemel nr. 7 zijn 80.000 exemplaren verkocht, zijn theatertour trok vijftig uitverkochte zalen en met het concert 'Groots met een zachte G 2008' kreeg hij binnen no time viermaal het Philips-Stadion in Eindhoven vol. Samen met mensen die zijn (carrière)pad kruisten, blikt Guus Meeuwis terug én vooruit. door Natasja Weber Helft van de Deurzak kers, ontdekker en voor malig manager van Guus Meeuwis Vagant: „Toen ik voor het eerst de demo hoorde van 'Het is een nacht' viel ik echt van mijn stoel. Het was alsof ik een signaal van boven kreeg: dit is het. Zoiets komt zelden voor. Ik had zijn bijzondere gave snel in de gaten, maar Guus was er zich totaal niet van be wust." Guus Meeuwis: „Klopt als een bus. Ik had gewoon een liedje geschreven en voor de lol deden we mee aan het studentensongfesti val. Toen Willem van Schijndel ons belde en een contract aanbood, moesten we hard lachen. We von den het een goede grap en dachten 'laten we het maar proberen'. Maar we voel den ons echt geen muzikan ten. Vervolgens vielen we van de ene verbazing in de andere. Het is een nacht stond driekwart jaar in de Top 40 en voor we het wis ten, was onze agenda voor anderhalfjaar volgepland. Toen drong langzaam door: dit succes kan niet binnen een jaar zijn afgelopen. Voor die tijd dachten we zelf het hardst dat we een eendagsvlieg waren." Ruud van Nistelrooij Op basis van een tekst van de voetballer waarin zijn gedrevenheid en pas sie naar voren komt, schrijft Meeuwis in 2006 het WK-nummer 'Ik wil dat ons land juicht': "Want dit is waar ik alles voor laat, m'n leven in teken staat. Ik ben gebrand inder daad. Dat moet wel als ik wil heersen. Ik wil heersen'. Guus Meeuwis: „Die ge drevenheid het goed te doen en die duidelijke wil om er iets van te maken, herken ik wel. Maar voor sporters is wel een heel an dere discipline vereist dan voor artiesten. Wij kunnen nog wel eens blijven han gen in de kroeg. Vooral in onze beginjaren hadden we niet veel discipline, nee. Nu moet er af en toe behoor lijk aan getrokken worden. Is ook helemaal niet erg. Soms heb je geluk, soms moet je er hard voor wer ken. Het allerbelangrijkste is dat je voor ogen houdt welke weg je precies wilt bewandelen. Dat vind ik fascinerend aan Van Nistel rooij, die weet ontzettend goed wat-ie wil. De weg die wij enkele jaren gele den insloegen, ligt het dichtst bij wat we kunnen en wie we zijn. We hebben een goede mix gevonden van vrolijke en rustigere nummers. Dat is onbewust zo gegroeid. Eigenlijk heb ik nu pas, na dertien jaar, het gevoel van: ja, de in houd van het hele pakket ligt me wel." Wim van Kaathoven Afkomstig uit Lieshout, voormalig muziekdocent (bariton) van Guus Meeu wis: „Ik was blij verrast toen ik Guus jaren geleden op de radio hoorde. Want de ambi tie topartiest te worden, had hij vroeger niet." Guus Meeuwis: „Daar heeft hij helemaal gelijk in. Voetbal en tennis stonden in mijn jeugd op de eerste plaats. Daarna kwam mu ziek. Nadat ik tijdens blok- fluitles al noten had ge leerd, heeft Van Kaathoven me ingewijd in de gehei men van de bariton. Ik ben altijd een liefhebber ge weest, en nog steeds eigen lijk, van de muziek van Bru ce Springsteen, De Dijk, Boudewijn de Groot, Elvis Presley, Paul Simon en The Rolling Stones. Later in mijn studententijd kwam daar André Hazes bij. Als je goed naar zijn teksten luis tert, ontdek je de ware kwa liteit van het leven." Toen de volkszanger 25 jaar in het vak zat, nam Guus Meeuwis het num mer 'Geef mij je angst' op. Na Hazes' overlijden in 2004 vroeg weduwe Rachel of Meeuwis de cover wilde zingen tij dens de herdenkings plechtigheid in de Arena. Vervolgens scoorde hij er een nummer ï-hit mee. Sindsdien lijkt alles wat Meeuwis aanraakt te ver anderen in goud. Guus Meeuwis: „Het ging al goed met me in die perio de. De single Brabant werd een hit, ik was bezig met een theatertour en het al bum Levensecht verscheen. Toen kwam Geef mij je angst daar overheen. Dat was de laatste push die al les op zijn plek liet vallen. André Hazes heeft zeker een bijdrage geleverd aan mijn succes. Nee, helaas heb ik nooit gehoord wat hij van mijn uitvoering vond. André was een aange name man. Ik kan niet zeg gen dat hij een vriend was, zoals velen na zijn dood be weerden. Maar we hadden wel een klik. Hij kwam vaak bij ons in de kleedka mer zitten. Dan zaten we een beetje te ouwehoeren en moppen te tappen. André was altijd ontzet tend zenuwachtig voor een optreden, terwijl bij ons in de band iedereen heel re laxed is. André vond ons daarom denk ik wel aange naam gezelschap. Hij gedij de er prima bij. Bovendien vond hij het leuk dat er een nieuwe generatie aan kwam." Mare Meeuwis Zanger, percussionist, tekstschrijver en vooral broer van. Het is februari 2008 als Mare tijdens een optreden opeens weg loopt. Hij komt terug met een platina award voor de verkoop van 60.000 cd's van 'Hemel nr. 7' en een gouden award voor de verkoop van 30.000 exemplaren van de dvd 'Groots met een zachte G 2007'. „Ik ben trots op je", zegt Mare bij de overhan diging. Guus Meeuwis: „Mare on derbrak botweg de show. Ik was echt verbaasd. Ik vond het heel bijzonder die awards uit handen van mijn broer te krijgen. Mare is niet alleen mijn broer, ik zie hem ook als mijn beste vriend. We zitten met bijna alles op één lijn. In het showbizzwereldje heb ik niet veel vrienden. Wel veel goede contacten. Zanger/tekstschrijver JW Roy en acteur Frank Lam- mers zijn wel echte vrien den. Het is in ons vak heel moeilijk vriendschappen te onderhouden. Je bent alle maal druk bezig met je ei gen programma. Ik heb nog veel vrienden uit mijn jeugd en studententijd. Ik vind het gezellig samen wat te gaan drinken of eten. Gewoon lekker re laxed. Ik kan me sowieso wel goed ontspannen. Als ik thuis ben, ben ik ge woon papa. Ik heb eigenlijk nooit last van stress. Ik ben niet zo'n zenuwlijder." Corry Konings Goede collega: „Ik ben heel vereerd dat Guus Meeuwis een nummer schreef voor mijn album 'Metgevoel'." Guus Meeuwis: „Corry is een ontzettend open, lieve en leuke vrouw. Ik kwam haar tegen op vakantie op Curasao en toen vroeg ze of ik een nummer voor haar kon schrijven. Ik ben er niet goed in, schrijven voor een ander. Ik vind het heel moeilijk het juiste ge voel over te brengen. Het nummer dat Corry gebruik te, schreven we voor ons zelf en was op de plank blij ven liggen. Toen ik het liet horen, vond ze het goed bij haar passen. Het is niet de bedoeling dat ik vaker voor anderen schrijf. De teksten die we zelf maken, komen altijd wel een keer van pas. Schrijven is heel leuk, maar je hebt er wel rust voor no dig. Ik kom vaak in tijd nood. Na de zomer vertrek ken we weer naar een hut je op de hei om nummers te schrijven. Volgend jaar moet namelijk ons nieuwe album uitkomen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 142