5 spectrum New York: terug van weggeweest RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE roversnest Marjan Berk PZC Zaterdag 14 juni 2008 I Zeven jaar geleden bezocht ik voor het laatst New York. Het was ook juni, drie maanden voor de fatale negende septem ber. Mijn reisgenoot en ik logeerden in Brooklyn en iedere ochtend liepen wij over de mooie oude Brooklyn Bridge naar Manhattan. Om precies te zijn: we liepen recht op de Twin Towers van het World Trade Center af Het heeft een aan tal jaren geduurd voordat ik weer verlangen voel de terug te keren naar de Big Apple. Eerlijk gezegd was het ook de gunstige stand van de dollar die dat verlangen deed toenemen. We blijven echte Hollanders! Zo reisden we af en het was of we niet waren weggeweest!. Ondanks de berichtgeving over de financiële crisis en de ingezakte huizenmarkt, de grote Hummers en Range Rovers die zouden worden ingeruild voor kleine zuinige koekblikken, zagen wij in New York bijna geen bordjes 'te koop' aan de huizen hangen. En ik heb nog nooit zoveel enorm grote auto's achter elkaar zien rijden als hier. Gestimuleerd door de verhalen van vriendinnen die met koffers vol kleren, gekocht voor een hab- bekrats terugkeerden, repten wij ons naar de grote outletwinkel. Op het eerste gezicht werd ik een beetje zenuwachtig van die enorme lange rekken met daarop gepropt onafzienbare rijen kleren. Het leek wel of hier de Zak van Max was omgekeerd. Hoe zou ik uit die hoeveelheid afgeschreven spul len mijn nieuwe wintergarderobe kunnen samen stellen? Plotseling werd de geest vaardig over mij. Ik zag een buitengewoon snoezig zomerjurkje han gen, zwart met witte stippen, van Donna Karan. Bingo! Niet meer dan zeven stuks mocht je meene men naar de lange rij kleedhokjes. O.... daar hing een olijfgroen vest met bijpassend onderhemd van Calvin Klein. Ook mee. Een gedurfde lap met gaten van obscure herkomst, toch maar even pas sen! Met gloeiende konen van gretige opwinding stort te ik mij in een pashokje. De gedurfde lap viel met een af de gaten die delen van mijn lichaam prijsga ven waren wel erg groot! De lange zwarte broek, afgeprijsd tot 9 dollar en 80 dollarcent had een tail le die mij aan mijn jongste schoondochter deed denken. Twee wollen T-shirts van Ralph Lauren waren precies geschikt om mijn versleten hemdjes te vervangen... Met een tas vol voordelige spul ver lieten wij hijgend de outletwinkel. Maar niet alleen de Grote Amerikaanse Uitver koop bracht ons in vervoering. De kunst in het Museum of Modern Art en het Whitney Museum met de Hopper-schilderijen, de voorstelling van 'Cat on a Hot tin roof van Tennessee Williams met een geheel zwarte cast, de relaxte vriendelijke aanspreektoon van de New Yorkers, die je onafge broken vragen hoe het vandaag met je gaat (ga daar vooral nooit op in, want dat is niet de bedoe ling!) en de in de coffeeshop om de hoek van het hotel geserveerde ontbijten van wentelteefjes met Maple Syrup maakten onze kleine week vakantie onvergetelijk! De opdracht van mijn kleinzoons om vooral pet ten met New York Yankees erop mee te brengen, om van de T-shirts maar te zwijgen, werd braaf uitgevoerd, zodat we klassiek bovenop onze koffer moesten zitten om hem dicht te krijgen. En dan heb ik nog niet verteld van de bloedstollende com mentaren op de hoteltelevisie op het gedrag van Hillary Clinton en Barack Obama Kortom, een week New York is te kort. Ik wil weer terug!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 135