Twaalf procent zuiniger dankzij één klein klepje De nieuwe Mercedes-Benz C-Klasse BlueEFFICIENCY. Van Oeveren-Vervaet Vestiging Goes Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, tel. 0113-21 27 30. Vestiging Terneuzen Productiestraat 4, 4538 BX Terneuzen, Ster IN MOBILITEIT tei' 01 '5 62 04 00- www.vanoeveren-vervaet.nl,info@vanoeveren-vervaet.nl Golfbaan Damherten 4 Vogelbescherming Vogelbescherming 2 Borstvoeding Ontpoldering PZC Vrijdag 13 juni 2008 1 1 zuiniger. Dat tovert de auto toch mooi het groene energielabe.) B op. Zo makkelijk Kan zuiniger rijden rijn. En toch Mercedes-Benz. Zeif proberen? Kom langs voor een lekker lange proefrit. U rijdt hem al vanaf 35.050,- of least hém al vanaf 600,- pet' maand. Geen extra klepje in de motor. Ook niet in de uitlaat. Nee, zelfs niet in het brandstofeysteem. Het bewuste klepjO: zit op het,:bct apenate u: ga:attanken doet u dat trouwens veel minder. Zg'ji achttien doordachte aanpassingen maken 'm namdtfk tot-twaalf procent verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar-naken. leasetaiiet v.a. 84?,- p mnd exct. btw o.b v. pperarionele Séiyicepas", 48 30.000 km p j. Gem verbruik 5,1 - 6,5 V100 km, W.6 - 15,3 km/1, CO;-uitstoot *33 155 g/kro. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Een klassiek geval van hebberig heid vind ik de reactie van de drie raadspartijen van de gemeente Veere inzake de villa's bij de golf baan (PZC, li juni). Voor we het weten ziet de omgeving van ons 'Zeeuwse Kurhaus' er net zo uit als dat van Scheveningen of Mar- bella. De als zoethoudertje beloof de ontsluitingsweg is onnodig als je er niet bouwt. Bovendien komt daar de mooiste panoramaweg van Nederland en wil niemand via een ontsluitingsweg Domburg verlaten of binnenkomen. Volgens veel inwoners is de maat qua nieuwbouw vol en Domburg ook. Gepko Prenger Ooststraat 5, Domburg De damhertenpopulatie op Wal cheren zou volgens sommigen uit zijn voegen barsten. Ik ben het vol ledig eens met Piet de Keuning van Staatsbosbeheer als hij zegt dat mensen niet zo gauw moeten mekkeren. Zorg op de eerste plaats dat de damherten niet in je tuin of landerijen kunnen komen. Stevig schrikdraad, niet die troep die te genwoordig gebruikt wordt en in het gewei blijft vastzitten, kan veel schade voorkomen. Beheerders zouden ook eens kunnen informe ren hoe ze beheer aanpakken bij de Amsterdamse waterleidingdui nen. Sinds 1997 mag daar geen be heer jacht op reeën plaatsvinden en het is gebleken dat de populatie zichzelf beheert. Door het plaat sen van hoge hekken en wildroos- ters worden de dieren zoveel mo gelijk gehinderd om op drukke we gen te komen. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Nadat Vogelbescherming de visse rij uit de kustwateren heeft verban nen wordt nu de recreatiesector de kop van jut. Het strand moet ver deeld worden tussen vogels en badgasten. Het liefst moet de toe rist stilzitten en vooral niet bewe gen. De kitebuggy is al uit den bo ze en een verbod op surfen lijkt een kwestie van tijd. De recreant pikt dat niet en gaat goedkoop naar Turkije. Als de economische poten van de landbouw, visserij en recreatie afgezaagd zijn, valt er weinig te verdienen in Zeeland en kan de hele boel onder water wor den gezet. Luctor et submergo. Wout van den Berg Steinstraat 19, Bruinisse In de PZC van 11 juni wordt de ontpolderingskwestie plotseling duidelijk: Vogelbescherming Ne derland wil in Zeeland meer ruim te voor de vogels. Men wil dit be reiken door afsluiting van stran den, ontpoldering, vergroting van de invloed van het getij en de aan leg van inlagen (een verkapte vorm van ontpoldering die in Zee land al vaak is toegepast). Om het ontpolderen werkelijk te kunnen stoppen, zal dus eerst moeten wor den afgerekend met de - erg sterke - lobby van de Vogelbescherming. J.C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme De bewering die de onderzoekster maakt in de PZC van 10 juni is oud nieuws. Het is al vele jaren en alom bekend dat borstvoeding veel bescherming biedt tegen aller lei infecties en ziektes. Dit omdat in de moedermelk antistoffen zit ten van de moeder. Beetje onzin als dat nu opnieuw is onderzocht. En dat de consultatiebureaus van daag de dag met vier maanden fruit- en groetenhap voorschrijven is voor mij reden tot een groot vraagteken. Toen mijn oudste (nu 22) drie maanden oud was mocht hij een fruithapje. Hij wilde dat niet eten en spuugde alles uit. Twee jaar later was de tweede (nu 20) drie maanden oud en ik pro beerde een fruithapje. Dat ging er in als koek. Dus ik vertelde dat trots op het consultatiebureau. Dat viel verkeerd, want toen mocht er ineens pas met een halfjaar aan de fruithap worden gedacht. Sinds die tijd ben ik alleen naar het bu reau gegaan voor de inentingen. Mijn kinderen zijn nu volwassen mensen, die niets mankeren en niets hebben overgehouden van het wel of niet eten van groente en fruit op welke leeftijd dan ook. Marjoke Klaver Zuidweg 6, Nisse De Eerste Kamer is ontstemd, om dat de commissie Nijpels van mi nister Verburg niet op een brede zoektocht naar alternatieven voor ontpoldering mag zoeken (PZC, 11 juni). De Eerste Kamer legt daar mee de vinger op de zere plek: de wijze waarop de Tweede Kamer de scheldeverdragen ongewijzigd goedgekeurd heeft. Het instellen van de commissie Nijpels met een beperkte opdracht is slechts be doeld als doekje voor het bloeden, omdat zij haar belofte over vrijwil lige grondverwerving middels de motie Van der Staaij niet nakwam. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee .TiKTM fik,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11