Caterpillar Logistics: de beste in de branche Logistics Geen dag is hetzelfde bij D5V Solutions Werken n deLogistiek Solutions B.V. In Breda heeft Caterpillar Logistics Services 44.000 vierkante meter opslag voor General Motors op Hazeldonk en 11.000 vierkante meter voor SsangYong op het lABC-terrein. "Ons moederbedrijf Caterpillar is bekend van de grote grond- verzetmachines", vertelt manager Guido Van Gompel. "Die machines worden over de hele wereld gebruikt. Voor de onder- delenservices is een uitgebreid netwerk opgezet. Vanwege die expertise vroegen Caterpillar Logistics Services Hazeldonk 6522 4836 LD Breda www.cat.com De loodsen op industrieterrein Moerdijk zijn imposant. Op een oppervlakte van maar liefst dertien voetbalvelden staan talloze pallets tot ruim tien meter hoog in de schappen met allerlei consumenten goederen. Palletwagens, heftrucks en reachtrucks rijden af en aan. "Containers worden hier gelost. Wij laden ze uit, scannen elk artikel en zorgen voor verde re distributie of slaan de goederen op", legt De Leeuw uit. "In het computersys teem kunnen we precies zien welk artikel waar ligt. We zorgen voor logistieke totaalconcepten en nemen daarmee onze Tradeboulevard 4, haven 528, Moerdijk Tel.: 0168 - 413000 E-mail: HRM.Moerdijk@nl.dsv.com Website: www.dsv.com/nl andere bedrijven ons om voor hen een zelfde systeem op te bouwen. Dat is uit gegroeid tot een concept waarbij we het hele logistieke proces kunnen overne men." Vanuit de magazijnen in Breda vinden de onderdelen razendsnel hun weg naar de klanten. "Als een autodealer voor 18.00 uur bestelt, ligt het onderdeel de volgen de ochtend voor 8.00 uur bij hem op de stoep. Daar ligt onze kracht", vertelt Van Gompel. "Het concept is wereldwijd in alle magazijnen hetzelfde. De onderdelen zijn van de klant. Alle diensten die daar mee samenhangen, verzorgen wij." Mogelijkheden voor werknemers Iedere dag arriveren zo'n twintig vracht wagens bij Caterpillar en vertrekken er twee keer zoveel naar allerlei bestemmin gen. "Op Hazeldonk werken zo'n 170 mensen en bij SsangYong zo'n dertig", vertelt talentmanager Karin Smit. "Omdat overal volgens hetzelfde concept wordt gewerkt, kunnen we mensen in drukke periodes ook op andere plaatsen inzet- klanten veel werk uit handen. We kunnen ook verpakken, testen, software installe ren en repareren." En al die activiteiten leveren afwisselend werk op, zegt De Leeuw. "We hebben eens partijen met schoenen moeten voorzien van gestrikte veters. We kunnen aan alle wensen voldoen. Voor iedere klant werken we anders. Zo hebben we speciale rekken gemaakt omdat een klant bepaalde pallets gebruikte en we hebben een speciaal pro ces ontwikkeld voor de orderpickers om bepaalde goederen heel snel te kunnen leveren aan winkels. Dat maakt dit werk ook zo interessant." Groei DSV Solutions telt ruim 300 vaste perso neelsleden en heeft afhankelijk van de pieken zo'n 50 tot 100 uitzendkrachten in dienst. "We zijn goed in wat we doen en onze klanten weten dat. Daarom groeien we. Ook profiteren we van de positieve ten. Dat doen we zelfs met buitenlandse vestigingen." Caterpillar Logistics Services biedt daar voor vele mogelijkheden. Smit: "Die zijn voor iedereen hetzelfde, van medewerker tot manager. Elk jaar zijn er gesprekken waarin de medewerkers kunnen aange ven of ze de ambitie hebben om te groei en naar een andere functie. Als dat het geval is, kunnen wij studiefaciliteiten aan bieden. Dat kunnen cursussen zijn voor heftruck- of reachtruckchauffeur voor mannen en vrouwen maar ook mbo- of hbo-opleidingen. Veel medewerkers zijn op die manier supervisor geworden en supervisors zijn naar een management functie gegroeid." ontwikkeling die de hele logistieke branche nu doormaakt. Je ziet immers dat China enorm in opkomst is. Veel van wat daar wordt gemaakt, moet worden ver spreid in Europa. Dat is goed voor de logistieke sector. We hebben net een nieuwe locatie erbij en we zijn bang dat die binnenkort alweer te klein is." Carrièremogelijkheden Goede reachtruckchauffeurs kan De Leeuw altijd gebruiken. "En leidinggevenden op diverse niveaus zijn ook welkom. Ook is er plaats voor medewerkers customer ser vice die Engels spreken en stressbesten dig zijn. Zij zijn zeer belangrijk want zij hebben contact met de klanten. Zelf ben Werkomstandigheden De werkomstandigheden staan daarbij hoog in het vaandel. "Veiligheid komt hier op de eerste plaats", stelt Van Gompel. "We hebben al 200 dagen gewerkt zon der ongevallen. De omstandigheden zijn hier goed. Het is schoon werk en niet al te zwaar in een prettige, gezonde omge ving. We werken in twee ploegen. Er is ons veel aan gelegen om een goede werkgever te zijn. Onze klanten weten dat we goed werk leveren. Daarom kon den we vorig jaar aan de slag voor SsangYong. En daarom zijn we voortdu rend op zoek naar logistieke talenten op alle niveaus." ik ook op die afdeling begonnen. Dat bewijst dat je hier alle mogelijkheden hebt om door te groeien. Als wij zien dat iemand kan en wil doorgroeien, betalen wij de benodigde opleiding, zoals een taalcursus of een reach-/heftruckoplei- ding. DSV verzorgt interne cursussen voor vakbekwaam medewerker en supervisor, waarmee je een officieel erkend mbo- diploma kunt halen. Er zijn dus volop car rièremogelijkheden. We hebben schoon werk en geen verse waren of gevaarlijke stoffen. Nachtdiensten draaien we niet. Kortom: het is echt leuk werk. Kijk eens op onze website voor vacatures en meer informatie over onze organisatie." 10 Donderdag 12 juni 2008 Van wieldop tot plaatwerk; vrijwel alle onderdelen van auto's van mer ken als Opel, Chevrolet en SsangYong liggen in de loodsen van Caterpillar Logistics Services in Breda. Vrachtwagens rijden af en aan om die snel naar de autodealers te brengen. Dat gebeurt volgens een systeem dat door collega's in de branche uitgeroepen is tot het beste. Het is dan ook geen wonder dat Caterpillar Logistics Services groeit en nieuwe personeelsleden zoekt. "In dit werk is iedere dag anders. Onze klanten komen voortdurend met nieuwe uitdagingen.Enthousiast vertelt floormanager Rex de Leeuw over het werken bij DSV Solutions in Moerdijk. DSV Solutions is de logis tieke divisie van het wereldwijd opererende DSV. "We zijn gespecialiseerd in warehousing. We hebben een opslagruimte van in totaal 130.000 vierkante meter. En we groeien nog steeds", zegt De Leeuw. "Nieuwe col lega's zijn van harte welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 94