U/ERKEN LOgilbiQK KI I De moderne vrachtwagen Donderdag 12 juni 2008 l - .émê - - bereikbaarheid logistiel :e knooppunten gl aanwezigheid goede inf - 48 medewerking overheid, (gemeenten M 2 Moerdijk - Breda -1 toosendaal1 beschikbaarheid grónd i '44 ijbereikbaarheid logistiek 9039: medewerking overheid/ 37 medewerking overheid/ 31. beschikbaar personeel f mopleiding mhmmmbBI -W - De tachograaf houdt bij hoeveel de chauffeur rijdt en rust. Sinds 1 mei 2006 is de digitale tachograaf verplicht. De chauffeur haalt bij het begin van een rit een pasje door de sleuf van een kastje dat de gegevens registreert. De digitale vari ant is de vervanger van de oude analoge tachograaf, die werkte met papieren schijfjes. 19) Zuid-Limburg Bron: Vakblad Logistiek (www.logistiek.nl) Venlo Logistiek is - naast vervoer - ook vooral het bundelen van informa tie en communicatie. Een transportonderneming wil weten waar alle trucks zijn, een distributiecentrum wil weten wanneer de lading arriveert. Vandaar dat een moderne vrachtwagen is uit gerust met een boordcomputer. Via het dashboard van de vrachtwagen ontvangt de chauffeur uiteenlopende informatie. Op de boordcomputer-ai dan niet uitgerust met touch screen - kunnen meerdere systeem aangesloten zijn, zoais: Navigatiesysteem Handsfree mobiele telefoon Door contact met GPS- satellieten is de plaats van de auto precies vast te stellen 13) Delfzijl 14) Vlissingen-Terneuzen 15) Hengelo-Enschede 16) Utrecht-Veenendaal 17) Venray 18) 's-Heerenberg 20) Hoekse Waard 21Den Haag Westland 22) Apeldoorn 23) Tiel 24) Emmen 25) Veghei-Uden-Oss Venlo is dit jaar, vóór West-Brabant en Tilburg, uitgekozen tot populair ste logistieke hotspot van Nederland. Voor het bepalen van de top twaalf heeft vakblad Logistiek diverse regio's vergeleken op basis van zes criteria: (1beschikbaarheid grond en panden, (2) aanwezigheid goede infrastructuur, (3) bereikbaarheid logistieke knooppunten, (4) medewerking overheid/gemeenten, (5) beschikbaarheid personeel en opleidingen en (6) inzetbaarheid/motivatie medewerkers. Per criteria konden de lezers van vakblad Logistiek en logistieke experts op een stemformulier hun drie favoriete regio's invullen. Daaruit kwam een lijst van 25 logistieke hotspots tot stand. De top drie is geïllustreerd met scores die zijn vervat in staafgrafieken. Transportinformatiesysteem planningsysteem). De vrachtwagenchauffeur kan hiermee communiceren met de planner, en andersom. De planner geeft meldingen door over de route, de chauffeur bericht over zaken als het laden, lossen, tanken en wachten. Laadindicator, geeft aan hoe zwaar de truck geladen is. Overige technische informatie, als de oliestand en bandenspanningsmeter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91