Schandaal klinieken Italië ernstiger dan gedacht Levenslang in zaak Belgische stiefzusjes Buitenland mm Singlereis BERLIJN Singlereis TOSCANE Singlereis ITALIË KROATIË Singlereis OOSTENRIJK Zwaar weer verwoest Franse huizen Meer dan twintig doden na onnodige operaties om geld te verdienen. Staat krijgt recht veroordeelde ook nog tien jaar vast te houden. Pakistanen woest om aanval VS met doden Oprichter Google wordt ruimtetoerist Ezeltjes fors duurder door hoge benzineprijs Australische politica op boosheidstherapie Dochter van Fritzl zal helemaal herstellen 'Grootste drugsvondst ooit' in Afghanistan waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900-9697 door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Niet één, maar zeker tien privéklinieken in de regio Milaan hebben zich schuldig gemaakt aan het uitvoeren van onnodige opera ties om zo meer geld van het zie kenfonds te kunnen claimen. Bij die operaties lieten niet vijf, zo als eerst werd aangenomen, maar waarschijnlijk ruim twintig, meest oudere patiënten het leven. Zeker 88 personen zijn verminkt. Italië is gewend aan schandalen in de medische sector, maar weini gen kunnen zich voorstellen dat artsen zo ver kunnen gaan in hun zucht naar geld, en dan nog wel in het 'rijke en nette' Milaan. Uit een analyse van de eerste dos siers uit ziekenhuis Santa Rita, al omgedoopt tot 'horror-kliniek', blijkt volgens onderzoeksrechter Tiziana Siciliano dat bij vijftien vrouwen zonder reden een borst werd afgezet en bij tien mensen een long is weggenomen, terwijl ze 'slechts' leden aan tuberculose. „Ik werkte overal in de provincie", zegt hoofd van de afdeling chirur gie van Santa Rita, Brega Massone, in een afgeluisterd telefoonge sprek. „Eerst haalde ik borsten weg, daarna ook longen. Om mijn team te kunnen betalen heb ik ze ker vijftien longoperaties nodig." De arts, die claimt met 'turbomes sen' te opereren en openlijk ver telt dat het meeste geld 'valt weg te halen rond kanker', zit samen met vijftien collega's in de gevange nis. Via zijn advocaat liet hij giste ren weten 'altijd naar eer en gewe ten' te hebben gehandeld. In Italië bestaan naast de publieke fW Het optreden van chirurgen in Italiaanse 'horrorklinieken' heeft aan meer dan twintig mensen het leven. Eerder werd uitgegaan van vijf slachtoffers. BRUSSEL - De rechtbank in Luik heeft gisteren levenslange gevange nisstraf opgelegd aan de man die schuldig is verklaard aan het ont voeren, verkrachten en vermoor den van twee meisjes in 2006. De rechtbank verleende de rege ring bovendien het recht om de 40-jarige Abdallah Ait Oud nog tien jaar vast te houden als hij na het einde van zijn effectieve gevan genisstraf, over dertig jaar, nog steeds als een gevaar wordt be schouwd voor de samenleving. De stoffelijke resten van de stief zusjes Stacy Lemmens (7) en Na thalie Mahy (10) werden eind juni 2006 na een zoektocht van drie we ken in een afwateringskanaal te ruggevonden, niet ver van het café waar ze met familie een buurtfeest hadden bezocht en voor het laatst waren gezien. Hoewel niemand heeft gezien dat Ait Oud de meis jes weggevoerd heeft, komen tex- tielsporen op de kleren van de kin deren overeen met op zijn kleding. Ook heeft DNA-onderzoek uitge wezen dat haren op de kleren van Ait Oud overeenkomen met die van Stacy. Bovendien tonen plan tenresten op de broek van Ait Oud gelijkenis met de planten die bij de vindplaats van de meisjes groei den, aldus onderzoekers. ISLAMABAD - Pakistan is woedend over een Amerikaanse luchtaan val, gisteren bij de grens met Af ghanistan, die aan elf Pakistaanse militairen het leven heeft gekost. Het Pakistaanse leger veroordeelde de actie en sprak van een 'lafharti ge aanval'. Volgens een legerverkla- ring is een grenscontrolepost in de regio Mohmand 'vernietigd door een aanval van coalitietroepen in Afghanistan'. NEW YORK - Een van de oprichters van Google, Sergey Brin, heeft een stoeltje geboekt aan boord van een Russische Sojoez-capsule. De Ame rikaan hoopt in 2011 naar de ruim te te reizen. Space Adventures, dat ruimtevluchten regelt, wil dat jaar van de Russen een privévlucht ko pen. Brin heeft 5 miljoen dollar geïnvesteerd in het bedrijf Dat dient als aanbetaling voor de reis. ISTANBUL - De stijgende brandstof prijzen hebben in Turkije voor een opleving van de ezeltjesmarkt gezorgd. De vraag naar deze last dieren neemt toe en daardoor stij gen de prijzen. Vorig jaar moest ongeveer 50 lira (30 euro) voor een ezel worden betaald en nu tus sen de too en 350 lira. De tractor wordt op het platteland alleen nog maar ingezet als het echt niet an ders meer kan. CANBERRA - Een politica uit Austra lië moet van premier Kevin Rudd naar woedetherapie na het maken van bijtende opmerkingen tegen een rivale. Belinda Neal van de re gerende Labor-partij zei tegen het hoogzwangere oppositielid Sophie Mirabella dat 'slechte gedachten' van haar kind 'een duivel zullen maken'. Rudd onderbrak zijn be zoek aan Japan voor de berisping. PZC Donderdag 12 juni 2008 j 7 gezondheidszorg veel privéklinie ken die worden bezocht door men sen die de publieke sector niet ver trouwen. Vaak werkt een arts zo wel in een gewoon ziekenhuis als in een kliniek. Italianen hebben er veel geld voor over om er zeker van te zijn in de kliniek snel te worden geholpen. Sommige klinieken zijn uitge groeid tot volwaardige ziekenhui zen, waar je ook als ziekenfondspa tiënt terecht kunt. Sinds vijftien jaar wordt de vergoeding berekend op basis van het soort ingreep en niet op basis van de duur van de opname. Daardoor kwam er een eind aan de plaag van onnodig lan ge opnames, maar de methode blijkt voor figuren als de eigenaar van Santa Rita opnieuw een bron van extra inkomsten te zijn. De onrust onder patiënten groeit intussen. Want wie kun je nog ver trouwen af,als een hele kliniek met 800 personeelsleden moet hebben geweten van deze praktij ken? ACEN - Zware stormen en hevige regenval hebben in de nacht van dinsdag op woensdag honderden huizen verwoest in het zuiden van Frankrijk. Tientallen mensen moesten in vei ligheid worden gebracht, niemand raakte gewond. Rivieren traden buiten hun oevers en twee steden raakten beschadigd door modder stromen. Op sommige plaatsen stond het water een meter hoger dan normaal. In de stad Roquefort telde de brandweer meer dan hon derd overstroomde huizen. In an dere steden langs de rivier Agenais was de schade vergelijkbaar. In de buurt van Avignon zijn zes voet ballende kinderen door bliksem ge troffen. Zij liggen in ziekenhuizen. liH Vertrekdata: 7/7*en 11/8* Supervoordelig kennismaken met Berlijn, één van de populairste steden van dit moment! Beroemde musea, prachtige paleizen en bouwwerken, vele historische plekjes, rustige groene parken... in deze herenigde Duitse metropool is er voor elk wat wils! Onder leiding van een stadsgids maken we een uitgebreide stadstour langs belangrijkste bezienswaardigheden. Zo passeren we o.a. de Brandenburger Tor, de Reichstag en het Bellevuepaleis. Ook brengen we een uitgebreid bezoek aan de barokstad Potsdam, met het schitterend park Sanssouci, en maken we een excursie naar Schloss Charlottenburg. gegarandeerd vertrek. Prijzen zijn per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22515 Busreis Italië speciaal voor alleenstaanden (45+)! Vertrekdata: 1 *-15-22/9 Voordelig geprijsde najaarsspecial! Ontdek met KRAS in de maand september de schatten van Toscane. Deze Italiaanse streek staat bekend om haar karakteristieke heuvellandschap met statige cipressenrijen, groene heuvels, wijngaarden en uitgestrekte zonnebloemvelden. Maar wist u ook dat Toscane prachtige steden bezit? Wat dacht u bijvoorbeeld van de historische pausenstad Orvieto, het wijnstadje Montalcino en Siena, met het mooiste plein van Italië? Hoogtepunt van deze reis is ongetwijfeld de dagexcursie naar Rome, waar we vele bekende highlights bewonderen waaronder het Colosseum, het Vaticaan en de Trevifontein. gegarandeerd vertrek. Prijzen zijn per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22524 AMSTETTEN - De 19-jarige dochter van de Oostenrijkse incestpleger Josef Fritzl zal volledig herstellen. Dat verwachten de behandelende artsen. Kerstin zat haar hele leven met haar moeder Elisabeth opge sloten in een kelder. Begin juni ontwaakte zij uit een kunstmatige coma en zondag is ze herenigd met haar moeder, broertjes en zus jes die in een psychiatrische kli niek herstellen. KABUL - De Afghaanse narcoticabri gade heeft maandag ruim 200 ton marihuana in beslag genomen in de provincie Kandahar. Een woord voerder van de Amerikaanse narco ticabrigade noemde het de groot ste vondst aller tijden. De drugs hebben een straatwaarde van meer dan 250 miljoen euro. De partij, die in een greppel was ver stopt, is verbrand. Vertrekdata: 18/8* en 8/9* Het beste van Noord-ltalië en het Kroatische schiereiland Istrië in één reis! In Italië nemen we u allereerst mee naar het unieke Venetië met het levendige San Marco plein, de rijkdom van de paleizen en de vele bruggen, kanalen en gondels. Ook zien we de universiteitsstad Padua, en het mondaine skioord Cortina d'Ampezzo. De tweede helft van de reis verblijven we in Istrië. Onderweg bezoeken we de stad Trieste met op de achtergrond het kasteel Miramare. Eenmaal aangekomen bezoeken we diverse havenplaatsjes en de beroemde grotten van Postojna in Slovenië. Een pracht van een reis! gegarandeerd vertrek. Prijzen zijn per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22522 Vertrekdata: 25/7* en 29/8 Kies deze zomer voor een sportieve fietsvakantie door Oostenrijk! KRAS neemt u mee langs de Donau en door het Wienerwald, fietsgebieden bij uitstek! De prachtige tochten voeren u naar schilderachtige dorpjes, langs oude kloosters, machtige burchten en uitgestrekte meren en door natuurrijke gebieden. Onderweg bezoeken we ook leuke stadjes als het wijncentrum Krems, Melk met het indrukwekkende benedictijnenklooster en St. Pölten. De fietstochten zijn licht en aangenaam en voor iedereen uitstekend te doen. Voor de liefhebbers wordt er ook nog een excursie georganiseerd naar de statige hoofdstad Wenen. f gegarandeerd vertrek. Prijzen zijn per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22516 Busreis Italië en Kroatië speciaal voor alleenstaanden (45+) Fiets-/busreis Oostenrijk speciaal voor alleenstaanden (45+)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7