Politiek doet intrede in waterschap eeSartci Poppodium Goes Ovezande is over vijf jaar heel ander dorp 26 Donderdag 12 juni 2008 PZC Borsele wil hoofdkern van de Zak tot echt (zorg)centrum maken. CDA en WD maken kandidaten bekend voor waterschapsverkiezing. Cospelkoor Glorify zingt in De Mythe Hennepkwekerij ontdekt in Rilland Vrijdag zes bands en drie dj's op Grote Markt in Goes. Rijkssubsidie De Witte Pauw in Borssele Stouten-van Voorst v@# Rollatorkeuring in 's-Heer Arendskerke Quad gestolen van Thools bedrijfsterrein Executieverkoop Belastingdienst door Harmen van der Werf OVEZANDE - Over vijf jaar is Ove zande een heel ander dorp. Voor vele miljoenen euro's wordt de ko mende tijd aan de hoofdkern van de Zak van Zuid-Beveland gesleu teld. Op een informatieavond over de voortgang van alle plannen rea geerden bewoners deze week in een volgepakt dorpshuis met ap plaus, al blijft er altijd iets te wen sen over. Ovezande krijgt - schrik niet - een compleet vernieuwd dorpshuis en een uitgebreidere jeugdsoos; een gloednieuw sportcomplex voor de voetbal- en tennisvereniging; een woonzorgcentrum met twaalf ver pleeghuisplaatsen en 26 ruime se niorenwoningen; een nieuwe basis school met ruimtes voor de peuter speelzaal en kinderopvang; nieuw bouw van enkele tientallen wonin gen; en een groen dorpshart rond de katholieke kerk. Vier a vijfjaar kost het, voordat dit alles is gerealiseerd. Het dorpshuis en de 'wereldberoemde' jeugdsoos De Klomp zijn als eerste aan de beurt. Morgen is de aanbesteding. Het dorpshuis zit in een oud schoolgebouw met karakter. Dat karakter krijgt het terug. Wat bij eerdere verbouwingen aan de his torische voorgevel is 'vernield', wordt hersteld. De binnenkant wacht een metamorfose. Een gro te zaal komt erin voor 120 bezoe kers. De Klomp mag straks 300 gas ten hebben, wat hard nodig is voor onder meer poppodium 2nd Influenz. De verbouwing van het dorpshuis begint na de zomervakantie. Stap Nieuwbouw aan dr mr Messtraat. voor stap gaat de uitvoering van het masterplan Ovezande verder. Eind dit jaar hoopt woningcorpo ratie R en B Wonen verouderde se niorenwoningen te slopen aan de mr dr Messtraat. Bewoners verhui zen voorlopig naar de overzijde, tot op de sloopplek eind 2009 of begin 2010 moderne zorgwonin- gen af zijn. R en B kan dan tussen de dr mr Messtraat en Fransestraat een woonzorgcentrum optrekken, met onder meer twaalf verpleeg huisplaatsen van de Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). Er komt voor bewoners 24-uurs- zorg beschikbaar. In de tijd zit de aanleg van een sportcomplex ook vrij vooraan. Half 2009, eind 2009 moet dit be ginnen, afhankelijk van de proce dures. Op het 'oude' sportterrein komen vijftien woningen op grote kavels. De nieuwbouw van de ba sisschool in twee lagen bij de hui dige gymzaal aan de mr dr Mes straat/Oud Ovezandseweg is - met een nieuwe sportzaal - voorzien in 2010-2011. De gemeente Borsele en ontwer pers oogstten applaus. Kritiek was er toch ook, vooral op de verkeers situatie in de doorgaande Hoofd straat. 'Vrachtwagens doen je huis trillen', zei een bewoner. Volgens wethouder Marga Vermue (CDA, verkeer) valt het mee met de druk te. Ze zegde toe 'knelpunten' aan te pakken. „Maar", voegde ze toe, ook indachtig de miljoenen die al naar Ovezande gaan, „we passen niet de hele Hoofdstraat aan. Dat is ook niet nodig." Borsele, R en B Wonen en zorgin stelling SVRZ steken komende ja ren vele miljoenen in Ovezande. Bewoners willen ook een veiliger Hoofdstraat. foto Crosfeld van der Velde Architecten door Maurits Sep MIDDELBURG - CDA en WD zijn de eerste politieke partijen die offi cieel hebben bekendgemaakt dat ze in november meedoen aan de verkiezingen voor de waterscha pen. Door een wetswijziging wordt het personenstelsel vervan gen door een lijstenstelsel. Dat maakt de weg vrij voor politieke partijen ook mee te doen. De VVD heeft als eerste een kandi datenlijst geopenbaard voor water schap Zeeuwse Eilanden. Lijsttrek ker is voormalig Statenlid Jaap Huisman uit Goes. Wie de liberale lijsttrekker wordt voor waterschap Zeeuws-Vlaanderen wordt volgen de week donderdag bekendge maakt. Het CDA heeft al wel beide kandi datenlijsten klaar. Boven de Wes- GOES - Gospelkoor Glorify uit Mid delburg houdt zaterdag een optre den in theater De Mythe in Goes. Vanwege het vijftien jarig bestaan van het koor zal een speciaal jubi leum repertoire ten gehore wor den gbracht. Er zullen op deze avond cd-opna- mens worden gemaakt. Tiener koor Joy4U verleent haar mede werking aan het concert dat om 20.00 uur begint. RILLAND - In een woning aan de Aggerstraat in Rilland is dinsdaga vond een hennepkwekerij ont dekt. De kwekerij bestond uit 485 plantjes die in de slaapkamers en de badkamer van het pand ston den. Medewerkers van de gemeen te Reimerswaal hebben de kweke rij ontmanteld en de planten ver nietigd. Er werden geen aanhou dingen verricht. door Gijs Kamphuis GOES - De jongerenraad van Goes houdt vrijdag haar poppodium op de Grote Markt in Goes. Vanaf het eind van de middag zullen daar verschillende muzikale acts te zien en te horen zijn. Op hoofdact dj Hardwell na zijn alle bands van Zeeuwse komaf Volgens Dorine Kole van de jonge renraad is daar expres voor geko zen. Ook het feit dat de meeste bands nog weinig podiumervaring hebben is een keuze. „Het zijn alle maal jonge bands maar wij zijn dan ook een jongerenraad", zegt terschelde voert Jacob Mol uit Sint-Maartensdijk de lijst aan. On der de Westerschelde staat Denis Steijaert uit Nieuw-Namen boven aan de CDA-lijst. De twee kop mannen van het CDA zitten nu al in het dagelijks bestuur van hun beider waterschappen. Het CDA heeft het verkiezingspro gramma ook gepresenteerd. Dat is voor beide waterschappen hetzelf de en wordt gekenmerkt door de slogan 'veilig, groen en betaalbaar'. Met veilig doelt het CDA op zowel waterkeringen als wegen. Zo wordt gestreefd naar vrijliggende fietspaden langs 8o-kilometerwe- gen om schoolgaande jeugd en toe risten op de fiets te beschermen. Met betaalbaar heeft het CDA de portemonnee van de kiezer op het |"W In november kunnen voor het eerst politieke partijen meedoen aan de verkiezingen voor de wa terschappen. Het CDA kiest voor 'veilig, groen en betaalbaar'. BORSSELE - Voor de monumentale boerderij De Witte Pauw aan de Korte Zuidweg in Borssele komt extra subsidie in het kader van de regeling rijkssubsidiëring restaura tieachterstand. De eigenaar moet er morgen wel voor naar Amster dam. De directeur van de Rijks dienst voor Monumenten reikt op een feestje in het Amsterdams Or gelpark in totaal 68 subsidiebe schikkingen uit; 26 voor histori sche orgels en 42 voor boerderijen. Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) Proviricialeweg 12 's-Gravenpolder Overzandseweg 4 a Oudelande telefoon/fax: (0113)31 27 08 mobiel: 06 29 3016 24 email: bartkees@zeelandnet.nl ze lachend. Kole heeft een geva rieerd programma samengesteld. Zo wil ze een zo divers mogelijk publiek naar de Grote Markt lok ken. Dat de Markt vrijdag waar schijnlijk toch wel volloopt, vanwe ge de EK-wedstrijd die Nederland speelt vindt Kole alleen maar leuk. Ze verwacht dan ook dat het één groot feest wordt, zeker als Neder land wint. „Wij profiteren van de drukte op de Markt. En de men sen die voor het voetbal komen krijgen er nu gratis muziek bij, mooi toch." Poppodium vrijdag vanaf 16.00 uur op de Grote Markt in Goes met: Destine, dj Steve en Funky Ro, Vota Fonzie, LockDown, De Formatie, Smoke, The Palookas en dj Hard well. oog: kwijtschelding van water schapslasten voor de laagste inko mens en verhoging van tarieven met maximaal de inflatiecorrectie. „Mits de veiligheid dit toestaat", al dus Mol. Steijaert en Mol zullen pleiten voor goede samenwerking tussen de waterschappen, maar niet actief aansturen op een fusie. Tenzij dat in het voordeel van de burgers is. Steijaert: „We komen wel op voor de werkgelegenheid in Zeeuws- Vlaanderen." De politiek doet met partijlijsten haar intrede in het waterschapsbe stuur. Tot nu toe is van politieke verschillen nauwelijks iets te mer ken. Waterschappen zijn ook niet zo gepolitiseerd als andere openba re besturen, omdat zij zulke speci fieke taken hebben. Jaren geleden maakten groene natuur- en milieu kandidaten hun entree in de water schapsbesturen, naast de traditio neel sterk vertegenwoordigde land bouwsector. 'S-HEER ARENDSKERKE - In zorgcen trum Poelwijck in 's-Heer Arends kerke vindt vandaag een rollator- check plaats. Specialisten zijn aan wezig om de rollators te controle ren, af te stellen en zonodig te re pareren. Ook worden er hulpmid delen geshowd die het leven met een rollator veiliger moeten ma ken. De rollator-APK maakt deel uit van het 'Halt! U valt' project en begint om 14.00 uur THOLEN - Op het bedrijventerrein Noord in Tholen-stad is in de nacht van dinsdag op woensdag een groene Yaharna quad gestolen. De quad, een motorvoertuig waar mee veel in het open veld wordt gecrost, stond op een aanhangwa gen aan de Wattstraat. Ook de aan hangwagen is meegenomen. De politie schat de schade op enkele duizenden euro's. Op vrijdag 13 juni 2008, 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van C. van 't Geloof Te koop wordt aangeboden: Personenauto Saab 9-3, Sport Estate 1.8 Turbo, kente ken 35-SK-TT, bouwjaar 2006. De plaats van verkoop is: Goes, Livingstoneweg 2-6 Loods Van Mourik). Bezichtiging een half uur voor de verkoop. Alleen contante bet aling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest, kantoor Goes. Voor inlichtingen tel. 06-18607604, het kan zijn dat om een of meerdere redenen de verkoop niet doorgaatDe belasting deurwaarder belast met de executiever koop. Binnentuin van het toekomstige woonzorgcentrum aan de Franse- en Mes straat in Ovezande. foto Crosfeld van der Velde Architecten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74