Binnenland 'Niemand is gebaat bij nier in de oven' Nederland houdt mogelijkheid boycot ceremonie Spelen open Eis 12 jaar in zaak prostitutie NIEUW. DE DODGE JOURNEY. EEN FAMILIEAUTO. MAAR DAN VAN DODGE. Thuiszorgmedewerkers 'bezetten' gemeentehuizen Negeren advies over orgaandonatie stelt Terlouw teleur. Kabinet neemt vlak voor de opening definitief besluit. 6 Donderdag 12 juni 2008 PZC DEN HAAC - Honderden thuiszorgmedewerkers, oude- wezig was, waren de acties 'geslaagd'. In de gemeente- ren en gehandicapten hebben gisteren met de SP-leden huizen zijn aan de verantwoordelijke wethouders sym- gemeentehuizen 'bezet'. Dat gebeurde uit protest tegen bolisch de 85.000 handtekeningen overhandigd die zijn 'de afbraak van de thuiszorg'. Volgens SP-Tweede Ka- gezet onder de petitie 'Ja tegen goede thuiszorg en Nee merlid Agnes Kant, die bij de 'bezetting' in Leiden aan- tegen duizenden ontslagen'. foto Olaf Kraak/ANP DEN HAAC - Een commissie van deskundigen en patiënten stelt voor dat mensen, als zij niets aan geven, automatisch orgaandonor worden. Zo kunnen honderden pa tiënten op de wachtlijst worden ge red. Minister Klink (Volksgezond heid) schoot het voorstel bij voor baat af. Jan Terlouw, voorzitter van de Coördinatiegroep Orgaan donatie, is 'onthutst' en 'teleurge steld'. „Ik heb Klink gesproken en weet dat deze materie hem erg aan het hart gaat, maar deze houding had ik nooit zien aankomen." De voor keur van de minister voor het hui dige, vrijblijvende donorsysteem zal niet leiden tot een einde aan de wachtlijsten, voorziet Terlouw. Vorig jaar stierven in ons land 152 patiënten doordat ze te laat een do nororgaan kregen. Klink wil de problemen oplossen door Neder landers een extra keuze voor te leg gen. Ze kunnen dan instemmen met donatie, maar dat gaat niet door wanneer nabestaanden wei geren. Terlouw: „Het ontgaat mij hoe dit tot verbetering moet lei den. Als je net een dierbare hebt verloren, is het haast geen doen om te beslissen of organen ge bruikt mogen worden. Het eerste gevoel is: nee, afblijven! Logisch." Terlouw ondervond aan den lijve een dergelijk dilemma. Zijn 22-jari- ge neef stierf tijdens een vakantie in het zuiden van Frankrijk door een verkeersongeval. „Daar lag hij in het ziekenhuis; een jonge god, met een gezonde kleur van de va kantie, maar wel aan de beade ming." Terlouw moest voor zijn broer en schoonzus vertalen wat de arts zei. Die vroeg of het ziekenhuis de or ganen kon gebruiken. De ouders stemden uiteindelijk toe. „Het was een moedige, maar ingewikkelde 'Deze houding van minister Klink had ik nooit zien aankomen' beslissing." Maar zij vormden met hun positieve beslissing wel een uitzondering. Veel familieleden van gestorven pa tiënten worden benaderd met de vraag of de organen gebruikt kun nen worden. Dat levert echter bij lange na niet voldoende donoren op. „Als 30 procent van de nabe staanden zou besluiten om dit of fer te brengen, dan hoefden we het bestaande systeem niet te wij zigen", verklaart Terlouw. Hij res pecteert mensen die bepalen dat zij zelf hun organen nooit zouden afstaan: „Al hou ik daar moeite mee. Want wat heb je aan een per fecte nier in de verbrandingsoven? Het is nu wachten wat het kabinet vindt. „Als dat Klinks visie deelt, rest het parlement." De strijd is ook daarna nog niet verloren. „Dan zullen we de Kamerleden be naderen." DEN HAAC - Premier Balkenende en staatssecretaris Bussemaker (Sport) zijn van plan de opening van de Olympische Spelen in Pe king bij te wonen. De kans dat de ceremonie alsnog wordt geboycot blijft echter bestaan, bleek gisteren uit de woorden van minister van Buitenlandse Zaken Verhagen in de TWeede Kamer tijdens een over leg over China. Kort voor het begin van de Spelen, begin augustus, maakt Verhagen voor de Kamer de balans op over de mensenrechtensituatie in Chi na. Aan de hand daarvan kan nog altijd worden besloten niet naar de opening te gaan. Een grote Ka mermeerderheid juicht deze op stelling van Verhagen toe. Nu al boycotten betekent dat je geen wa pen meer in handen hebt om Chi na tot het laatst toe te dwingen de mensenrechtensituatie te verbete ren, menen CDA, PvdA, SP, WD en PW. Coalitiepartij Christenunie, Groen- Links en D66 willen nu al dat het kabinet de openingsceremonie boycot omdat China de mensen rechten schendt. Nederland blijft volgens Verhagen harde boodschappen afgeven aan de Chinese regering over de slech te mensenrechtensituatie in haar land. „Dat kan omdat we met hen in contact blijven. Maar we moe ten niet verwachten dat begin au gustus de mensenrechtensituatie fantastisch en schitterend is. De druk die we uitoefenen, moet wor den gezien als water dat de steen uitholt." Binnen de EU boycotten volgens Verhagen alleen Tsjechië en Polen de openingsceremonie. De Spelen beginnen 8 augustus. ALMELO - Tegen twee Turks-Duit se broers (43 en 37) is gisteren voor de rechtbank in Almelo twaalf en zeven jaar cel geëist we gens het leiden van een geweldda dige organisatie van vrouwenhan delaars. De organisatie buitte 120 prostituees uit op vooral de Am sterdamse Wallen, maar ook in Alkmaar en in Utrecht, Antwer pen en Duitsland. Naar schatting vijftig pooiers, bodyguards en hel pers (zoals chauffeurs) waren be trokken bij de organisatie. Daar mee is de zaak 'Sneep' de grootste vrouwenhandelzaak ooit. De prostituees zouden geregeld met honkbalknuppels zijn gesla gen en vervolgens in koud water gegooid om zwellingen en blauwe plekken tegen te gaan. Vrouwen zouden zijn gedwongen abortus te plegen en ze zouden zijn aangezet hun borsten te laten vergroten om hun marktwaarde te verhogen. Justitie wil hen in een andere pro cedure hun misdaadwinsten afpak ken. De rechtbank doet op 11 juli uitspraak. Hij is er! De nieuwe Dodge Journey. Vanaf 14 juni bij ons te bewonderen. Een echte familieauto. Dus met heet veel ruimte, mogelijkheden voor zeven passagiers en het MyGIG Multimedia Infotainment System om iedereen te vermaken. Uitgerust met de nieuwste veiligheidsvoorzieningen en genoeg praktische opbergmogelijkheden, waaronder zelfs een koelvak. Het stoere, uitdagende uiterlijk maakt deze Journey een echte Dodge. Kom dus zaterdag 14 juni langs, alleen of met de hele familie, en ontdek de Dodge Journey. Je rijdt al een Dodge Journey vanaf 26.800,- inclusief btw/bpm en exclusief kosten rijklaar maken. Leasetarief vanaf 559,- per maand exclusief btw, op basis van Operational Service Lease, looptijd 48 maanden, financiering via Chrysler Finance te Utrecht. Energielabel C. Gemiddeld verbruik: 6,5 -10,3 l/ioo km (15,4 - 9,7 km/1). C02-uitstoot: 172 - 246 g/km. Wijzigingen voorbehouden. Kijk voor meer informatie op www.dodge.nl. Dodge is a registered trademark of Chrysler LLC. JAN HOP DODGE GOES Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 01 13 - 25 08 58. www.hopgoes.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6