Zeeland PZC25 College in de fout met regels feesten Zwaar lot voor Kraankinderen in romantisch Zierikzee Leerlingen naar finale Autokraak in Bruinisse SCHOUWEN-DUIVELAND 31 32 en 33 ;JT In verleden opgelegde dwangsommen volgens raadslid onrechtmatig. J.L. de Jongeschool doet namens Zeeland mee aan quiz voor goed doel. /1aT^'D17T/r"I7"C"D V lMarktsl 1 Middelburs Brasseriemenu met preisoep, Italiaans kalfsstoofpotje ZEEUWSE Personeelsreis pi Met de benenwagen vanwege de staking in het openbaar vervoer Interieurbouwer Pronova strekt vleugels uit tot in buitenland Donderdag 12 juni 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland hanteert al jaren verkeerde regels voor incidentele festiviteiten zoals de Visserijdagen in Bruinisse of een feest bij een strandtent. Daardoor zijn in het verleden onterecht dwangsom men opgelegd en zijn bezwaar schriftprocedures gevoerd die hele maal nooit gevoerd hadden mo gen worden. Tot die conclusie komt raadslid Robbert Lievense van Leefbaar Schouwen-Duive- land na een onderzoek. „Het was heel simpel en het is heel simpel", zegt Lievense. „De gemeenteraad heeft in de APV een zogenoemde 12-dagenregeling vastgesteld. Dat betekent dat ondernemers en vere nigingen twaalf maal per jaar een melding kunnen indienen voor het organiseren van een festiviteit. De ondernemer hoeft dus alleen maar een briefje te sturen aan het college om te melden dat op een bepaalde dag iets gepland staat en daarmee is het klaar. Maar hier in het gemeentehuis verbinden ze daar standaard nadere voorschrif ten aan en dat mag niet." Het komt er op neer dat de ge meente twee maal in de fout gaat. Allereerst mag het college geen na dere voorschriften opleggen, want dit is een bevoegdheid van de ge meenteraad. Ten tweede heeft de gemeente de mogelijkheid gebo den om bezwaar en beroep aan te tekenen en ook dat is tegen de wet telijke regels. Op afspraken die in de APV zijn geregeld is geen be zwaar en beroep mogelijk. Dwangsommen die op basis van deze nadere voorschriften zijn op gelegd hebben dus - achteraf be zien - geen juridische grondslag ge had. Of ondernemers die bedra gen nog terug kunnen krijgen be twijfelt Lievense overigens. Robbert Lievense is al sinds janua ri bezig over dit onderwerp. Tot op heden krijgt hij echter geen ge- Schouwen-Duiveland legt ten on rechte nadere voorschriften op aan organisatoren van incidente le festiviteiten, constateert LSD-raadslid Lievense. hoor in het gemeentehuis. „Ze wil len niet toegeven dat ze fout zit ten. Zij zeggen dat ze juist hebben gehandeld, maar ik heb nu een brief van de Vereniging van Neder landse Gemeenten waar het zwart op wit in staat dat dit niet klopt. Ik zal ze dat mailen." Lievense is benieuwd hoe de ge meente met dit nieuwe gegeven om zal gaan. Hij wacht eerst maar eens af of het college met een voor stel naar de gemeenteraad komt. Mocht dat niet het geval zijn dan zal hij zich beraden op volgende stappen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Grote rijkdom en bitte re armoede kenmerkten het i9e-eeuwse Zierikzee. Naast ro mantiek door fraaie monumentale bebouwing kende een deel van de bevolking veel ellende. Slechts dro men over betere tijden kon de har de realiteit een beetje verzachten. Kinderarbeid is het thema van De Kraankinderen, de nieuwe produc tie van de Stichting Historische Spelen Zierikzee, die in de tweede week van september in première gaat. De titel heeft betrekking op de kinderen die de grote haven kraan bij de Oude Haven moesten aandrijven met eindeloos rondjes lopen. Sophie Landman en Dela no Modde staan model voor deze onfortuinlijke jongeren van toen, op de poster ter aankondiging van deze productie. Het bijzondere van deze poster is dat er een schil derij aan ten grondslag ligt. In ver gelijking met een foto biedt dit meer intensiteit. Kunstschilderes Sylvia van Mil uit Zierikzee maak te het schilderij op verzoek van de Stichting Historische Spelen. Gis teravond voorafgaand aan de repe titie presenteerde zij het eindresul taat. De kraankinderen die model hadden gestaan, presenteerden zich voor deze gelegenheid ook in passende kledij. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Vijf basisschoolleerlin gen van de J.L de Jongeschool uit Zierikzee doen zaterdag namens Zeeland mee aan de landelijke fina le van de actie Scools. Samen met vijf klasgenoten en drie ouders rei zen ze naar Culemborg om het daar op te nemen tegen elf tegen standers uit de andere provincies. Scools is een project van Edukans, dat Nederlandse scholen de kans biedt zich in te zetten voor scho len in arme landen. Bij deze actie steunt de De Jongeschool een pro ject in Ethiopië. Kinderen gingen langs de deur om geld op te halen, wat 1250 euro opleverde. Voor iede re 2 euro die ze verzamelden, kre gen ze kaartjes met 'wereld weetjes'. Met die antwoorden kon den ze op internet een quiz spe len. Er gold dus: hoe meer kaart jes, hoe meer kans op een goed antwoord. De leerlingen van de Zierikzeese basisschool deden het online zo goed, dat ze zich plaatsten voor het finalespel. Margré, Mark, Jas mijn, Elias en Maaike verdedigen zaterdag de Zeeuwse eer. De weetjes op de kaartjes spelen op nieuw een grote rol. Marcel Kuijer van het programma SmartKidz presenteert de show. De NCRV besteedt in het program ma Willem Wever aandacht aan de wedstrijd. De uitzending is op zondag 22 juni om 9 uur. BRUINISSE - Bij de ingang van bun galowpark Aquadelta aan de Hage- weg in Bruinisse is een auto open gebroken. Dat is gebeurd in de nacht van dinsdag op woensdag. Uit de gepar keerde auto werden een film- en een fotocamera, het navigatiesys teem en enkele persoonlijke papie ren gestolen. De waarde van de gestolen goede ren is bij de politie Zeeland niet be kend. Ook over schade doet de po litie geen mededelingen. U-C 1 j j\_ v i\ i\ r,J\.X T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur of gevulde portabella's en rood fruit 15,00 en€12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl Een Goese medewerkster van een instantie in Middelburg verheug de zich op de personeelsreis. Toen ze de avond ervoor thuiskwam, voelde ze zich wat moe en be sloot, éven maar, te gaan liggen. Al snel viel ze in een diepe, diepe slaap. Uiteindelijk werd ze wakker en zag tot haar grote schrik dat het licht was en dat de afgesproken vertrektijd van half negen akelig dicht was genaderd. Snel reed ze naar Middelburg, terwijl ze zich in toenemende mate verbaasde over de stand van de zon. Een maal bij het kantoor gearriveerd wist ze zeker dat ze ruim op tijd was. Om precies te zijn: twaalf uur te vroeg. Sylvia van Mil presenteert het schilderij van de Kraankinderen, waar Sophie Landman en Delano Modde model voor stonden. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63