5p«;r1 Erwin Mesu trekt de vorm van het Nederlands kampioenschap door Gokschandaal in NBA breidt zich verder uit Overbeeke doet goede zaken op tennistoernooi in Sas van Gent I Donderdag 12 juni Groene Ster Vlissingen krijgt hoog bezoek Leon van Bon meldt zich af voor Delta Tour TOP tegen Pernix begint om vijf uur Kleindochter koningin Elizabeth mist Spelen Middelburgse skeeleraar wordt open Zeeuws kampioen marathon. Los Angeles Lakers haken aan in finale tegen Boston Celtics. Gave oma- en opafiets met drie versnellingen 499,- Donderdag 12 juni 2008 PZC VLISSINGEN - De fütsalploeg Groe ne Ster Vlissingen krijgt zaterdaga vond hoog bezoek. Malabata, een toonaangevende club in Neder land, komt een benefietduel spe len in sporthal Baskensburg. Om 20.30 uur treedt Groene Ster, kam pioen in de tweede klasse en be kerwinnaar, aan tegen de ploeg uit Breda. De opbrengst van het duel komt ten goede aan de Stichting Zeeland helpt Kenia naar school. GOES - Wielrenner Leon van Bon heeft zich gisteravond afgemeld voor de Delta Tour Zeeland, de driedaagse etappekoers die mor gen van start gaat in Hulst. Van Bons voorbereiding liep in het honderd, doordat hij drie dagen ziek is geweest. In 2001 won Van Bon de Delta Profronde, die nu sa men met het OZ Wielerweekend de nieuwe koers Delta Tour Zee land vormt. GOES - De promotie-/ degradatie wedstrijd tussen de korfballers van TOP uit Arnemuiden en Per nix begint zaterdag om 17.00 uur. Aanvankelijk was het aanvangstijd- stip 18.00 uur. Plaats van handeling is het korfbal- veld aan de Van Cittersweg in Ar nemuiden. Bij winst promoveert de Walcherse ploeg, die in de com petitie op de tweede plaats is geëindigd, naar de eerste klasse. LONDEN - Amazone Zara Phillips heeft zich gisteren afgemeld voor de Olympische Spelen. De klein dochter van koningin Elizabeth II van Groot-Brittannië zou in Pe king meedoen aan de military, maar haar paard Toytown is ern stig geblesseerd. „Ik ben erg teleur gesteld", aldus de oud-wereldkam pioene. Vier jaar geleden miste Phillips ook al de Spelen door een blessure van Toytown. door Jan Dagevos KRABBENDIJKE - Erwin Mesu ver keert in blakende vorm. De skeeler aar bewees dat zaterdag met een zesde plaats op het NK in Almere en ook gisteravond etaleerde hij zijn klasse. Erwin Mesu werd in Krabbendijke open Zeeuws kam pioen marathon. „Het gaat boven verwachting", ver telde de Middelburger gisteravond in Krabbendijke. „Ik ben eerste jaars A-rijder en ik had gehoopt dat ik een beetje in het peloton zou mee kunnen rijden, maar het valt tot nog toe alleszins mee. Toch ben ik nog niet sterk genoeg hoor. Die toppers kunnen vijf, zes keer aanvallen, terwijl ik dat in een wedstrijd misschien maar één keer kan." In Krabbendijke bepaalde hij sa men met Niels Steenbakker, Andries Minderhoud en Niels Me su het Zeeuws kampioenschap. Ze nestelden zich al in de eerste ron de aan de kop van het peloton, dat uit 24 rijders bestond. Het viertal zette hierna aan en reed de concurrentie aan flarden. Het was een machtig gezicht om de beste skeeleraars van Zeeland aan het werk te zien. Ze bereikten soms een snelheid van 42 kilome ter per uur en ze vermaakten het publiek met een spervuur aan de marrages. „Het was voor ons een tussendoortje", zei Erwin Mesu na derhand. „Maar het is wel leuk om zo'n wedstrijd te rijden, lekker in eigen omgeving en er stond een ti- 1^ Erwin Mesu wordt in Krabbendij- ke Zeeuws kampioen op de mara thon. De skeeleraar uit Middel burg verslaat in de eindsprint Niels Steenbakker. tel op het spel. Ja, en zo eerzuchtig zijn we dan wel dat we óók die ti tel willen pakken." Het viertal bleef de gehele wed strijd (dertig minuten en drie ron den) bij elkaar. „We zijn aan el kaar gewaagd", zei Andries Minder houd. „Ik heb wel geprobeerd om weg te komen, maar het lukte niet." De eindsprint moest de beslissing brengen. Erwin Mesu bleek de slimste en de sterkste. Hij nestelde zich op een moeilijk stuk vooraan en kwam als eerste uit de laatste bocht. Niels Steenbakker kwam vervolgens nog dicht in de buurt, maar kon zijn trainingsmakker niet meer achterhalen. Andries Minderhoud legde beslag op de derde plaats, terwijl Niels Mesu vierde werd. De laatste haalde het op zijn tandvlees. Het verschil met de concurrentie was groot. Nummer vijf, Jan Grauss, was drie keer gedubbeld. NEW YORK - Het gokschandaal in de Noord-Amerikaanse basketbal competitie NBA lijkt zich flink uit te breiden. Scheidsrechter Tim Do- naghy, die vorig jaar bekende dat hij gokte op duels waar hij zelf als arbiter bij betrokken was, heeft volgens zijn advocaten verklaard dat ook collega's resultaten in de NBA hebben beïnvloed. Donaghy hangt een celstraf van 33 maanden boven het hoofd en hoopt - door mee te werken aan het onderzoek - op clementie van de rechtbank. Volgens de ex-arbi ter is onder meer tijdens de play-offs van 2002 en 2005 ge tracht het resultaat te beïnvloeden. Ook zegt Donaghy dat enkele scheidsrechters vriendschappelijke relaties onderhouden met spelers, coaches of teambazen, hetgeen te gen de NBA-regels is. Zo zou hij hebben verklaard dat een bepaalde scheidsrechter het krachthonk van een NBA-team gebruikt, terwijl een ander geregeld een partij ten nis speelde met een coach. De hoogste baas van de NBA, Da vid Stern, is niet onder de indruk van de beschuldigingen: „Hij her haalt een aantal zaken dat reeds is onderzocht en ongegrond bleek", reageerde Stern. „Meneer Donag hy is de enige die zich schuldig maakte aan strafbare feiten." Ondertussen heeft Los Angeles La- kers heeft zich in eigen huis terug- geknokt in de titelrace. De forma tie van vedette Kobe Bryant ver sloeg Boston Celtics met 87-81 en verkleinde daarmee de achter stand in de NBA-finale (best-of-se- ven) tot 1-2. Bryant was in het duel goed voor 36 punten, maar het was vooral te danken aan het sterke defensieve optreden van zijn ploeggenoten dat LA Lakers de overwinning kon claimen. Celtics-topscorers Paul Pierce (zes punten) en Kevin Gar- nett (dertien) kwamen nauwelijks in het spel voor. Het was vooral de Sloveen Sasha Vujacic die opviel bij de Lakers. door Sven Bakker SAS VAN GENT - Bij het Zuid Che- mie-jeugdtoernooi in Sas van Gent heeft Sander Overbeeke goe de zaken gedaan in zijn eerste en kelspelpartij bij de jongens tot en met zestien jaar. De ongeplaatste Overbeeke ver sloeg in straight sets Wesley Koe ne. Het werd 7-5 en 6-3. Over beeke speelt zondag tijdens de fina ledag zijn belangrijkste partij tegen de als eerste ingeschaalde Bram Donze. Bij de meisjes tot en met zestien jaar deden Judith van der Meijden en Annemieke Boerjan wat van hen verwacht werd: winnen. Titel- favoriete Van der Meijden versloeg met 6-4 en 6-1 Kirsten van Vooren en Boerjan klopte Shirley de Meij met 6-4 en 6-3. Mocht zowel Van der Meijden als Boerjan ook de an dere pouleduels winnen, dan gaat het zondag tussen hen in de strijd om de titel. In de categorie tot en met twaalf jaar bij de meisjes is de halve eind strijd in het onderste schema be kend. Daarin spelen de als tweede geplaatste Marije Hollestelle en Charlotte Hoogstad tegen elkaar. Hollestelle gunde slechts één ga me aan Nikita de Baets (6-1 6-0), terwijl Hoogstad haar opponente Louise Wichman geen cadeaus gaf: 6-0 en 6-0. Bovenin het schema staat Eva van de Walle als eerste geplaatst. Zij speelt pas zondag haar halve eind strijd, gevolgd door een mogelijke finale. BArAvas Mangnus Tweewielers Hulsterweg 36 Kloosterzande Tel. 0114-681822 Profile Axel De Fietsspecialist Kerkdreef 18-20 Axel Tel. 0115-530049 www.profileaxel.nl Fietswereld De Winter Spuiplein 1 A Breskens Tel. 0117-381990 www.fietswerelddewinter.nl Tweewieler Hengelsport De Boer Molendijk 1 Hoek Tel. 0115-442144 Cool, compleet en kwaliteit Opvallend design met klassieke details Sterk frame en krachtige remmen Met drie versnellingen Consumentenadviesprijs De 1-2have is leverbaar in verschillende hippe kleuren. Check je Batavus-dealer of anders www.batavus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60