Pleidooi voor Zonder hervormde kerk nieuwe raad bibliotheek Weg vrij voor politieke partijen in waterschap Nieuw asfalt Sluise wegen 'Geen brede school Sluiskil' Televisie-opnamen voor Avro-pogramma Restauratie. 'Nieuwe Raad van Toezicht moet boeken bieb op orde brengen.' m Executieverkoop Bel astingdienst Personeelsreis CDA en WD melden zich aan voor verkiezingen. Wethouder Liefting acht bundelen van onderwijs kansloos. 26 I Donderdag 12 juni 2008 PZC door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een nieuwe Raad van Toezicht moet de Stichting Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen weer fi nancieel gezond maken. Meerdere politieke partijen in de gemeente Terneuzen voelen voor een idee van de Christenunie om een inte rim-raad de problemen bij de zes tien bibliotheken in Zeeuws-Vlaan deren op te laten lossen. Wethouder Jaap Bos legde de raadscommissie Samenleving an dermaal uit dat de bibliotheek sinds 2004 ernstig in gebreke is ge bleven bij het uitvoeren van het af gesproken beleid en het informe ren van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten over de financiële situa tie. De problemen zijn er al sinds de fusie van de bibliotheekstichtin gen, die juist het bibliotheekwerk moest versterken en de efficiency verhogen. De praktijk bleek an ders; het begroot tekort was dit jaar bijna een kwart miljoen. Een voorstel om dertien van de zestien bibliotheken te sluiten vin- Meerdere politieke partijen in Terneuzen vinden dat een nieu we Raad van Toezicht orde op za ken moet stellen bij de Stichting Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen. Op vrijdag 13 juni 2008, 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van C. van 't Geloof Te koop wordt aangeboden: Personenauto Saab 9-3, Sport Estate 1.8 Turbo, kente ken 35-SK-TT, bouwjaar 2006. De plaats van verkoop is: Goes, Livingstoneweg 2-6 Loods Van Mourik). Bezichtiging een half uur voor de verkoop. Alleen contante bet aling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest, kantoor Goes. Voor inlichtingen tel. 06-18607604, het kan zijn dat om een of meerdere redenen de verkoop niet doorgaatDe belasting deurwaarder belast met de executiever koop. den de gemeenten onacceptabel, maar zomaar meer subsidie geven gaat hen te ver. Zij vroegen om een uitgebreide toelichting op de oorzaken van het tekort, maar die liet lang op zich wachten. „Dat heeft veel te lang geduurd, maar in middels hebben we meer informa tie gekregen. Het grootste deel van het tekort van 240.000 euro is weg gewerkt. Dat gaat vooral ten koste van de nieuwe boekencollectie. Fi nancieel staat het er dus weer be ter voor, maar deze maatregel moet je natuurlijk ook geen jaren volhouden. Dan lopen de leden lo gischerwijs weg", aldus Bos. Voordat de gemeente investeert in vernieuwing van het bibliotheek wezen, wil hij dat de financiën van de stichting volledig transpa rant worden. Ook wil hij voortaan kunnen inzien wat de effecten zijn per vestiging. Ondanks die voorzichtig positieve boodschap, trokken de commissie leden fel van leer. „De Raad van Toezicht van de bibliotheek heeft ernstig gefaald. Die moet daarom worden aangepakt. Hebben zij wel de capaciteit om de problemen op te lossen? Wat ons betreft benoe men we een interim Raad van Toe zicht, die samen met de interim-di recteur puin ruimt", zei Gerry Loof van de Christenunie. Het CDA, WD en Lijst Broekhuysen voelen ook voor een tijdelijke raad om orde op zaken te stellen. SLUIS - Waterschap Zeeuws-Vlaan deren start maandag met het asfal teren van meerdere wegen in West-Zeeuws-Vlaanderen. De Tienhonderdsemiddenweg in Cadzand, Zeedijk en Oude Kille- dijk in Retranchement, Antwer- penpolderweg, Sluissedijk en Pom- pedijkje in Zuidzande krijgen een nieuw wegdek. Ook het Jaagpad in Sluis, de Olieweg in Aardenburg, Hazewegeling in Eede, Magereind en Doddenhoek in Nummer Eén en Oranjedijk, Krabbegatweg en Nolleweg in IJzendijke worden aangepakt. Tenslotte krijgen de An- gelinaweg in Biervliet en Clarapol- derweg en Isabellaweg in Philippi ne nieuw asfalt. In een aantal ge vallen gelden er omleidingen. ZEEUWSE Een Goes,e medewerkster van een instantie in Middelburg verheugde zich op de personeelsreis. Toen ze de avond ervoor thuiskwam, voel de ze zich wat moe en besloot, éven maar, te gaan liggen. Al snel viel ze in een diepe, diepe slaap. Uiteindelijk werd ze wakker en zag tot haar grote schrik dat het licht was en dat de afgesproken ver- Tip? redactie@pzc.nl trektijd van half negen akelig dicht was genaderd. Snel reed ze naar Middelburg, ter wijl ze zich in toenemende mate verbaasde over de stand van de zon. Eenmaal bij het kantoor gear riveerd wist ze zeker dat ze ruim op tijd was. Om precies te zijn: twaalf uur te vroeg. door Frank van Cooten CROEDE - Kunsthistorica Marieke van Zanten, verbonden aan het Avro-televisieprogramma Restaura tie, laat uiteraard nog niets los over de kansen van de hervormde kerk in Groede op de hoofdprijs van maximaal een miljoen euro. „Wat wel opvalt ten opzichte van andere deelnemers is dat de nood zakelijke restauratie van deze kerk door zoveel mensen wordt gedra gen. De animo en de bereidheid om iets voor de kerk te doen is heel groot in Groede." Dat bleek ook gisteren toen pro ductiebedrijf Endemol in en rond om de kerk televisie-opnamen maakte voor het Avro-programma dat wordt uitgezonden van sep tember tot en met november. De geldprijzen komen van de BankGi- ro Loterij onder de noemer 'red ons culturele erfgoed'. De kerk in Groede staat op instor ten. Diverse acties van de dorpelin gen en toegezegde bijdragen van provincie en gemeente Sluis heb ben al enkele tonnen opgebracht. Er is echter nog een dik miljoen euro nodig voor de restauratie. Het Rijk neemt voor 1 juli een be sluit over een gevraagde rijksbijdra ge. Om de noodzaak breed uit te dragen was de kerktoren begin mei in lakens verpakt. Om niet geheel afhankelijk te zijn van het besluit van de minister hoopt Groede uiteraard ook op de hoofdprijs van 'Restauratie'. In to taal zestien gebouwen maken kans op de hoofdprijs. Per aflevering worden twee gebouwen aan de kij- 'Het is de uitdaging voor ons om zoveel mogelijk mensen op ons te laten stemmen' kers voorgesteld. Er zijn acht regu liere uitzendingen van elk een half uur. De eerste is op woensdag 17 september om 21.30 uur op Neder land 2. De grote finale is op 12 no vember. Presentator is Frits Sis sing, bijgestaan door experts Marie ke van Zanten en Karei Loeff. De kijkers maken door middel van stemmen per sms uit wie de prijs wint. „Het is de uitdaging zo veel Fanfare speelt repetitie uit 1949 na. foto Camile Schelstraete door Maurits Sep MIDDELBURG - Het CDA en de WD zijn de eerste politieke par tijen die officieel hebben bekend gemaakt dat ze in november mee doen aan de verkiezingen voor de waterschappen. Door een wetswij ziging wordt het personenstelsel vervangen door een lijstenstelsel. Dat maakt de weg vrij voor politie ke partijen om ook mee te doen. De liberalen hebben als eerste een kandidatenlijst geopenbaard voor de verkiezingen voor Waterschap Zeeuwse Eilanden. Lijsttrekker is Jaap Huisman uit Goes. Wie de liberale lijsttrekker wordt voor Waterschap Zeeuws-Vlaande ren wordt volgende week donder dag bekendgemaakt. Het CDA Politieke partijen kunnen voor het eerst meedoen aan de verkie zingen voor het waterschap in no vember. Het CDA en de WD heb ben zich al aangemeld. heeft al wel beide kandidatenlijs ten klaar. Boven de Westerschelde voert Jacob Mol uit Sint Maartens dijk de lijst aan, daaronder doet Denis Steijaert uit Nieuw-Namen dat. Beiden zitten nu al in het da gelijks bestuur van hun water schappen. Het CDA heeft gisteren ook het verkiezingsprogramma gepresen teerd. Dat is voor beide water schappen hetzelfde en wordt ge kenmerkt door de slogan 'veilig, groen en betaalbaar'. Met veilig doelen de christen-democraten zo wel op de waterkeringen als de we gen. Zo wordt gestreefd naar vrij- liggende fietspaden langs 8o-kilo- meterwegen om schoolgaande jeugd en toeristen op de fiets te be schermen. Met betaalbaar heeft het CDA de portemonnee van de kiezer op het oog. Mol en Steijaert zullen pleiten voor goede samenwerking tussen de waterschappen, maar niet actief aansturen op een fusie. Tenzij dat in het voordeel van de burgers is. „Maar we komen wel op voor de werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaan deren", beloofde Steijaert. Deelname aan Restauratie De hervormde kerk in Groede doet mee aan het Avro-televi- sieprogramma Restauratie. Zestien gebouwen doen aan deze wedstrijd mee. De hoofdprijs bedraagt maxi maal een miljoen euro. De kerk heeft dat geld nodig voor de noodzakelijke restaura tie. Productiebedrijf Endemol maakte dinsdag en gisteren op namen. Kijkers bepalen de winnaar per sms. Inwoners van het dorp zongen voor de camera protestliede ren en speelden de brand van 1949 in de toren na. Presentator is Frits Sissing, bij gestaan door experts Marieke van Zanten en Karei Loeff. Het derde seizoen van Restaura tie start in september. mogelijk mensen op ons te laten stemmen. We gaan kerkelijke ge meenschappen, verenigingen en clubs benaderen om ons netwerk zo breed mogelijk te maken", zegt Bern van Goor namens de Stich ting Restauratiegeld van de Neder lands Hervormde Kerk. Aan Groede zal het in ieder geval niet liggen, bleek gisteren tijdens de opnamen voor het programma. De opnamen begonnen dinsdaga vond met een terugblik op de gro te brand in de toren van 3 novem ber 1949 toen de bliksem insloeg. De gebeurtenissen werden nauw gezet nagespeeld door inwoners van het dorp die in de huid kro pen van de fanfare die in die be ruchte novembermaand in de kerk oefende en de brandweer die de brand kwam blussen. Onder grote belangstelling zongen gisteren leerlingen van de Meer- stromenschool en het koor Zeeko- SLUISKIL - De Terneuzense wethou der Cees Liefting ziet geen moge lijkheid meer voor een brede school in Sluiskil. Hij verwacht dat een nieuwe poging door een actie groep van zes ouders van de drie basisscholen kansloos is. Liefting stelt dat een brede school alleen interessant is als de katholie ke Antoniusschool, openbare school De Vrije Vlucht én de pro testants-christelijke Oranje-Nassau- school meedoen. „De Oranje-Nas- sauschool wil niet, dus gaan we verder met de bouw van een nieu we Antoniusschool en een gym zaal. Ook al omdat we te maken hebben met een krimpend aantal leerlingen." Woordvoerster Helga Mobach van de actiegroep vindt de reactie 'jam mer'. „Je kunt het ook omdraaien. Is het wel rendabel om nog een nieuwe school te bouwen als het leerlingenaantal afneemt? Dan kan je toch beter een brede school bouwen met twee van de drie scholen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54