'Controle homo's onterecht' Boefjes worden geregistreerd in landelijk computersysteem De Graaff-Nauta overleden 4 Donderdag 12 juni 2008 PZC Korpsbeheerder: aanpak cruisende homo's 'eens maar nooit meer'. Minister Ter Horst wil risicokinderen vroeg in in beeld brengen. Hogeschool wil harde afspraken over uitval Toestel Northwest landt met problemen Seksuele intimidatie door plastisch chirurg Molukse treinkapers De Punt herdacht Scheiden slecht voor contact vader en kind NS hoeft Prorail geen verhoging te betalen CASTENRAY - Bij een grote, uitslaande brand in moet als verloren worden beschouwd. De brand gisteren nog onbekend. Bij de brand kwam geen een boerderijstal in het Limburgse Castenray zijn brak rond kwart voor acht uit bij de stal van 100 asbest vrij. gisteren 60.000 kippen verbrand. Het gebouw bij 25 meter aan de Horsterweg. De oorzaak was foto Ce Hirdes/GPD TILBURG - De manier waarop on langs cruisende homo's bij twee ontmoetingsplaatsen nabij Tilburg zijn gecontroleerd, is volgens bur gemeester Ruud Vreeman van Til burg van het type 'eens maar nooit meer'. Vreeman reageert op de evaluatie door de politie Midden en West Brabant. Daar had hij om ge vraagd nadat twee weken geleden een politieactie tot ophef leidde. De politie controleerde op 29 mei met veertien man parkeerplaats de Leikant aan de A58, daarna beslo ten zes agenten ook nog pools hoogte te gaan nemen bij de tegen overliggende parkeerplaats de Lage Aard. Vooral daar voelden de aan wezige mannen zich geïntimi deerd en 'als vee' uit het achtergele gen bos gejaagd. Een van hen sprak over een 'homorazzia'. Uit de evaluatie zou blijken dat vooral rond de Lage Aard dingen mis zijn gegaan. Over die plek zijn nauwelijks klachten, dus 'de basis voor de controle ontbrak'. Verder hadden de agenten in burger de aanwezige mannen niet om hun le gitimatie moeten vragen en is ver zuimd de burgemeester van Gilze en Rijen, waar de parking onder valt, op de hoogte te stellen. Overigens zou uit het onderzoek niet blijken dat de politie zich schuldig heeft gemaakt aan intimi derend gedrag. De politie erkent 'dat de aanwezigen dat wel zo kun nen hebben ervaren'. Verder stelt de politie vast dat er voor de eerste controle op de Lei kant, vanwege klachten over over last wel degelijk voldoende aanlei ding was. SNEEK - Dieuwke de Graaff-Nauta, oud-staatssecretaris en oud-wet houder van Sneek, is op 78-jarige leeftijd overleden. Zij was van 1986 tot 1994 staatssecretaris (Bin nenlandse Zaken) voor het CDA in twee kabinetten Lubbers. In 1996 was ze even minister, nadat PvdA-minister Ed van Thijn we gens de IRT-affaire moest aftreden. DEN HAAG - Kinderen tot en met twaalf jaar die in aanraking komen met de politie, worden vanaf vol gend jaar in een landelijk compu tersysteem opgenomen. Daarmee kan de politie nagaan hoe groot de kans is dat een kind later op het criminele pad terechtkomt. Dat plan zal minister Ter Horst DEN HAAG - De hogescholen verwij ten minister Ronald Plasterk (On derwijs) op korte termijn onvol doende maatregelen te nemen om de uitval aan te pakken. De HBO-raad wil dat de bewindsman zich bindt aan afspraken om bin nen enige jaren het aantal drop-outs met 10 procent terug te brengen. Alleen dan is het volgens de onderwijskoepel mogelijk het niveau van het hbo te verhogen. SCHIPHOL - Een vliegtuig van de Amerikaanse maatschappij North west Airlines is gistermiddag na de start vanaf Schiphol met techni sche problemen teruggekeerd. Vol gens partnerbedrijf KLM is het toe stel veilig geland en zijn alle 375 passagiers veilig uit de Boeing 747 gekomen. Het toestel, dat op weg was naar Detroit, gaf kort na de start een mayday-signaal af van Binnenlandse Zaken vanoch tend presenteren op een congres over jeugd en veiligheid in Nijver- dal. Het systeem, dat ruim een kwart miljoen euro kost, kent vier codes. Een kind dat een klein risico heeft om later op het criminele pad te belanden, krijgt de code wit, en een kind met een groot risico de code rood. Kinderen die daar tus sen zitten krijgen geel of oranje. De drie politiekorpsen in Gelder land hebben een systeem ontwik- MAASTRICHT - Een Limburgse plas tisch chirurg is naar nu blijkt in 2006 op staande voet ontslagen door het Academisch Ziekenhuis Maastricht, omdat hij patiënten en medewerkers seksueel heeft geïnti mideerd. Er was sprake van 'eroti- serend en seksualiserend gedrag, onnodige ontkleding en ongebrui kelijke medische ingrepen'. De rechtbank oordeelde eerder deze maand dat het ontslag terecht was. ASSEN - Zo'n 250 Molukkers heb ben gistermiddag op de begraaf plaats in Assen zes treinkapers her dacht die in 1977 om het leven kwamen bij De Punt. Nederlandse mariniers maakten in de vroege ochtend van 11 juni een einde aan de treinkaping die bijna drie weken geduurd had. Zes van de negen Molukse kapers overleef den de bevrijdingsactie niet. keld om de risicokinderen vroeg in beeld te krijgen. In dat systeem wordt alle beschikbare informatie gekoppeld. Dan gaat het over het het aantal keren dat kinderen met de politie in contact kwamen en de redenen daarvoor. Bovendien wordt in kaart gebracht of de be treffende kinderen probleemge drag vertonen als pesten, dieren mishandeling, agressie en alcohol- of drugsgebruik. Deze gegevens worden gekoppeld aan informatie over de thuissituatie. VOORBURG - Scheiden is slecht voor de band die vaders hebben met hun kinderen. Van de tien kinderen, zijn er twee die na het uiteengaan geen contact meer hebben met hun vader en twee bij wie het contact slecht werd. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De meeste kinderen (tachtig pro cent) blijven bij de moeder wo nen. UTRECHT - De NS hoeft voorlopig geen hogere vergoeding te betalen aan Prorail voor het gebruik van in frastructuur. Volgens de NS heeft de Nederlandse Mededingingsauto riteit dat bepaald. Het scheelt de NS 28,6 miljoen euro en de reizi ger een tariefsverhoging van 3 pro cent. NS had een klacht ingediend tegen de verhoging van de ge- bruiksvergoeding met 20 procent. WAT G>EW JE LAAT NiE~r /-»uteem het y ik 0em ZS-LF HEiEAA^/xL Vö^p/bTERC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4