'Alles doen om niveau vast te houden' EURO Van Basten dubt over invulling middenveld tegen Frankrijk. Robben herstelt, zorgen om Melchiot Nigel de Jong staat voor een mijlpaal Austria-Switzerland is het er romantisch? er0Puit.nl Donderdag 12 juni 2008 Tip? sport@pzc.nl Beachsoccerteam uit Terneuzen debuteert in de eredivisie Tom Boonen biedt excuses aan, maar mag niet naar de Tour Marco van Basten (op de voorgrond) waant zich onbespied tijdens de besloten training die Oranje gisteren in het stadion van Lausanne afwerkte. foto Dusan Vranic/AP door Frans van den Nieuwenhof LAUSANNE - Marco van Basten heeft zich dit EK al een paar keer aangenaam laten verrassen, zegt hij. „Spanje speelt zeer fris, Portu gal is leuk om te zien en verder vond ik het wel opmerkelijk dat wereldkampioen Italië zijn eerste wedstrijd met 3-0 verloor." Stoïcijns als altijd, met hier en daar een venijnig prikje, maakte de coach van het Nederlands elftal gistermiddag een eerste tussenba lans op. Wat het meeste goed deed, was de teamspirit waarmee Oranje maandagavond speelde. „Er was een maximale inzet en concentratie bij iedereen en daar naast was de uitvoering heel erg goed", genoot Van Basten na. „We hebben gepiekt en daarmee tevens een standaard neergezet van wat we als team kunnen bereiken. Van af nu moeten we er alles aan doen om dat niveau te blijven nastre ven." Frankrijk zal morgen van een heel ander kaliber zijn dan Ita lië, meent hij. „De wedstrijd tegen Frankrijk wordt heel erg moeilijk. Zij hanteren een heel andere spel stijl dan Italië. Daarmee zullen we toch rekening moeten houden", zei Van Basten. „We stellen ons in op een sterk en zeer wilskrachtig team. Frankrijk was de afgelopen tien jaar de meest succesvolle ploeg van Europa." Het grote verschil is dat Italië tame lijk 'open' voetbal speelt in een 4-3-3-concept en dat Frankrijk al- Bondscoach Marco van Basten is na de 3-0-zege op Italië absoluut niet bang voor euforische gevoe lens of zelfoverschatting bij zijn spelers. tijd leunt op zijn defensieve blok van vier verdedigers en twee con trolerende middenvelders. Van Basten: „We zullen dus goed moe ten overdenken of we ons midden veld op dezelfde manier invullen. Aan de andere kant: zij móeten ko men en als ze dat doen, kunnen wij gevaarlijk worden uit de coun ter. Daar zullen ze na maandag wel angst voor hebben. Zo'n 3-0 le vert toch ontzag op." Van Basten is ervan overtuigd dat het Nederlands elftal gegroeid is ten opzichte van het WK in Duits land. „De spelers zijn slimmer en wijzer, wij als coaches ook. Het be wustzijn binnen de groep van wat zo'n toernooi van je vergt, is groot. Deze spelers denken hardop tegen elkaar, zowel binnen als buiten het veld. Dat geeft een zeer open com municatie en dat is prettig." Voor euforische gevoelens of zelf overschatting bij zijn spelers is Van Basten niet bang. „Na een wedstrijd als die van maandag moeten de voeten weer op de aar de. Dat weten die jongens zelf ook. Het positieve van maandag moeten we gebruiken, maar we moeten niet denken dat we na één wedstrijd al tot de favorieten gere kend mogen worden." LAUSANNE - Arjen Robben herstelt voorspoedig van de liesblessure die hij zaterdag tijdens de training opliep. Bondscoach Marco van Bas ten acht het niet uitgesloten dat de linksbuiten dinsdagavond inzet baar is voor de derde wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK, tegen Roemenië. De bondscoach was minder posi tief over de fysieke gesteldheid van Mario Melchiot. De rechterverdedi- ger heeft nog steeds last van een liesblessure. „Zijn herstel blijft een beetje haperen", aldus Marco van Basten. Klaas-Jan Huntelaar liet gisteren de training aan zich voorbij gaan in verband met een kuitblessure. De Ajacied kreeg dinsdag een tik. Vandaag is hij vermoedelijk weer present. LAUSANNE - Nigel de Jong staat voor een jubileum. De middenvel der kan morgenavond tijdens de tweede wedstrijd van het Neder lands elftal op het EK tegen Frank rijk zijn 25e interland spelen. Hij krijgt dan van de KNVB een zilve ren schaal en een fles champagne. De Jong maakte op 21 maart 2004 zijn debuut in Oranje. Ook toen was Frankrijk de tegenstander. De oefenwedstrijd eindigde in 0-0. De Jong kan zich tegen diezelfde oppo nent trouwens geen gele kaart meer permitteren. De middenvelder van Hamburger SV kreeg maandag al een prent tij dens het gewonnen duel met Italië (3-0). Hij is bij een volgende gele kaart automatisch geschorst. Bij Frankrijk staat Willy Sagnol op 'scherp'. rfX" Doe nü mee met de Nationale Uitjestest '08 en krijg een gratis foto-album. Maak bovendien kans op een maand vrij én 4000 euro zakgeld*. Gasnelnaareropuit.nl. een initiatief van NS kijk voor actievoorwaarden op eropuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41