GRATIS Vissers wacht koude sanering terug van de oude grandeur Drugstoerisme GALL® GALL WD bang om waarde Delta ORANJE ZONNEBRIL Al voor driekwart van grote kotters is het niet rendabel om te varen. Rectificatie Be\astingdienst PZC Donderdag 12 juni 2008 3 PlfVMreflViSSHPHBHHi iih&.V'.JfSLLSsi'J Kürhaus (1908) 137 hotelkamers Exclusief bij Gall Gall [fipgQr Heineken Pilsener 24 flesjes a 30cl Exclusief statiegeld www.gall.nl COMMENTAAR Het drugsprobleem van Terneuzen is verdwenen. Angst voor overlast en extra criminaliteit na de sluiting van de grote coffeeshop Checkpoint blijkt ongegrond. Hier en daar in Zeeland en West-Brabant verschijnt een enkele nieuwe drugstoerist, maar de duizenden klanten van Checkpoint zijn spoorloos. Terneuzen is zijn aantrekkingskracht kwijt. Deze afloop is geheel onvoorzien, maar daarom niet minder prettig. Nu de softdrugsconsument zich nog maar mondjesmaat laat zien, neemt de druk op de plaatselijke politiek ook af Er is geen discussie meer nodig over 'ontcriminaliseren' of een 'drugsweidewinkel'. Het is al genoeg als de gemeenteraad deze kans aangrijpt om het gedogen van de drugsverkoop te beperken. Dat kan door van twee vergunningen terug te schakelen naar één. Op straat zal dat geen problemen geven. Want die ene kleine laatste coffeeshop blijkt prima aan de nieuwe vraag te kunnen voldoen. Zo wordt Terneuzen weer een gewone stad. MIDDELBURG - Bij het onderzoek naar de toekomst van Delta moet niet alleen worden gekeken naar behoud van banen en de betekenis van het energiebedrijf voor de Zeeuwse samenleving. De waarde van de onderneming voor de aan deelhouders moet ook een rol spe len, vindt de WD in de Staten van Zeeland. De liberalen willen dat het dagelijks provinciebestuur dit aspect in het onderzoek be trekt. Aanleiding zijn zorgen van de aandeelhouders van energiebe drijf Essent over verlies aan markt macht van hun bedrijf en vermin dering van de waarde van hun be lang. Delta is eigendom van de pro vincie Zeeland en de gemeenten. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Als de dieselprijs zo blijft stijgen, gaan aan het eind van het jaar veel vissers failliet. „Dan volgt een koude sanering." Dat verwacht Albert Vermuë, di recteur visserij van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit (LNV). Hij zei dat gisterochtend tijdens een informatief gesprek met de Vaste Kamercommissie voor LNV. Vermuë: „Het is nu al voor drie kwart van de grote kotters nauwe lijks of niet rendabel om uit te va ren. De kosten per week zijn ho ger dan de inkomsten." Volgens Vermuë is de dieselprijs is al 'meer dan twintig jaar de achil leshiel van de Nederlandse visse rij'. Directeur Vermuë: „Dat komt on der meer door de boomkorvisserij (platvis). Die manier van vissen kost meer energie dan ergens een net ophangen om dat een paar da gen later op te halen." De Tweede Kamerfractie van de SGP wilde aanvankelijk een spoed debat voeren over de gevolgen van de hoge brandstofprijzen voor de Nederlandse visserij. In overleg met andere fracties in de Tweede Kamer is besloten om het onderwerp volgende week te behandelen tijdens de visserij raad. De advertentie van 10 juni 2008 betreffen de de aangekondigde executoriale verkoop ten laste van A.R. Focke te Middelburg is ten onrechte geplaatst. Deze verkoop zal geen doorgang vinden. Belastingdienst/Zuidwest kantoor Goes De belastingdeurwaarder. alleen voorname, en toch in ieder geval deftige, en hooguit nog wat artistieke lieden de gelegenheid kregen zich te verpozen. Waar elders in Nederland vindt je zo'n toplocatie, met zoveel gran deur? Wat de drie projectontwik kelaars betreft nergens. Dus koch ten Ko van Garderen, Chris Dek ker en HEJA-eigenaar Jan Hoppen elk ook zelf een appartement. De overige zes 'optrekjes' gingen bin nen een week van de hand. Nee, niet aan bekende Nederlanders. Of het zou Ben Mandemakers moe ten zijn, directeur van een bekend keukenbedrijf Hij kocht er meteen twee, en voeg de die samen tot een leefruimte van 400 vierkante meter. Hoeveel dat moest kosten? De projectont wikkelaars noemen een gemiddel de prijs van zo'n 9000 euro de me ter. Dus al gauw zo'n vier miljoen. De andere appartementen doen elk zo'n 1 tot 2 miljoen. „Daar mee", zegt Ko van Garderen, „zit ten we op het prijsniveau van Knokke, en net iets boven dat van de duurdere grachtenpanden in Amsterdam. Maar dan rekenen we de balkons niet mee. Die zijn bij ons gratis. En dan krijg je ook nog het gebruik van de grote zaal ca deau." Gedadigden genoeg. „We hadden een lijst met vierhonderd potentiële kopers." Gemakkelijk ging het allemaal niet. Van Garderen Dekker kocht de bouwval tien jaar gele den. Het was de bedoeling er een hotel van te maken met 40 suites. Toen dat op weerstand stuitte werd het aantal kamers terugge bracht tot 20. Maar ook dat ketste af op regels en bezwaren. Hoewel het Rijk een 'kanjersubsidie' van acht ton in het vooruitzicht stelde, zagen de projectontwikkelaars er geen gat meer in. Bijna hadden ze de bouwval afgestoten. Maar toen, in 2004, kwam dat koopapparte- mentenplan. Dat bracht nog wel een tegenvaller met zich mee. De kanjersubsidie werd teruggebracht tot twee ton. Maar daar maalden ze gisteren niet meer om. „Na der tien jaar zwoegen eindigen we met deze fantastische finish." ten lof toegezwaaid voor de 'har monische wijze' waarop de nieuw bouw is vastgeplakt aan het oude, uit 1889 daterende Rijksmonu ment. Behalve negen 'bijzonder luxe' appartementen, allemaal met zicht op zee, herbergt het Badpavil joen nu een 'culinair hoogwaar dig' restaurant met een uitgebreid duin- en loungeterras. En dan is er nog de volledig in oorspronkelijke stijl gerestaureerde kurzaal, eigen dom van de bewoners, maar acht keer per jaar open voor culturele activiteiten. Daarmee is het Badpa viljoen gastvrijer dan in het verle den vaak het geval was, want toen was het toch vooral een plek waar Minister-president Jan Peter Balkenende betreedt het gerestaureerde Badpaviljoen in Domburg; hij verrichte er gis teren de officiële opening. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3