schoenen aantrekken' Lange lijst geeft antwoord op meeste vragen over Concert at Sea Fort Rammekens zet hoop op televisiegeld Veeschip Vroon schudt piraten af Hulst bekijkt optie van parkeerfonds Informatie staat op websites gemeenten en ligt bij telefonistes. Bemanning veecarrier Breskense rederij Vroon ongedeerd na aanval. Gebrek aan 'eigen' parkeerruimte gaat mogelijk geld kosten. PZC Donderdag 12 juni 2008 33 Pronova Opgericht in 1998 door (de di recteuren) Mike Sopers en Piet Weststrate Aantal medewerkers: 30 Jaaromzet: Pronova houdt die informatie uit concurrentieover- wegingen liever geheim. Werkzaamheden: interieur- bouw. Het bedrijf kan totaal concepten leveren.. Veel op drachten in de zorg, mode, ho reca en kantoren. Richt zich vooral op grotere projecten. Orderportefeuille is tot en met 2009 gevuld. Grootste opdrachten: afbouw schip Tydeman en inrichting Kroatisch hotel. Kantoor: Amundsenweg 51-53, Goes, 0113-278888 Bedrijfsbureau, productie en expeditie: Dirk Dronkersweg 18, Goes, 0113-621830 www.pronova.nl ren." Om de opdracht te verwer ven, hakte Kot met hetzelfde bijl tje als bij Ben Barton. „Alleen ging ik eigenlijk langs voor de inrich ting van een pand in Vlissingen, maar tijdens het gesprek bleek daar wat mee aan de hand. Tot de directeur zei: 'Ik heb wat anders voor je. Kun je een schip compleet inrichten?' Ik zeg: 'Ja, natuurlijk'. Na afloop dacht ik: 'Poeh, hee'. Dit Een grote klus wordt de afbouw van de Tydeman. foto Willem Mieras is onze grootste klus tot nu toe. Er zit kilometers timmer- en wanden- werk in. Maar: met zo'n project zet je je zelf wel op de kaart. Om dat het schip ook in Hansweert wordt verbouwd, is het een mooi stukje Zeeland-promotie." Zo'n totaalprogramma mag Prono va ook loslaten op een Kroatisch hotel, een opdracht die één van de directeuren (tijdens zijn vakantie) in de wacht sleepte. „De bar, het restaurant, het zwembad, de hotel kamers, de stoffen, de kleuren, alle 'visuals' ontwikkelen we. De af stand is geen probleem. Je vliegt er in anderhalf uur naar toe. Je moet alleen zorgen dat je het logistiek en organisatorisch voor elkaar hebt. Het is trouwens wel een leu ke opdracht. Doel is in het hotel een geruisloze overgang te maken van modern naar heel klassiek. El ke ruimte krijgt dus een ander sfeertje." Pronova zit in een stroomversnel ling. Loop je bij een te snelle groei niet het risico te verzuipen? „We zijn inmiddels in gesprek met een internationale speler, die veel gro ter is dan Ben Barton. Dus ja, we moeten ons goed verdiepen in de markt en kijken hoe we met onze groeistuipen omgaan. Zet je elders een vestiging neer? Breid je in Goes uit? Die discussie woedt in tern. Ik kan wel verklappen dat de hoofdvestiging in Goes blijft." Voor architect Wil Aretz bouwde Pronova dit voorjaar een expositiegebouw in het Nederlands Architectuurinsti tuut In Rotterdam. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Welke kleren moet ik aan? Verwacht u files? Kan ik naar mijn familie in Scharendijke? Ant woorden op deze en nog veel meer vragen rondom Concert at Sea staan sinds vandaag op de web site van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Het is een dertien pagina's lange lijst over de meest uiteenlopende onderwerpen. „Sa mengesteld op basis van de erva ringen van de afgelopen jaren", zegt Rens Vermeer van de gemeen te Schouwen-Duiveland. „Je wilt niet weten hoeveel telefoontjes hierover binnenkomen. Van 'moet ik een petje op' tot vragen over parkeren." De lijst is nog niet compleet, aldus Vermeer. Zodra blijkt dat er toch vragen zijn die niet op de lijst staan komen die er alsnog op. De lijst bevat niet alleen praktische in formatie voor concertgangers, zo- RITTHEM - Blijft restauratie van het Vlissingse Fort Rammekens uit, dan rest volgens eigenaar Staats bosheer geen andere keuze dan het complex te sluiten voor pu bliek. In dat verband heeft de in stantie haar zinnen gezet op een bedrag van één miljoen euro, te winnen in het televisieprogramma BankGiro Loterij Restauraties. „Dat geld is hard nodig. Verschil lende muren staan nu al op instor ten." De kijkers bepalen uiteinde lijk of het fort die prijs ook wint. Staatsbosbeheer beschouwt de deelname op zich al als een erken ning van de cultuurhistorische waarde van het oudste (1547) zee fort van West-Europa. De nood zaak van een restauratie kan na drukkelijk onder de aandacht van het grote publiek worden ge bracht. De 'spelreeks' wordt dit na jaar uitgezonden op Nederland 2. als opstapplaatsen van de bussen en de bijbehorende tarieven. Ook informatie voor ondernemers en inwoners van de dorpen in de om geving is opgenomen. De lijst staat niet alleen op de web site van de gemeente, maar komt ook op de site van de organisatie, de politie en van de gemeente Goedereede. Daarnaast ligt de lijst bij de telefo nistes van de gemeente en het seer- vicenummer van de politie. Concert at Sea wordt gehouden op 27 en 28 juni op de Brouwersdam. door Ondine van der Vleuten BRESKENS - De veecarrier Hereford Express is in de vroege zaterdag morgen ontkomen aan een aanval van piraten, ten zuiden van Minda nao in de Filippijnen. De 22-koppi- ge Filippijnse bemanning is onge deerd, laat de Breskense rederij Vroon weten. Vroon heeft het schip niet in bezit, maar huurt de Hereford voor veetransporten. Woordvoerder Cor Radings vertelt dat de piraten verschenen vrij snel nadat het schip vertrokken was uit de haven van General Santos, op de grens met de Indonesische wateren en de Filippijnen. Volgens de Filip pijnse kustwacht namen ze het schip vanuit vier speedboten on der vuur. Daarbij raakte de brug alsmede de communicatie- en ra- jRlS] De veecarrier Hereford Express, die vracht vervoert voor de Bres kense rederij Vroon, is ten zui den van de Filippijnen ontsnapt aan een aanval van piraten. darapparatuur op de stuurhut ern stig beschadigd. Desondanks lukte het de kapitein contact op te ne men met de autoriteiten en de wal- organisatie van Vroon. In Breskens kwam om 4 uur zaterdagmorgen het bericht binnen dat de MV He reford Express beschoten was. Vol gens de kustwacht is er ook met granaten gegooid. „Onze bemanning is op een derge lijke aanval voorbereid. Er zijn dui delijke instructies. Daarbij staat voorop dat de bemanning onge deerd moet blijven. De kapitein heeft op basis van eigen inschat ting en instructies koers gewijzigd. Na twee uur lukte het de belagers af te schudden en terug te keren naar de haven van General Santos. Daar worden nu reparaties ver richt." Volgens Radings is het onwaar schijnlijk dat het de kapers om het vee te doen is geweest. „Het schip was leeg en dat kun je van buiten af zien." Radings kan niet zeggen hoeveel het schip (4600 ton groot) waard is, „Maar u begrijpt wel dat je het over miljoenen hebt. Denk alleen al aan de apparatuur." Het is de eerste keer dat Vroon met piraterij te maken kreeg. door Harold de Puysseleijr HULST - De adviescommissie Ruim te uit de gemeenteraad van Hulst wil dat het college van burgemees ter en wethouders de vorming van een parkeerfonds laat onderzoe ken. Dat gebeurt op initiatief van de ge meenteraadsfractie van de PvdA. De sociaal-democraten signaleren vooral in de binnenstad van Hulst het knelpunt dat de druk op de openbare parkeerplaatsen toe neemt omdat er onvoldoende par keerplaatsen op eigen terrein zijn waar bewoners van de binnenstad hun voertuig kwijt kunnen. Daarom wil de PvdA dat bij nieuw bouw, uitbreiding of bestemmings wijziging voortaan altijd een oplos sing voor het parkeren meegeno men wordt. Wie op eigen terrein niet genoeg parkeerplekken reali seert, moet de gemeente daar 15.000 euro (of meer) voor beta len. Dat geld kan de gemeente in een parkeerfonds storten. Wel met de verplichting om het geld bin nen tien jaar te gebruiken voor de aanleg van nieuwe openbare par keerplaatsen. In de commissie Ruimte werd kri- i tisch gereageerd op details van het voorstel, maar door de bank geno men voelen de meeste fracties on der voorwaarden wel voor het par keerfonds. Voor CDA, WD en Groot Hontenisse moet in elk ge val duidelijk zijn dat er sprake is van grote parkeerdruk. Ook wet houder Frans de Vries zei, wel iets te voelen voor het parkeerfonds. De commissie adviseerde het colle ge uiteindelijk dan ook er onder zoek naar in te stellen. De gemeenteraad wil dat Hulst de vorming van een parkeer fonds onderzoekt; zo zou het te kort aan parkeerplaatsen kunnen worden aangepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35