Wiettoerisme verdampt Redacties bezorgd over toekomst Wegenerbladen r Na sluiting Checkpoint voorspelde verspreiding drugshandel blijft uit. Vee-carrier van Vroon ontsnapt aan piraten Even weer fin-de-siècle in Domburgs strandpaleis 8-daagse rondreis alléén op 18-20-24 juni ft '«V? Donderdag 12 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 137 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Zeeuwse instanties staan voor een raadsel. Ze zijn ruim 2000 drugstoeristen, die tot voor kort dagelijks de Terneuzense coffeeshop Checkpoint bezochten, kwijt. Waarheen de stroom jonge Fransen en Vlamingen is wegge lekt, blijft een vraag voor de ge meente Terneuzen, justitie en poli tie. De gevolgen van de sluiting van Checkpoint zijn deze week bespro ken binnen het districtscollege (po litie, justitie, burgemeester). Vol gens de Terneuzense burgemeester Jan Lonink is geconstateerd dat de stroom buitenlandse gebruikers grotendeels is opgedroogd. „De po litie heeft de zaken goed in het oog en rapporteert dat slechts en kele tientallen gebruikers de weg hebben gevonden naar verkoop punten in de Zeeuwse steden, tien tallen zijn opgedoken in West-Bra bant en een klein aantal gaat naar Maastricht. Verder laat naburige coffeeshop Miami weten te maken te hebben met een extra toeloop van zo'n tien procent. Van uit waaiering naar andere plekken in Zeeuws-Vlaanderen is nog niets ge bleken", zegt Lonink. Hij houdt het er op dat het gros van de ge bruikers nu inkoopt in de grotere Vlaamse steden en genoegen neemt met mindere kwaliteit wiet. Politiewoordvoerder Esther Boot beaamt dat de stroom in Zeeuws- Vlaanderen goeddeels verdampt is. „We zijn daar wat verbaasd over. Het inschakelen van de ambassa des om jongeren te waarschuwen pNj Burgemeester Jan Lonink ver- moedt dat het gros van de drugs toeristen nu koopt in de Vlaamse steden en genoegen neemt met wiet van mindere kwaliteit. dat Checkpoint is gesloten, heeft kennelijk erg goed gewerkt." Ook de Vlaamse politie heeft tot op he den geen gewag gemaakt van een toename van de wiethandel. Boot: „De Vlaamse politie had ons dat zeker laten weten en dan was er ambtelijk overleg over geweest." Rijst de vraag of de bezoekerscij- fers van Checkpoint aan de hoge kant waren geschat: oplopend tot 3000 per dag. Checkpoint hield een kassaregistratie bij en kwam op topdagen aan 2300 bezoekers. Vrijdag 27 juni overlegt Lonink met collega's in West-Brabant over het drugstoerisme. pagina 3: commentaar Zeeland in de ban van Oranje: lezers vangen de fascinatie in beeld. Vandaag een foto van Nena de Vries. Stuur uw foto naar www.pzc.nl Wedstrijden in poule C Tsjechië-Portugal 1 -3 (rust 1 -1 Zwitserland-Turkije 1-2 (rust 1-0) EURO EURO poule A Portugal 2-6(5-1) Tsjechië 2 - 3 (2 - 3) Turkije 2-3(2-3) Zwitserland 2-0(1 -3) Op het programma vandaag Kroatië-Duitsland (18.00 uur) Oostenrijk-Polen (20.45 uur) BRESKENS - Piraten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag de MV Hereford Express van rederij Vroon in Breskens beschoten. Het vrachtschip voer op dat mo ment ten zuiden van het eiland Mindanao in de Filippijnen. De ka pitein van het schip is er na twee uur in geslaagd de piraten af te schudden. Er vielen geen gewon den. pagina 33: schip schudt piraten af EN r-l-MI—HIMMi Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie:15; Cultuur: 16 en 17; Weekagenda: 18 en 19; Dagagen da: 20; Boeken: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 39 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. STELLING Laatste coffeeshop in Terneuzen moet ook dicht reageer op www.pzc.nl E-mail is een slecht communicatiemiddel 15% oneens 1ÜHH 85% aantal reacties: 473 DOMBURG - Met de heropening van het Badpavil joen, gistermiddag door premier Balkenende, kreeg Domburg iets van de oude grandeur terug. Leden van de Toneelvereniging Serooskerke fla neerden over de paden alsof de badplaats nog steeds in het fin-de-siède leeft. Daarna raakte het Badpaviljoen in verval. Projectontwikkelaars staken er zestien miljoen euro in. Het 'strandpa- leis' herbergt nu negen luxe appartementen en een restaurant. foto Ruben Oreel J-*j Filmpje over ingebruikname Badpaviljoen op www.pzc.nl GOES - De hoofdredacteuren van de zeven Wegenerdagbladen, on der wie Peter Jansen van de PZC, maken zich grote zorgen over de toekomst van het bedrijf Dat schrijven zij vandaag in een brief aan David Montgomery, de voorzitter van de Raad van Be stuur van Mecom. Deze Britse in vesteringsmaatschappij nam Wegener eind vorig jaar over. Volgens de hoofdredacteuren is het bedrijf sindsdien geconfron teerd met een financieel korte ter- mijnbeleid en worden onrea listische winsten geëist. Het belang van de aandeelhouders staat voorop en er is te weinig oog voor lezers en personeel. De hoofdredacteuren benadruk ken in de brief aan Montgomery dat kranten niet alleen een econo misch goed zijn, maar bovendien een cultuurgoed. pagina 15: dagbladen zuchten onder winsteisen NERGENS VOORDELIGER! www.kras.nl/35270 ecmaCJN. k0i waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1