Meningen Visserij Damherten 3 Prioriteiten Kilometerheffing Pitbulls Prins Bernhard Van experts kun je meer verwachten wmm HH 10 Donderdag 12 juni 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) De dreiging van buitenaf voor de mosselsector wordt veroorzaakt door vreemde vogels, eidereen- den. Nee, zegt een vermaard bio loog, want die eten geen mosse len. Een groene leugen. De be drijfstak vernietigt zichzelf door overbevissing. De vloot is sterk ver beterd, maar niet uitgebreid door dat de productie gebonden is aan percelen. Het lijkt er op dat de Di rectie Visserijen is uitgespeeld on der commerciële druk van buiten staanders, de politie en het milieu. Die hebben niets te verliezen. Over een goede onderbouwing en een rapportage van milieueffecten hoor je niets uit die hoek. Het ver bod op puur milieugronden om met mechanische voorgetrokken vistuigen te vissen in een binnen water werd gedoogd voor de roof bouw op oesters. De ongehoorde uitgifte van visvergunningen op kreeft in de Oosterschelde. Be roepsbinnenvisserij opgeofferd aan de sport enzovoort. Zijnde geen visserijbelangen. Zijn er nog bestuurders om het tij te keren? H. Schot Meidoornstraat 5, Bruinisse In het artikel over damherten (d.d. 6-6) geeft Piet de Keuning aan dat het treffen van maatregelen tegen damherten verboden moest wor den. Blijkbaar begrijpt hij niet dat mensen pas maatregelen nemen nadat ze zeer regelmatig overlast ondervonden hebben. Dit bete kent dus niet 'af en toe een dam hert in je tuin voor lief nemen'. Dit was zeg maar voor 2000 het ge val. Als er nu regelmatig groepen van 4 a 8 of meer door je tuin struinen, praat je wel anders. Ook hier is weer sprake van bagatellise ren van het probleem. Ook de Duinbehoudlobby kan dit erg goed door onjuiste informatie over de aantallen te verstrekken. Als er geen natuurlijke vijanden zijn en er niet ingegrepen wordt, zal het aantal exponentieel groeien. Of moeten de onnatuurlij ke maatregelen van een hoge om heining langs de gehele Manteling, wildroosters, anti-conceptie mid delen en natuurlijke selectie door overleven van de sterkste (en de andere de hongerdood sterven?) een oplossing bieden? Rinus Dekker Duinweg 105, Oostkapelle Na een vakantie in sneltreinvaart de 'koppen' van diverse PZC's doorgelopen en wat kwam ik te gen? 'Rutte wil mosseldebat met premier' (3/6), daarna las ik de Bal kenende daar niet op ingaat en de derde kop luidde 'dat de premier naar Goes komt voor ingebruikna me oude trein'. Als het over politie ke vraagstukken gaat, kom je regel matig de kreet 'prioriteiten stellen' tegen: het had de premier - met zijn Zeeuwse 'roots' - gesierd als hij naar Yerseke was gekomen om zich op de hoogte te stellen van de problemen in de mosselbranche, al was het alleen maar om al deze mensen een hart onder de riem te steken! Nee, een opgelapte trein (niets dan lof voor deze vrijwilli gers) vindt hij belangrijker dan de werkgelegenheid van een paar dui zend mensen: over prioriteiten ge sproken! Huib Stevense Nieuwstraat 22, Bruinisse Mevrouw Rita Verdonk zei laatst op een spreekbeurt voorstander te zijn voor afschaffing van de provin cie als bestuurseenheid (PZC, 24-05). Prima plan. Ook het nieu we takenpakket omvat geen onder deel dat niet door de Zeeuwse ge meenten kan worden uitgevoerd. Een mooi moment om er mee te stoppen is de invoering van de ki lometerheffing. Onderdeel van dit plan is afschaffing van de motorrij tuigenbelasting. De provinciale op centen die onderdeel uitmaken van deze belasting, vormen onge veer de helft van de provinciale in komsten. Deze vallen dan hele maal weg. Daarvoor in de plaats wordt een nieuwe 'ingezetenenbe- lasting' ingevoerd. Weg is dan het voordeel van de afschaffing motor rijtuigenbelasting. Bovendien is de kans groot dat er ook met deze nieuwe belasting weer onnodige uitgaven worden gedaan, zoals het overnemen van het Rijk van de aandelen Westerschelde tunnel. Deze worden immers waardeloos als in 2011 de kilometerheffing wordt ingevoerd. We gaan dan toch niet én tol én per km beta len? Is dat wel de bedoeling? Dan wordt het de hoogste tijd dat Zeeuws-Vlaanderen onafhankelijk wordt, en net zo financieel vertroe teld wordt door Nederland als de Nederlandse Antillen. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Gelukkig schaft minister Verburg het verbod op pitbulls af Door al lerlei andere maatregelen buiten haar om dreigde er toch al een te rugkeer naar meer veiligheid op straat. Eerst wil de minister wel eens wat meer slachtoffers zien. Logisch. Nu is dat aantal steeds ge lijk gebleven en dus gewoon bene den de maat. Pas na enige frisse groei is een verbod pas echt ge rechtvaardigd en wordt dat ook veel meer gewaardeerd door de mensen. Het is hartverwarmend hoe goed een minister het na al die jaren toch nog met ons voor kan hebben. Maar eerst wil ze mis schien ook zelf nog wel zo'n lief klein bijtertje hebben voor haar kleinkinderen. Daar lijken ze im mers het meest dol op als we de berichten mogen geloven. Maar ook dat kan maar beter eerst met stevige aantallen bewezen worden. Rein Scheele Energiestraat 11, Terneuzen Ik was geen fan van Prins Bern hard en keurde zijn daden van toen zeker niet goed. Maar ik vind het van weinig fatsoen en begrip voor het verdriet van zijn kinde ren en kleinkinderen getuigen als ik het laatste nieuws over hem weer lees. De man is al een paar jaar dood, en om nu nog zelfs tot in het buitenland te zoeken om nog iets boven water te kunnen ha len en het uitgebreid in de pers en op radio en televisie te publiceren, vind ik ronduit schandalig. Bern hard was naast prins ook vader en grootvader. De kinderen en klein kinderen hielden van hem, denk ik. Het moet hen groot verdriet doen om dat steeds te horen. Leendert Fremouw Duindoornstraat 14, Cadzand Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. www.joosseinterieurs.nl AEG wasautr Fl?mrfe7PFL76Q3- Met Full HD LCD breed beeldscherm meM920x 1080 pixels, Pixel Plus 3 HD, Nafural Mofion en 'Virtual Dolby. Mef anti-reflecfiecoafing. lavamat 64840. 1400 toeren. Mef Silent System, startuitstel en looptijdindicatie. Energieklasse A+ en wasldasse A. KDL32W4000. Breedbeeldscherm met 1920 x 1080 pixels. Met Bravia Engine 2 technologie. Met Virtual Dolby. LE37A656. Breedbeeldscherm met 1920 x 1080 pixels. Met Ultra Clear Panel en USB-aansluiting. Met drqaivoet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10