EK Voetba De magie van de nationale knuffelbeer Ondernemer Populaire jeugdseries EURO J 36 I Woensdag 11 juni 2008 PZC terug in de tijd Dirk Kuijt is immens populair bij het Nederlandse publiek. fVÏ'D Bel nu 0113 - 315 500 Dirk Kuijt probeert Gianluca Zambrotta (rechts) af te stoppen. foto Dominic Favre/EPA der was heel belangrijk voor me. Tussen hem en mij stond voetbal. Hij heeft zelden een wedstrijd van me gemist. Als je een zo belangrijk iemand kwijt raakt, kost dat enorm veel tijd om dat een plaats je te geven. Ik kan nu zeggen dat de dood van mijn vader me men taal sterker heeft gemaakt. Hij was fan van me en ik weet dat hij nog heel dichtbij me is, waardoor ik een enorme drang voel om te pres teren." „Zijn overlijden heeft me geleerd om beter met dingen om te gaan. Wat is nou druk van een voetbal wedstrijd als je dit hebt meege maakt?" Nederland-Italië, de yge minuut: Dirk Kuijt, die in de tweede helft veelvuldig in de achtervolging moet op de al even onvermoeibare invaller Fabio Grosso, stuit na een vlotte Oranjecounter op doelman Buffön, maar krijgt de bal terug. Met een perfecte voorzet bedient hij Giovanni van Bronckhorst: 3-0. Twee minuten later wordt hij onder een daverend applaus vervangen. Vrijdag tegen Frankrijk kan de bondscoach niet om hem heen. Maar Dirk Kuijt weet ook, dat er een moment komt dat Robin van Persie de negentig minuten aan kan. En wat dan? Wordt hij dan weer de ideale twaalfde man? „Ik zou heel teleurgesteld zijn als ik er naast zou komen te staan en dat zou ik de bondscoach ook eerlijk vertellen. Maar als je iets wilt win nen, moet je je eigen gevoel daar na meteen opzijzetten. De vraag is ook wat je wilt. Wil je zelf een prestatie neerzetten, of willen we als land een keer iets winnen? Nou, ik wil dus een keer iets win nen. En ik weet gewoon dat ik al tijd weer een keer aan de beurt kom, omdat je met elf man geen toernooi wint." Nederland-Italië, tien minuten na af loop: Dirk Kuijt wordt bij het verla ten van het veld massaal toegezon gen. Op de videoschermen in het sta dion verschijnen twee trotse beken den in beeld: zijn vrouw en dochter. door Leon ten Voorde BERN - Of hij nu wel of niet in de basis staat, de fans van Oranje klap pen het hardst voor hem. „Dirkie Kuijt olé, olé..." Op zoek naar het hoe en waarom aan de hand van de nationale knuffelbeer zelf en de wedstrijd tegen Italië. In Voetbal International werd vori ge week aan verschillende lijsttrek kers gevraagd welke speler van Oranje het best binnen hun partij zou passen. Bijna iedereen kwam uit bij Dirk Kuijt. Van Geert Wil- ders tot Jan Marijnissen. De verkla ring voor die eenmalige eensge zindheid? „Hij werkt altijd hard en is positief ingesteld." Zelf stemt Kuijt CDA. Op de eerste plaats om de C van christelijk, maar er is meer. Kuijt is niet links, Kuijt is niet rechts, hij is een man van het compromis. Dat maakt hem bij voorbaat al onomstreden. Nederland-Italië, de 5e minuut: Dirk Kuijt zet de achtervolging in op zijn tegenstander Gianluca Zambrotta. Ver op de eigen helft verovert de aan valler Kuijt met een sliding de bal. Het Oranjepubliek klapt zijn handen stuk. Hij zegt de warmte van het volk al tijd gevoeld te hebben. „Vanaf de eerste dag ik bij Oranje kwam, was er een bepaalde verbondenheid en was het publiek op mijn hand." Het komt niet door zijn elegantie. „Ik heb niet de mooiste techniek van de groep. Ik ben geen Robben of Van Persie. Maar de mensen zien mij graag spelen, omdat ze weten dat ik altijd mijn best doe. Anderen doen dat ook, maar door mijn spel en mijn uitstraling ben ik daar misschien de verpersoonlij king van." Nederland-Italië, de 26e minuut: De hoge bal lijkt een prooi voor doel man Gianluca Buffön, maar die krijgt in de lucht opeens te maken met de eeuwig pruttelende stoorzen der Dirk Kuijt. Buffön krijgt de bal niet te pakken en een paar tellen la ter scoort Ruud van Nistelrooij. Die ongebreidelde werklust, dat nooit willen opgeven, heeft voor een groot deel met zijn achter grond te maken. „Ik kom uit Katwijk en daar hoort afzien bij het dagelijkse leven. Mijn vader heeft vanaf zijn veertiende op zee gevaren. Hij was de hele week van huis en moest keihard werken voor de centjes. Dat krijg je mee in je opvoeding en heeft mijn menta liteit gevormd. Het heeft me ook geleerd dat je niets voor niets krijgt in het leven en dat je de meeste genoegdoening hebt als je er echt iets voor hebt gedaan." Nederland-Italië, 31e minuut: Dirk Kuijt legt een fantastische lange bal Austria-Switzerland van Giovanni van Bronckhorst terug met het hoofd op Wesley Sneijder, die de 2-0 binnenschiet. Dat hij maandagavond een van de hoofdrolspelers was in het spekta kelstuk tegen Italië is best bijzon der. Een half jaar geleden leek hij volledig uit beeld te zijn bij bonds coach Marco van Basten. Kuijt wor stelde. De reden: het overlijden van zijn vader. „Hij was nog maar 60 jaar en had nog zolang moeten leven... Ik ben driekwart jaar van slag geweest en dat zag je terug in mijn prestaties. Ik kan me nog zo veel momenten voor de geest ha len dat ik mezelf niet was. Mijn va Ramazan Kesikbas heeft het druk met zijn studie en moet veel wedstrijden van het EK aan zich voorbij laten gaan. Als Turkije speelt zit hij echter voor de buis. Naam: Ramazan Kesikbas leeftijd: 22 jaar Woonplaats: Terneuzen Studie: management, economie en recht aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen Hoe volg je het EK voetbal? „Ik heb nog maar twee wedstrijden gezien. Ik ben aan het afstuderen en heb net het concept van mijn scriptie ingeleverd. Daar ben ik veel tijd mee kwijt. Tot nu heb ik alleen naar Portugal-Turkije en naar Neder land-Italië gekeken." Wat is je indruk van het Turkse elftal? „Ik had goede moed op die eerste wedstrijd. Natuurlijk is Portugal een sterke tegenstander, maar ik had minimaal een gelijkspel verwacht. Dat viel dus tegen. Het was dramatisch. Vooral achterin waren ze zwak. Het ging bij Portugal allemaal veel sneller en de nederlaag was dus terecht." Zie je Turkije nog de tweede ronde halen? „Dat moet nog wel lukken. Belangrijk is dat ze van Zwitserland winnen. Tegen die ploeg hebben ze sowieso nog wat goed te maken. Twee jaar geleden liep dat nogal uit de hand. Ik denk dat ze er zullen staan. Kwali tatief staat er ook niet zo'n slecht elftal hoor. Kijk, maar naar de namen. Emre is een heel goeie en Nihat Kahveci, de spits, is ook geen verkeerde speler. Hij heeft er bij Villareal toch 18 ingeschopt." Wie is je favoriet bij Turkije? „Ik houd van spelers zoals Emre. Hij laat zien dat je als kleine voetballer toch iets kunt betekenen. Hij gebruikt zijn lichaam altijd goed. Verder heeft hij een goede dribbel. Hij is wat dat betreft een voorbeeld voor me." Ben je ook nog een beetje supporter van Nederland? „Ik heb genoten van Oranje. Ik heb ook twee paspoorten, maar Turkije zit in mijn hart." Op woensdag 2 juli verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die in het teken staat van businesskleding en etiquette. De ideale mogelijkheid voor uw bedrijf om in de schijnwerpers te staan. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! Laat oude televisietijden herleven met deze nostalgische tv-series Ciske de Rat Erik of het Klein Insectenboek Polleke H ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70