Ibrahimovic schiet Otto van zijn troon tweedaagse PARANORMAALBEURS Zweden verslaat Europees kampioen Griekenland met 2-0. □2 Turkije zonder Emre tegen Zwitserland Recordbedragen voor EK-tickets Henry en Vieira keren terug bij Frankrijk E3MMM VAN RIEMSDIJK BEURSORGANISATIES ORGANISEERT Zaterdag 14 én Zondag 15 juni 2008 VLAANDERENHAL SAS VAN GENT PZC Woensdag 11 juni 2008 3 5 door Wilber Hack DEN HAAG/SALZBURG - Vier jaar lang ging Otto Rehhagel in Grie kenland als Koning Otto en Reha- cles door het leven. Maar gistera vond schoot Zlatan Ibrahimovic de Duitse coach van de Europese titelverdediger van zijn troon. Met zijn eerste treffer sinds oktober 2005 (tegen Estland) zette hij Zwe den op het spoor naar een 2-0-ze- ge- De avond in het stadion Wals-Sie- zenhem in Salzburg maakte duide lijk dat Guus Hiddink - ondanks de 4-1-nederlaag met zijn Rusland tegen Spanje - nog niet hoeft te wanhopen. Griekenland dwong op imponerende wijze een plaats in de EK-ronde af De titelverdedi ger haalde 31 punten en won on langs nog een oefenduel van Portu gal. Maar bij de ouverture in de stad van Mozart viel het bitter te gen. Otto Rehhagel had zoveel mogelijk de ploeg intact gehouden, die vier jaar geleden in Portugal Europees kampioen werd. Een jong talent als Papastopoulos moest van de conservatieve coach zelfs thuisblij ven. Zeven spelers uit de EK-finale van vier jaar geleden kregen op nieuw een basisplaats. Met de keu ze van de verdedigende middenvel der Antzas ontkrachtte de Duitse bondscoach van de Grieken boven dien de eigen aanvalskracht. In de muziekstad leek hij slechts een symfonie voor angsthazen te wil len componeren. Net als vier jaar geleden was het voorzichtigheid troef bij de num mer acht van de wereldranglijst van de Fifa. Griekenland zette toen wel een trend door vanuit een hecht verdedigingsblok op fou ten van de tegenstander te specule ren. Met een paar zuivere passes kon de ploeg toen een heel veld oversteken. Nu liep het bij de pas sing vaak al mis. Hulpeloos was het. Vlak voor het rustsignaal tikten de vijf Griekse verdedigers de bal op eigen helft langdurig rond. Het kwam ze op Zweden heeft de droom van Grie kenland op prolongatie van de Europese titel flink in de war ge schopt. De ploeg verslaat de re gerend kampioen met 2-0. een striemend fluitconcert te staan. De enige spits Gekas, twee jaar geleden nog topscorer van de Bundesliga, werd niet een keer in stelling gebracht. Na een helft haal de Rehhagel hem van zijn eiland. Zweden speelde zoals het altijd voetbalt. Pas als het eenmaal de voorste linie heeft bereikt is er wat spektakel te verwachten. Maar ook dat viel zwaar tegen. Ibrahimovic ging nog te zeer ge bukt onder een blessure aan de lin kerknie. Hij slaagde er maar zel den in te excelleren. Zijn compaan Henke Larsson is niet eerzuchtig genoeg meer. In kansrijke positie gaf hij de bal een paar keer af in plaats van zelf door te gaan. Het duel leek op 0-0 af te steve nen. Maar ineens was daar Ibrahi movic met een trap waar hij lang op geoefend had. Met de binnen kant van de voet trapte hij de bal strak in het het Griekse doel. Ibrahimovic liet zich volgens af spraak wisselen en was nog niet van het veld of de wedstrijd was beslist. Voormalig Heerenveen-verdediger Hansson strafte grabbelen van de Griekse keeper en koddig verdedi gen van Basinas, die de bal op zijn rug kreeg, af Angelos Charisteas (links) en Petter Hansson vechten een luchtduel uit. foto Georg Hochmuth/EPA BASEL - Turkije moet het vandaag in de tweede wedstrijd op het EK voetbal tegen Zwitserland doen zonder aanvoerder Emre Belözog- lu. De middenvelder liep gisteren op de training een scheurtje in zijn hamstring op. Emre is voor onderzoek naar het ziekenhuis ge bracht. Volgens teamartsen van Turkije is het ook hoogst onzeker of de aanvoerder mee kan doen in de laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië. Turkije verloor de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Portugal (2-0). WENEN - Op het internet worden steeds hogere bedragen geboden voor EK-tickets. Het voorlopige recordbedrag op de veilingwebsite eBay is 13.500 euro voor vier tickets voor de EK-finale op 29 juni. Twee andere toegangsbewijzen voor de eindstrijd gingen voor 8499 euro van de hand. Vier tick ets voor de kwartfinales deden 2999 euro op eBay. De Europese voetbaluniewaarschuwt regelma tig voor valse tickets die in om loop zijn. CHATEL-SAINT-DENIS - De Franse bondscoach Raymond Domenech kan vrijdag in de EK-wedstrijd te gen Nederland weer een beroep doen op Patrick Vieira en Thierry Henry. Beide routiniers speelden gisteren mee in een oefenpartijtje tegen een regionale jeugdploeg in Chatel-Saint-Denis. Frankrijk won het duel, dat 45 minuten duurde, met 7-0. Henry maakte één doel punt en bereidde er drie voor. Aan voerder Vieira en spits Henry ont braken maandag door spierblessu res in de eerste wedstrijd. De Russische doelman Igor Akinfejev moest vier doelpunten incasseren. foto Kerim Okten/EPA p GROEP D Innsbruck: Spanje-Rusland 4-1 (2-0). 20. Villa 1-0, 45. Villa 2-0, 75. Villa 3-0, 86. Pavlioetsjenko 3-1, 90. Fabregas 4-1. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Toeschou wers: 30.772. Spanje: Casillas; Ramos, Machena, Puyol en Capdevilla; Silva (78. Xabi Alonso), Senna, Xavi en Iniesta (63. Cazorla); Villa en Torres (54. Fabregas). Rusland: Akinfejev; Anjoekov, Sjirokov, Kolodin en Sjirkov; Sitsjev (46. Bistrov/70. Adamov), Zirjanov, Semak, Semsjov (58. Torbinski) en Biljaletdinov; Pavlioetsjenko. Salzburg: Griekenland-Zweden 0-2 (0-0). 67. Ibrahimovic 0-1, 72. Hansson 0-2. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Toe schouwers: 30.000. Gele kaart: Charis teas, Seitaridis, Torosidis (Griekenland). Griekenland: Nikopolidis; Seitaridis, Kyr- giakos, Antzas, Delias (70. Amanatidis) en Torosidis; Basinas, Katsouranis en Kara- gounis; Charisteas en Gekas (46. Sama ras). Zweden: Isaksson; Alexandersson (74. Stoor), Mellberg, Hansson en Nilsson; Wil- helmsson (78. Rosenberg) Svensson, An- dersson en Ljungberg; Ibrahimovic (71. Elmander) en Larsson. p. TOPSCORERS 1. Villa (Spanje 3. 2. Podolski (Duitsland) 2. 3. Van Nistelrooij, Sneijder, Van Bronck- horst (Nederland), Sverkos (Tsjechië), Pe- pe, Meireles (Portugal), Modric (Kroatië), Fabregas (Spanje), Pavlioetsjenko (Rus land), Ibrahimovic, Hansson (Zweden). p. KAARTEN Groep A: Magnin, Vonlanthen, Bametta (Zwitserland), Kazim, Gökhan, Sabri (Tur kije). Groep B: Pogtetz, Prödl, Saumel (Oostenrijkj, Robert Kovac (Kroatië), Smolarek, Lewandowksi (Poeln), Schwein- steiger (Duitsland). Groep C: De Jong (Nederland), Luca Toni, Zambrotta, Gattu- so (Italië), Contra, Daniel Niculae, Goian (Roemenië), Sagnol (Frankrijk). Groep D: Seitaridis, Charisteas, Torosidis (Grieken land). Met tal van verkoop-, consult- en informatiestands op paranormaal, spiritueel en esoterisch gebied, waaronder: Paragnosten, trance)mediums, kaartleggers, reikimasters, psychometristen, magnetiseurs, handlazers, pendelaars, iriscopie, aurafotografie, waskrijttekenaars en tal van andere diensten. Workshops en meditatiesessies worden verzorgd door 'De Keerkring' http://dekeerkring.be Aanvang: 10:30 uur -19:00 uur Toegangsprijs: €6,- per persoon Kinderen tot 10 jaar €2,50 p.p. Neem voor overige beursevenementen ook eens een kijkje op onze website: http://vanriemsdiik-beursorganisaties.org telefoon: +31 (0)6-55506254

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69