Zeeland PZC 25 Theater op plaats Miniatuur Eerste slag is voor de veehouders Chaos door eendenfamilie PPM-fractie krijgt een week voor bezinning WALCHEREN 40 t/m 45 31 Huidige schouwburg in Middelburg maakt plaats voor een park. Uitsterfbeleid voor intensieve veehouderij ingetrokken. Spook Vandaag bij de PZC: 6 pagina's over de Delta Tour Zeeland Woensdag 11 juni 2008 Hogeschool Zeeland specialiseert zich in dna-onderzoek Tip? redwaich@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Niemand mag het nog weten, maar veel mensen we ten het al: het Middelburgse colle ge van B en W wil het nieuwe theater toch op de plaats van Mi niatuur Walcheren bouwen. De huidige schouwburg wordt afge broken: daar komt een park. Wethouder Albert de Vries wil de plannen morgenavond presente ren aan de bewoners van de bin nenstad. Tot die tijd wil hij niet toelichten waarom het college de ze keuze maakt en hoe het plan er in detail uitziet. „Ik zit met een di lemma", zegt hij desgevraagd. „Ik heb de wijktafel binnenstad be loofd dat zij het als eerste te horen krijgen als we plannen hebben." Toch zijn zij niet de eersten die van de plannen weten. De fracties in de gemeenteraad zijn bijvoor beeld al ingelicht, ook de wijkbe- heergroep binnenstad is op de hoogte. Wijktafelvoorzitter Tony Vermaire is gevraagd om zijn mond te houden. Ook de fracties zijn vertrouwelijk geïnformeerd: sommige fracties hebben al teke ningen gezien, anderen zijn alleen bijgepraat. Het is niet de eerste keer dat de lo catie Miniatuur Walcheren in beeld is voor de bouw van een theater. Dat was ook al zo voordat de locatie Zuidsingel was gekozen. Net na de bouwputcrisis, najaar 2005, spraken CDA en PvdA zich samen uit voor de optie Minia tuur. Kort daarna kocht de ge meente het terrein: het Miniatuur park verhuist volgend jaar naar de Mortiere. Middelburgers waren ten tijde van het referendum - ruim twee jaar geleden - niet zo te spreken over de locatie. Zestien procent van de mensen vond het de beste optie. Daarmee eindigde de locatie Mi niatuur op de vierde plaats van de vijf mogelijkheden die waren voor- [JW Het Middelburgse college van B en W wil het nieuwe theater toch op de plaats van Miniatuur Walcheren bouwen. Morgen wor den de plannen gepresenteerd. gelegd. Na het verbouwen van de schouwburg (29 procent), door gaan op de Zuidsingel {25 procent) en nieuwbouw in de Mortiere (23 procent). Alleen nieuwbouw op de plaats van de huidige schouw burg scoorde met zeven procent nog slechter. De SP is een maand geleden een grote actie begonnen voor een park op de plaats van Miniatuur Walcheren. Die actie krijgt veel steun in de binnenstad: veel men sen hebben de actieposter achter hun raam gehangen. De extra wijk tafel over de toekomst van het Mo lenwater is donderdag in de Stads schouwburg. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. pagina 29: 'Behoud de kwaliteit van het Molenwater' Het nieuwe Middelburgse theater moet op de plaats van Miniatuur Walcheren komen, vindt het college van B en W. door Maurits Sep DOMBURG - De intensieve veehou ders hebben de eerste slag in de strijd om hun voortbestaan gewon nen. Wethouder Jaap Melse van Veere heeft gisteren het nieuwe landbouwbeleid teruggetrokken. Dat stuurde aan op een 'uitsterfbe leid' voor grote varkens- en pluim veehouders. De toekomstvisie op de intensieve veehouderij maakte weliswaar maar een klein onderdeel uit van het totale landbouwbeleid, maar het verzet ertegen was zo groot, dat Melse niets anders restte dan het voorgestelde beleid terug te ne men. „Niet om het helemaal te gaan veranderen, maar om de pijn eruit te halen", verklaarde hij na af loop. En dat ook weer niet tegen el ke prijs. „We willen een breed draagvlak, zowel bij de landbouw zelf als bij de politiek. Daarom gaan we opnieuw overleggen. De samenhang van alle maatregelen voor harmonie tussen landbouw en landschap is verkeerd begre pen. Er zijn pijnpunten voor de toekomst en het is moedig ge weest van dit college om die te be noemen." Melse gaf daarmee aan nog steeds achter de inhoud van de nota te staan en dus achter het terugdrin gen van grote varkens- en kippen- stallen. Zowel de veehouders zelf als landbouworganisaties en de ge meenteraad uitten daarop gisteren in een commissievergadering felle RILLAND - Overstekende jonge eendjes hebben maandagavond voor chaos op de Oesterdam tus sen Tholen en Rilland gezorgd. Een 35-jarige automobilist uit Mid delburg besloot voor de beestjes te remmen om een aanrijding te. voorkomen. De automobilist die achter de Middelburger reed, een 36-jarige man uit Tholen, kon niet meer op tijd stoppen en reed ach terop zijn voorganger. Door de bot sing vloog de auto van de Thole- naar in brand. De bestuurder en de passagier konden de auto op tijd verlaten. Niemand raakte ge wond. Ook de eendjes hebben vei lig de overkant bereikt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De twee fractiele den van de Politieke Partij Middel burg krijgen van voorzitter Rob Koper een week de tijd om zich op de toekomst te beraden. De raadsleden Piet Kraan en Hayati Akdag hebben ruzie. Akdag ver wijt Kraan dat hij op eigen houtje beslissingen neemt. Kraan verwijt Akdag dat hij niet naar vergaderin gen komt. De ruzie werd tijdens de raadsvergadering in mei bijna openlijk uitgevochten toen de twee verschillende standpunten over het parkeerbeleid innamen. Koper heeft geprobeerd om te be middelen. „Ze hebben een zware verantwoor delijkheid", zegt Koper. „Tussen de twee- en drieduizend kiezers re kenen op de PPM. Als ze de stek ker eruit trekken, hebben ze dat op hun geweten. De heren hebben een time-out gevraagd om nog eens na te denken hoe het verder moet. Misschien hebben ze de nei ging om in eikaars richting te be wegen, dus heb ik ze die tijd nog gegeven. Maar laten we eerlijk zijn: het zijn niet de meest inschik kelijke types." foto Lex de Meester kritiek. Zij willen vooral gelijke kansen voor alle soorten land bouw en veehouderij, traditioneel en biologisch. Op PvdA/GroenLinks na spraken alle partijen, inclusief Melse's eigen SGP/ChristenUnie, zich uit tegen het beperken van de intensieve veehouderij. De wethouder beloof de opnieuw te gaan praten met de klankbordgroep met boeren, die ook was geraadpleegd voor het schrijven van het nieuwe beleid maar die nu klaagde dat haar ad vies nergens was terug te lezen. Tip? redactie@pzc.nl Als hij érgens een hekel aan heeft, dan is het regen. En daar om besloot die Colijnsplaatse va der vorige week om zijn dochter met de auto naar school te breng en, ook al is die bijna om de hoek. Voor deze ene keer mocht ze voorin. Reuze interessant na tuurlijk, en de vierjarige volgde de handelingen van haar vader dan ook nauwgezet. Starten, schakelen, sturen. „Wat is dit?", vroeg de kleuter geïnteresseerd, wijzend naar de versnellings pook. „Dat is de versnellings pook", luidde het antwoord. In de daaropvolgende seconden kraakten de jonge hersentjes bijna hoorbaar. „Maar die ziet er niet uit als een spook...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59