Zeel Zorgen om veelheid aan huizen PZ Ode aan beduusde 69 -jarige invaljuf Bi/ELANDEN-THOLEN Expert moet op zoek naar uilen in AKF-tial 40 t/m 45 25 31 Reimerswaalse fracties vrezen voor leegstand door alle projecten. De Kamperschouw eert Nell Wijnings bij haar vijftigjarig jubileum. Spook Vandaag bij de PZC: 6 pagina's over de Delta Tour Zeeland Woensdag 11 juni 2008 V - Hogeschool Zeeland specialiseert zich in dna-onderzoek Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel KRUININGEN - Diverse Reimerswaal se raadsfracties zijn bang dat het re latief grote aantal huizen dat de ko mende jaren in de gemeente wordt gebouwd tot leegstand leidt in zowel nieuw- als oudbouw. Dat bleek gisteravond tijdens de behan deling van de planninglijst woning bouw 2008-2012. Het college deelt die zorgen. Tot en met 2012 worden in Rei- merswaal 736 woningen gebouwd en opgeleverd. Met name in de ja ren na 2009 is er sprake van een ze kere mate van overplanning. In 2010 wordt bijvoorbeeld een 'klap per' gemaakt met 286 huizen die op de markt komen: de eerste fa ses van woonwijk Kruseveer op het voormalig veerplein in Krui- ningen en Hof Lodijke op het voor malig veilingterrein in Krabbendij- ke, Yerseke-West en een aantal kleinere (inbreidings)projecten in Yerseke en Hansweert. Gezien alle projecten die (gaan) lo pen, wilde de WD-fractie gistera vond weten in hoeverre vraag en aanbod in Reimerswaal in even wicht zijn. Ook Leefbaar Reimers waal en de Christenunie uitten hun zorgen over mogelijke leeg stand die de bups huizen die op de rol staan tot gevolg kan hebben. Kees Verburg (PvdA) drong er bij het college opnieuw op aan om een promotiecampagne op touw te zetten. „Breng, net als Kapelle, nu eens een mooie glossy uit om In Reimerswaal worden de ko mende jaren relatief veel nieuwe huizen opgeleverd. Verschillende fracties vragen zich af of die wel allemaal worden verkocht. alle projecten onder de aandacht te brengen. We moeten ons op mensen van buiten Reimerswaal richten om die huizen aan de man te brengen." Bram van Stee (SGP) gaf aan dat het om een planning gaat die wel licht nog zal worden bijgesteld, maar die wat hem betreft wel 'rea listisch' is, ook richting provincie. Wethouder Jaap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) liet weten de zor gen over eventuele leegstand te de len, hoewel die zich volgens hem op dit moment stabiliseert. „Het verschilt per kern, maar het zit nu onder de drie procent." Hij zegde toe dat de gemeente meer gaat doen aan promotie. „Daar zit veel werk in, maar de noodzaak onder schrijven we." Overigens is de provincie eerder bezorgd of de Zeeuwse gemeenten in hun bouwplannen wel voldoen de rekening houden met de drasti sche verandering van de bevol kingssamenstelling die de komen de twintig jaar zal plaatsvinden. Ze heeft er zelfs een speciaal boek je over uitgegeven en wil met alle dertien gemeenten om de tafel om ze ervan te doordringen ook vol doende seniorenwoningen te bou wen. Leerlingen van De Kamperschouw in Kamperland brachten gisteren een ode aan invaljuf Nell, die vijftig jaar in het vak zit. foto Dirk-Jan Gjeltema KAMPERLAND - Ze is 69 jaar, maar valt nog vaak in op basisschool De Kamperschouw in Kamperland. Dinsdag zat Nell Wijnings uit Kamperland op de kop af vijftig jaar in het onderwijs. Reden voor de leerkrachten en de 170 leerlin gen haar een ode te brengen. De invaljuf was onder valse voor wendselen - 'je moet handenar beid geven' - naar school gelokt, waar ze werd toegesproken en vooral toegezongen. Op de wijs van de Zevensprong. 'Zeg heb je 't al gehoord van de vijftig, de vijftig. Heb je het al gehoord van de vijf tig jaar? Toen ik nog niet geboren was, stond ze al jaren voor de klas. Van je één, van je twee... en van je vij-hijftig." Daar was juf Nell best een beetje beduusd van. „Natuurlijk voelde ik aan dat er iets stond te gebeu ren, maar toch klopt je hart wel even sneller. Alleen laat je dat niet zo merken, voor de kinderen hè", liet ze weten. Nell begon haar loopbaan in het Brabantse Waardenburg. Via via kwam ze terecht op een school in Sint Willebrord, waar ze tot haar (vervroegde) pensioen bleef. Daar na verhuisde ze met man René naar Kamperland, om te genieten van de vrijheid en de natuur. Al snel was het afgelopen met het luie leventje. Nou ja, ze sportte fa natiek en had genoeg hobby's. In 2000 deed de Prins Willem Alexanderschool, die twee jaar te- 'Kinderen houden je jong. Je doet zoiets niet voor het geld, maar uit passie' rug werd omgedoopt in Kamper schouw, een beroep op Nell. „Ik was nog fit en een beetje wer ken houd je actief Kinderen hou den je jong. Je doet zoiets niet voor het geld, maar uit passie." Zo staat ze op haar 69e nog met enige regelmaat voor de klas. „En Nell heeft het voordeel dat ze over al inzetbaar is", verklapt Anne-Ge- ra Marteijn, leerkracht van groep zeven. „Van groep één tot en met acht, Nell kun je overal inzetten." Zelfheeft ze een voorkeur voor de bovenbouw. Kan ze lekker groep acht helpen klaarstomen voor 'de grote school'. Zolang ze gezond blijft, kan de Kamperschouw haar bellen, „De power is er nog." De leerlingen hopen dat Nell nog lang mag invallen. Jacolina uit groep vier: „Want ze maakt altijd grapjes en ze kan erg leuk voorle zen." Van Robin mag ze 120 jaar worden. „Kan toch niet?" zegt klas genoot Sophie. Robin denkt diep na: „Als ze een beetje geluk heeft." GOES - De Goese Schans schakelt een expert in om na te gaan of er uilennesten zitten in de voormali ge AKF-hal in Goes. Ondertussen gaat de sloop van de hal door. De Partij voor de Dieren weet ze ker dat er jongen moeten huizen in de leegstaande hal, die wordt ge sloopt voor de eerste fase van het woningbouwproject Goese Schans op het havenindustrieterrein. Ze heeft gevraagd de sloop direct stop te zetten. Gisteren nam een medewerker van de Stichting Landschapsbe heer Zeeland (SLZ) op verzoek van de Goese Schans cv een kijkje in de hal. Herman van den Brink van de Goese Schans: „De SLZ-me- dewerker heeft in de afgetimmer de spanten foto's met flits ge maakt, maar daarop waren geen uilen of nesten te zien." Bovendien is SLZ geen erkend bu reau, dus moet Goese Schans een expert inschakelen om zekerheid te krijgen of de vennootschap een ontheffing op de Flora- en Fauna wet moet aanvragen. Zo ja, dan moet de sloop mogelijk enkele maanden worden gestaakt. Uilen zijn een beschermde soort. '..ZEEIWSEV: T Tip? redactie@pzc.nl Als hij ergens een hekel aan heeft, dan is het regen. En daar om besloot die Colijnsplaatse va der vorige week om zijn dochter met de auto naar school te breng en, ook al is die bijna om de hoek. Voor deze ene keer mocht ze voorin. Reuze interessant na tuurlijk, en de vierjarige volgde de handelingen van haar vader dan ook nauwgezet. Starten, schakelen, sturen. „Wat is dit?", vroeg de kleuter geïnteresseerd, wijzend naar de versnellings pook. „Dat is de versnellings pook", luidde het antwoord. In de daaropvolgende seconden kraakten de jonge hersentjes bijna hoorbaar. „Maar die ziet er niet uit als een spook...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47