Sport] Willeboordse groeit in Japan Unieke busreis Durham Newcastle LEZERSEMTRA PZC Judoka in aanloop naar Spelen twee keer op stage in Aziatisch land. Middelkamp wint ploegenklassement Fenerbah^e staakt onderhandelingen Zico Vierde plaats Sander Osse Kadijk en Mooren naar hoofdtoernooi 3-daags arrangement inclusief minicruise 129,-* ZPZC Woensdag 11 juni 2008 39 De nederlaag in de eerste ronde van het EK tegen de Tsjechische Andrea Pokorna (boven) hield Elisabeth Willeboordse (onder) in Japan niet meer bezig. foto Robert Vos/ANP door Roeland van Vliet GOES - Elisabeth Willeboordse is te rug uit Japan, waar ze het juiste ju- dogevoel heeft teruggevonden. „Ju do verleer je nooit. Het is net als fietsen. Maar aan je timing moet je, als je er even uit bent geweest, wel weer werken." De Middelburgse werd half april al in de eerste ronde uitgeschakeld op het EK in Lissabon. Daarna nam ze even wat gas terug, om vervolgens alles op haar olympische voorberei ding te zetten. In Japan werkte ze twee weken lang vrij zware trainin gen af, waarbij ze vooral haar tech niek en handelingssnelheid bij schaafde. „Ik zit nu nog in het be gin van mijn aanloop naar Peking. Later ga ik nog op hardheid trai nen." In Tokio trainde ze met onder an deren Deborah Gravenstijn, Edith Bosch en Carola Uilenhoed mee op een universiteit. Hoewel het geen officiële internationale stage was, waren er toch ook veel Euro pese judoka's aanwezig. „Maar ik heb er geen enkele in m'n handen gehad. Die Japanse mei den zijn goed zat. Het niveau is daar zó hoog. En dat Ueno en Tani- moto, de sterkste Japanse judoka's in de -63kg, er niet waren, deed echt niks aan mijn stage af" De ervaringen van de Nederlandse toppers met Japan zijn inmiddels zo goed, dat ze er in de week voor de Spelen weer heen gaan. Wille boordse: „Als we al gelijk naar Chi na zouden gaan om te acclimatise ren, zouden we de hele tijd op ons zelf aangewezen zijn. Maar in Ja pan, op slechts twee uur vliegen van Peking, kunnen we gewoon weer een week op een universiteit terecht. En dan gaan we pas op 6 augustus naar China." Maar in de komende zeven weken is de Zeeuwse nog in Europa. In Slovenië, op een B-toernooi in Cel- je, zal Willeboordse volgende week zaterdag nog wat wedstrijdritme opdoen. „Ik heb dit jaar namelijk pas twee toernooien gehad, het we- Judoka Elisabeth Willeboordse is negen weken verwijderd van haar debuut op de Olympische Spelen. Ze is net terug van een trainingsstage in Japan. reldbekertoernooi van Sofia en het EK in Lissabon. Twee weken later staat ook Braunschweig op m'n programma, maar als het in Celje goed gaat, hoef ik daar misschien niet eens meer mee te doen." Op de vraag of de deceptie van het EK al is verwerkt, antwoordt Wille boordse volmondig 'ja'. „Maar daar heb ik geen weken voor nodig gehad, hoor. In Lissa bon was de teleurstelling al weg. Dat ik daar al gelijk verloor, had te maken met mijn streven naar per fectie in mijn voorbereiding op Pe king. Ik heb nu geleerd dat je niet alles helemaal zeifin de hand kunt hebben." Met die les op zak en met een goe de voorbereiding is Willeboordse kandidaat voor een medaille in Pe king. GOES - De junioren van wielerver eniging Theo Middelkamp hebben het ploegenklassement van de Zuid-Limburgse heuvelklassieker in Margraten gewonnen. Nick Nieuwdorp uit Yerseke werd 10e, Nick van der Lijke 15e en Sander Vleugel 16e. Bij een koers in Overboelaere (B) werd Nick van der Lijke tweede. De Middelburger kwam in de eindsprint enkele centimeters te kort voor de zege. ISTANBUL - De Turkse voetbalclub Fenerbah^e heeft de onderhande lingen met trainer Zico over een nieuw contract opgeschort. Het be stuur wil niet tegemoetkomen aan de verhoogde salariseis van Zico, die vorig seizoen met Fenerbahqe de kwartfinales van de Cham pions League bereikte. Volgens Turkse media verlangt de 55-jarige Zico een nieuw salaris van 3,2 mil joen euro, terwijl zijn huidige sala ris 1,9 miljoen euro bedraagt. GOES - Sander Osse deed tijdens een internationale dressuurwed- strijd voor young riders en junio ren in Le Touquet goede zaken. De ruiter uit Heikenszand stuurde bij de junioren Kashmir in de landen- proef met een percentage van 66.5 naar een fraaie vierde plaats. In de individuele proef eindigde Sander Osse met een score van 63.75 pro cent op de vijfde stek. Osse is op weg om een plaats te veroveren in de nationale juniorenselectie. BERLIJN - Beachvolleybalsters Re- bekka Kadijk en Merel Mooren hebben het hoofdtoernooi in Ber lijn bereikt. Ze wonnen de twee benodigde kwalificatieronden voor het eerste grandslamtoernooi van het seizoen. Met twee keer 2-0 ontdeden de Nederlandsen zich van de Zweedse Karin Lundqvist en Angelica Ljungquist en de Cana dese Annie Martin en Dana Coo ke. Sanne Keizer en Mered de Vries werden in de tweede kwalifi catieronde uitgeschakeld. DFDS Seaways en de Jong Intra Vakanties nemen u tijdens deze 3-daagse busreis mee naar het mooie Noord-Engeland. Tijdens deze aantrekkelijk geprijsde minicruise brengt u een bezoek aan het middeleeuwse stadje Durham, met z'n befaamde kathedraal, en uiteraard Newcastle, met diverse mooie gebouwen en winkeltjes voor shopplezier. Al met al een wel zéér complete minicruise dus! Het reisprogramma, inbegrepen/niet inbegrepen, opstapplaatsen en toeslagen vindt u in onze webwinkel www.pzc.nl/webwinkel Exclusief samengestelde minicruise Newcastle (vertrek dinsdag) September 23 Lezersprijs vanaf lezersprijs per persoon in euro's Voor boekingen en meer informatie: ikboeksnel op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (rondreizen). De reisadviseurs van de Jong Intra staan u telefonisch graagte woord via tel. 0180-457803. Vermeld a.u.b. reiscode XFNWC02.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35