Tom Boonen rijdt zich lelijk klem Blangé langer bondscoach NeVoBo Cocaïnegebruik mag van de UCI, niet van de rest van de wereld. Oud-international moet Oranje naar Spelen van 2012 in Londen leiden. Van Lieren is plaats in dressuurteam kwijt Farfan /erkast van PSV naar Schalke 04 Nieuw dopinggeval in Griekenland Vos schakelt advocaat in PZC Woensdag 11 juni 2008 I 3 7 door Ad Pertijs BREDA - Tom Boonen heeft zich aardig klem gereden. Bij een out-of-competitioncontrole door de Vlaamse overheid op 26 mei werd de Belgische wielerster be trapt op het gebruik van cocaïne. Dat product mag van de UCI bui ten de koers straffeloos geconsu meerd worden. Boonen zou pas drie dagen later de Ronde van Bel gië rijden. Wel kan hij strafrechtelijk worden aangepakt, waarbij de rechter hem een celstraf (3 maanden tot 5 jaar) of een geldboete (tussen de 1000 en 100.000 euro) kan opleggen. Wie denkt dat Boonen daarmee ongestoord kan blijven koersen, heeft het behoorlijk mis. Zeker als het gaat om doping heeft een ren ner niet langer houvast aan het UCI-reglement. Sinds de wielren ners begin maart massaal een UCI-gebod negeerden om Pa- rijs-Nice niet te rijden, hebben ze zichzelf op dat gebied vogelvrij ver klaard. Sinds die dag weet Tour-or ganisator ASO dat het vrij spel heeft. Vorige week konden de ploe gen dan ook niet anders doen dan zonder enig teken van protest een verregaande verklaring tekenen. Ploegen gaan akkoord met toren hoge boetes als tijdens de Tour een (oud) dopinggeval aan het licht komt. Eenzelfde document van de UCI leidde vorig jaar tot een storm van protesten. Niet al leen de ASO maakt sinds kort haar eigen dopingwetten. Ook de Ron de van Zwitserland (die zaterdag van start gaat) doet dat. Zonder overleg schrapten de Zwitsers Boo nen al van hun deelnemerslijst. Boonen zou vandaag Veenen- daal-Veenendaal rijden, maar zijn ploeg Quick Step laat hem thuis. Het team liet weten zich te bera den op de situatie. Het geeft aan hoe complex de zaak is. Van de re glementen heeft Boonen niets te vrezen, van de buitenwereld alles. Quick Step mag de toorn van de Tour vrezen. Op een persconferen tie laten Boonen en Quick Step vandaag weten hoe ze daarmee omgaan. Eerder al waren er ge ruchten dat Boonen in een co- caïnecircuit zat. College-renner Tom Vannoppen werd begin dit jaar betrapt op het gebruik van co caïne en gaf aan dat Boonen zijn dealer was. Later trok hij die ver klaring weer in. Ook kwam Boo nen in aanraking met de politie vanwege te hard rijden met zijn snelle sportwagen. Vorige week werd zijn auto in beslag genomen omdat hij veel te snel reed en te veel alcohol in zijn bloed had. Wij De Belgische toprenner Tom Boo- nen is betrapt op het gebruik van cocaïne. Hij moet onder meer vrezen voor verbanning van de startlijst van de Tour. Tom Boonen won dit voorjaar Parijs-Roubaix, een evenement van de ASO. De Belg moet vrezen dat hij aan een ander ASO-evenement - de Tour de France - niet mag deelnemen. foto ANP ROTTERDAM - Bondscoach Peter Blangé heeft zijn contract bij de Nederlandse volleybalbond (NeVo Bo) verlengd tot en met augustus 2012. Oud-international Blangé begon in mei 2006 bij het mannenteam, maar kende tot nu toe weinig gro te successen. Op het afgelopen EK in Rusland werd Nederland zeven de en de ploeg wist zich niet te kwalificeren voor het WK. Ook op de Olympische Spelen in Peking ontbreekt Oranje, in 1996 nog olympisch kampioen, voor het eerst na vijf edities op rij. De 43-jarige Blangé heeft de afgelo pen maanden een flinke verjon ging doorgevoerd en samen met de bond het vizier gericht op de Olympische Spelen in Londen in 2012. Het eerste succes, plaatsing voor het EK in 2009 in Turkije, werd vorige maand behaald. Nu is het zaak dat de mannen gaan stij gen op de wereldranglijst om kans te maken op de Spelen in 2012. Ne derland staat 29e, maar moet bin nen een paar jaar in de toptien ko men, aldus technisch directeur Joop Alberda. Dat kan via een goe- PW Peter Blangé verlengt zijn con- tract van mannenbondscoach bij de volleybalbond. Hij moet Oran je naar de Olympische Spelen van 2012 in Londen leiden. de prestatie op een EK of WK, maar de makkelijkste manier om punten te behalen is de World Lea gue, de internationale landencom petitie. Alberda heeft de benodigde finan ciën en de uitzendgaranties voor tv zo goed als rond. Het is nu wachten op een Europees land dat zich uit de World League terug trekt, zodat Nederland die plaats kan innemen. Alberda hoopt en verwacht dat dit binnenkort Euro pees kampioen Spanje zal zijn. GOES - Laurens van Lieren is zijn plaats in de Nederlandse dressuur- ploeg kwijt. De plaats van de rui-" ter van stal Hexagon uit Schore en zijn paard Ollright is overgeno men door Adelinde Cornelissen met Parzival. De Nederlandse equipe neemt volgende week aan de landenwedstrijd op het CHIO van Rotterdam. Adelinde Cornelis sen nam Van Lierens plaats over nadat hij vorige week tijdens Out door Gelderland niet in actie kon komen. Ollright had een dik been. GELSENKIRCHEN/EINDHOVEN - PSV heeft aanvaller Jefferson Farfan ver kocht aan Schalke 04. De Duitse club bereikte gisteren een akkoord met zowel PSV als Farfan. Dat liet Schalke op de ei gen website weten. Farfan tekent binnenkort een vier jarig contract bij de ploeg uit Gel- senkirchen, die komend seizoen onder leiding staat van Fred Rut ten. Rutten is afkomstig van FC Twente. ATHENE - Griekenland is in de ban van het derde geruchtmakende do pinggeval binnen vier maanden. Europees roeikampioen Yiannis Tsamis is positief bevonden op een middel dat het gebruik van anabole steroïden maskeert. Vorige maand werd Griekenland opgeschrikt door de positieve do- pingtest van Europees zwemkam- pioen Ioannis Drymonakos. In maart liepen elf gewichtheffers te gen de lamp bij een controle. 's-GRAVENMOER - Wielrenster Ma rianne Vos heeft advocaat Helling man ingeschakeld om deelname aan de olympische tijdrit af te dwingen. Bondscoach Johan Lam- merts heeft haar niet geselecteerd. Vos rijdt wel de wegwedstrijd en op de baan de puntenkoers. Lam- merts stelt dat een optreden in de tijdrit ten koste gaat van de pun tenkoers. Vos bestrijdt dat: „Ze kunnen niet met mijn veelzijdig heid omgaan." JC VASTGOED ?£$5&Öj9i!Jir VEILIG j DIRECTE AANKOOP VAN UW HUIS 'Zorgeloos en zeker uw huls verkopen aart JC Vastgoed' Geen slapeloze nachten meer als JC Vastgoed uw huis koopt Staat uw huis al lang te koop? Maakt u zich zorgen over de dubbele lasten? Wilt u het risico van twee keer verhuizen voorkomen? Wilt u over stappen naar een huurhuis? Of wilt u gewoon snel financiële zekerheid? JC Vastgoed koopt uw huis direct aan. Voor een faire prijs. Minder kosten en minder zorgen Directe aankoop is daarom een slimme manier om uw huis toch snel te verkopen. U bepaalt zelf de datum van oplevering. U betaalt geen verkoopkosten en ook de hele juridische en administratieve afwikkeling wordt door JC Vastgoed prima geregeld. Dat scheelt u een hoop zorgen. Uw voordeel? Direct zekerheid Geen verkoopkosten U bepaalt zelf wanneer u uw huis oplevert Geen dubbele lasten Alle rompslomp wordt u uit handen genomen Hoe werkt directe aankoop? In een vrijblijvend gesprek kunt u aangeven wat uw wensen zijn. Ik bekijk uw huis grondig en als ik geïnteresseerd ben, krijgt u direct een serieus bod. Gaat u hiermee akkoord? Dan heeft u ook meteen financiële zekerheid. Er zijn geen ontbindende voorwaarden en de drie dagen bedenktijd die bij particulieren geldt, is niet van toepassing. Alle kosten (de kosten koper) zijn voor rekening van JC Vastgoed. Ik regel daarna ook de hele juridische en administratieve afwikkeling. Afspraak makeri? Klinkt dat aantrekkelijk? Wilt u direct resultaat en financiële zekerheid? Informeer dan eens naar de mogelijkheden. Bel 0118-591000 of mail naar info@jcvastgoed.nl JC Vastgoed j Schoolstraat 3a 4354 AJ Vrouwenpolder, j T 0118 59 10 00 j F 0118 59 34 10 j E>jcvastgoed@jcvastgoedrtt www.jcvastgoed.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33