Bus moet rijden in de spits Stoomtrein breidt uit HET WEER: Veel zon Zeeuwse gemeenten reageren laat op elektronische post. *j A\ Glashandel W MELIESTE goede service nette prijs «SS Mosselkinderen overhandigen duizenden (hand)tekeningen in Den Haag Woensdag 11 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 136 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Overheid negeert mails door Marcel Modde GOES - Drie van de dertien Zeeuw se gemeenten reageren niet op e-mailvragen van burgers. Dat blijkt uit onderzoek van Webdam, onderdeel van het bureau Gemeen teweb. Webdam stuurde eind mei alle gemeenten in Nederland een identieke vraag over de beschik baarheid van leerlingenvervoer. Iets meer dan de helft gaf dezelfde dag antwoord. In het vorige onder zoek was dat nog geen 35 procent. De ervaringen in Zeeland wijken niet veel af van dit landelijke beeld. Bij vijf van de dertien bleef de reactiesnelheid ondermaats. Goes, Sluis en Veere reageerden zelfs helemaal niet. Kapelle en Hulst pas na respectievelijk vijf en vier dagen. Vlissingen, Borsele, Terneuzen en Tholen lieten wel binnen een dag van zich horen, maar schoten weer tekort in het versturen van een correcte ontvangstbevestiging. In Veere is met enige verbazing kennisgenomen van het slechte re sultaat. Twee jaar geleden scoorde de gemeente nog aanmerkelijk ho ger, aldus een woordvoerster. Na die tijd is echter de filter voor on gewenste reclameberichten (spam) strenger afgesteld. De vraag van Webdam is gedaan via het populaire gratis account Gmail van Google en daardoor automa- ITI Goes, Sluis en Veere reageren niet op e-mailvragen van bur gers. Dat blijkt uit een onder zoek. Landelijk geeft meer dan de helft dezelfde dag antwoord. tisch in de prullebak beland, leer de navraag gisteren. Het slechte re sultaat vormt voor Veere direct aanleiding het spamfilter toch maar wat soepeler af te stellen. Webdam noemt het opvallend dat er in deze tijd nog steeds gemeen ten zijn die e-mailcommunicatie schuwen. Daarnaast constateert het onderzoeksbureau dat steeds meer gemeenten een algemeen e-mailadres op hun website wegla ten en voor het stellen van vragen speciale formulieren onder een knop hebben zitten. pagina 3: commentaar Zeeland in de ban van Oranje: lezers vangen de fascinatie in beeld. Vandaag een foto van R. van de Graaf. Stuur uw foto naar www.pzc.nl Wedstrijden in poule C Spanje-Rusland 4-1 (rust 2-0) Griekenland-Zweden 0-2 (rust 0-0) Spanje Zweden Rusland Griekenland Op het programma vandaag Tsjechië-Portugal (18.00 uur) Zwitserland-Turkije (20.45 uur) GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) gaat de komende vijf jaar flink investeren en uitbreiden. Dat blijkt uit een beleidsplan dat van daag wordt gepresenteerd. Het huidige tractiegebouw wordt gerestaureerd, een nieuw museum gebouw bijgebouwd en de dienst regeling uitgebreid. Ook blijft de SGB doorgaan met het opknap pen van oude rijtuigen. pagina 2: van toeristenlijn naar open luchtmuseum EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15; Cultuur: 21; Weer; 22; Strips: 23; Sport: 33 t/m 45; Te levisie: 46 en 47. (li O GRONINGEN - FNV Bondgenoten gaat vandaag met zijn leden over leggen over welke koers de vak bond gaat varen nu de rechter in de drie noordelijke provincies sta kingen in het streekvervoer tijdens de spitsuren verboden heeft. Het verbod gaat morgen in. „We zijn licht teleurgesteld", aldus FNV-bestuurder Janny Koppens gisteravond. De vakbond zet vandaag zijn sta king nog gewoon voort. Of de FNV, zoals reizigersvereniging Rover heeft gevraagd, ook de rest van het land in de spits zal gaan ontzien, kon Koppens niet zeggen. Ook dat hangt af van het overleg met de leden. Rover is blij met het vonnis van de rechter. „De kou is toch een beetje uit de lucht als er tijdens de spits niet gestaakt mag worden en veel mensen weer ge woon met de bus naar het werk en naar school kunnen", zei Rover-woordvoerder Rikus Spit horst. E-mail is een slecht communicatiemiddel reageer op www.pzc.nl Oranje is favoriet voor de titel eenÜMH 48% awafefllgBBIHBji 52% aantal reacties: 465 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - „Dit is echt te gek voor woorden", zei een zichtbaar geëmotioneerde Anouk Sinke (m) uit Yerseke gisteren tegen CDA-Kamerlid An nie Schreijer-Pierik, voorzitter van de vaste Ka mercommissie van landbouw. „Het is zo'n ellen de." Samen met vriendinnen overhandigde Anouk (13) namens 150 aanwezige mosselvissers, vrou wen en kinderen bijna 15.000 handtekeningen en meer dan 1000 kindertekeningen. De creaties wa ren geplakt op twintig houten borden. De steun betuigingen komen uit het hele land, de tekenin gen van leerlingen van alle Zeeuwse basisscho len. Bijna alle partijen uit de Tweede Kamer kwa men naar het protest op het Plein (voor het ge bouw van de Tweede Kamer). Met de actie ho pen de mosselvissers dat Den Haag zich inzet voor behoud van de mosselsector. Schreijer-Pie rik was onder de indruk. „Anouk heeft de zorgen op fantastische wijze naar voren gebracht. De mosselvissers moeten positief blijven denken. De Kamer heeft wel degelijk oog voor hun proble men." Morgen overhandigt de Kamercommissie de tekeningen aan minister Verburg (CDA, Visse rij). foto Jos van Leeuwen Filmpje van de overhandiging op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1