Ondernemer Werkgeversvereniging BZW wil betere toegang arbeidsmarkt nomie Bietfiets moet cafégast uit de auto houden BlfttO' fiOfjÜLWiAiiÖE Tijdens de Opel Summer Sale gaat u met de winst naar huis! Blijf ik op de hoogte van het ondernemersnieuws uit mijn regio? 'Topd^- Ontevredenheid over aanbevelingen commissie-Bakker. Al het nieuws en informatie uit de regio en méér. PZC Woensdag 11 juni 2008 I 15 MARKT Markt Goes Aardappelen (in euro Frites geschikt: 9,00 - 10,50; door Ben Jansen GOES - De Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) is ontevreden over de werkzaamhe den van de commissie-Bakker. Uit de tot dusver bekend geworden aanbevelingen van deze commis sie blijkt dat oplossingen voor ver hoging van de deelname aan het arbeidsproces vooral in veranderin gen van de ontslagprocedure wor den gezocht. Een gemiste kans, vindt de BZW. De regionale werkgeversorganisa tie meent dat het zeker zo belang rijk is de instroom op de arbeids markt te vergroten. Om dat te on derstrepen is de BZW in Den Bosch met een proef begonnen. Volgens de BZW moet de commis sie-Bakker met oplossingen ko men die het voor werkgevers mak kelijker maken om aan goede ar beidskrachten te komen. Dat is naar haar oordeel de kern van het Niet de ontslagprocedure is vol- gens de BZW het grootste knel punt om meer mensen aan werk te helpen, maar obstakels bij de toegang tot de arbeidsmarkt. probleem en niet de ontslagkwes tie. De belemmeringen zitten in het feit dat ondernemers voor elke doelgroep naar een ander loket moeten. In een brief aan de com missie-Bakker noemt de BZW ge meenten, UWV, CWI, sociale werkvoorziening, onderwijsinstel lingen, reïntegratiebedrijven en doelgroepenorganisaties voor bij voorbeeld ex-gedetineerden, al lochtonen, mensen met een handi cap, jongeren en ouderen. Nuttige organisaties die nuttig werk doen, erkent de BZW, maar er is onvol doende doelgerichtheid en coördi natie. Elke doelgroep heeft zijn ei gen kanaal en werkgevers worden horendol van folders en telefoon tjes. Daarbij komen allerlei inge wikkelde administratieve regels wanneer een werkgever een lang durig werkloze of iemand met een handicap in dienst wil nemen. Die bellers blijken bovendien wei nig kennis van zaken te hebben van de aard van de bedrijven die ze benaderen. De BZW signaleert ook als knelpunt dat werkgevers en werknemers in tegenstelling tot vroeger geen formele rol bij de ar- beidsvoorzieing hebben. De boodschap van de BZW aan de commissie-Bakker is: haal die belemmeringen eerst eens weg. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Klanten van De Biet in Zierikzee hoeven nooit meer in de auto of lopend naar huis. Het café begint een eigen leenfietsensys- teem. Wie iets te diep in het glaasje heeft gekeken, kan over twee we ken achter de bar een muntje krij gen om één van de (voorlopig) drie Bietfietsen uit het rek voor de kroeg te halen. Dat gebeurt tegen inlevering van autosleutels, gsm of iets anders van enige waarde, legt eigenaar Robbert Roggeband uit. Hij realiseert zich dat het ook ver boden is beschonken op een fiets te stappen. „Maar het is altijd nog beter dan dat ze toch achter het stuur kruipen." En verkeren gas ten overduidelijk in kennelijke staat, vertelt Roggeband, dan wordt gewoon een taxi gebeld. De Bietfiets is ook bedoeld voor klan ten die nog even snel een bood schap willen doen. Roggeband kwam op het idee na een bezoek aan Parijs, waar het principe op basis van een abonne ment met succes wordt toegepast. Regiovertegenwoordiger Ronald Bek van een grote bierbrouwerij stelde spontaan drie nieuwe fiet sen beschikbaar. Beiden zien moge lijkheden voor een netwerk met meerdere kroegen. Export: 9,00 - 10, Granen, zaden en peulvruchten (in euro per ton) Tarwe maal: 175; Tarwe voer: 175; Brouwgerst: 220; Voergerst: 185; Blauw maanzaad: geen notering; Karwijzaad: 1450. Fourage (in euro per ton Tarwestro, Grote pakken, uit de schuur: 110-130; Tarwestro, Kleine pakken, uit de schuur: 125 - 140; Gerstestro, Grote pakken, uit de schuur: 95-110; Gerstestro, Kleine pakken, uit de schuur: 115-125. Noteringen worden ook gepubliceerd op de websi te van de ZLTO www.zlto.nl Mijn Regio i*i mnra rctn lis a mrl t ft tmmmm >or ondernemers. Mijn Netwerk Mijn Bedrijf Home Gericht op succes Rekenvoorbeeld Opel Corso Enjoy 14.595,- Huidige inruilauto (voorbeeld) 7.500,- extra inruÜwaordo C 750, Rekenvoorbeeld Opel Astra Temptation 20.695,- Huidige inruilauto (voorbeeld) 11.000,- 10% extra inruilwaarde 1.100,- Rekenvoorbeeld Opel Meriva Temptation 19.195, Huidige inruilauto (voorbeeld) 9,000, 10% extra inruilwaarde 900, U betaalt nu U betaalt nu U betaalt nu t/m 14 juni a.s. minimaal 10% extra inruilwaarde bovenop Autotelex koerslijst De komende weken staan bij de Opel dealer in het teken van winst én u cent rente. Veie scherp geprijsde actiemodeiien, voorzien van luxe extra's, bent de winnaar: Want het is Opel Summer Sale en dat betekent vee!, zijn direct uit voorraad leverbaar. U rijdt er zo mee weg. Wie het eerst heel veel voordeel. Zo profiteert u tot en met 14 juni a.s. van een komt/ heeft de meeste keuze. De Opel dealer maakt graag een vrij- gegarandeerde inruilprijs van minimaal 10% boven de vermelding in de blijvende offerte, zodat u onderaan de streep direct ziet dat u met de Autotelex koerslijst. Bovendien hebt u nog de laatste kans om te profiteren grootste winst naar huis gaat! van 3 jaar long rente. U betaalt uw nieuwe Opel in 3 jaar, zonder één Bezoek de Opel dealer of kijk op www.opel.nl voor het actuele aanbod. Summer I'v-v - Cyfev. Sale /•-, "Het inruilaanbod is geldig voor nieuwe orders tot en met 14 juni 2008 met een uiterlijke registratiedatum van 30 augustus 2008 en geldt uitsluitend voor alle uit voorraad leverbare Opel personenauto's (m.u.v. Opel Agila). Het financieringsaanbod '3 jaar lang 0% rente' is geldig voor nieuwe orders met een uiterlijke registratiedatum van 30 augustus 2008 en geldt uitsluitend voor alle uit voorraad leverbare Opel personenauto's (m.u.V; Opel Agio, Opel Antara, Opel GT, Opel Vivaro en Opel Movano). Kijk op opel.nl voor meer informatie. Prospectus verkrijgbaar via www.gmacfs.nl. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot volgens Richtlijn 1999/100/EU of 2004/3/EU of ECE R 101. Benzinemotoren km/liter: 8,6 tot 20,0. Liter/100 km: 11,6 tot 5,0. C02 gr/km: 278 tot 120. Dieselmotoren km/liter 11,1 tot 22,2. Liter/100 km: 9,0 tot4,5. C02 gr/km: 238 tot 119.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15