:i tl w R A Meningen HANSE STAAL N STERK VERHAAL Aannemingsbedrijf A.Poelman BV Brandstofprijzen Rookverbod Varkens Sport Beau Latijnse School 2 Wij verzorgden de bouwkundige uitvoering HANSE STAALBOUW B.V. afbouw Installatiebedrijf Biggekerke GRAAG TOT ZIENS!!! Zandweg 64 - 4389 TH Ritthem Telefoon: 0118-462440 Vandaag is er bij Brassers korenmolen een open dag van 14.00 uur tot 20.00 uur. toevoegen van zeeppoeder. De fon tein is onderdeel van het slavernij- monument en daar dient ook het gemeentebestuur van af te blijven. Daar komt nog bij: een kunstwerk blijft altijd van de kunstenaar. Een schilderij van Rembrandt blijft van Rembrandt, wie het ook in zijn bezit heeft. Dus is de fontein van Hedi Bogaers en niet van de gemeente. Behalve een banaliteit pleegt de gemeente daarom ook een strafbaar feit. Mocht het zo zijn dat het gemeentebestuur niet verantwoordelijk is dan dient het er voor zorg te dragen dat het wa ter weer de kleur van (schoon) wa ter krijgt. Jan Karman Sint Pieterstraat 9, Middelburg We lezen bijna dagelijks dat de brandstofprijzen blijven stijgen (PZC, 6 juni). Minister Wouter Bos heeft blijkbaar niet in de gaten dat hij vele bedrijfstakken de nek aan het omdraaien is. Want laten we eerlijk zijn, de accijnzen die ge vraagd worden, zijn veel te hoog. Niet enkel de auto is een melkkoe, Nederland is een grote weide met koeien, dat zijn wij met z'n allen. Er wordt veel geïnvesteerd in ma chines en auto's die minder brand stof gebruiken. Er word getraind op rijstijl om minder te verbrui ken. In Den Haag wordt blijkbaar gedacht: zolang we niets horen gaat het goed. We kunnen er op wachten dat binnenkort, als er niets aan de prijzen wordt gedaan trouwe belastingbetalers het niet meer op kunnen brengen. Met als gevolg ontslagen. Dus het is tijd dat we onze tanden laten zien. Dit laten we toch niet gebeuren. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke In de PZC van 6 juni stond een klaagzang van Duitse horecaonder nemers over hun omzetdaling sinds het rookverbod. Nu weet ik uit ervaring dat omzet geen winst is. Als er niet meer gerookt wordt in een etablissement gaat de pre mie voor de brandverzekering om laag. Asbakken hoeven niet meer gekocht, geleegd en afgewassen worden, gordijnen wassen en ra men lappen, alleen als het echt no dig is. De energierekening daalt, want de ventilatie kan op een laag pitje. En ik, als klant, vertel verder hoe heerlijk het eten smaakte. Zon der de rook van andere gasten in te ademen en die aan mijn haar en kleren mee naar huis te nemen. Het zal even wennen zijn, maar boeren en winden laten in een res taurant zijn ook niet meer van de ze tijd. Tel uit je winst. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Woede, verdriet en een slapeloze nacht na het bericht dat er weer duizend varkens levend verbrand zijn. In vergelijk met de 550 mil joen dieren die er in de bio-indus- trie na een ellendig leven geslacht worden is dat niet zoveel. Opper vlakte van de stal gezien? Gezien hoeveel stallen er waren bij één varkensboer? En waren het wel duizend of veel meer. Wetgeving op de minimale 'leefruimte' wordt met voeten getreden. Tanden en staarten onverdoofd afgeknipt, on verdoofd gecastreerd en gefokt met een extra rib voor extra karbo nade en dan zit je in een beton nen hok opgepropt en rondom zie je de vlammen komen. De consu ment is de uiteindelijke schuldige in dit drama. Zo, snel naar de su permarkt voor een goedkope kar bonade. Het zal nu nóg goedkoper zijn, het is al voorgebakken. Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen Sport verheffen tot religie? Een prachtige tenniswedstrijd tussen Rafael Nadal en Novak Djokovic. Dat wel. De PZC van 7 juni is ech ter wel héél lyrisch in de verslagleg ging. De reporter spreekt over iets goddelijks op het sportveld. Schrijft over 'een hogepriester van het gravel', waar Nadal 'een mis op draagt', met 'een aardig psalmpje' van Djokovic. Waar Nadal dan 'amen' op zegt. Zeer misplaatst vind ik, om deze nobele sport zo te associëren met religie en sport 'op te hemelen' door gebruik van deze terminologie. Voor mij, die Je zus Christus als Hogepriester be lijd, is de verslaglegging spottend en kwetsend. De woorden hoge priester, psalmen zingen en amen zeggen, zijn voor ons gelovigen, hoge waarden en gebruik je niet bij dit sportgedoe. Schoenmaker, blijf bij je leest. Wim Louws Swaalingestr 68, Zoutelande Ik las in de PZC over het meisje Beau uit Yerseke. De rechter heeft haar zaak wéér doorverwezen. Hij twijfelt of Beau hier bij haar moe der mag blijven. Hij maakt zich schuldig aan geestelijke marteling. Ze zijn weer aan het bekijken of Beau terug moet naar haar vader. Een Australiër zonder vaste woon plaats aan de andere kant van de wereld. Beau zit al enige tijd hier in Nederland met haar Nederland se moeder. Beau is 9 en wil bij mamma blijven en is als de dood dat ze wordt teruggestuurd naar haar vader in Australië. En wat doet de rechter? Na voorheen vele malen terug verwijzen en uiteinde lijk definitief besluiten dat Beau hier bij haar moeder hoort, toch weer twijfel zaaien. Ik weet niet waar deze rechter op school geze ten heeft, maar volgens mij was hij ziek toen ze familierecht had den. Je hebt te maken met Australi sche wetten en die moet je respec teren, wordt gezegd. Ben Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee De verkoop van de Latijnse School is het zoveelste voorbeeld van on zakelijk handelen van de gemeen te Middelburg bij vastgoedtransac ties. Dit wekt de indruk van vriendjespolitiek. Niet uniek, maar de gemeente was wél gewaar schuwd dat het anders moet. Deze verkoop was een schijnvertoning: de verkopend makelaar zou nor maal vast het dubbele vragen voor zo'n pand, een brochure met sum miere informatie en vage voor waarden, strikte financiële eisen en ruim een week bedenktijd voor geïnteresseerden. Bij bezichtiging blijkt dan ook nog dat het toefje slagroom op de taart al onder hands verkocht is. Of een een-tweetje van de gemeente met vastgoedmagnaat Woongoed. Wat gebeurt er als straks blijkt dat het pand te min is voor de Academy, of als ze na een jaar verkassen en Woongoed er woningen of appar tementen van maakt? Gaat Woon goed dan bijbetalen? Niek Haak Spanjaardstraat 9, Middelburg Hanse Staalbouw verzorgde de staalconstructie en gevelbekleding De Weel 13 Telefoon Fax E-mail Internet 4306 NV Nieuwerkerk +31 (0)111 - 64 13 33 +31 (0)111 - 64 33 35 info@hansestaalbouw.nl www. hansestaalbou w. n I DIERENSPECIAALZAAK: Het assortiment voor uw hond en/of kat is uitgebreid met oa. fijne ligbedden, manden en de hondenfietskar en diverse soorten voer. MEEL- en BAKPRODUKTEN: De afdeling met ambachtelijke vervaardige meelprodukten is uitgebreid met kant- en klare broodmixen zodat zelf broodbakken met of zonder broodbakmachine nog gemakkelijker wordt. VOLTAWEG 3 4338 PS MIDDELBURG TEL.; (0118) 635042 POSTBUS 3114 4800 DC BREDA TEL.: (076) 5879239 Leverde en monteerde systeemplafonds oplossingsgerichte interieurafbouw mt* Tel. 0118-56 35 35 Meliskerke www.jdinfra.nl Aannemingsbedrijf ontwerp en aanleg Straatwerk Riolering Grondwerk RUITERSPORT: De afdeling ruitersport is vernieuwd naast onze bekende paardevoeders als PAVO,Hippostar,Equiral nu ook caps,leuke kleurige sjabraks, dekens, laarzen, verzorgingsprodukten en een complete betaalbare uitrusting voor de jonge ruiter. Onze openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 09.00-12.00/13.00 zaterdag 09.00-12,00/13.00-uur zondag en maandag gesloten Familie Brasser, van harte gefeliciteerd met jullie nieuwe winkel! Wij verzorgden hier het loodgieterswerk en de pvc dakbedekking. Voor Info: 06 -19 74 27 59 ajdevisser@zeelandnet.nl Op 12 juni kunt u tussen 10,00 en 16.00 uur uw huisdier gratis laten fotograf eren en vanaf die dag kunt u ook von diverse aanbiedingen profiteren. PZC Woensdag 11 juni 2008 l 1 Na een lange periode van voorbereiding, bouwen/afwerken en inrichten kunnen wij nu toch met gepaste trots onze nieuwe winkel aan U presenteren!! Oostweg 2 te Biggekerke Tel/Fax :0118-551323

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11