Sport Krabbendijke wederom toneel van ZK skeeleren Wisselvallige doffer verrast De Beule K„hwemde Vitesse meldt zich voor Hans Westerhof Lesley Kerkhove stijgt naar 33e plaats Voetbalcoach wil eerst zijn buitenlandse klussen op orde hebben. Boston Celtics met 2-0 voor tegen LA Lakers Dressuurzege amazone Wisse met De Spartaan Anne-Rien de Dreu tweede in competitie Titelstrijd gaat tussen Minderhoud, Mesu en Steenbakker. Michaëlla Krajicek duikelt bij de senioren uit de top vijftig. Liefhebber uit Heikant boekt provinciale zege op concours Orleans. PZC Dinsdag 10 juni 2008 37 door Egbert van der Weerd ARNHEM - Hans Westerhof heeft ondanks een volle agenda met overzeese afspraken interesse in de functie van hoofdcoach bij Vitesse. Dat daarmee het sein op groen staat, is echter zeer voorbarig. „Ik heb de komende tijd een aantal afspraken, met de bonden in Costa Rica, in Zuid-Afrika en in Australië. Dat zijn geen afspraken die per se nü moeten gebeuren, ik hoef er ook niet per se heen, maar ik wil ze wel nakomen. Dus als de voetbalbond in Costa Rica zegt: 'Je moet komen, want dat hadden we afgesproken', dan ga ik, want ik wil mij wel aan mijn woord hou den." Westerhof ontving tijdens een Fi- fa-congres in Australië een e-mail van Marc van Hintum met de vraag naar zijn plannen. De oud-trainer van FC Groningen, Ajax, PSV en Willem II was ver baasd toen Vitesse na vermelding van zijn afspraken doorzette. „Ze wilden toch praten ondanks mijn plannen. Dat gesprek heeft vrijdag plaatsgevonden. Ik moet eerlijk zeggen dat ze mij wel enthousiast Hans Westerhof is in beeld om trainer te worden bij Vitesse. Het is nog te vroeg voor onderhande lingen. Eerst wil hij in Costa Rica gemist kunnen worden. hebben gemaakt. Ik heb afgespro ken dat ik, voordat ik naar Costa Rica reis, met Vitesse om de tafel ga zitten." Dan wil Westerhof ook een duide lijker beeld hebben van de selectie in Arnhem. „Ik heb gemerkt dat Marc van Hintum, Paul van der Kraan en Ted van Leeuwen er en thousiast mee bezig zijn. Dat is na tuurlijk belangrijk. Maar ik heb op dit moment geen beeld van de se lectie." Westerhof werkte sinds 2005 en kele jaren in Mexico en was het laatst actief voor Deportivo Sa- prissa. „Ik heb gewerkt voor de eigenaar van een aantal clubs, waaronder de kampioen van Cos ta Rica, Saprissa. Voor die club heb ik een trainersopleiding opge zet en de bond wil nu dat ik het zelfde doe. Dat kan voor een deel ook wel op afstand", aldus Wester hof, die in Australië enkele clinics heeft gegeven en net is terugge keerd. Westerhof had geen plannen het leven van een clubtrainer defini tief vaarwel te zeggen. „Nee, het reizen naar alle uithoeken hebben wij als familie wel een beetje ge had. Alleen mijn zoon zit nog in Mexico, maar die komt binnen kort ook terug, dan zijn wij in Ne derland weer herenigd. Als je club trainer bent, denk je: 'Ik zou wel eens wat meer afstand willen heb ben', en als je bondscoach bent, denk je: 'Ik zou er wel wat dichter op willen zitten'. Dus of ik het wel gezien heb, nee." BOSTON - De basketballers van de Boston Celtics hebben ook de tweede wedstrijd van de finale van de NBA gewonnen. De ploeg versloeg Los Angeles Lakers voor eigen publiek met 108-102. De Celtics begonnen sterk aan het duel, maar gaven na een ruime marge de winst nog bijna uit han den. Het werd 104-102, waarna de thuisspelers weer wat uitliepen en de winst veiligstelden. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Tijdens een dressuurwedstrijd in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint-Joosland won Anne-Rien de Dreu in de klasse Zi. Zij veroverde beide oran je erelinten. Het talent uit de kweekvijver van de Weelruiters uit Borsele stuurde Nan D'Hennessy in de eerste proef naar een totaal van 215 pun ten. Ook in de herkansing had de concurrentie geen schijn van kans. LISSE - Atlete Yvonne Wisse is met haar club De Spartaan (Lisse) tweede geworden in de eerste divi sie. Phanos (Amsterdam) werd kampioen. Wisse droeg op de derde en laatste competitiedag veel punten bij aan het clubtotaal. De uit Vlissingen af komstige meerkampster won na melijk de onderdelen verspringen (6 meter 3) en 100 meter horden (13,80 seconden). GOES - Ijs- en Skeelervereniging Krabbendijke is wederom organisa tor van het open Zeeuwse skeeler kampioenschap op de marathon. De titelstrijd wordt voor de twee de keer gehouden en is onderdeel van de dertiende skeelerronde van Krabbendijke. Ook morgen rijden de deelnemers over het één kilometer lange rond je, met start en finish in de Dorps straat, door het Bevelandse dorp. Er wordt gestreden in diverse cate gorieën. Vanzelfsprekend gaat de meeste aandacht uit naar de drie Zeeuwse rijders op het hoogste landelijke A-niveau Andries Min derhoud uit Waarde, Erwin Mesu uit Middelburg en Niels Steenbak ker uit Biggekerke. Normaal ge sproken gaan zij uitmaken wie de titel wint. Niels Mesu, de jongere broer van Erwin, is een gevaarlijke outsider. Vorig jaar was het Erwin Mesu die aan het langste eind trok. Hij haal de het voor Erwin Steenbakker en B-rijder Olivier Goud uit Waarde. Die laatste doet in verband met een blessure waarschijnlijk niet mee. Andries Minderhoud moest vorig jaar gedesillusioneerd de strijd staken, omdat hij onvoldoen de kracht had om in het spoor van zijn rivalen te blijven. Inmiddels vergaat het Minderhoud veel be ter. Met een tweede plaats in Julia- nadorp haalde hij onlangs als eer ste Zeeuw het podium van World on Wheels, de landelijke topcom- petitie. Zaterdag eindigden Minder houd (tiende) en Erwin Mesu (zes de) zelfs in de toptien van het NK in Almere. Niels Steenbakker moest opgeven na een valpartij. De recreanten openen de wed», strijd om 18.30 uur. Daarna zijn vanaf 20.00 uur de pupillen, kadet- ten en junioren aan de beurt. Het 'echte' kampioenschap voor man nen, vrouwen en veteranen begint om 20.30 uur. Zij rijden dertig kilo meter, ofwel dertig rondjes. De wedstrijd telt ook mee voor de Zeeuwse WEA Cup. Hans Westerhof, hier nog als trainer van Ajax, is in beeld bij Vitesse. foto Cor Mulder/ANP GOES - Tennisster Lesley Kerkhove neemt fikse stappen op de wereld ranglijst voor junioren. De zestien jarige Zierikzeese staat sinds giste ren 33e. Door haar finaleplaats in het dub belspel van Roland Garros vergaar de Kerkhove 120 punten en steeg ze zes plekken. Ze is nu de tweede Nederlandse, achter haar dubbel- partner Arantxa Rus. Die hand haafde zich op de derde plaats. Kerkhove sloot het jaar 2007 als de nummer 114. Inmiddels boekte ze in 2008 al 36 zeges op het ITF-cir- cuit: elf in het enkel- en 25 in het dubbelspel. Bij de senioren viel Michaëlla Kraji cek uit de top vijftig van de wereld ranglijst, maar ze heeft deson danks voldaan aan de eis tot vorm behoud van sportkoepel NOCNSF. Dat betekent dat ze kan deelne men aan de Olympische Spelen. Krajicek, die dit jaar nog geen par tij won, zakte naar de 53e plaats. Vorig jaar had ze al een nominatie afgedwongen, vormbehoud moest ze volgens de NOCNSF-normen tonen door te voldoen aan de eis van de internationale tennisfedera- tie ITF. Die was een plaats bij de beste 56 op 9 juni. Robin Haase voldoet als nummer 62 (vier plaatsen gezakt) ook aan de ITF-eis omdat er wordt ge werkt met geschoonde lijsten. Maar de Hagenaar heeft zich niet genomineerd. Hij heeft nog één kans: het bereiken van de laatste zestien op het gras van Wimble don. Jesse Huta Galung haalde het hoofdtoernooi in Parijs en boekte daardoor dertien plaatsen winst. Hij staat nu 174e. Martin Verkerk maakte een sprong van 52 plaatsen naar de 326e positie nadat hij de halve finales bij het challengertoer- nooi in Karlsruhe had bereikt. De Zwitser Roger Federer bleef num mer één. door Fred Rabout HEIKANT - Veel vertrouwen had Ca- miel de Beule niet in zijn 'blau we'. De jaarling doffer werd als derde van de vier duiven ingezet voor het provinciaal concours van uit Orleans. Hij meldde zich zon dagmiddag echter al om vijf voor half drie aan de Heikantse Magda- lenastraat. Met een snelheid van 1123 meter per minuut had hij de 399 kilometer tussen Orleans en Heikant overbrugd. En daarmee bleek hij de snelste van Zeeland te zijn. Het is de eerste provinciale zege voor de 77-jarige De Beule. Tot zijn vijftigste beoefende hij de dui vensport samen met zijn broer Charles. Daarna gingen beiden zelfstandig verder. Maar waarom had Camiel zijn 'blauwe' pas als derde van de vier opgegeven? „Als jonge duif deed hij het vorig jaar voortreffelijk. Dit seizoen is hij erg wisselvallig. Dan is hij er, dan zit hij er totaal naast. Veer tien dagen geleden op het con cours vanuit Chateaudun kwam hij drie uur nadat de prijzen wa ren verdeeld thuis. Zo'n duif zet je toch niet bovenaan de lijst als je hem inkorft? Hij heeft me ver rast en dan in positieve zin. Hij kan bij mij geen kwaad meer doen." De Beule zag hem, ondanks de moeilijke weersomstandigheden, van ruime afstand komen. „Hij kwam van over de schuur van mijn zwager die in het Belgische Stekene woont, recht hier naar de plank." Tot nu toe was het seizoen 2008 voor De Beule redelijk, maar niet optimaal. „Ik stond wel op de uit slag, maar niet echt goed. Van daag heb ik ze hier bij onze vereni ging in Heikant alle vier op de uit slag met een eerste provinciaal. Dat is dus wel top." Orleans was zondag een lood lij Camiel de Beule had niet al te veel vertrouwen in zijn jaarling doffer. Toch bezorgde hij de dui venmelker uit Heikant de hoofd prijs. zwaar concours. Op zaterdag kon den de duiven door de slechte weersomstandigheden niet wor den gelost. Op zondagmorgen nam men de beslissing om de 6414 duiven, waaronder 632 'in- vliegers', de vrijheid te geven, ho pende dat de nevel en bewolking vlug zou optrekken. Die nevelach tige omstandigheden bleven in Zeeland tot diep in de namiddag en dat blijkt ook uit de snelheden die werden geregistreerd, terwijl de 'prijskampen' bij veel vereni gingen lang open stonden. Het was dus geen best weekeinde voor de duivensport. Komend weekeinde wordt het weer druk met op de kalender met St. Vin cent (overnacht), La Souterraine (dagfond) en Creil (vitesse). ARNHEM - Mountainbiker Bart Maas, afkomstig uit Hansweert, is in Arnhem tijdens de tweede man che van de bergrace off the road als tweede geëindigd. Zijn race ging over 105 minuten. Al snel na de start kwam er een kopgroep van vier man met onder anderen Gerben de Knegt en Bart Maas. Na vier ronden bleven er drie over en daarna plaatste De Knegt een aanval die niemand kon beantwoorden. In de laatste ronde schudde Maas zijn metgezel van zich af, waardoor hij tweede werd overall en als eerste belofte finishte' Sebastiaan Zweedijk (Kapelle) werd zestiende in dezelfde wed strijd. Marco Minnaard (Wemeldin"- ge) werd achttiende in de race over 150 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73