Zeeland Uilen kunnen sloop AKF vertragen bsrco Vijf ton schade na brand Van Dalen natuursteen CJ veel voordeel Camera houdt straks toezicht op zwembad Scheldemond laat kindslaven eten Gemeente Goes laat deskundige vandaag kijkje nemen in hal. Oorzaak van afbranden noodlokalen Ostrea blijft vooralsnog gissen. BPZC Dinsdag 10 juni 2008 23 In de te slopen AKF-hal houden zich wellicht een of meer uilen op. Dat is af te leiden uit de braakballen die Arie Mors van Sagro (inzet) in de hal vond. foto Dirk-Jan Cjeltema door Frank Balkenende GOES - De sloop van de AKF-hal op het Goese havenbedrijventer rein moet mogelijk tijdelijk wor den gestaakt omdat er wellicht uilennesten in zitten. Er liggen braakballen en uitwerpselen van uilen. Personeel van sloopbedrijf Sagro heeft maandag bovendien een 'witte uil met zwarte puntjes' het gebouw in zien vliegen. „Hij had een spanwijdte van een meter", zegt uitvoerder 'asbest' Arie Mors van Sagro. „Kijk, hier in het centrale deel op de bovenver dieping liggen braakballen en uit- VLISSINGEN - Een actiedag van het Scheldemond College in Vlissin- gen heeft 2560 euro opgebracht voor een hulpproject voor kindsla ven in Haïti. Het grootste deel van dat bedrag gaat naar aanvullende i voedselhulp. In Haïti zijn de voedselprijzen zo gestegen dat hulp van de Europese Unie niet toereikend is. De Vlis- f singse scholieren mochten zelf be palen waaraan het geld besteed werpselen." Met een zaklicht schijnt hij op zo'n braakbal. „Deze is overduidelijk vers. Dat duidt er op dat die uil zich hier ergens moet schuilhouden. Wellicht zit-ie achter de wandplaten van een spant." Op verzoek van de gemeente Goes en projectvennootschap Goese Schans cv neemt een medewerker van Stichting Landschapsbeheer Zeeland vandaag poolshoogte in de fabriekshal. Worden er nesten aangetroffen of zijn daar duidelijke aanwijzingen voor, dan moet een ontheffing van de Flora- en Fauna wet worden aangevraagd. Die pro cedure kan enkele maanden du ren. Zolang mag er dan niet wor den gesloopt. De AID heeft een onderzoek inge- moest worden. Andere gekozen doelen zijn: medische zorg en kle ding en materiaal voor de lessen bloemdecoratie voor de veertien tot achttienjarige kindslaven. Daar mee kunnen zij een vak leren. In Haïti worden voor allerlei gelegen heden kunstbloemen gemaakt en verkocht. Het geld voor het op vanghuis Foyer Maurice Sixto is vo rige maand opgehaald met voetbal wedstrijden en een disco. steld. Volgens een woordvoerder van de gemeente Goes is de inspec tiedienst 'bereid mee te werken aan een oplossing'. De Partij voor de Dieren vindt dat de sloop direct moeten worden stopgezet. Volgens de Zeeuwse voorzitter Rob Ossewaarde, die 'Deze braakbal is vers. Dat betekent dat die uil zich hier ergens moet schuilhouden' zelf een kijkje in de AKF heeft ge nomen, bevestigt een deskundige dat meer dan één uil huist. „Voor al kerkuilen. We hebben ze zien vliegen. Het blijkt ook uit het aan tal en soort braakballen en concen traties van uitwerpselen." Volgens Ossewaarde worden de uilen be dreigd omdat het dak van het eer ste deel van de loods al is gesloopt. Hij sluit niet uit dat nesten verlo ren zijn gegaan. Herman van den Brink van pro jectbureau Goese Schans, de wijk die op het havenindustrieterrein moet verrijzen, zegt dat de kwes tie 'zorgvuldig' wordt onderzocht. „Eerst zal een deskundige ons moeten vertellen hoe we te werk moeten gaan. Wellicht is het moge lijk de sloop voort te zetten aan de westkant, maar het kan ook zijn dat de sloop moet worden stilge legd. Dat risico bestaat. Een onthef fing aanvragen, kost enkele maan den. Dat zou de planning van de bouw wel in de war schoppen." Hét adres voor uw nieuwe badkamer, inclusief vakkundige installatie! Arpas lanidróme Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 lange vorststraat - goes door Lilian Dominicus GOES - De schade aan het noodlo- kalengebouw van het Ostrea Ly ceum in Goes na de brand van za terdagnacht beloopt ruim een half miljoen euro. Dat is gebleken nadat schade-ex perts gisteren het afgebrande ge bouw, dat gebruikt werd voor de opslag van materialen, hebben be keken. „Het blijft lastig in te schat ten, maar wat er in het gebouw aan materialen stond is rond de 150.000 euro waard. Een nieuwe voorziening voor materialenopslag kost al gauw 3,5 a 4 ton. We moe ten er wel iets anders voor in de plaats hebben, want we kunnen moeilijk de schoonmaakspullen, de proefwerktafels, de fietsen en de tafeltennistafels in de school zetten", zegt rector Jos Brand. De noodlokalen achter het hoofd gebouw aan de Fruitlaan brand den in de nacht van zaterdag op zondag volledig af Een ander bijge bouwtje bleef gespaard, maar kan vanwege de stank de komende tijd niet worden gebruikt. De lessen zijn gisteren wel gewoon doorge gaan, mede omdat de eindexamen kandidaten al naar huis zijn. Het blijft voorlopig gissen naar de oorzaak van de brand. De techni sche recherche heeft vandaag on derzoek gedaan, maar is niet met conclusies naar buiten gekomen. ARNEMUIDEN - De gemeente Mid delburg, eigenaar van het zwem bad in Arnemuiden, zet camera's in om ongewenst nachtelijk be zoek tegen te gaan. Er zijn onlangs camera's geplaatst. „Die nemen nu nog maar beperkt op", zegt Kees Sanderse van de ge meente. „Het infraroodgedeelte moet nog worden geïnstalleerd. Daarna kan er ook 's nachts wor den opgenomen. Over een week of twee werkt het allemaal." Het lijkt bijna een traditie in Arne muiden: de zaterdagse stapavond besluiten met een illegale duik in het Julianabad. Afgelopen week end moesten de hulpdiensten er aan te pas komen. Een meisje uit Middelburg was vast komen te zit ten toen ze over het hek van het zwembad aan de Koningin Juliana- laan klom. Ze moest naar het zie kenhuis worden gebracht. De ge meente is de overlast zat. Wemeldinge Wilhelminastraat 33 telefoon (0115) 62 13 19 AANBIEDING Zie-zo broeken 7/Ö lengte 30% KORTING! AL 75 JAAR Steengoed in: Grafmonumenten Aanrechtbladen Vensterbanken ALLES OP MAAT GEMAAKT IE SOORT MATERIALEN TEGEN EEN REDELIJKE PRIJS! Zaagmolenstraat 32b (aan het Molenplein) Telefoon (0113) 22 79 19 - Fax (0113) 25 10 75 te Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67