'HVV moet voor de titel gaan' Kiki Vonck zet de toon in IJzendijke Valverde is al klaar voor de Tour de France Tennisster staat in vier partijen slechts vier games af. uit Nieuwe trainer Erik Brems wil na degradatie meteen promoveren. Spanjaard wint eerste etappe Dauphiné Libéré met overmacht. 36 Dinsdag 10 juni 2008 PZC Z IJZENDIJKE - Kiki Vonck was afgelo pen weekeinde oppermachtig op de tennisbanen van Tiola. In het meisjesenkel tot en met 16 jaar hoefde zij slechts vier games in even zoveel partijen af te staan. Ge heel onverwacht was de zege voor de als eerste geplaatste tennisster dan ook niet. Tegen Annemieke Boerjan (2) leverde Vonck twee ga mes in: 6-1 6-1. Toch was Boerjan niet 'best of the rest'. Die eer kwam toe aan Demi Engelaar, vooral door een knappe overwin ning op Briel de Wilde: 6-4 3-6 6-0. Bij de jongens tot en met 14 jaar was het iets spannender, maar stak Sander Overbeeke er toch bo venuit. Hij gaf in vier partijen geen set af en speelde indrukwek kend tegen de als tweede geplaats te Wouter Boerjan: 6-1 6-3. Niels Wesdorp werd tweede, mede door een sterke overwinning op Gijs Roeland: 7-6 7-6. In het meisjes dubbel waren de zussen Kiki en Sissi Vonck de sterksten. Zij hiel den het als eerste geplaatste duo Denise van Minnen en Kim Sn- ouwaert van zich af: 6-4 6-1. Ook wonnen ze van Annemieke Boer jan en Manon Dobbelaere: 6-1 6-4. DUIVENSPORT Concours Orleans (midfond): Rayon 1: 1,5. comb. Neve (1101 m/m), 2. T. de jon ge, 3. J. v.d. Plasse, 4. T. de Poorter, 6. E. de Wever, 7. C. Riemens, 8,10. AJ. Schee- Ie, 9. H. Mookhoek&Zn. Rayon 2: 1. gebr. van Hoeve (1116 m/m), 2. B. Asani, 3. comb, de Mul/Kop, 4. gebr. Scheele, 5. comb. Roegiest/de Visser, 6. A. Rinn, 7. H. Zegers, 8. B. Herman, 9. comb. Delzenne/Verpoorte, 10. A. de Meijer. Rayon 3: 1. Cam. De Beule (1123 m/m), 2. gebr. van Beveren, 3. C. Schalkens, 4. J. van Coethem, 5. Ch. De Beule, 6,7. P. d'Hondt, 8. Joh. van Spaandonck, 9. A. Wauters, 10. A. Mattens. Rayon 4: 1. comb. De Kooning (1117 m/m), 2. J. Poel man, 3. gebr. Kesteloo, 4. A. de Jonge, 5. comb. R&L. Traas, 6. J. Steenhard, 7. L. Goedegebure, 8. F. Franse, 9. A. Bustraan, 10. D. Wagenaar. Rayon 5: 1S. op 't Hof (1101 m/m), 2,6. M. Oudeman, 3. Addie Dijkwel, 4,9. M. Hengsdijk, 5. J. Bras, 7,10. A. van Stee, 8. G. Boone. Rayon 6: 1. Ma- rissa Fonteyne (1098 m/m), 2. R. Fontey- ne, 3. L. Knop. 4. M. Laban, 5. M. de Graaf, 6. C. Moeliker, 7. P. de Wilde, 8. M. Bolle, 9,10. A. Havermans. Rayon 7: 1. JD. Schroevers (1113 m/m), 2. K. Minder- houd, 3. L. van Wallenburg, 4. K. Kwekke- boom, 5. A. Walraven, 6,7,10. comb, de Ridder, 8. Joh. van Belzen&Zn, 9. A. Stroo. Provinciaal: 1. Cam. De Beule (Heikant), 2. comb. De Kooning (Lewedorp), 3. gebr. Van Hoeve (Terneuzen), 4. gebr. van Beve ren (Nieuw Namen), 5. B. Asani (Axel), 6. comb, de Mul/Kop (Zuiddorpe), 7. gebr. Scheele (Terneuzen), 8. comb. Roegiest/de Visser (Philippine), 9. JD. Schroevers, 10. S. op 't Hof (Hansweert). WIELRENNEN Dauphiné Libéré. Eerste etappe, Avignon-Privas: 1. Valver- de (Spa) 194 km in 4.46.36 (40,614 km/u), 2. Hushovd (Nor), 3. Schroder (Dui), 4. Wegmann (Dui), 5. Evans (Aus), 6. Leipheimer (VSt), 18. Kroon, 21. Ge- sink, 57. Weening, 75. Moerenhout, 102. Stamsnijder 0.24, 117. Elijzen 1.02, 137. Clement 2.22. Algemeen klassement: 1. Hushovd 4.52.41, 2. Valverde 0.01, 3. Leip heimer 0.05. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Karei Pleunis HULST - Een verrassing was het niet. Zijn naam brandde immers op de lippen van bijna elke Zeeuws-Vlaamse voetbalkenner toen bekend werd dat Michel Leonhart trainer werd van Vrase- ne. Erik Brems, die eerder Steen drie jaar onder zijn hoede had, werd dan ook de nieuwe oefen- meester van het naar de derde klas se gedegradeerde HW'24. „Omdat", zo verwoordt de 45-jari- ge Belg dat zelf, „het werken bij die club perspectief biedt. Want la ten we eerlijk zijn: zeggen dat je met deze groep voor een periodeti- tel gaat, doet geen recht aan de kwaliteit van de selectie. Wellicht is het hoog van de toren blazen, door Tim Senden PRIVAS - Een maand voor de start van de Ronde van Frankrijk heeft de Spaanse wielrenner Alejandro Valverde de bevestiging gekregen dat hij in goede conditie verkeert. De 28-jarige kopman van Caisse d'Epargne won gisteren met over macht de massasprint aan het ein de van de eerste etappe van de Dauphiné Libéré. De nummer zes van het eindklas sement van de Tour van 2006 bleef na een rit over 194 kilometer in de straten van Privas zijn con currenten Thor Hushovd (Noo) en Björn Schroder (Dui) voor. „Ik maar HW'24 moet voor de titel gaan. Een andere doelstelling past niet bij deze jongens." Een eerste kennismakingsgesprek met de selectie gaf hem een goed gevoel. En er was natuurlijk ook de drang om, na een jaar inactivi teit als veldtrainer, opnieuw gras onder de schoenzolen te voelen. Ook dat deed hem gretig toehap pen. Zijn freelancefünctie als scout van Vitesse bracht hem weliswaar in contact met het betere Bel gische (jeugd)voetbal, maar zalig makend was dit niet. De belang rijkste reden om terug te keren naar het veld is echter de fysiek van Brems. „Die is nu nog dik in orde, maar wat over een jaar of vijf, of tien? Dan kijk je misschien terug met de gedachte waarom je dit of waarom je dat niet hebt ge daan. En natuurlijk ligt er ook een mooie uitdaging. Spelen voor een titel is heel wat prettiger dan voet ben altijd goed wanneer de aan komst licht bergop gaat", reageer de Valverde. „In de laatste kilome ters was het vooral zaak om mijn hoofd erbij te houden. Het was echt gekkenwerk. Maar dankzij goede arbeid van mijn ploeg wist ik voorin te blijven en te winnen." Hushovd kreeg als troostprijs de leiderstrui overhandigd. Hij nam de koppositie over van de Ameri kaan Levi Leipheimer die zondag de proloog op zijn naam had ge schreven. De Noor heeft één tel voorsprong op Valverde. Valverde gebruikt de Franse etap- Alejandro Valverde boekt in de de eerste rit van de Dauphiné Libéré een sprintzege. Thor Hus hovd pakt door zijn tweede plaats de leiderstrui. ballen tegen degradatie."Brems zegt te beseffen dat hij zijn entree maakt bij een club waar het voor bije seizoen heel veel aan de hand was. Hij geeft aan dat de contou ren van zijn beleid in eerste instan tie ogenschijnlijk weinig ruimte zullen laten voor vrijheid. Deson danks is er wel volop ruimte voor communicatie. „Ik vind namelijk dat het een stuk gemakkelijker en vooral beter is om later, wanneer zaken goed lo pen, je veld te verruimen. Dat oogt mogelijk wat minder sympa thiek, maar het is wel de waar heid. En natuurlijk: nieuwe be zems vegen schoon. Ik denk dat de discipline bij Michel Leonhart het Wl Hoewel HW'24 zijn wonden nog likt na degradatie uit de derde klasse, is de nieuwe trainer Erik Brems ambitieus. Hij verwacht meteen weer te promoveren. pekoers in zijn voorbereiding op de Ronde van Frankrijk. In tegen stelling tot de afgelopen jaren heeft de Spanjaard dit jaar nog niet veel koersdagen achter zijn naam staan. Die aanpak lijkt voor lopig goed te werken. „Deze over winning komt op het juiste mo ment", meende Valverde. „Het is belangrijk om in de Dauphiné goed in vorm te zijn, zo vlak voor de Tour." Nadat hij vorig jaar als zesde was geëindigd in de 'Grande Bouclé' heeft de kopman van Caisse d'Epargne wederom hoge verwach tingen voor volgende maand. „Ik kan een van de favorieten voor de eindzege worden, zeker weten", sprak hij. „Ik bevind me op het ni veau van de vijf beste klassements renners." eerste seizoen ook veel beter was dan zijn derde." De Belgische oefenmeester krijgt met HW'24 een groep onder zijn hoede die technisch meer bagage in huis heeft dan Steen. Toch zag hij met Jaymi de Visser en Jari Vyaene, nog voor zijn aantreden, al twee Hulsterse prominenten ver trekken. „Ik heb daar geen mo ment wakker van gelegen. Ik krijg een groep en daarmee zal ik het moeten doen", aldus Brems, die na zijn benoeming tal van tele foontjes kreeg. Ook van spelers van Steen, de club waar hij na de derby Steen-HW'24 heimelijk de wens uitsprak om ooit HW'24 on der zijn hoede te krijgen. „Ik ben met opgeheven hoofd bij Steen vertrokken. Via de hoofdin gang ben ik gegaan. Zo zal ik er ook terugkeren met HW'24, maar nu dus met de belangen van ande re kleuren in mijn achterhoofd." 11 Alejandro Valverde Erik Brems: „HVV'24 moet voor de titel gaan. Een andere doelstelling past niet bij deze jongens. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62