PZC 'Gedoogbeleid alleen lokaal' UIT VERKOOP! Ill' u 21 'Prijskaartjes aan bushokjes' Klagen over windmolens mag van 9 tot 5 Verzoek om informele raad Kennedylaan ZEEUWS-VLAANDEREN 27 27 CDA-Terneuzen wil aanscherping regels softdrugsbeleid. Hoogste Jackpot ooit! miljoen Erfl I I - Uruzgan-soldaat ziet weinig heil in missie Afghanistan Voorbereidingen aan WCT kostten tot nu toe 25 miljoen euro Dinsdag 10 juni 2008 Tip? redtern@pzc.nl terneuzen - Het CDA in de Ter- neuzense gemeenteraad vindt dat het gemeentelijk softdrugsbeleid moet worden aangescherpt. Door dit nu te doen - op het moment dat Terneuzen verstoken blijft van de drugstoeristenstroom - kan de gemeente in de ogen van de chris ten-democraten snel bevrijd wor den van een al jaren spelend pro bleem. De kern van het voorstel van het CDA is dat de coffeeshops in de stad in de toekomst alleen nog maar klanten uit de regio Zeeuws-Vlaanderen mogen bedie nen. Volgens fractiewoordvoerder Henk Siersema kunnen de coffeeshops met een goed pasjes systeem die kleine markt prima be dienen zonder dat zo'n systeem discriminerend zou werken. „Uit allerlei onderzoeken is gebleken dat het regionale klantenbestand hooguit 200 tot 250 gebruikers be treft. Met die aantallen voor ogen moet het voor de shops mogelijk zijn om volledig binnen de ahoy-g-criteria (de gedoogregels) te werken en hoeft er nergens meer dan 500 gram handelsvoor raad te zijn", stelt Siersema. De Terneuzense CDA-fractievoor- zitter lanceerde het voorstel om het Terneuzense gedoogbeleid aan te passen aan de lokale markt giste ren tijdens een bijeenkomst met partijgenoten in het Terneuzense paviljoen Westkant. Christen-de mocraten uit de Nederlandse en Vlaamse grensregio's bespraken uitvoerig de problematiek van het drugstoerisme in de verschillende gemeenten. Ook werden de stand punten uitgewisseld en - zo bleek - die sporen niet altijd met elkaar. Zo is de CD8tV'er Martin Acke uit Zelzate nog altijd tegen het Terneu zense gedoogbeleid en vooral ook tegen het voornemen van Terneu zen om coffeeshops uit de stad naar het grensgebied te verkassen. „Als Terneuzen aan verplaasting blijft denken, dan moet dat maar naar de stadsrand van Terneuzen, Gemeenten moeten volgens een CDA-europarlementariër in de drie Euregio's samen projecten indienen in Brussel om overlast van drugstoerisme te tackelen. maar wat mij betreft sluiten ze ge woon alles. Dan is Terneuzen ook van de overlast verlost", merkte hij op. CDA-europarlementslid Lambert van Nistelrooij woonde de bijeen komst ook bij en adviseerde zijn partijgenoten om in de diverse ge meenteraden steun te zoeken voor het opzetten van grensoverschrij dende projecten gericht op de be strijding van het drugstoerisme en bjjkomende zaken. De gemeenten moeten volgens Van Nistelrooij dan samen bij de drie euregiora- den verzoeken indienen voor pro jecten. „Er is geld voor dit soort projecten en er is sinds 2007 de mogelijkheid om deze een juridi sche status te geven. De gemeen ten moeten echter wel projecten aanvragen", aldus Van Nistelrooij. terneuzen - De Terneuzense Onaf hankelijke Partij (TOP) wil de in woners van Terneuzen bewust ma ken van wat vandalisme en graffit- ti de gemeenschap jaarlijks kost. In haar algemene beschouwingen op de voorjaarsnota heeft TOP om dat bewustwordingsproces kracht bij te zetten een bijzonder voorstel opgenomen. TOP wil publieke ob jecten zoals bushokjes, allerhande straatmeubilair, armaturen en kunstobjecten van prijskaartjes voorzien. Ook moet de gemeente Terneuzen in de media meer prijs indicaties vermelden van publieke zaken. Met de prijsbewustzijnsac- tie hoopt TOP te bereiken dat de Terneuzenaren de bewuste midde len ook meer gaan zien als eigen dommen van henzelf Of TOP voor dit ludieke, maar se rieuze voorstel steun krijgt valt vol gende week te bezien. CDA-bestuurders uit Vlaanderen, Nederland en Brussel bespraken gisteren in Terneuzen de grensoverschrijdende drugsproblemen. Rechts coffeeshop Checkpoint. foto Camile Schelstrate door Frank van Cooten HOOFDPLAAT - Omwonenden van de windmolens in de Hoofdplaat polder mogen hun klachten over geluidsoverlast voortaan alleen mog maar melden tijdens de kan tooruren van het Oostburgse ge meentehuis. Klachten werden op 19 en 20 mei wederom 's nachts via de centrale meldkamer kenbaar gemaakt, om dat de klagers 's nachts niet kun nen slapen van het geluid. De alarmcentrale belde vervolgens de piketambtenaar. Dat mag niet meer omdat de piketambtenaar herhaaldelijk wordt gestoord in de nachtrust. Dat wordt als belastend ervaren, stellen burgemeester en wethouders van Sluis in een brief aan de Stichting Actiegroep Wind turbines Hoofdplaatpolder. Klagen alleen tijdens kantoortijden dus. De geluidsproblematiek heeft wel de volle aandacht van de gemeen te, stelt het Sluise college. terneuzen - Het Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen (onaf hankelijke lijst) wil op korte ter mijn een raadsinformatiebijeen komst over de invulling van het winkelgebied Kennedylaan-west. Hij dient daarvoor tijdens de raads vergadering van donderdag 26 juni een initiatiefvoorstel in. Aanlei ding is de uitkomst van het onder zoek van het raadgevend bureau DHV uit Amersfoort in opdracht van een groep belanghebbende on dernemers. DHV komt, in tegen stelling tot het bureau RBOI dat door de gemeente in de arm is ge nomen, tot de slotsom dat de Ken nedylaan dé uitgelezen plek is voor grootschalige detailhandel. loterij gimbrère - damesmode middelburg bobbe - damesmode vlissingen www.gimbreremode.com vanmiddag trekking 10 juni Koop nü een Staatslot Alles kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55