Familieberichten Üé&Msjktói JwlWêuwaria 1 Jt u li L 'ask w A ili Groot-de Kam bv tel. 0118-612868 KLAVERBLAD ZEELAND 26 I Dinsdag 10 juni 2008 PZC Achter de tranen bij dit afscheid schuilt de glimlach van de herinnering. Intens bedroefd om haar te vroege afscheid, maar oprecht dankbaar voor alles wat zij tijdens haar leven voor ons gedaan en betekend heeft, geven wij u kennis dat, na een langdurige ziekte, rustig en kalm is ingeslapen mijn lieve, zorgzame vrouw en moeder Hanneke van de Walle-van Zweden in de leeftijd van 57 jaar. Nico van deWalle Sjaco van de Walle Zus en tante van: Familie W. Kruit-van Zweden Familie C. van Zweden-Withaar de Jong A. van Zweden Onze oprechte dank gaat uit naar huisarts B.J.M. Schruer, de medewerkers van thuiszorg 'Allévo' en van het Oosterscheldeziekenhuis, afdeling F, voor de goede zorgen. 9 juni 2008 I.G.J. van de Boschstraat 7,4475 AL Wilhelminadorp De afscheidsplechtigheid, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden op donderdag 12 juni om 13.30 uur in rouwcentrum 'De Bevelanden', Kitskinderscheweg 1 (op de Algemene Begraafplaats) te Kapelle. Aansluitend zal om 14.30 uur de begrafenis plaats vinden op de Algemene Begraafplaats te Biezelinge. Na de begrafenis is er in bovengenoemd rouwcentrum gelegenheid tot condoleren en samenzijn. De vele hartverwarmende blijken van medeleven na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en omaatje Jozina Pieternella Elisabeth Annaert-Papeveld hebben ons steun en troost gegeven. Wij willen u hiervoor dan ook hartelijk danken. Het heeft ons goed gedaan. Wij bewaren mooie herinneringen aan haar leven. Zierikzee: Ria van der Veken-Annaert Richard van der Veken Wijchen: Connie Plouvier-Annaert Leo Plouvier Kleinkinderen Achterkleinkinderen Juni 2008 10 juni 2007 10 juni 2008 Manon Wondergem Vergeten doen we je nooit We houden van jou schattemeid Papa, Mama, Rick en Rowin ÜSIf - uitvaartverzorging Informatiecentrum en uitvaartwinkel. Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg www.degrootdekam.nl - info@degrootdekam.nl sd Voor optimaal gebruik moet de installatie wel aan de gestelde normen voldoen. Zo worden op dit momentin Tholen de nieuwe ringleidingen in de raadzaal, het atrium en de publieke tribune in orde gebracht. NWS Keurmeesters Zeeland Voor het keuren en eventueel adviseren van deze voorziening, zijn er in Zeeland 4 keur meesters van de NWS (Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden) afdeling Zeeland actief. Ruimten met een goedgekeurde ringleiding zijn te herkennen aan het blauwe bordje. De ruimten staan tevens vermeld op de website van Klaver blad Zeeland. Wilt u meer weten over ringleidingen of wilt u zelf een ringleiding laten plaatsen? Neem dan contact op met de adviseur toegankelijkheid van Klaverblad Zeeland. Suggesties voor Gouden Klaver en Obstakel kunt u melden bij de redactie. Voor meer informatie: Klaverblad Zeeland Van Hertumweg 17-19, 4462 EV Goes T. 0113 - 256 856 E. algemeen klaverbladzeeland.nl Redactie: Marloes Nieuwenhuize en Angelica Cats Samen met Programma Lokale Versterking organiseert Klaverblad Zeeland 3 avonden. Deze avonden zijn voor de verschillende groepen in de samenleving die met de GGz-cliënten te maken hebben. Voor meer informatie kijkt u op onze website www.klaverbladzeeland.nl EEN RINGLEIDING: WAT IS DAT PRECIES? In (openbare) ruimten zoals een theater, kerk, bioscoop, vergaderzaal of aula hoort een goed gekeurde ringleiding te zijn. Een ringleiding maakt het voor gebruikers van een hoorapparaat mogelijk om naar één geluidsbron te luisteren zonder last te hebben van omgevingsgeluid. Een ringleiding bestaat uit een koperdraadje in de vloer of het plafond, dat is aangesloten op een ringleidingversterker. Het geluid van de micro foon wordt overgebracht op het hoorapparaat. Wanneer een persoon zijn hoorapparaat in de T-stand heeft gezet, hoort hij alleen nog het geluid van de spreker. ZORGINFO KLAVERBLAD ZEELAND Voor vragen, klachten, informatie en signalen over gezondheidszorg, arbeidsongeschiktheid en functiebeperkingen. T. 0113 - 212 783 (ma t/m vrij van 09.00 - 13.00 uur) E. zorginfo@ klaverbladzeeland.nl OBSTAKEL: VAN WIE IS DE STOEP? Mw. Bos* zit in een elektrische rolstoel. Hierdoor is ze niet afhankelijk van anderen voor het doen van o.a. boodschappen, naar het park of op visite gaan. Er is wel één obstakel, waardoor mevrouw daarvoor toch hulp nodig heeft van anderen. De stoep voor haar deur is te hoog. Achterom is geen op tie, dus moet mevrouw wachten tot er iemand voorbij komt die haar een klein zetje wil geven. Om dit probleem te verhelpen heeft mevrouw de gemeente gebeld. "Geen probleem, we maken een hellinkje". Het hellinkje ligt er en totaal onverwacht krijgt mw. een rekening in de bus van 150 euro eigen bijdrage in het kader van de Wmo Mevrouw is hier van tevoren niet over geïnformeerd en is erg verbaasd. Mevrouw betaalt voor een klein stukje stoep waar iedereen in de samenleving gebruik van maakt en profijt van heeft. Is de Wmo hiervoor bedoeld? Fictieve naam GOUDEN KLAVERS: MANTELZORGERS IN HET ZONNETJE! In april plaatsten we een oproepje om 'iemand die heel veel voor een ander doet' te nomineren voor de Gouden Klaver: Zet een mantelzorger in het zonnetje. Juist mantelzorgers vinden het 'heel gewoon' wat ze doen. Mevr. Van Wijngaarden, (al 27 jaar een instabiel bekken) nomineert haar man: de heer Theo van Wijngaarden en haar zoon Marijn van Wijngaarden. "We dragen het gezin met zijn 3en, mantelzorg van de mannen is niet altijd vanzelfsprekend maar wordt wel gedaan. Omdat ik geen mogelijkheid heb om ook maar iets voor ze terug te kunnen doen, vind ik dat ze deze opsteker zeker verdienen", aldus mevr. Van Wijngaarden. Mevr. De Pundert nomineert haarschoonmoeder: mevr. De Pundert. Zij heeft al 40 jaar haar moeder van nu bijna 105 jaar in huis. Schoon dochter De Pundert: "Zij ziet deze zorg als van zelfsprekend, maar wij vinden dat ze daar best eens voorin het zonneje mag worden gezet". Mevr. Hamelink-Dooms nomineert haar boven buurvrouw mevr. Renate de Haan en haar schoondochter mevr. Pia Hamelink-Janse. "Ik ben 86, Renate haalt elke dag mijn post, doet boodschappen en komt vaak even binnen wippen of ze mij nog ergens mee kan helpen. Mijn schoondochter Pia wil ik op deze manier bedanken voor de ontelbare ritjes die zij met mij naar het ziekenhuis heeft gemaakt." Klaverblad geeft at deze genomineerden een Gouden Klaver! WWW KLAVERBLAD ZEELAND N L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50