Binnenland Provincies falen in aanpak jeugdzorg Voor Tyson in 'Flikken niet ondertitelen' 'Stort zand bij voor brede kust' Beroving in scene gezet Station Best alweer vergeten 4 Dinsdag 10 juni 2008 PZC Ruim 3300 kinderen op wachtlijst zitten zonder hulp. peiïrKHEEESZ omstreden regeling die bepaalt dat alle pitbulls louter op basis van hun uiterlijke kenmerken kunnen worden afgemaakt. Binnenkort ontspringen alleen beesten die zich agressief gedragen de dans niet. Al jaren is er kritiek op de bestaan de Regeling Agressieve Dieren. Na enkele incidenten, waarbij kinde ren ernstig werden toegetakeld door pitbulls en er drie zelfs wer den gedood, besloot het toenmali ge kabinet dat dit bijtgrage hon dentype moest uitsterven. Alle stamboomloze honden die de ui terlijke kenmerken hebben van een pitbullterriër, zoals een ge spierde borst, brede kaken en atle tische bouw, kwamen op de nomi natie voor een spuitje - of ze ie mand hadden gebeten of niet maakte niet uit. Vorig jaar eindig- NOORDWIJK - Een man heeft de po litie in Noordwijk onnodig veel werk bezorgd door een beroving te verzinnen om zo van zijn schuldeisers af te komen. Dat liet de politie gisteren weten. De politie trof op 21 februari op een parkeerplaats aan de Duin- damseslag een man aan in een be- drijfsbus. Hij had een strak vastge bonden voorwerp rond de hals en deed aangifte van afjaersing en po ging tot moord. Hij zei dat hij was bedreigd omdat zijn bedrijf schul den had. Op de parkeerplaats ruim 4000 euro hebben betaald aan een onbekende man, die hem in de auto had opgesloten. Nadat de politie ontdekte dat be weringen van de man niet klopten werd hij opnieuw gehoord, nu als verdachte van het doen van een valse aangifte. De man bekende de zaak in scène te hebben gezet om de recherche onderzoek te laten 'toiH was met ajooit wat ii£worobhj Tuyjem ons jheo doen naar zijn schuldeisers om zo van hen af te komen. BRUSSEL - Nederlandse en Vlaamse omroepen moeten eikaars pro gramma's niet ondertitelen, vindt de Vlaamse mediaminister Geert Bourgeois. „Gevaar is dat we op den duur elkaar niet meer begrij pen. Dan verdeelt de taal ons", zei hij gisteren bij de Belgisch Neder lands Vereniging Benev in Brussel. De Tros ondertitelt Vlaamse pro gramma's als Flikken en Spoed. De Vlaamse omroep VRT ondertitelt voor de zuiderburen de populaire politieserie Baantjer. „Nergens ter wereld zijn er onder titels in landen met dezelfde taal", zegt Bourgeois. „De Amerikanen ondertitelen geen Britse programma's, ondanks de taalverschillen. Spaanse en veel Zuid-Amerikaanse tv-program- ma's worden ook zo bij elkaar uit gezonden." Bourgeois wil dat de Nederlandse en Vlaamse media veel hechter sa menwerken, zodat ook de Neder landers en Vlamingen meer over elkaar te weten komen. Hij bepleit daarom gezamenlijke tv-program- ma's. Voortaan worden alleen ten te hebben weggewerkt, komt daardoor in gevaar. De provincies, als eerste verant woordelijk voor de jeugdzorg, stel len dat er veel meer geld nodig is om aan de almaar stijgende vraag te kunnen voldoen. Rouvoet voelt hier weinig voor. Hij vindt, ge steund door de regeringspartijen, dat de jeugdzorg efficiënter moet werken en wijt de wachtlijsten voornamelijk aan de bureaucratie. De oppositie in de Tweede Kamer vindt dat de gemeenten de verant woordelijkheid voor de jeugdzorg moeten overnemen van de provin cies. Dat standpunt wordt gedeeld door de commissie-D'Hondt, die vorige week een rapport uitbracht. WD-Kamerlid Ineke Dezen- tjé-Hamming wil dat Rouvoet de regie 'totaal' naar zich toetrekt. „Mijn geduld met Rouvoet raakt op." DEN HAAG - Zand bijstorten in de Noordzee en op die manier de kustlijn verbreden is de oplossing voor de gevolgen van de stijgende zeespiegel. Dat zei staatssecretaris Huizinga (Waterstaat) gisteren, „je stort ergens in zand en de krachten in zee brengen het naar de kust. Precies op de plek waar je het hebben wil, ontstaat kustver- breding." Huizinga denkt dat zand- suppletie ook kansen biedt voor re creatie en woningbouw. Ze nam met haar uitlatingen een voor schot op het advies van de Delta commissie over de kustbescher- ming: „Je wilt niet dat dat er van uit het niets een heel belangrijk ad vies komt dat veel stof doet op waaien. Je moet alvast laten weten welke richting je op gaat." grote honden die zich daadwerkelijk agressief gedragen, in beslag genomen en afgemaakt. In dierenpensions zitten nog honderden pitbulls in afwachting van hun lot. door Sandra Donker azeker, ze heeft ze binnenge- I kregen in haar dierenpension: I pitbulls die een halve kinder- I boerderij hadden opgevreten, soortgenoten die de hand van de eigenaar hadden afgehapt, of een oor. Maar ook pasgeboren puppy's die nog geen vlieg kwaad deden. In het dierenpension Het Tolhuis in Nieuwleusen verzorgt Anita Kersjes pitbulls die door de politie in beslag zijn genomen. Vrijwel zonder uitzondering zijn ze op weg naar hun laatste bestem ming: de dierenartspraktijk, waar ze een dodelijke injectie krijgen. Want pitbulls zonder stamboom of papieren zijn sinds 1993 verbo den, en moeten van de overheid worden afgemaakt. Negentien honden zitten er nu in de 'dodencel' in Nieuwleusen, met namen als Spikey, Lady, Tyson, Macho, Angel. Sommige blijven enkele weken, bij andere honden duurt het wel anderhalf jaar voor dat de rechtbank of de officier van justitie een beslissing velt over hun lot. „De meesten zitten hier vanwege het bouwen van shit, zo als we dat in vaktermen noemen, die hebben wat gedaan", zegt Kers jes. „Een andere hond aangevallen, of een mens, of een kudde scha pen. Maar soms hebben ze niets op hun kerfstok en zijn ze toeval lig aangetroffen tijdens een inval in een hennepkwekerij. Die heb ben pech." Gisteren kwam er goed nieuws voor de vriendelijke exemplaren in het pension. Minister Gerda Ver burg (Landbouw) wil af van de Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl door Laurens Kok en Carine Neefjes DEN HAAG - Provincies slagen er niet in de wachtlijsten in de jeugd zorg weg te werken. Op dit mo ment wachten ruim 3300 kinde ren al langer dan negen weken op professionele hulp. Een jaar gele den waren dat er nog 2065. In Zee land wachten momenteel 186 kin deren op hulp, een jaar geleden waren dat er 137. Dat blijkt uit nog niet gepubliceerde cijfers die de provincies en de stadsregio's Am sterdam, Rotterdam en Haaglan den aan deze krant hebben ver strekt. Friesland is de enige provin cie die nog geen cijfers kan geven. Sinds het aantreden van minister André Rouvoet van Jeugd en Ge zin zijn de wachtlijsten in de jeugdzorg flink gestegen. Begin vo rig jaar wachtten 414 kinderen op hulp. Door een eenmalige injectie van honderd miljoen euro door oud-staatssecretaris Clémence Ross-Van Dorp (Welzijn) waren de wachtlijsten destijds zo goed als weggewerkt. Afgelopen najaar was er een piek van ruim 4000 kinde ren die al langer dan negen weken wachtten op hulp aan huis, een plek in een instelling of pleegge zin. Rouvoet trok daarop begin dit jaar veertig miljoen euro extra uit. Die impuls heeft tot nu toe nauwe lijks geholpen. Het streven van het kabinet om voor 2011 de wachtlijs- De provincies stellen dat er veel meer geld nodig is om aan de al maar stijgende vraag voor jeugd zorg te kunnen voldoen. Rouvoet voelt hier weinig voor. BEST - Voor de vierde keer in twee maanden tijd is gisteren een ma chinist van de intercity Schip- hol-Eindhoven station Best voor bijgereden. Sinds april doet de in tercity ook Best aan. Het tijdelijke overstappunt is voor automobilis ten die tijdens werk aan de A2 fi les willen mijden. Machinisten zijn extra geattendeerd op de stop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4