Zeeland kajak straks verleden tijd berco Veel bier en muziek tijdens de Deltaweek Opmerkelijke piek in autodiefstallen Goes Korte blokkade bij bus veel voordeel KNRM-redders op pad voor wachtende Fin Deelnemers zeilrace vieren drie dagen feest in Zierikzee. ky - Chauffeurs Connexxion versperren weg voor Van Oeverenbussen. Veertien auto's verdwenen in laatste twee maanden. PZC Dinsdag 10 juni 2008 23 ZIERIKZEE - De horeca aan de Nieu we Haven in Zierikzee heeft het feestprogramma van de Deltaweek rond. In de feesttent aan 't Luitje staat vrijdagavond 27 juni dj Edwin. Hij draait van 20.00 tot 24.00 uur. Za terdagmiddag tussen 16.00 en 18.00 uur worden de deelnemers aan de jaarlijkse zeilrace verwel komd door een dixielandorkestje. In de avonduren zorgen een dj en de Zeeuwse coverband Bad Hair Day vanaf 19.00 uur voor een feest je- Heel misschien krijgt het feest zon dag nog een staartje. „Voor het ge val dat Nederland in de finale van het EK speelt, houden we een bea- mer en een projectiescherm achter de hand," zegt cafébaas Camiel van Tiggelhoven. Het zeilevenement Deltaweek duurt van vrijdag 27 juni tot en met zondag 6 juli. De ongeveer 150 kajuitzeiljachten en platbodems liggen de eerste drie dagen in Zie rikzee. Daarna doet het watersport circus achtereenvolgens Sint Anna- land, Wemeldinge, Yerseke en Co- lijnsplaat aan. De wedstrijden worden gevaren op de Oosterschelde en de Noord zee. Voor de organisatie tekenen acht Zeeuwse en Brabantse water sportverenigingen, waaronder de WV Zierikzee en de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas. lange vorststraat - goes Bram Hullekes introduceert de 'trapkajak' op De Grevelingen bij Den Osse. foto Marijke Folkertsma Hét adres voor uw nieuwe badkamer, inclusief vakkundige installatie! tas Isnii Arpas ^onidröme Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 door Piet «leemans ZIERIKZEE - Na een korte blokkade gisteren in alle vroegte door Con- nexxion-actievoerders bij touring- carbedrijf Van Oeveren rijdt de bus - mondjesmaat - weer op Schouwen-Duiveland. Gisterochtend rond kwart over vijf meldden zich onverwacht zo'n vijf tig stakende Connexxion-chauf- feurs bij de garage van het Zierik- zeese vervoersbedrijf dat voor Con nexxion rijdt. Zij blokkeerden de doorgang. Rond kwart voor ne gen, na de ochtendspits, werd de blokkade opgeheven en konden de bussen van Van Oeveren weer rijden. Bedrijfsleider Hans-Jan Verton van de Van Oeveren Groep zegt be grip te hebben voor de actie van de Connexxion-chauffeurs. „Maar ik zeg er wel meteen bij dat wij geen partij zijn in dit conflict. Wij worden als vervoersbedrijf inge huurd door Connexxion, maar on- oze chauffeurs krijgen betaald vol gens de cao voor besloten vervoer. En daar is wel overeenstemming over, in tegenstelling tot de cao voor het openbaar vervoer." door Luc Oggel GOES - In Goes zijn de laatste twee maanden opvallend veel autodief stallen gepleegd, met name in het stationsgebied. De politie houdt extra toezicht en heeft bedrijven gevraagd om alert te zijn op ver dachte situaties. Volgens politie woordvoerder Alwin Don zijn de diefstallen mogelijk werk van een 'groepering'. Dit jaar is bij de politie Goes al twintig keer aangifte gedaan. Veer tien voertuigen werden daadwerke lijk ontvreemd, in zes gevallen bleef het bij een poging. Ter verge lijking: in heel 2007 werden 'maar' negen auto's gestolen in Goes. De diefstallen werden op één na alle maal gepleegd in de afgelopen twee maanden, onder meer in de De Ruijterlaan, Bessestraat, Kloe- tingseweg, De Graaffstraat, Europa laan, Scottweg, Lijnbaan en Sta tionsplein en -park. Die laatste drie straten liggen in het stations gebied. De afgelopen twee weken was het daar drie keer raak, weet politiewoordvoerder Alwin Don. „Dat is voor de politie Goes reden om extra toezicht te houden en ook zijn bedrijven in de buurt be naderd om een oogje in het zeil te houden." Behalve in Goes lijkt er ook over de hele provincie gezien sprake van een toename van het aantal autodiefstallen. Er is tot nu toe 87 eer aangifte gedaan van diefstal van een auto (56) of een poging daartoe (21), tegenover 126 in 2007. Dat was een relatief'rustig' jaar in vergelijking met 2006 en 2005, toen respectievelijk 166 en om 144 keer aangifte werd gedaan. STELLENDAM - De redders van het KNRM-station Stellendam wer den zondag gealarmeerd voor een jacht in problemen bij boei MW 2 op de Noordzee. Het zou gaan om een jacht dat zonder bemanning ongeveer 35 mijl uit de kust rond dreef. Aangekomen bij de aangegeven po sitie bleek het zicht zeer slecht van wege dichte mist. Het jacht werd uiteindelijk vijf mijl verderop aan getroffen. Het betrof het twaalf meter lange jacht Sabor. Net toen de reddingboot langszij wilde komen, kwam een man naar buiten. Het bleek dat de man, een Fin, lag te wachten op wind om zijn weg te vervolgen naar Fin land. www.arpas.sanidrome.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47