Zeeland PZC I 21 Extra ambulancepost in Westhoek Rolstoelers in nostalgische sferen op pad UIT VERKOOP! Cel in na bedreiging en vernieling Vijf ton schade na brand Ostrea SCHOUWEN-DUIVELAND 27 27 Ambulancevervoer hoopt op snel besluit door politiek. Bakje Dinsdag 10 juni 2008 Uruzgan-soldaat ziet Voorbereidingen aan weinig heil in WCT kostten tot nu missie Afghanistan toe 25 miljoen euro Tip? redzzee@p2c.nl door Piet Kleemans RENESSE - Als de plannen van mi nister Klink van volksgezondheid doorgaan, komt er een extra ambu lancepost in de Schouwse West hoek. Wethouder Gilles Houteka mer van de gemeente Schouwen- Duiveland is blij met de plannen van de minister en hoopt op snel le politieke besluitvorming. Dat doet ook directeur ad interim van de Regionale Voorziening Am bulancevervoer Zeeland (RAVZ) Ricks Meppelder. Een extra ambu lancepost in de - in het toeristisch seizoen bijzonder drukke - West hoek acht Meppelder een zeer wel kome aanvulling. Waar de nieuwe post komt, is volgens hem nog niet te zeggen. Renesse lijkt de meest logische plaats. „Het is zoe ken naar de optimale oplossing. Ik heb begrepen dat de post op Neel- tje Jans - als de plannen van Klink doorgaan - iets opschuift richting Vrouwenpolder, dus meer de Wal- cherse kant op, maar dat zijn alle maal zaken waar nog eens heel goed naar gekeken moet worden. De plaats waar je zo'n ambulance post neerzet, is heel belangrijk." Of met een extra ambulancepost op Schouwen-Duiveland overal op het eiland altijd de maximale aan- rijtijd van twaalf minuten gehaald wordt, is volgens Meppelder nooit 100 procent te garanderen. „Het hangt van allerlei factoren. In het geval van de Westhoek heb je te maken met drukte op de wegen, maar ook met rotondes, drempels en versmallingen. Het is echt heel complex." Meppelder dat er snel een besluit wordt genomen, maar houdt er re kening mee dat dat nog wel enkele maanden kan duren. Wethouder Houtekamer is blij met de plannen van Klink, maar wil de huid niet verkopen eer de beer geschoten is. „Alles wat bij kan dragen aan een optimale am bulancezorg op Schouwen-Duive- Als de plannen van minister Klink van volksgezondheid door gaan, komt er een extra ambulan cepost op het eiland. De post komt in de Schouwse Westhoek. land, is zeer welkom. En ik hoop dat die ambulancepost niet alleen tijdens de pieken, maar ook tij dens de dalen bemand is." Meppelder kan wat dat laatste be treft de wethouder gerust stellen. De nieuwe ambulancepost in de Schouwse Westhoek wordt een 24-uurspost met alle toeters en bel len die erbij horen. Als de plannen van minister Klink ongeschonden door de Tweede Kamer komen, groeit het aantal ambulanceposten op Schouwen-Duiveland daarmee naar drie: Zierikzee, Neeltje Jans en de Westhoek. BURGH-HAAMSTEDE - Een dikke 85 bewoners van zorgcentrum Duin oord zijn gistermiddag begonnen aan de rolstoeldriedaagse. Tot gro te vreugde van activiteitenbegeleid ster Marion Seinen van het zorg centrum in Burgh-Haamstede doet dit jaar een recordaantal fami lieleden mee. Aan de oproep aan familie om te helpen duwen, is 'massaal' gehoor gegeven. „Meer dan de helft van de mensen wordt door familie geduwd." Goede zaak, vindt Seinen. De zorg wordt steeds zwaarder, legt ze uit. „Fami lie moet zich ervan bewust zijn dat niet alles overgelaten kan wor den aan de zorg. Natuurlijk heeft iedereen het druk met werk en zo, maar ik vind ook dat elk indivi dueel mens z'n verantwoordelijk heid heeft." Familie of niet, de eerste trip van de rolstoeldriedaagse was vooral een gezellige aangelegenheid. Jaap en Jannie Smits van museum 'tWaskot uit Wemeldinge zorg den voor een nostalgisch sfeertje met een klein (door Jaap zelf gefa briceerd) orgeltje. Jannie, in Wal- cherse dracht en al sokken breiend: „De mensen reageren echt leuk. Ze zijn met het kleinste al tevreden." foto Marijke Folkertsma zie www.pzc.nl voor een video MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 21-jarige Middelburger aange houden wegens vernieling en be dreiging. De Middelburger had ru zie gekregen met een andere man, die hij eerst bedreigde en bij wie hij even later een ruit ingooide. De verdachte is naar gevangenis Torentijd gebracht. GOES - De schade aan het noodlo- kalengebouw van het Ostrea Ly ceum in Goes na de brand van za terdagnacht beloopt ruim een half miljoen euro. Dat is de conclusie van schade-experts. De technische recherche heeft vandaag onder zoek gedaan naar de oorzaak, maar is niet met conclusies naar buiten gekomen. GIMBRÉRE - DAMESMODE MIDDELBURG BOBBE - DAMESMODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Alle bouwvakkers kunnen er over meepraten: het schrijnende gebrek aan gastvrijheid bij de mensen voor wie ze een klus doen. Die Middelburgse klusser weer er inmiddels ook het een en ander van. Laatst moest hij een muurtje zetten voor een vage kennis. Totaal uitgedroogd kwam hij na de eerste avond hard werken thuis: er kon geen kopje koffie vanaf. Waarna hij de volgende avond zélf maar een koffiezetapparaat meenam. Terwijl de koffie stond te pruttelen, kwam de bewoner naar beneden. „Ruikt goed, zeg", zei die. „ja he?", antwoordde de klusser. „Ook een bakje?" Jaap en Jannie Smits voeren de stoet in Burgh-Haamstede aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45