Valverde is klaar voor de Tour Sport Louws is afgetekend de beste Kwaliteit boven alles... Victoria loopt haar beste proef met Wilma Salm 36 Dinsdag 10 juni 2008 PZC Amazone wint in Vrouwenpolder beide proeven in L2. Spanjaard wint eerste etappe Dauphiné Libéré met overmacht. Anne-Rien de Dreu geeft haar opmars in de Zi gestalte met zege. w Alejandro Valverde heeft afstand genomen van de andere sprinters in de eerste etappe van de Dauphiné Liberé. foto Laurent Cipriani/AP door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De dressuur- wedstrijd van RV Sé-Ros was, ge tuige het groot aantal winstpun ten, van hoog niveau. In de klasse L2 was Lucie Louws zondag op manege De Eendracht in Vrouwenpolder spekkoper. De amazone uit Middelburg reed op Zaffier in beide proeven met een score van 201 punten naar de over winning. Johan Lowerse wist met Lewis in de eerste proef de achter stand te beperken tot zes puntjes. In de tweede proef was Lucie Louws zich afgetekend de beste. Het verschil met Maaike Hamelink met Falco de la Massas bedroeg dertien punten. In de klasse Mi werd er wisselend gepresteerd. In de eerste proef mochten ruim tachtig procent van de rijders met een winstpunt op zak de piste verlaten. In de tweede proef scoorde slechts veertig pro cent van hen een voldoende voor een bonuspunt. In de eerste proef verdienden Jessica Goossen, Els Kerkhof en Marjorie Nelis de kop groep twee winstpunten. Goos- sens trok uiteindelijk met Unity met een score van 204 aan het langste eind. DUIVENSPORT Concours Orleans (midfond): Rayon 1: 1,5. comb. Neve (1101 m/m), 2. T. de Jon ge, 3. J. v.d. Plasse, 4. T. de Poorter, 6. E. de Wever, 7. C. Riemens, 8,10. AJ. Schee- Ie, 9. H. Mookhoek&Zn. Rayon 2:1gebr. van Hoeve (1116 m/m), 2. B. Asani, 3. comb, de Mul/Kop, 4. gebr. Scheele, 5. comb. Roegiest/de Visser, 6. A. Rinn, 7. H. Zegers, 8. B. Herman, 9. comb. Delzenne/Verpoorte, 10. A. de Meijer. Rayon 3: 1. Cam. De Beule (1123 m/m), 2. gebr. van Beveren, 3. G. Schalkens, 4. J. van Goethem, 5. Ch. De Beule, 6,7. P. d'Hondt, 8. Joh. van Spaandonck, 9. A. Wauters, 10. A. Mattens. Rayon 4: 1. comb. De Kooning (1117 m/m), 2. J. Poel man, 3. gebr. Kesteloo, 4. A. de Jonge, 5. comb. R&L. Traas, 6. J. Steenhard, 7. L. Goedegebure, 8. F. Franse, 9. A. Bustraan, 10. D. Wagenaar. Rayon 5: 1. S. op 't Hof (1101 m/m), 2,6. M. Oudeman, 3. Addie Dijkwel, 4,9. M. Hengsdijk, 5. J. Bras, 7,10. A. van Stee, 8. G. Boone. Rayon 6: 1Ma- rissa Fonteyne (1098 m/m), 2. R. Fontey- ne, 3. L. Knop. 4. M. Laban, 5. M. de Graaf, 6. C. Moeliker, 7. P. de Wilde, 8. M. Bolle, 9,10. A. Havermans. Rayon 7:1. JD. Schroevers (1113 m/m), 2. K. Minder- houd, 3. L. van Wallenburg, 4. K. Kwekke- boom, 5. A. Walraven, 6,7,10. comb, de Ridder, 8. Joh. van Belzen&Zn, 9. A. Stroo. Provinciaal: 1. Cam. De Beule (Heikant), 2. comb. De Kooning (Lewedorp), 3. gebr. Van Hoeve (Terneuzen), 4. gebr. van Beve ren (Nieuw Namen), 5. B. Asani (Axel), 6. comb, de Mul/Kop (Zuiddorpe), 7. gebr. Scheele (Terneuzen), 8. comb. Roegiest/de Visser (Philippine), 9. JD. Schroevers, 10. S. op 't Hof (Hansweert). WIELRENNEN Dauphiné Libéré. Eerste etappe, Avignon-Privas: 1. Valver de (Spa) 194 km in 4.46.36 (40,614 km/u), 2. Hushovd (Nor), 3. Schroder (Dui), 4. Wegmann (Dui), 5. Evans (Aus), - 6. Leipheimer (VSt), 18. Kroon, 21. Ge- sink, 57. Weening, 75. Moerenhout, 102. Stamsnijder 0.24, 117. Elijzen 1.02, 137. Clement 2.22. Algemeen klassement: 1. - Hushovd 4.52.41, 2. Valverde 0.01, 3. Leip heimer 0.05. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Tim Senden PRIVAS - Een maand voor de start van de Ronde van Frankrijk heeft de Spaanse wielrenner Alejandro Valverde de bevestiging gekregen dat hij in goede conditie verkeert. De 28-jarige kopman van Caisse d'Epargne won gisteren met over macht de massasprint aan het ein de van de eerste etappe van de Dauphiné Libéré. Valverde bleef na een rit over 194 kilometer in de straten van Privas zijn concurrenten Thor Hushovd (Noo) en Björn Schroder (Dui) voor. „Ik ben altijd goed wanneer de aankomst licht bergop gaat", reageerde Valverde. „In de laatste kilometers was het vooral zaak om mijn hoofd erbij te houden. Het was gekkenwerk. Maar dankzij goe de arbeid van mijn ploeg wist ik voorin te blijven en te winnen." Hushovd kreeg als troostprijs de leiderstrui overhandigd. Hij nam de koppositie over van de Ameri kaan Levi Leipheimer die zondag de proloog op zijn naam had ge schreven. De Noorse krachtpatser heeft één tel voorsprong op Valver de. Best geklasseerde Nederlander in de etappe was Karsten Kroon (achttiende), in het algemeen klas sement is Robert Gesink de eerste Nederlander. Hij staat vijftiende, op 21 seconden van Hushovd. Valverde gebruikt de Franse etap pekoers in zijn voorbereiding op de Ronde van Frankrijk. In tegen stelling tot de afgelopen jaren Alejandro Valverde boekt in de de eerste rit van de Dauphiné Libéré een sprintzege. Thor Hus hovd pakt door zijn tweede plaats de leiderstrui. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een goede accommodatie trekt deel nemers. Dat ondervindt de ruiter- club Walcheren met als thuisbasis Stal de Kroo telkens weer. Ook afgelopen weekeinde was de be langstelling voor de dressuurwed- strijd zo massaal, dat men de deel nemers niet op een dag kon ber gen. Wilma Salm was zondag in de klasse Z2 oppermachtig. De amazo ne uit Yerseke schreef beide proe ven op haar naam. Met name in de eerste proef stal ze met de mer rie Victoria de show. De jeugdin- ternational stuurde de Gribal- di-dochter naar het uitstekende to taal van 235 punten. De combina- heeft de Spanjaard dit jaar nog niet veel koersdagen achter zijn naam staan. Die aanpak lijkt voor lopig goed te werken. „Deze over winning komt op het juiste mo ment", meende Valverde. „Het is belangrijk om in de Dauphiné goed in vorm te zijn, zo vlak voor de Tour." Nadat hij vorig jaar als zesde was geëindigd in de 'Grande Bouclé' heeft de kopman van Caisse d'Epargne wederom hoge verwach tingen voor volgende maand. „Ik kan een van de favorieten voor de eindzege worden, zeker weten", sprak hij. tie uit het mosseldorp bleef daar mee Annet Verstrate met Londen een straatlengte (33 punten) voor. „Dit is de beste proef die Victoria tot nu toe heeft gelopen", vertelde Salm. „Alles klopte, ze groeide in de wedstrijd. Fantastisch gewoon." In de tweede proef stokte de teller voor de combinatie bij 214 punten. Annet Verstrate wist in de herkan sing de schade tot vier punten te beperken. In de klasse Zi veroverde An ne-Rien de Dreu beide oranje ere- linten op. Zij is één van de talen ten uit de kweekvijver van de Weelruiters uit Borsele. De amazo ne uit Heikenszand is bezig aan een opmerkelijke opmars naar de Zeeuwse top. Het jeugdtalent stuurde Nan D'Hennessy in de eer ste proef naar een totaal van 215 punten. Ook in de herkansing had de concurrentie geen schijn van kans. TRAMSTRAAT 1-3 (CENTRUM), KOUDEKERKE Tel.: 0118-551681 Vrijdag avond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) www.vanbovenkeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38