Frankrijk achterin sterk, maar voorin tandeloos RaboSter Zeeuwsche Eilanden Freddy Scheele: "De kasseistroken zijn interessant" 1 K IrOfil hal Roemenië houdt vice-wereldkampioen op gelijkspel: o-o. ADVERTORIAL r-' Éf w ju if 9hi lm W iyr ip li#^ iMi l PZC Dinsdag 10 juni 2008 33 door Hans Leber ZURICH - De vice-wereldkampioen moet zichzelf sterk verbeteren tij dens het EK van 2008, anders volgt een roemloos einde. In een broeierig warm Zürich speelde Frankrijk fantasieloos tegen die an dere opponent uit Oranjes poule C, Roemenië, en heerste geen mo ment: 0-0. De Franse misère werd vooral zichtbaar toen het laatste kwartier niet één van de twee basisaanval lers nog op het veld stond. Nicolas Anelka en Karim Benzema volde den niet aan de gewekte verwach tingen. Ze begrepen elkaar niet en toonden vooral niet de toewijding die van twee uitverkorenen in de Franse nationale ploeg kan wor den verwacht. Dat Thierry Henry komende vrij dag tegen Nederland weer van de partij is, stond al wel vast. Na gis teravond zullen de Franse mas seurs nog harder op zijn enkel wrij ven om hem fit te krijgen. Verwacht kan worden dat Thierry Henry tegen Nederland vergezeld wordt door Karim Benzema. Of ook Patrick Vieira, gisteren afwe zig wegens een dijbeenblessure, er vrijdag bij zal zijn, staat minder vast. Daarover wilde de Franse bondscoach Raymond Domenech geen uitsluitsel geven. „Iedere dag is er één, we zullen zien." Voor de Roemenen, waarvan de aanhang de meerderheid vormde in Stadion Letzigrund in Zürich, gaf het gelijkspel reden tot grote vreugde. Op het middenveld leidde voorma lig Ajacied Cristian Chivu als aan voerder zijn ploeg. De man die in Nederland vooral als verdediger be kend staat, speelde verdienstelijk. Maar omdat ook de Roemenen aanvallend weinig gevaarlijk wa ren, hoefde de Franse doelman Gregory Coupet net als zijn colle ga bij de Roemenen Bogdan Lo- bont (ook ex-Ajacied) nooit écht te redden. In de Roemeense aanval had de bij PSV goed bekende Adrian Mu- tu, de Fiorentina-spits die de Eind- hovenaren uit de Uefa Cup knik kerde, een off-day. Hij werd een kwartier voor tijd van het veld ge haald door zijn trainer. Die be weerde later dat Mutu recent wat lichte blessures had en 75 minuten WJ Frankrijk speelt in Zürich doel- puntloos gelijk tegen Roemenië. Aanvallend stelt de ploeg teleur, verdedigend oogt het team ijzer- sterk. voor hem gisteravond het maxi mum was. Maar het recente overlij den van zijn oma en een door de Fifa opgelegde schadevergoeding van 12 miljoen euro aan Chelsea (wegens imagoschade na zijn cocaï negebruik in 2004) zullen de spits allesbehalve hebben opgebeurd, zo vlak voor het EK. Piturca deelde na de wedstrijd nog een kleine plaagstoot uit richting Frankrijk, dat volgens hem niet meer de sterke ploeg heeft van 2006. „Ze zijn misschien moe van de fi nales op grote toernooien. En er zijn een paar spelers wat ouder ge worden, want ik vond ze vandaag niet zo goed." Domenech liet zich niet uit de tent lokken: „Misschien hebben de Roemenen zelf gewoon een beter elftal." Voor Frankrijks tegenstanders, waaronder Nederland, is het wel zaak iets te verzinnen op de zeer sterke verdediging. Want Willy Sa- gnol, William Gallas, Eric Abidal en Lilian Thuram (sinds gisteren de eerste speler ooit die vijftien EK-wedstrijden heeft gespeeld) toonden gisteren wél klasse, daar bij geholpen door de middenvel ders Jérémy Toulalan en (Man of the Match) Claude Makélélé. De rest, zelfs 'vuurvreter' Franck Ribéry, was gisteren onzichtbaar. EK ZEE p GROEP C Zürich: Roemenië-Frankrijk 0-0. Scheidsrechter: Mejuto Gonzalez (Spa). Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Daniel Niculae, Contra, Goian (Roe), Sagnol (Fra). Roemenië: Lobont; Contra, Tamas, Goian en Rat; Cocis (64. Codrea), Radoi (90. Di- ca) en Chivu' Nicolita, Daniel Niculae en Mutu (78. Marius Niculae). Frankrijk: Coupet; Sagnol, Thuram, Gal las en Abidal; Ribéry, Toulalan, Makalele en Malouda; Anelka (72. Gomis) en Ben zema (78. Nasri). Bern: Nederland - Italië 3-0 (2-0). 26. Van Nistelrooij 1-0, 31. Sneijder 2-0, 79. Van Bronckhorst 3-0. Scheidsrechter: Fröjdfeldt (Zwe). Gele kaart: De Jong (Ne derland), Toni, Zambrotta, Gattuso (Ita lië). Aantal toeschouwers: 30.777. Nederland: Van der Sar; Boulahrouz (76. Heitinga), Ooijer, Mathijsen en Van Bron ckhorst; De Jong, Engelaar; Kuijt (80. Afel- lay), Van der Vaart en Sneijder; Van Nistel rooij (70. Van Persie). Italië: Buffon; Panucci, Barzagli, Materazzi (55. Grosso) en Zambrotta; Gattuso, Pir- lo, Ambrosini en Camoranesi (74. Cassa- no); Toni en Di Natale (64. Del Pierro). TOPSCORERS 1. Podolski (Duitsland) 2. 2. Van Nistelrooij, Sneijder, Van Bronck horst (Nederland), Sverkos (Tsjechië), Pe- pe, Meireles (Portugal), Modric (Kroatië) 1. p KAARTEN Een keer geel Groep A: Magnin, Vonlanthen, Barnetta (Zwitserland), Kazim, Gökhan, Sabri (Tur kije). Groep B: Pogatetz, Prödl, Saumel (Oostenrijk), Robert Kovac (Kroatië), Smolarek, Lewandowski (Polen), Schwein- steiger (Duitsland). Groep C: De Jong (Nederland), Contra, Daniel Niculae, Goian (Roemenië), Sagnol (Frankrijk), To ni, Zambrotta, Gattuso (Italië). Daniel Niculae schiet op het doel van Frankrijk. foto Yuri Kochetkov/EPA Het bestuur van de Stichting Wielercomité Koudekerke, dat deze wed strijd organiseert, is al 36 jaar actief binnen de wielersport. De Stichting heeft zich ontwikkeld van plaatsetijk dorpscomité tot een organisatie met landelijke- en vanaf 2006 internationale erkenning. Met ingang van 2006 is deze wedstrijd door de UCI op de internationale kalender geplaatst.Dat betekent een sterk deelnemersveld met Nederlandse topteams zoals DSB, Team Flexpoint, AA-Drink, Vrienden van het Platteland. Aangevuld met buitenlandse topteams waaronder Team High Road (voormalig T-Mobile), Equipe Nurenberg, Team Specialized, Swift Racing. En de natio nale selecties van Nederland en Duitsland Het vorig jaar gestarte Zeeuwse RABO LADY FORCE team zal ook deelnemen. Totaal komen 26 teams aan het vertrek. Donderdag 19 juni start de 4e RaboSter Zeeuwsche Eilanden met een pro loog van ruim 7 kilometer. De proloog wordt in Vlissingen gereden. De start vindt plaats bij de Leeuwentrap, onderaan de boulevard. De finish is voor het Vlissingse stadhuis. De 1ste renster start om 18 uur 30. Op de tweede dag, vrijdag 20 juni, wordt de etappe Middelburg/Vlissingen over 109,7 km gereden. De start is om 18 uur 30 aan de Middelburgse Markt. Het parcours gaat daarna langs de oevers van het Veerse Meer. De finish van de etappe is bij Auto Clean Zeeland aan de Mercuriusweg in Vlissingen. De laatste etappe, zaterdag 21 juni, gaat over 111,4 km van Kamperland naar Renesse. De start is om 12.00 uur bij Camping de Molenhoek. Na de Stormvloedkering volgt de grote lus Renesse, Brouwershaven, Bruinisse. In Renesse vindt een aantal doorkomsten plaats. De finish en de afsluitende huldigingen vinden plaats op het Waterpeilplein in Renesse. Voor uitgebreid informatie: zie de website RaboSter Zeeuwsche Eilanden: www.sterze.nl "Ik wijs U de weg, volg me". Als het wielercircus tij dens de DELTA Tour Zeeland over de Zeeuwsvlaamse wegen dendert, kan deze gedachte opkomen bij Freddy Scheele, de verantwoordelijke voor de Zeeuwsvlaamse I route. Dat zal niet de gebeuren. Hij gaat ook niet naast zijn schoe nen lopen, daar is de Zeeuwsvlaming te bescheiden voor. Scheele doet de route uitzetten nu voor de 20e maal, eerder deed hij dit voor het OZ Wielerweekend. Freddy: "Ik heb mijn route moeten aanpassen vanwege de proloog in Hulst. Het parcours van de proloog is 3 kilometer lang en loopt door het centrum met de finish op de Markt. De proloog is bewust kort gehouden, zodat de tijdritspecia listen niet definitief het klassement zullen bepalen. Ook de start in Temeuzen is nieuw. De route in Zeeuws-Vlaanderen is zo opgezet dat er na smalle wegen, bijvoorbeeld na de kasseistroken, er bredere wegen komen. De ploeg leiders kunnen dan de renners, die hebben moeten los sen, veilig voorbijsteken zodat ze weer bij de grote groep kunnen komen. Interessante punten in het parcours zijn de Panoramaweg in Breskens en niet te vergeten de kas seistroken. Twee maal wordt de strook van de Smokkelweg aange daan. Die strook ligt bij Pyramide tussen IJzendijke en Philippine." Freddy Scheele, 2e secretaris van het comité Delta Tour Zeeland, zet de route alleen uit. Freddy:"lk maak een eerste opzet op een kaartje. Daarna rijd ik de route, maak aantekeningen van de gevaarlijke punten. Eventueel pas ik dan de route aan. Daarna wordt alles op papier gezet en wordt de routekaart ingetekend en doorgesproken met de politie. Als dat gebeurd is, worden de vergunningen aangevraagd bij alle gemeentes, provincie, Provinciale Waterstaat, Rijkswaterstaat, Waterschappen en Politie. De route Middelburg-Goes wordt uitgezet door de mensen die dit ook voor de DELTA Profronde deden. Wel zijn er regelmatig contacten over de eventuele wijzigingen in het parcours. Freddy:"lk sta achter de nieuwe opzet. Maar, ik moet ook bekennen dat het even wennen is na 20 jaar OZ Wielerweekend." Arnold Parre

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35