mom i i PZC Oranje speelt Azzurri aan flarden Pil mm 3 Oran tennis «tiM*»*.,.». LEZERSEMTRA PZC 31 36 Scheidsrechter speelt hoofdrol met beslissing bij eerste doelpunt Morgen in de PZC: j 6 pagina's over de Delta Tour Zeeland •fUm Dinsdag 10 juni 2008 Valverde etaleert vorm in eerste rit Dauphiné Libéré Tip? sport@pzc.nl door Dick Sintenie BERN - Dertig jaar geleden won het Nederlands elftal voor het laatst van Italië, op het WK van 1978. In historisch perspectief was de over winning gisteravond in Bern (3-0) dan ook een klein wonder. In de praktijk toonde Oranje zich .op al le fronten beter dan de gevreesde opponent. Italië, regerend wereld kampioen, werd volkomen aan flarden gespeeld. De zege brengt het Nederlands elf tal aan kop in poule C. Roemenië en Frankrijk speelden eerder op de avond gelijk (0-0), de zoveelste teleurstellende wedstrijd van het EK. Het toernooi werd in Bern le ven ingeblazen door twee ploegen die wilden aanvallen en scheids rechter Peter Fröjdfeldt die een hoofdrol vertolkte. Eerst maar eens terug naar de ze ventiende minuut van de beste wedstrijd van Oranje onder lei ding van bondscoach Marco van Basten. Dirk Kuijt, vervanger van de geblesseerde Arjen Robben in het basiselftal, zette met een steek bal Ruud van Nistelrooij vrij voor doelman Gianluigi Buffon. De spits omspeelde Buffon, leek ge raakt te worden door de keeper, bleef op de been, maar zag zijn kans in rook opgaan. Op de tribu nes werd om een penalty geroe pen, maar Fröjdfeldt liet terecht doorspelen. Amper tien minuten later beoordeelde Fröjdfeldt een minder alledaagse voetbalsituatie Het Nederlands elftal ontmas kert wereldkampioen Italië. In Bern wint Oranje met 3-0 door doelpunten van Van Nistelrooij, Sneijder en Van Bronckhorst. ook goed. Een hard schot van uit blinker Wesley Sneijder - uitgeroe pen tot man van de wedstrijd - werd door Van Nistelrooij met zijn rechtervoet verlengd tot in het Italiaanse doel. Hij leek meters in buitenspelpositie te staan, maar het feit dat één van de Italianen (Panucci) op dat moment achter de achterlijn lag, hief het buiten spel op. Een voetballer mag zich niet aan het spel onttrekken. Het doelpunt gaf Oranje vleugels. Een meesterlijke counter, handels merk van de Italianen, leidde ne gen minuten later tot een tweede treffer. Giovanni van Bronckhorst haalde een bal van zijn eigen doel lijn en stoomde onmiddellijk door naar voren. Van der Vaart behield het overzicht en stuurde de links back weg op de linkerkant. De crosspass van Van Bronckhorst werd door Dirk Kuijt in één bewe ging doorgekopt op Sneijder. Met een listig wippertje versloeg hij Buffon in de korte hoek (2-0). Het slotakkoord was voor Van Bronckhorst, die een voorzet van Kuijt in de 79e minuut fraai inkop te. Even daarvoor had Edwin van der Sar met een weergaloze red ding op een schot van Pirlo de Ita lianen al alle hoop ontnomen. Elke dag staat er een EK-vraag in de krant. U mag per dag zo Hoe Oranje het ook doet, de PZC blijft het EK volgen. U maakt elke dag kans op een lekker weekend op Ameland in Golden Tulip Resort Noordsee voor twee personen. Vraag dinsdag 10 juni: Waar is het EK 2008? A. Duitsland B. Oostenrijk/Zwitserland D. Belgie/Luxemburg Spelregels: Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Alleen de winnaar krijgt binnen 2 werkdagen bericht Het arrangement is te boeken in de periode september t/m december 2008 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid Voor onze voorwaarden over kansspelen kijk op www.pzc.nl/spelvoorwaarden of bel met onze afdeling Lezersservice: 0800-0 231231. U dingt samen met de inzenders van de zeven dagbladen van Wegener NieuwsMedia B.V. mee voor het weekend. De prijs wordt aangeboden door Marrea Hotelarrangementen. Ga voor meer informatie over Marrea naar www.marrea.nl Sms uw antwoord naar 2002 0,60 per verzonden bericht): ACTIEVOETBAL10spatie A, Bof C. Bijv: ACTIEV0ETBAL10 B Giovanni van Bronckhorst speelt de wedstrijd van zijn leven en is verantwoordelijk voor de 3-0. foto Daniel Dal/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33