Zeeland Met Fabio Cannavaro Applaus na vrijspraak Klaas PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Raadsman stelt dat brigadier geen voordeel had bij meineed. 2 Dinsdag 10 juni 2008 PZC ES MARLEEN BLOMMAERT Ik mag Klaas graag zien en horen praten. U weet wel, Klaas de Vries, het huidige Eerste Kamerlid en voorheen minis ter van PvdA-huize. Ik heb ook wel met hem om de tafel gezeten toen hij nog voorzitter van de VNG was. Een imposan te man met een dwingende manier van praten. Tikje arrogant, dat wel, maar daar heb ik niet zo'n probleem mee. Klaas heeft als letterlijke en figuurlijke zwaargewicht een 'analyse' ge maakt van het 'gesternte' waaronder het streekvervoer functio neert. Dat leidde bij mij al tot een frons. Wie zit er nu op een sterrenwichelaar te wachten bij een lege bushalte? Hij begint zijn verhaal met de introductie van marktwerking in het streekvervoer in 2000/2001. Weet u wanneer Klaas minister was? Precies, van 1998 tot 2002. Vervolgens gaat hij verder over de onbetrouwbaarheid van het huidige kabinet. Zat de PvdA nou wel of niet in dit kabinet? Hij stelt rode diesel voor als kortetermijnoplossing, en een meer sturende rol voor de overheid. Ik kan u nu al een lijstje van sectoren geven die dat ook wel willen. De reactie van Bos was vorige week nog dat we maar aan hoge brandstofprijzen moesten wennen. Zou het misschien zo kunnen zijn dat het idee van marktwer king en openbaar vervoer achteraf niet zo slim was? Zouden grote investeringen in voor iedereen toegankelijk en dus betaal baar openbaar vervoer een bijdrage kunnen leveren aan het verminderen van de automobiliteit, het verminderen van de filedruk, een verlichting van koopkrachtdaling, het verminde ren van de milieubelasting? Soms is een probleem complex maar een analyse eenvoudig en een fundamentele oplossing ook. Wel vraagt het durf en de moed om gemaakte fouten toe te geven. 'Marktwerking en openbaar vervoer achteraf niet zo slim' COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters Straat Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Blauw kleurt voor één keer een beetje oranje. In Italiaans restaurant Mamma Mia in Middelburg kijken Italianen en Nederlanders naar de EK-wedstrijd. door Cornelleke Blok Gaetano di Colandrea loopt breed lachend door zijn restaurant. Hij deelt voor de wed strijd oranje zonnebrillen uit aan zijn Nederlandse vrienden. „Zet die maar op, want ik wil jullie straks niet zien huilen", grapt hij. „Ik denk dat het 2-1 wordt", fluis tert hij. „Maar ach, het is maar sport. Het wordt altijd gezellig." Op de tafels staan oranje wel komstdrankjes en stokbroodjes met oranje salade. Gaetano heeft alles uit de kast gehaald om het z'n gasten naar de zin te maken. „Vanavond heb ik zelfs kroketten, bitterballen en frikandellen ge haald!" Welke Nederlander gaat nou voet bal kijken in 'het hol van de leeuw?' „Gaetano is een goede vriend van me", vertelt Ronald, ge huld in oranje tuinbroek. „Ik vind het gezellig om met Nederlanders en Italianen naar deze wedstrijd te kijken. Ik zou het natuurlijk jam mer vinden als Nederland verliest, maar daar wordt het niet minder gezellig door. Als je niet tegen je verlies kan, dan moet je hier niet komen." Daar denkt Rugera Noya anders over. Ze komt uit Middelburg, maar is zoals altijd gehuld in een knalblauw voetbalshirt. 'Italia' staat er op haar rug. „Mijn opa komt uit Italië", legt ze uit. En: „Nederland heeft geen goeie voet ballers. Toni is de beste. Canna varo vind ik de knapste, maar is ge blesseerd. Als Nederland wint, ga ik echt huilen hoor! Ik vind het zó spannend!" Als het eerste fluitsignaal heeft ge klonken, wordt het doodstil in het restaurant. Gespannen blikken, ze nuwachtig gefriemel aan blauwe en oranje t-shirts. Gaetano steekt nerveus een sigaret op. „Mamma Mia!", roept hij als Van Nistelrooij zijn eerste schot op doel lost. „Ach, we laten die Nederlanders nu een beetje komen en straks gaan we winnen. Dat is onze tac tiek", lacht Gaetano. Zijn vrouw Rosanna kruipt achter een rug. „Ik vind het echt heel spannend..." Hard gejuich. 'Jaaaaaa', schreeu wen de Nederlanders als Van Nis telrooij scoort. 1-0. Au, dat doet pijn in het blauwe vak. Rugera slaat de handen voor haar gezicht. „Hij stond buitenspel! Dat zag je toch zo!", roept ze beledigd. Als Sneijder enkele minuten later het tweede doelpunt voor Neder land maakt, is er geen Italiaan meer die nog vrolijk kijkt. „Let maar op, ze scoren nog wel hoor", houdt Rugera vol. „Het wordt vast nog 3-2." Rosanna kan er niet over uit: „Dit GOES - Verzorgingshuis Ter Weel in Goes heeft speciaal voor de voetballiefhebbers een oranje EK-kamer inge richt. Bewoners die hier voetbal kijken komen niets te kort. Daar zorgen de voetbalgekke medewerksters van Ter Weel wel voor. De 87-jarige meneer Arendsen, (op de voorgrond met hoed) geniet er van. Hij kijkt graag voetbal en denkt dat Nederland ver kan komen in het toernooi. foto's Dirk-Jan Gjeltema COLIJNSPLAAT - In de vismijn in Colijnsplaat is het heel het EK feest en gaat het dak er bijna af als Nederland scoort. In de rust van de wedstrijd is er een verloting voor verschillende goede doelen, waaronder de oranje vereniging van het dorp. Organisator Ko Kallewaard vindt de opkomst geslaagd. Vanwege het weekend en omdat Oranje van Italië heeft gewonnen, denkt hij dat het vrijdag echt stampvol zal zijn. door Emile Calon MIDDELBURG - Een tiental agenten applaudisseerde gisterochtend hard nadat politierechter G. van Unnik een 56-jarige collega van hen vrijspraak. Die man, een briga dier uit de gemeente Goes, werd vervolgens omhelsd door familiele den en hartelijk gefeliciteerd door die collega's. Na een schorsing van ruim vier maanden, hij zou opzettelijk een naam niet in een proces-verbaal hebben genoemd, gaat de man als nog vrijuit. Want volgens Van Un nik is er geen aanleiding hem te verdenken van die meineed en valsheid in geschrifte. De rechter denkt zelfs dat hij het slachtoffer is geworden van een benzine stelen de vrouw die het niet zo nauw nam met de waarheid. Advocaat H. Dunsbergen keek te vreden toe hij zijn cliënt werd gefe liciteerd. In zijn betoog had hij geen spaan heel gelaten van de be weringen van officier van justitie Th. d'Anjou dat de brigadier be wust een naam had weggelaten uit het proces-verbaal om zo wat min der werk te moeten uitvoeren. Pf* Middelburgse politierechter geeft aan dat brigadier van de Zeeuwse politie slachtoffer is ge worden van vrouw die het niet zo nauw nam met de waarheid. Dunsbergen wees de rechter erop dat de politieman geen enkel voor deel had bij dat weglaten. „Er is geen motief. Hij had geen profijt." Verder stelde hij dat die bewuste vrouw, die op 23 april vorig jaar werd aangehouden omdat ze ben zine had gestolen, destijds zeer la biel was. Vervolgens prees hij de brigadier omdat hij tijdens het verhoor die vrouw niet onder druk had gezet om de naam van een andere ver dachte te noemen. Dat gebeurt vol gens Dunsbergen regelmatig. „Maar hij niet. Hij deed gewoon goed zijn werk." Het Openbaar Ministerie weet nog niet of het in hoger beroep gaat. De korpsleiding bestudeert de zaak ook nog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2