Zeeland 'Hé, daar gaat er eentje! Pak hem!' Scheldemond laat kindslaven eten Studenten geven Engelse les in de zomervakantie Vale gier nog in Zeeland Veere wandelt vier dagen lang veel voordeel Permanente make up Leerlingen in actie voor veiliger verkeer bij Vlissingse school. Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen groep acht-er hoe het is om tussen het verkeer verstrikt te raken, als hij er 's morgens naartoe loopt. Soms met gevaar voor eigen leven. „Het gaat allemaal maar nét. Of niet, als er een vrachtwagen tegen een fietser aan botst. Dat is wel eens gebeurd. Gelukkig niet zo ern stig. Maar ja, de gemeente wacht al tijd met maatregelen tot iemand overhoop wordt gereden." Wat die kan doen aan de verkeers onveiligheid, denkt het klasje van meester Guido van der Broek deze weken uit. Ze zijn gestart met een debat, tijdens de taalles. Alle voors („wij willen veilig naar school") en tegens („verkeersmaatregelen kos ten geld") zijn tegen elkaar afgewo gen. Op dit moment zijn maquet tes in de maak, tijdens de rekenles, van schaal 1 op 120. Daarop wor den met transparant materiaal mo gelijke oplossingen gelegd. Die worden weer uitgedacht aan de hand van foto's en interviews, die de scholieren afnemen. En niet al leen met elkaar, maar ook met ouders, leerkrachten, de TNT en 'Er zijn veel ouders die hun kind met de auto brengen, vaak nog zo'n dikke ook' de Gamma. „Want hun chauffeurs mopperen natuurlijk ook vaak ge noeg op onze leerlingen, als die met hun fietsje overal tussendoor manoeuvreren", relativeert mees ter Guido. Martijn en zijn klasge- VLISSINGEN - Een actiedag van het Scheldemond College in Vlissin- gen heeft 2560 euro opgebracht voor een hulpproject voor kindsla ven in Haïti. Het grootste deel van dat bedrag gaat naar aanvullende voedselhulp. In Haïti zijn de voed selprijzen zo gestegen dat hulp van de Europese Unie niet toerei kend is. De Vlissingse scholieren hopen dat de Haïtiaanse kinderen met hun bijdrage de dag kunnen beginnen met een maaltijd. Zij mochten zelf bepalen waaraan het geld besteed moest worden. Andere gekozen doelen zijn: medi sche zorg en kleding en materiaal voor de lessen bloemdecoratie voor de 14- tot 18-jarige kindsla ven. Daarmee kunnen zij een vak leren. In Haïti worden voor allerlei gelegenheden kunstbloemen ge maakt en verkocht. Het geld voor het opvanghuis Foyer Maurice Six- to is vorige maand opgehaald met voetbalwedstrijden en een disco. BHFjjjes" www.arpas.sanidrome.n Hét adres voor uw nieuwe badkamer, inclusief vakkundige installatie! tü H Hup» - jhé ÏWwQI Arpas^a Bid rome Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 noten Timo, Jeroen en Mandy zijn bezig het verkeer te tellen. Vanach ter een tafel, behangen met span doeken, tellen ze hoeveel auto's er voorbij rijden. En hoeveel fietsers. Veel te weinig, luidt de conclusie. Mandy: „Er zijn veeL ouders die hun kind met de auto brengen ter wijl dat helemaal niet nodig is. Dan is dat vaak nog zo'n dikke au to ook." De school zegt er vaak ge noeg iets van, verklapt meester Guido, maar ze willen niet luiste ren. „Het gaat een paar weken goed en dan verzandt het weer." Martijn, die weet het wel. „De ge meente moet gewoon de sloot ver smallen en daar eens een fatsoen lijk fietspad aanleggen. Of het gras voor onze school weghalen, daar hebben we toch niks aan." MIDDELBURG - Studenten van de Roosevelt Academy in Middelburg geven deze zomer weer Engelse les aan leerlingen die hun Engels wil len verbeteren. De meeste leerlingen zitten in de onderbouw van het middelbaar onderwijs, maar er zijn ook lessen voor juniors, van acht tot en met twaalf jaar en voor zestien-plus sers, het English Summer College. De deelnemers hoeven niet de he le dag te studeren, 's Middags zijn er allerlei activiteiten waarbij de taal geoefend kan worden: cricket, treasure hunt, lezingen of kijken van Engelse films. De lessen zijn in augustus. n Info op www.anglianetwork.eu MIDDELBURG - Vogelaars hebben gisteren ten zuiden van Middel burg een vale gier gesignaleerd. Waarschijnlijk gaat het om hetzelf de dier dat vorige week bij Bigge- kerke en de week ervoor bij Kats is gezien. Vale gieren leven in Zuid Europa en Noord Afrika. De laat ste jaren worden ze vaker in Neder land gesignaleerd. Vorig jaar vloog een groep van bijna honderd gie ren boven België. Een aantal is toen ook in Zeeland gezien. Jarenlang plezier van een perfecte eyeliner of prachtige wenkbrauwen! Burg.Hackstraat 2, Arnemuiden Tel. 0118 603673 W PZC Dinsdag 10 juni 2008 23 VEERE - De Avondvierdaagse in l; Veere gaat vanavond van start. Er kan vijf of tien kilometer gewan deld worden. De tochten begin nen in 't Praetuus aan de Frans Naereboutstraat 1 in Zanddijk. Ver trektijd is 19 uur. Op de laatste dag, vrijdag, begint de tien kilome ter om 17.45 uur en de vijf kilome ter om 1830 uur. Het Bastion is dan het startpunt. Mandy Theune en Jeroen Pemmarts tellen het verkeer in de Govert Flincklaan in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - „Ho meneer! Stop! U heeft uw gordel niet om!" Maar de Mercedes is al weg. En zo fanatiek hoeft het nou óók weer niet, corri geert Martijn (12) zijn klasgenoot je. „Nee, het gaat echt over heel an dere verkeersovertredingen." Parkeren op de Kiss Ride zone, bijvoorbeeld. Veel te hard voorbij rijden. Of tegen de richting in. Van uit zijn slaapkamer in de Meindert Hobbemalaan ziet Martijn dat alle maal gebeuren rond de Vlissingse Schoolvereniging, aan de Govert Flincklaan. Als geen ander weet de Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 -615151 www.donrisicobeheer. nl COBEHEER RIS Als kwaliteit een naam mag hebben! Italiaans design Duitse degelijkheid^ Zeeuwse prijz$ü Talarnini Keukens Herculesweg 42 Middelburg 0118-613275 IS..... KOM NAAR ONZE SHOWROOM VOOR EEN EERLIJKE OFFERTE lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25