Onzekerheid over bouwspeelplaats Zeeland 'Bouwput stinkt ook ónder water' SenmTz^ Dealers dwingen kweek af Duikteam vertoeft wekenlang in Middelburgse put. Te weinig vrijwilligers om verantwoord hutten te kunnen maken. Man(21)aangehouden voor vernieling Oud-katholieken bijeen in Goes Highlandgames voor jong en oud in Souburg Avondwandelingen in natuur van Oranjezon Oldtimers tuffen door Walcherse plaatsen Scootmobielrace voor 55-plussers Rechter veroordeelt man van 21 jaar tot betalen van 600 euro. Vlissinger moet woning beschikbaar stellen voor kweek van hennep. 22 Dinsdag 10 juni 2008 PZCW René de Pagter, Ronald Kriek en Jelle Ten Cate (vlnr). foto Ruben Oreel door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Sinds vorige week liggen ze elke werkdag in het wa ter van de bouwput aan de Zuid singel in Middelburg. De drie dui kers van het Belgische bedrijf Disa Maritime vertoeven steeds elk twee uur achter elkaar onder wa ter, met een zicht van veertig centi meter. „Nee, als je claustrofobisch bent, moet je hier niet aan begin nen." René de Pagter (Middelburg), Ro nald Kriek (Breda) en Jelle Ten Ca te (Gouda) zijn het gewend. „Dit is wat we doen." Ze maken, onder water, bouwputten schoon en brengen onderwaterbeton aan. „Er wordt in Nederland vrij veel on der water gewerkt omdat het grondwaterpeil vaak hoog is. We werken veel in dit soort putten. Deze is wel bijzonder, maar dat zit 'm vooral in de historie." De duikers zorgen er nu voor dat de bodem van de put schoon wordt. Steeds pakken ze een ander stuk aan. Met de hand halen ze rommel boven water, soms met be hulp van een metalen mandje. Het zijn voornamelijk takken, stukken emmer en bouwmaterialen die nog in de put waren toen-ie in eens weer vol water moest, die naar boven worden gehaald. „Er gens in de put moet ook nog een wapeningsnet liggen." Gisteren kwam er ook een krukje boven, maar echt gekke dingen zijn de duikers nog niet tegengekomen. Nadat de grootste rommel met de hand van de bodem is gehaald, wordt het stukje put dat onder handen wordt genomen, grondig 'gestofzuigd'. Zo verdwijnt de laag 'Dit is het leukste werk wat er is. Het is lekker rustig onder water' slib in een container op de kant. Toen de duikers vorige week be gonnen, was het zicht onder water nog 'kraakhelder'. Maar omdat het slib op de kant ligt te bezinken en het water weer terug de put in loopt, is het nu troebeler. „Het zicht is nu zo'n veertig centimeter. Je hebt steeds een groenige waas voor ogen." En dat dan twee uur lang, onder water? „Ja, en dit is het leukste werk wat er is. Het is lekker rustig onder water." Er is wel één nadeel. „Het stinkt ook onder water." Maar ja, hoe kan het ook anders. „Dit is dood water. Het staat al ja ren in deze put." Over twee weken beginnen de dui kers met het aanbrengen van de eerste laag onderwaterbeton. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als zich niet snel een aantal vrijwilligers meldt, komt de jaarlijkse bouwspeelplaats voor kinderen in Middelburg in ge vaar. De organisatie trekt aan de bel. „We willen de bouwspeel plaats alleen op een verantwoorde manier organiseren", zegt René Koster van de stichting Calimero. De bouwspeelplaats wordt dit jaar voor de 32e keer gehouden. Eerst was de speelweek altijd aan de Oranje Nassaulaan, vervolgens aan de Churchilllaan. Sinds vorig jaar heeft het evene ment een nieuwe vaste stek aan de Geersesweg. Die plaats is uitgeko zen omdat het daar mogelijk is om de gebouwde hutten aan het eind van de week te verbranden in een groot vreugdevuur. MIDDELBURG - In de nacht van maandag op zondag heeft de poli tie een 21-jarige Middelburger aan gehouden wegens vernieling en be dreiging. De man werd net na één uur gearresteerd in de Maasstraat in Middelburg. De man zou een andere Middel burger hebben bedreigd. Boven dien zou hij bij die man een raam hebben ingegooid. De verdachte is naar Torentijd gebracht. GOES - De oud-katholieke gemeen schap Zeeland houdt komende za terdag een eucharistieviering in Goes. In de kapel naast de rooms-katholieke Maria Magdale- nakerk aan de Singelstraat zal pas toor J. van Handenhoven uit Sint- Niklaas voorgaan. De dienst be gint om 10.30 uur. Elke tweede za terdag van de maand is er een oud-katholieke viering in Zeeland. Bij Calimero zijn tot nu toe vijf tien tot twintig vrijwilligers aange meld. De stichting heeft er dertig tot veertig nodig om het evene ment te houden. „We hadden al tijd een vast clubje mensen", ver telt Koster. „Maar een aantal daar van is afgehaakt. Het is moeilijk te zeggen waar het aan ligt, het is niet echt onwil, denk ik. Sommi gen willen ook wel eens een keer met vakantie, anderen hebben ge woon andere interesses gekregen." De bouwspeelplaats duurt vijf da gen. Vrijwilligers hoeven echter niet de hele week te komen, vindt Koster. „Sommigen komen maar één dag, of een dagdeel. Dat kan ook best, want 's ochtends is het al tijd drukker omdat dan de klein tjes komen." NJ De bouwspeelplaats in Middel- burg, een speelweek voor kinde ren, heeft gebrek aan vrijwilli gers. De kans bestaat dat de week daarom niet doorgaat. OOST-SOUBURG - Op de Karolingi sche Burg in Oost-Souburg wor den zaterdag 21 juni de jaarlijkse Highlandgames gehouden. Acht tien teams in Schots tenue nemen het tegen elkaar op. Voor kinderen van vier tot en met tien jaar wor den er mini-Games gehouden. De dag begint om 09.30 uur met een parade vanaf het station in Sou burg en de spelen worden om 09.45 uur geopend. VROUWENPOLDER - Door natuurge bied Oranjezon bij Vrouwenpol der worden de komende tijd avondwandelingen gehouden. Ze zijn op dinsdag 17 en 24 juni en op 1 en 8 juli. De wandelingen vinden plaats onder leiding van een na- tuurgids. Ze beginnen om 19.15 uur. De toegang is twee euro per persoon. Gratis voor leden van het Zeeuws Landschap. De week wordt afgesloten met een feestavond met een etentje voor de vrijwilligers. „En verder doe je het voor de waardering die je van de kinderen krijgt." Vrijwilligers moeten minimaal zes tien jaar zijn. De organisatie be looft de vrijwilligers te ondersteu nen bij hun werk. Aan de bouw speelplaats doen elk jaar ongeveer zevenhonderd kinderen mee. Hoe veel er precies komen, is altijd weer een verrassing, zegt Koster. „Ze staan gewoon aan de poort, ze hoeven zich niet van tevoren aan te melden." Mensen die belangstelling hebben om vrijwilligerswerk te doen, kun nen zich per e-mail aanmelden bij st.calimero@zeelandnet.nl. Bouwspeelplaats Middelburg, van maandag 7 tot en met vrijdag 11 juli. Voor kinderen van vier tot ze ven van 10.00-12.30 uur. Voor kin deren van zeven tot twaalf van 10.00-15.00 uur. Kosten: €1,50 per dag of €4,00 voor de hele week. VLISSINGEN - De stichting Vlissings Aktiviteiten Fonds houdt zaterdag 21 juni voor de 31-ste keer de oldti- merrit over Walcheren. Eigenaren van voertuigen die dertig jaar zijn of ouder, kunnen meerijden met de rit die om 09.00 uur begint op de Boulevard Bankert in Vlissin- gen. De tocht is 110 kilometer lang en gaat door de Walcherse plaat sen. Inschrijven tussen 08.00 en 09.00 uur bij restaurant Solskin. VLISSINGEN - Scootmobielrijders van 55 jaar en ouder kunnen vrij dag 13 juni meedoen aan de derde Scootmobielrace. Deelnemers moe ten een behendigheidsparcours af leggen met scootmobiels die be schikbaar worden gesteld door Mo biel Garant. De wedstrijd begint om 14 uur op Boulevard Evertsen in Vlissingen. Aanmelden op num mer: 0118-420460. MIDDELBURG - Een 2i-jarige Middel burger werd gisteren veroordeeld door de politierechter tot een geld boete van 600 euro. De man had vorig jaar maart op de Middelburgse Markt gevochten met enkele andere jongeren. Ook had hij gevochten met zijn ex-vriendin. Die vechtpartij op de Markt was ontstaan na wat duwwerk in een van de cafés. Politierechter G. van Unnik stelde gisteren vast dat dat vaak de oorzaak is van vechtpartij en. „Klein ongenoegen is vaak al vol doende reden om te gaan vech ten." De 21-jarige man had begin dit jaar ook ruzie gemaakt met zijn ex-vriendin. In eerste instan tie negeerde hij haar. Maar na 'drie kwartier' stampen tegen zijn voor deur had hij open gedaan en haar bij haar nek gepakt, waarna ze 'als een wilde' zijn huis betrad en alle kamers onderzocht waarna hij haar nogal ruw buiten zette. De jongeman erkende dat hij beter de politie had kunnen bellen. „Want dan had zij hier gezeten en niet ik." Officier van justitie J. Zondervan eiste een geldboete van 600 euro tegen hem. De politierechter von niste conform die eis. Wel mag de jongeman die boete in drie termij nen afbetalen. door Emile Calon MIDDELBURG - Gewapende drugs dealers hebben een geestelijk labie le Vlissinger gedwongen om zijn huurwoning beschikbaar te stellen voor het opzetten van een hennep kwekerij. De man moest gisteren voor de Middelburgse politierechter ver schijnen omdat de politie in maart in zijn woning in het Middenge bied een kwekerij met 199 hennep planten aantrof Tegenover politierechter G. van Unnik verklaarde de zeer verwar de man dat dealers uit de straat zijn huis hadden overgenomen. Ze hadden hem bedreigd met een pis tool en zouden hem ook weten te vinden als hij naar de politie zou stappen. Dan zou hij worden ver moord, zo stamelde hij. Een medewerker van Emergis be vestigde dat de man zeer labiel is en dat hij hem ook verteld had over de doodsbedreigingen. Hij verzekerde de rechter dat in dit ge val er geen sprake was van list of bedrog. Officier van justitie J. Zondervan vond dat er in dit bijzondere geval mDe rechter heeft een labiele man uit Vlissingen vrijgesproken van het kweken van hennep nadat zijn huis was overgenomen door drugsdealers. geen reden was de man te vervol gen voor het illegaal kweken van hennep. Hij vroeg de politierech ter de Vlissinger dan ook te ont slaan van rechtsvervolging. Advocaat E. Smit was zeer ingeno men met het verzoek van de offi cier. Hij vertelde ook dat woning bouwvereniging L'Escaut aanvan kelijk de man uit zijn huurwoning wilde zetten. Na tussenkomst van Smit en Emergis wordt nu geke ken of de man elders in Vlissingen een andere woning kan krijgen. Van Unnik volgde het verzoek van de officier van justitie. Volgens een woordvoerder van de politie komt het zeer zelden voor dat mensen op deze manier ge dwongen worden om hennep te kweken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24