RHIEBB v Farmaceuten sporen apothekers aan dure medicijnen te verkopen pza Pitbullverbod is van de baan Bondscoach Van Basten noemt 3-0-zege op Italië historische prestatie. Vrijspraak politieman van meineed Word ook abonnee! 11 1 Ruud van Nistelrooij maakt Oranjes openingstreffer tegen Italië. Ogenschijnlijk stond hij in buitenspelpositie, maar doordat er nog een Italiaan naast het doel achter de lijn lag, was het volgens de abritrale leiding een geldig doelpunt. foto Koen van Weel/EPA Droomstart Oranje BERN - Het Nederlands elftal is gis teren in Bern met een 3-0-over- winning op Italië op indrukwek kende wijze het EK voetbal begon nen. Bondscoach Marco van Bas ten roemde de teamprestatie, Wesley Sneijder temperde de feest vreugde. Onverwacht stond een Oranje op, zoals het zich in jaren niet had la ten zien. Bovendien pakten de ge waagde keuzes van Van Basten alle maal goed uit. Italië overtuigde al leen in de slotfase, maar toen was het spel gespeeld. Met een veelbesproken doelpunt had Ruud van Nistelrooij de score geopend. Kort daarna verdubbelde Wesley Sneijder de marge met een volley bij de eerste paal. Het slotak koord was voor Giovanni van Bronckhorst (3-0). Sneijder, die de 2-0 van zijn voet de 'perfecte countergoal' noemde, wilde niet van al te uitbundige feestvreugde weten. „De suppor ters mogen het vieren, maar wij moeten niet te vroeg juichen. Er zijn nog twee wedstrijden in de poule te gaan, we mogen niet ver slappen. We moeten dit vasthou den, we willen de finale halen." Giovanni van Bronckhorst, die zijn eerste doelpunt op een groot toernooi maakte, sloot zich bij Sneijder aan. „We moeten nog twee wedstrijden, maar dit is een uitslag die in Europa wel aankomt, denk ik. We hebben goed ge speeld, hard voor elkaar gewerkt en de kansen goed benut." Van Nistelrooij stipte de gretigheid van Oranje aan: „We waren al vier, vijf dagen klaar om deze wedstrijd te spelen. Dit is super. We begon nen heel goed door ze meteen vast te zetten en druk te zetten. Tussen de linies, steekballen tussen moei lijk draaiende centrale verdedigers. Het Nederlands elftal overklast wereldkampioen Italië in het eer ste EK-duel: 3-0. Bondscoach Marco van Basten noemt de zege 'een heel goede teamprestatie'. Het teamgevoel is perfect aanwe zig." Van Basten toonde langs de lijn veel emoties bij de drie Nederland se treffers. „Je kunt niet één speler bij ons noemen die slecht heeft ge speeld. Het was een heel goede teamprestatie. Ik denk ook dat het een historische prestatie is. Want 3-0 winnen van de wereldkampi oen, de Italianen de baas zijn, dat is iets om trots op te zijn." Nederland speelt vrijdag het twee de pouleduel. Tegenstander in Bern is dan Frankrijk, dat gisteren met een o-o-gelijkspel begon te gen Roemenië. pagina 2 en 3: met Cannavaro was het niet gebeurd pagina 31, 32 en 33: meer Oranje Zeeland in de ban van Oranje: lezers vangen de fascinatie in beeld. Van daag een foto van Ingrid Koops. Stuur uw foto naar www.pzc.nl Wedstrijden in poule C Nederland-ltalië 3-0 (rust 2-0) Roemenië-Frankrijk 0-0 (rust 0-0) EURO I,1 EURO poule C j Nederland 1 - 3 (3 - 0) Frankrijk 1-1(0-0) I Roemenië 1-1(0-0) Italië 1 -0(0- 3) Op het programma vandaag J, Spanje-Rusland (18.00 uur) Griekenland-Zweden (20.45 uur) y MIDDELBURG - Een 56-jarige briga dier van de Zeeuwse politie is gis teren vrijgesproken van valsheid in geschrifte en meineed. De inwo ner van de gemeente Goes zou de naam van een verdachte niet heb ben opgenomen in een proces-ver- baal. De officier van justitie eiste tegen de politieman, die sinds fe bruari dit jaar geschorst is, een cel straf van drie maanden. De politie rechter sprak de man echter 'uit volle overtuiging' vrij. pagina 2: applaus na vrijspraak EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Buitengebied: 14 en 15; Cul tuur: 16; Agenda: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. STELLING Oranje is favoriet voor de titel reageer op www.pzc.nl UW Pas na jaren buitenlandse boetes innen, is onredelijk 63% aantal reacties: 459 DEN HAAG - Pitbulls worden niet langer zonder meer in beslag geno men en afgemaakt. Alleen honden die zich agressief gedragen en nega tief scoren op een gedragstest, lo pen de kans te worden gedood. Ui terlijke kenmerken doen daarbij niet ter zake. Dat heeft minister Verburg (LNV) gisteren besloten. Honden die een potentieel gevaar vormen moeten een gedragstest ondergaan. pagina 2/3: commentaar pagina 5: in dodencel gloort hoop DEN HAAG - Farmaceutische bedrij ven beloven apothekers grote win sten als zij deze maand nog dure medicijnen aan patiënten verko pen. Hoewel er al veel goedkopere medicijnen voorhanden zijn, wor den apothekers aangespoord hun patiënten voor meerdere maanden dure medicijnen op voorraad mee te geven. Zo kunnen de apothe kers duizenden euro's extra verdie nen. De fabrikanten Katwijk Far- ma en Apothecon bieden hun me dicijnen voor een spotprijsje aan in de hoop van hun voorraden af te komen. Apothekers kunnen de medicijnen vervolgens voor de vol le prijs aan patiënten doorverko pen en het verschil in eigen zak steken. De fabrikanten stunten met de prijzen omdat ze bang zijn met hun middelen te blijven zit ten. Vanaf 1 juli vergoeden de meeste zorgverzekeraars alleen de goedkoopste variant van een lijst met de 36 meest voorgeschreven pijnstillers, antidepressiva, choles terolverlagers, antibiotica en anti migraine middelen. De producten die duurder zijn, worden meestal niet meer vergoed en de fabrikanten raken hun voor raad niet meer kwijt. „We hebben nog voor 2,5 miljoen aan medicij nen liggen", zegt Raymond Lan- sink, salesmanager bij Apothecon. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1