Dure euro remt export NIEUWS _<-» GETIPT VOOR U M Zeeuwse overheden willen meer grip op prijs van drinkwater economic Hoe zet ik mijn bedrijf in het middelpunt? Cheersch. Getapt bier in een handomdraai. IJs bereidt met verse melk: heerlijk! Nu MEGAKORTING met je waardepunten! !I SS Amsterdam in top tien commerciële centra Bank Lehman Brothers lijdt miljardenverlies Duits handelsoverschot groter dan verwacht Aandeelhouders Delta nemen extern adviseur in de arm. Uitvoer van Nederland naar Verenigde Staten is met 6 procent gedaald. Meld üw laatste nieuws aan de regio en méér. Nieuw van Grolsch1. fÜÜi II OP=OP douwe Egberts Si ggm I® MB J"lk ÜWI iidi AMSTERDAM - Amsterdam heeft zich dit jaar geschaard onder de tien belangrijkste commerciële cen tra ter wereld. Amsterdam staat in de nieuwe index op de tiende plaats, eentje hoger dan vorig jaar. Amsterdam is daarmee in Europa het op drie na belangrijkste zaken centrum. Londen staat op de eer ste plaats, gevolgd door New York en Tokio. Singapore en Chicago maken de top vijf compleet. NEW YORK - De Amerikaanse za kenbank Lehman Brothers ver wacht over het tweede kwartaal van dit jaar een verlies te moeten rapporteren van 1,77 miljard euro. Het verlies is vele malen groter dan analisten hadden voorzien. Lehman Brothers leed vooral grote verliezen op de handel in effecten. Het bedrijf wil 6 miljard dollar aan nieuw kapitaal uit de markt halen door aandelen uit te geven. WIESBADEN - Het handelsoverschot van Duitsland is in april gegroeid tot 17,7 miljard euro, In maart was dat nog 15,3 miljard euro. Dat heeft het Duitse federale bu reau voor de statistiek gisteren be kendgemaakt. Analisten gingen uit van 15,9 miljard euro. Het hogere handelsoverschot is vooral het gevolg van een grotere vraag vanuit landen buiten de eu rozone en een lagere import. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De provincie Zee land en de gemeenten willen meer grip op prijs van drinkwater. Ze gaan daarvoor advies inwinnen bij een extern adviseur. Dat bleek gisteren tijdens de aan deelhoudersvergadering van ener giebedrijf Delta. Delta bezit de helft van de aandelen van water bedrijf Evides. De andere helft is in handen van gemeenten in het Rijnmondgebied. Het probleem voor de provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeen ten is dat ze getrapt (via Delta) aandeelhouder zijn van Evides. In de aandeelhoudersvergadering van Evides, waar onder meer de tarie ven voor drinkwater worden vast gesteld, hebben de Zeeuwse over heden geen directe inspraak. De aandeelhouders vragen zich af hoe dat verder moet als energiebe drijf Delta in 2011 wordt opgeknipt in een commercieel en een leve- ringsbedrijf. Delta ziet geen reden de belangen in Evides anders te organiseren. Maar de Zeeuwse overheden den ken daar anders over. „Nu is direc teur Peter Boerma van Delta in de aandeelhoudersvergadering van Evides vertegenwoordigd", vertelt gedeputeerde Toine Poppelaars. door Sal Stam DEN HAAG - De Nederlandse ex port naar de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar met 6 procent gedaald. De oorzaak is de dure euro die Nederlandse producten minder aantrekkelijk maakt voor Amerikaanse kopers. De export naar de niet-eurozone als geheel neemt nog wel toe, maar minder snel dan vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). De export naar de VS groei de vorig jaar al minder, maar een daling was nog niet opgetreden. Buiten de Europese Unie was in het eerste kwartaal sprake van een groei met 7 procent. De waarde van de export naar landen buiten de EU bedroeg 21 miljard euro. Het grootste deel van de Neder landse export gaat naar Europese landen, waarvan de meeste beta len met de euro. De export naar andere EU-landen ging in de eer ste drie maanden van dit jaar om hoog met 13 procent, wat meer is dat de 11 procent over heel 2007. De waarde van de Nederlandse uit voer bedroeg in het eerste kwar taal van dit jaar 93 miljard euro. Nederland voerde in die periode ruim 40 procent meer uit aan grondstoffen en minerale brand stoffen, zoals gasolie en motorben- zine. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services PZC Dinsdag 10 juni 2008 13 Hij vertegenwoordigt het belang van de provincie (50%) in de aan deelhoudersvergadering van Delta. „We willen dat de Zeeuwse overhe den een stem krijgen in de aan deelhoudersvergadering van Evi des en grip krijgen op de drinkwa tertarieven. Het is niet zo dat Peter Boerma zijn werk niet doet. Maar hij kijkt vanuit een zakelijk belang naar Evides en minder snel vanuit de belangen van de consument. Be grijpelijk, maar de Zeeuwse over heden willen juist het publieke be lang - zo laag mogelijke watertarie ven - laten doorklinken." Het onderzoek dat de Zeeuwse overheden door een extern advi seur laten uitvoeren moet eind van het jaar klaar zijn. Voor 1 juli 2009 moet een besluit worden ge nomen. In het onderzoek wordt ook de opzet van het netwerkbe drijf na splitsing getoetst. Delta wil er een slank bedrijf van ma ken. De Zeeuwse overheden wil len de monteurs deel laten uitma ken van het netwerkbedrijf. Directeur Peter Boerma van Delta zei gistermiddag ook dat de winst verwachting van Delta voor dit jaar gunstig is. Aan een voorspel ling waagde hij zich niet vanwege de stijgende olieprijs. Wl Zeeuwse overheden willen meer grip op de prijs van drinkwater en dus op waterbedrijf Evides. Ze laten onderzoeken hoe dat het beste kan. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek is sprake van een wat vertekend beeld, omdat de brand stofprijs zo hard is gestegen. In het eerste kwartaal was de aardolie- prijs in euro's bijna anderhalf keer zo hoog als een jaar eerder. De belangrijkste industrielanden - verenigd in de G8 - kwamen in het afgelopen weekeinde in Japan bijeen om de gevolgen van de ho ge olieprijs te bespreken. Daarbij werd de nadruk gelegd op het effi ciënter omgaan met energie en op ontwikkeling van alternatieven voor fossiele brandstoffen. De Opec, de organisatie van de olieproducerende landen, lijkt vooralsnog niet bereid de produc tie op te voeren om aan de stijgen de vraag naar olie te voldoen. Cheersch is de nieuwe gebruiksvriendelijke biertap wÈ van Grolsch. Cheersch bestaat uit een eenmalig aan te schaffen tap en een 2 liter fles Grolsch Premium Pilsner. Draai de tap op de fles. plaats de fles in de base en tappen maar! Cheersch kan overal en zonder stroom gebruikt worden en past met gemak in iedere koelkast Cheersch is verkrijgbaar in de supermarkt en bij de slijter. Kortom, getapt bier in een handomdraai. Cheersch! Hertog maakt al meer dan 30 jaar geweldig lekker roomijs in veel verschillende smaken. In tegenstelling tot het meeste andere schepijs uit de supermarkt is Hertog roomijs bereid met verse melk. Verder zit Hertog roomijs vol met heerlijke natuurlijke ingrediënten. Hertog heeft haar bestaande 1 titer ijssmaken nu zelfs nog lekkerder gemaakt. Zo heeft Stracciatella Roomijs 50% echte chocolade extra erbij gekregen. En probeer vooral eens het nieuwe Boerenjongens Roomijs naaroer-Hollands recept. Nieuwsgierig naar alle aanbiedingen? Ga naar één van onze winkels of naar www.de.nl (klik door naar de webshop) PARADE PARADE PARADE PARADE PARADE Geldig t/m 1 juli 2008. psRfloÉfMBÜAa lïlMRADE Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen L 6 7 9 1 1 2 5 2 4 8 3 5 7 3 8 7 4 6 1 3 4 7 5 9 6 8 5 8 Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagblad (optagé'bijna j;8 miljoen) Meer informalie; e-mail: info@nrp.nl o.v.v; Nieuws geti deOndernemer.ni is hét business-to-businéss'piatform van Nederland niet cie focus op cie regio. U vindt, er bijvoorbeeld regionaal ondernemersraeuvvs, gemeentelijke en provr-icale informatie, niéuws van bedrijven zelf en nog, veel meer regionale informatie. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13